Бугаєць Наталія Анатоліївна

Бугаєць Наталія Анатоліївна
кандидат педагогічних наук, професор,
завідувачка кафедри хореографії Харківського
національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди
 

Освіта та наукова підготовка:

1998 р. – закінчила з відзнакою музично-педагогічний факультет Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди зі спеціальності «Хореографія» та здобула кваліфікацію вчителя хореографії і художньої культури.
2002 р. – захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук зі спеціальності «Теорія і методика професійної освіти»
2003 р. – присвоєно вчене звання доцента кафедри хореографії.
2019 р. – присвоєно вчене звання професора кафедри хореографії.
2020 р. – закінчила Харківський національний університет міського господарства імені О.М.Бекетова зі спеціальності «Менеджмент» за освітньо-професійною програмою «Менеджмент організацій і адміністрування».

Додаткове навчання:

2018 р. – отримала сертифікат рівня В2, який підтверджує достатньо високий рівень володіння іноземною мовою.

2019 р. – наукове стажування у Вищій лінгвістичній школі  за Європейською освітньою програмою «The innovative Methods and Technologies of Teaching: The Newest in the European Educational Practice» (Pedagogy and choreographic art); курс Erasmus+KA2 в Інституті досліджень та інновацій в освіті (м. Ченстохове, Польща);

Професійна кар’єра:

З вересня 1998 р.  – викладач хореографії кафедри вокально-хорової підготовки вчителя ХДПУ ім. Г.С. Сковороди.

З 2001 р. по теперішній час очолює кафедру хореографії ХНПУ імені Г.С.Сковороди.

Сфера наукових інтересів:

«Сучасні тенденції хореографічної освіти в Україні та світі»

Навчально-методична діяльність:

Автор 62 публікацій, з них 29 наукових та 33 навчально-методичного характеру (2 з Грифом МОН України у співавторстві), у тому числі 23 наукові праці, опубліковані у вітчизняних і міжнародних рецензованих виданнях.

Працюючи на кафедрі хореографії ХНПУ імені Г.С.Сковороди викладає такі курси: 

  • для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти: «Практикум з виконавської діяльності хореографа», «Практикум з хореографічного ансамблю», «Підготовка концертних номерів»;
  • для другого (магістерського) рівня вищої освіти: «Практикум з виконавської діяльності магістра», «Практикум з ансамблю за кваліфікацією», «Мистецтво балетмейстера».

Творча діяльність:

З 1998 р. і по сьогоднішній час – керівник ансамблю сучасного бального танцю ХДПУ ім. Г.С. Сковороди (зараз Народний ансамбль бального танцю ХНПУ імені Г.С. Сковороди).
У 2000 р. за досягнення у розвитку самодіяльної художньої творчості, високий рівень виконавської майстерності та репертуару, активну роботу з культурного обслуговування та організації змістовного дозвілля населення ансамблю бального танцю Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди присвоєно почесне звання “Народний самодіяльний колектив профспілок України”.
З 2008 р. – організатор щорічного Національного чемпіонату України серед студентів вищих навчальних закладів, який проводиться  спільно з МОН України, Комітетом з фізичного виховання та спорту МОН України, Українською федерацією спортивного танцю.
У 2015  р. – участь у встановлені рекорду України з одночасно танцюючих вальс парами, вагомий внесок у розвиток і популяризацію фізичної культури та спорту на Харківщині. Рекорд встановлено.
У 2019 р. - організатор та учасник підготовки студентів Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди до встановлення рекорду України у категорії «Масові заходи, мистецтво», а саме: Наймасовіше виконання українського народного танцю «Гопак» студентами одного університету. Рекорд встановлено.

Почесні відзнаки і нагороди:

2006 р. - лауреат районного фестивалю «Жінка року – 2006» в номінації «Працівниця сфери культури»;
2007 р. – Відмінник освіти України;
2008 р. – Стипендіат Кабінету Міністрів України ;
2016 р. – нагороджена нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» Міністерства освіти і науки України ;
Бугаєць Н.А. – багаторазова чемпіонка України; суддя вищої національної категорії та суддя міжнародної категорії IDSF; володарка «Золотої відзнаки» за значний внесок у розвиток бального танцю в Україні;  має почесні грамоти й подяки Обласної Державної адміністрації, Харківської міської ради, Української федерації спортивного танцю, Обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва та ректорату ХНПУ імені Г.С.Сковороди.

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.