Данилюк Микола Миколайович

Данилюк Микола Миколайович
кандидат педагогічних наук, доктор філософії (Ph. D),
доцент кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя
Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди,
лауреат міжнародних конкурсів,
член Національної всеукраїнської музичної спілки (НВМС),
 
Конкурс «Арт-Домінанта» в соціальних мережах: YouTube  • Facebook  • Instagram 

 

Освіта:

З 1991 по 1994 рік навчався у Вінницькому музичному училищі імені М.Д. Леонтовича (нині Вінницький коледж культури і мистецтв імені М. Д. Леонтовича).
З 1994 по 1999 р. навчався у Харківському державному інституті мистецтв імені І. П. Котляревського, який закінчив з відзнакою за спеціальністю «Народні інструменти» та здобув кваліфікацію концертного виконавця, артиста ансамблю/оркестру народних інструментів, викладача (баян, акордеон).
 У 2003 р. закінчив асистентуру-стажування при ХДІМ імені І. П. Котляревського за спеціальністю «Народні інструменти» та здобув кваліфікацію концертного виконавця, викладача вищого навчального закладу.
У 2006 р. закінчив аспірантуру при ХНПУ імені Г. С. Сковороди за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки. 

Захищена дисертація:

У 2015 р. захистив дисертацію «Розвиток музичної освіти на Слобожанщині (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.)». З 2015 р. – кандидат педагогічних наук, доктор філософії (Ph. D).

Професійна кар’єра:

Данилюк Микола Миколайович у 1999 році був прийнятий на роботу до Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди (Харківського державного педагогічного інституту ім. Г.С. Сковороди), де працює і сьогодні на посаді доцента кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя. З 2010 р. – член Національної всеукраїнської музичної спілки (НВМС); з 2010 по 2012 р. працював за сумісництвом викладачем по класу баяна та акордеона в Дитячій школі мистецтв №6; з 2014 по 2017 р. обіймав посаду заступника декана факультету мистецтв з виховної роботи; з 2018 р. – член правління Харківського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки (ХОВ НВМС). 

Професійна діяльність відзначена грамотами та подяками ХНПУ імені Г. С. Сковороди.

Данилюк М. М. стояв біля витоків музичного конкурсу «Арт-Домінанта», який було створено у 2013 році з метою популяризації, поширення та вдосконалення виконавських шкіл академічного народно-інструментального мистецтва. З 2015 р. Данилюк М. М. – директор Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта», який нині є одним з найавторитетніших міжнародних форумів серед виконавців на народних інструментах.

У 2002 та 2007 р. нагороджений Почесними Грамотами Міністерства освіти і науки України. У 2017 р. нагороджений  Почесною Грамотою Національної всеукраїнської музичної спілки (Харківське обласне відділення).

Сфера наукових інтересів:

  • музична освіта Слобожанщини;
  • мистецька освіта: історія, теорія  та практика, технології;
  • сценічно-виконавська майстерність майбутнього викладача музичного мистецтва в контексті музично-інструментальної підготовки.

У 2019 р. взяв участь у міжнародному проекті «Академічна доброчесність: виклики сьогодення» (9 – 21 вересня 2019 р., м. Варшава, Польща), який було організовано Польсько-українською фундацією «Інститут Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці» (IIASC) та Фундацією АDD.

За визначеним напрямом Данилюк Микола Миколайович опублікував більше 20 наукових праць у міжнародних та фахових виданнях України.

Навчально-методична діяльність:

Працюючи на кафедрі кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя ХНПУ імені Г. С. Сковороди Данилюк М. М. викладає такі курси, як:
• «Основний музичний інструмент»
• «Додатковий музичний інструмент»
• «Ансамблеве виконавство»
• «Інформаційні технології у сучасній музичній культурі»
• «Музично-педагогічний практикум з дитячого музичного виконавства» 
• «Дитяче музичне виконавство»
• «Методика викладання дисциплін кваліфікації»
• «Практикум за кваліфікацією»
•  «Оркестровий клас»
•  «Оркестрове виконавство»

З цих предметів складені силабуси, робочі програми, методичні рекомендації, курси лекцій.

Є автором більше 50-ти інструментовок, обробок і перекладень для різних складів ансамблів народних інструментів. 

Творча діяльність:

Данилюк М. М. більше 20 років є художнім керівником та учасником ансамблю народних інструментів «Гротеск». Колектив веде активну концертну та музично-просвітницьку діяльність в Україні та за її межами,  постійно приймає участь у міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних культурно-мистецьких заходах. Ансамбль «Гротеск» неодноразово виступав на сценах Харківської обласної філармонії, Харківського театру опери і балету, а також інших престижних концертних залах України; учасник прямих ефірів і телевізійних зйомок на Харківському обласному телебаченні. Ансамблем записано два компакт-диски (2003, 2008). 

У різні роки був керівником студентських ансамблів різних форм, серед яких: Ансамбль народних інструментів «Ваталінка» (2000-2005), Ансамбль акордеоністів «Доміно» (2006-2016). З 2018 р. керівник та учасник студентсько-викладацького Дуету баяністів «НікОля». Студенти класу та ансамблі під керівництвом Данилюка М. М. є лауреатами конкурсів національного та міжнародного рівня.

Є членом журі конкурсів та фестивалів національного та міжнародного рівня.

Данилюк М. М. – лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів у складі ансамблю «Гротеск» (Україна, Литва, Польща, Росія). Дипломант 33-го та 34-го міжнародного конкурсу акордеоністів і баяністів у м. Клінгенталь (Німеччина, 1996, 1997). Лауреат ІІІ ступеня І-го Всеукраїнського конкурсу композиторів імені Гната Хоткевича (м. Харків, ХНУМ імені І. П. Котляревського, 2012). 

 

Профиль в Moodle


 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.