Данилюк Микола Миколайович

Данилюк Микола Миколайович
кандидат педагогічних наук, доктор філософії (Ph. D),
доцент кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя
Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди,
лауреат міжнародних конкурсів,
член Національної всеукраїнської музичної спілки (НВМС).

Danyliuk Mykola

Doctor of Philosophy,

Associate Professor of the Department of Musical and Instrumental Teacher Training,

Fellow of the National All-Ukrainian Musical Association,

Director of the International Folk Instruments Competition «Art-Dominanta».

 

ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА

З 1991 по 1994 рр. навчався у Вінницькому музичному училищі імені М. Д. Леонтовича.

З 1994 по 1999 рр. навчався у Харківському державному інституті мистецтв імені І. П. Котляревського, який закінчив з відзнакою за спеціальністю «Народні інструменти» та здобув кваліфікацію концертного виконавця, артиста ансамблю/оркестру народних інструментів, викладача (баян, акордеон).

У 2003 р. закінчив асистентуру-стажування при ХДІМ імені І. П. Котляревського за спеціальністю «Народні інструменти» та здобув кваліфікацію концертного виконавця, викладача вищого навчального закладу.

З 2002 по 2006 рр. навчався в аспірантурі при ХНПУ імені Г. С. Сковороди (без відриву від виробництва) за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки.

У 2015 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук. Тема: «Розвиток музичної освіти на Слобожанщині (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.)».

З 2015 р. – кандидат педагогічних наук (доктор філософії).

У 2021 р. присвоєно вчене звання доцента (наказ МОН №735 від 29.06.2021 р.).

ПРОФЕСІЙНА КАРʼЄРА ТА ДОСВІД УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

З 1999 р. очолює клас баяна та акордеона у ХНПУ імені Г. С. Сковороди, де працює й сьогодні на посаді доцента кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя.

З 2010 по 2012 р. працював за сумісництвом викладачем по класу баяна та акордеона в Харківській ДШМ № 6.

З 2014 по 2017 рр. – обіймав посаду заступника декана факультету мистецтв ХНПУ.

Стаж науково-педагогічної роботи в ХНПУ імені Г. С. Сковороди – 22 роки.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА ТА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

За час роботи в університеті викладав різні дисципліни, зокрема:

 • Основний музичний інструмент (баян, акордеон)
 • Додатковий музичний інструмент (баян, акордеон)
 • Ансамблеве виконавство
 • Колективні форми музикування
 • Сучасні музичні інформаційні технології
 • Інформаційні технології у сучасній музичній культурі
 • Аранжування музичних творів
 • Методика викладання дисциплін кваліфікації
 • Практикум за кваліфікацією
 • Оркестровий клас
 • Оркестрове виконавство
 • Дитяче музичне виконавство
 • Наукова практика
 • Науково-дослідна практика
 • Науково-педагогічна практика
 • Керівник наукових досліджень магістра

З цих предметів складені силабуси, робочі програми, методичні рекомендації. Є науковим керівником студентів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Автор більше 100 інструментовок, обробок і перекладень для різних складів ансамблів народних інструментів.

Сфера наукових інтересів: музична освіта Слобожанщини; мистецька освіта: сценічно-виконавська майстерність майбутнього викладача музичного мистецтва в контексті музично-інструментальної підготовки вчителя.

Має понад 30 наукових та навчально-методичних праць, опублікованих у міжнародних і фахових виданнях України. 

КОНЦЕРТНО-ВИКОНАВСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Данилюк М. М. веде активну концертно-виконавську діяльність як соліст і ансамбліст. З 1999 р. є художнім керівником та учасником ансамблю народних інструментів «Гротеск». За історію існування ансамбль брав участь більше ніж у 500 концертних заходах, неодноразово виступав на сцені Харківської філармонії, ХНАТОБ імені М. В. Лисенка, а також інших престижних концертних залах України та зарубіжжя. Ансамбль «Гротеск» – учасник прямих ефірів і зйомок на Харківському ТБ.

Виступи ансамблю (відео, плейлист) 

У різні роки був керівником студентських ансамблів різних форм, серед яких: Ансамбль народних інструментів «Ваталінка» (2000-2005), Ансамбль акордеоністів «Доміно» (2006-2016). З 2018 р. керівник та учасник студентсько-викладацького Дуету баяністів «НікОля». Студенти класу та ансамблі під керівництвом Данилюка М. М. є лауреатами конкурсів національного та міжнародного рівня.

Данилюк М. М. – лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів як соліст так і у складі ансамблю «Гротеск». Дипломант 33-го та 34-го міжнародного конкурсу акордеоністів і баяністів у м. Клінгенталь (Німеччина, 1996, 1997). Лауреат ІІІ ступеня І-го Всеукраїнського конкурсу композиторів імені Гната Хоткевича (2012).

ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

З 2010 р. – член Національної всеукраїнської музичної спілки (НВМС).

З 2018 р. – член правління Харківського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки (ХОВ НВМС)

Бере активну участь у якості організатора, члена журі національних і міжнародних конкурсів, фестивалів та творчих проєктів.

Є директором Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта», який було створено у 2013 р. www.artdominanta.com

Нині конкурс є одним з найпрестижніших міжнародних форумів серед виконавців на народних інструментах. За весь час проведення конкурсу «Арт-Домінанта» (2013-2021) в ньому брали участь 2200 солістів, 550 ансамблів та оркестрів, 50 членів журі з 19 країн світу: Україна, Австралія, Білорусь, Естонія, Казахстан, Канада, Китай, Італія, Латвія, Литва, Молдова, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина, Франція, Швеція.

Конкурс «Арт-Домінанта» в соціальних мережах:

Про конкурс «Арт-Домінанта» у Вікіпедії – https://bit.ly/3leUiKr

Організатор, ведучий концертних та творчих проєктів за участю кращих представників музичного мистецтва України та зарубіжжя, зокрема:

 • Концерт «Віртуози-баяністи України» (2016, ХНПУ https://bit.ly/3o9YGL1)
 • Концерт-презентація баянної музики Єжи Мадравскі – професора, директора Інституту музичної освіти Університету імені Яна Кохановського (м. Кельце, Польща) (2017, ХНПУ).
 • Мистецький проєкт «Пасаж (2017, ХНПУ): Концерт «Вечір баянної музики», Концерт «Шедеври скрипічної музики» https://bit.ly/2KVuh4A
 • «Творча зустріч із Маестро» за участю заслуженого діяча мистецтв України, виконавця-баяніста, педагога, композитора Володимира Зубицького (Ланчано, Італія) (2019, ХНУМ імені І. П. Котляревського).
 • Данилюк М. М. – головний герой ТВ-програми «Культурна Столиця» на Харківському обласному телеканалі ОТБ (2018) https://bit.ly/2YkNRdK
 • Онлайн-інтерв’ю Мурза & Данилюк за участю заслуженого артиста України, декана оркестрово-диригентського факультету Одеської національної музичної академії імені А. В. Нежданової Олександра Мурзи (2020) https://bit.ly/365dnah

З 2017 по 2019 р. Данилюком М. М. було організовано низку концертів у Харківській філармонії за участю музикантів України та зарубіжжя (Білорусь, Італія, Китай, Литва, Молдова, Польща, Франція), які відбулись у рамках проведення Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта»:

ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК

2019 р. – Міжнародне наукове стажування на базі Вищого Семінаріуму Духовного Університету Кардинала Стефана Вишинського (UKSW) «Академічна доброчесність: виклики сьогодення». Форма стажування: очна. Тривалість: 4 кредити ЄКТС, 120 год. 9 –21 вересня, м. Варшава, Польща.

2020 р. – Цифрова грамотність державних службовців 1.0 на базі інструментів Google. Форма навчання: дистанційна. Тривалість: 0,07 кред. ЄКТС, 2 год. 17 квітня, Дія. Цифрова освіта.

2020 р. – Міжнародне підвищення кваліфікації на тему: «Онлайн-навчання як нетрадиційна форма сучасної освіти: на прикладі платформи Moodle». Форма навчання: дистанційна. Тривалість: 1,5 кред. ЄКТС, 45 год. 09–16 листопада, м. Люблін, Польща.

2021 р. – Міжнародне підвищення кваліфікації (дистанційне) науково-педагогічних працівників ЗВО: «Підбір, підготовка, та публікація наукових статей у наукових виданнях що індексуються у базах даних Scopusта Web of Science». Форма навчання: дистанційна. Тривалість: 1,5 кред. ЄКТС, 45 год. 12–19 липня., м. Люблін, Польща.

2021 р. – Підвищення кваліфікації педпрацівників: нові вимоги і можливості. Форма навчання: дистанційна. Тривалість: 0,5 кред. ЄКТС, 15 год. 12 грудня, платформа відкритих онлайн-курсів Prometheus.

НАГОРОДИ ТА ВІДЗНАКИ

2002 р. – почесна грамота Міністерства освіти і науки України.
2007 р. – почесна грамота Міністерства освіти і науки України.
2017 р. – почесна грамота Національної всеукраїнської музичної спілки (Харківське обласне відділення).

Професійна діяльність відзначена грамотами та подяками ХНПУ:

2003 р. – почесне звання «Людина року» в номінації «Творча особистість».
2004 р. – почесна грамота за сумлінну працю у розвитку студентського мистецтва та з нагоди 200-річчя університету.
2014 р. – почесна грамота за вагомий внесок у розвиток освіти та науки  та підготовку висококваліфікованих фахівців музичного мистецтва.
2015 р. – почесне звання «Людина року» в номінації «Майстер своєї справи».
2017 р. – почесна грамота з нагоди 25-річчя заснування факультету мистецтв.

 

ID ORCID: 0000-0002-6322-7080

Профіль Данилюка М. М. у Google Академії 

Профиль в Moodle

E-mail: m.danyliuk@hnpu.edu.ua  


 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.