ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА
З 1991 по 1994 рр. навчався у Вінницькому музичному училищі імені М. Д. Леонтовича.
З 1994 по 1999 рр. навчався у Харківському державному інституті мистецтв імені І. П. Котляревського, який закінчив з відзнакою за спеціальністю «Народні інструменти» та здобув кваліфікацію концертного виконавця, артиста ансамблю/оркестру народних інструментів, викладача (баян, акордеон).
У 2003 р. закінчив асистентуру-стажування при ХДІМ імені І. П. Котляревського за спеціальністю «Народні інструменти» та здобув кваліфікацію концертного виконавця, викладача вищого навчального закладу.
З 2002 по 2006 рр. навчався в аспірантурі при ХНПУ імені Г. С. Сковороди (без відриву від виробництва) за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки.
У 2015 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук. Тема: «Розвиток музичної освіти на Слобожанщині (друга половина ХІХ – початок ХХ ст.)».
З 2015 р. – кандидат педагогічних наук (доктор філософії).
У 2021 р. присвоєно вчене звання доцента (наказ МОН №735 від 29.06.2021 р.).
ПРОФЕСІЙНА КАРʼЄРА ТА ДОСВІД УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
З 1999 р. очолює клас баяна та акордеона у ХНПУ імені Г. С. Сковороди, де працює й сьогодні на посаді доцента кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя.
З 2010 по 2012 р. працював за сумісництвом викладачем по класу баяна та акордеона в Харківській ДШМ № 6.
З 2014 по 2017 рр. – обіймав посаду заступника декана факультету мистецтв ХНПУ.
Стаж науково-педагогічної роботи в ХНПУ імені Г. С. Сковороди – 22 роки.
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА ТА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ
За час роботи в університеті викладав різні дисципліни, зокрема:
З цих предметів складені силабуси, робочі програми, методичні рекомендації. Є науковим керівником студентів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Автор більше 100 інструментовок, обробок і перекладень для різних складів ансамблів народних інструментів.
Сфера наукових інтересів: музична освіта Слобожанщини; мистецька освіта: сценічно-виконавська майстерність майбутнього викладача музичного мистецтва в контексті музично-інструментальної підготовки вчителя.
Має понад 30 наукових та навчально-методичних праць, опублікованих у міжнародних і фахових виданнях України.
КОНЦЕРТНО-ВИКОНАВСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
Данилюк М. М. веде активну концертно-виконавську діяльність як соліст і ансамбліст. З 1999 р. є художнім керівником та учасником ансамблю народних інструментів «Гротеск». За історію існування ансамбль брав участь більше ніж у 500 концертних заходах, неодноразово виступав на сцені Харківської філармонії, ХНАТОБ імені М. В. Лисенка, а також інших престижних концертних залах України та зарубіжжя. Ансамбль «Гротеск» – учасник прямих ефірів і зйомок на Харківському ТБ.
Виступи ансамблю (відео, плейлист)
У різні роки був керівником студентських ансамблів різних форм, серед яких: Ансамбль народних інструментів «Ваталінка» (2000-2005), Ансамбль акордеоністів «Доміно» (2006-2016). З 2018 р. керівник та учасник студентсько-викладацького Дуету баяністів «НікОля». Студенти класу та ансамблі під керівництвом Данилюка М. М. є лауреатами конкурсів національного та міжнародного рівня.
Данилюк М. М. – лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів як соліст так і у складі ансамблю «Гротеск». Дипломант 33-го та 34-го міжнародного конкурсу акордеоністів і баяністів у м. Клінгенталь (Німеччина, 1996, 1997). Лауреат ІІІ ступеня І-го Всеукраїнського конкурсу композиторів імені Гната Хоткевича (2012).
ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
З 2010 р. – член Національної всеукраїнської музичної спілки (НВМС).
З 2018 р. – член правління Харківського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки (ХОВ НВМС)
Бере активну участь у якості організатора, члена журі національних і міжнародних конкурсів, фестивалів та творчих проєктів.
Є директором Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта», який було створено у 2013 р. www.artdominanta.com
Нині конкурс є одним з найпрестижніших міжнародних форумів серед виконавців на народних інструментах. За весь час проведення конкурсу «Арт-Домінанта» (2013-2021) в ньому брали участь 2200 солістів, 550 ансамблів та оркестрів, 50 членів журі з 19 країн світу: Україна, Австралія, Білорусь, Естонія, Казахстан, Канада, Китай, Італія, Латвія, Литва, Молдова, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Угорщина, Франція, Швеція.
Конкурс «Арт-Домінанта» в соціальних мережах:
Про конкурс «Арт-Домінанта» у Вікіпедії – https://bit.ly/3leUiKr
Організатор, ведучий концертних та творчих проєктів за участю кращих представників музичного мистецтва України та зарубіжжя, зокрема:
З 2017 по 2019 р. Данилюком М. М. було організовано низку концертів у Харківській філармонії за участю музикантів України та зарубіжжя (Білорусь, Італія, Китай, Литва, Молдова, Польща, Франція), які відбулись у рамках проведення Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта»:
ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК
2019 р. – Міжнародне наукове стажування на базі Вищого Семінаріуму Духовного Університету Кардинала Стефана Вишинського (UKSW) «Академічна доброчесність: виклики сьогодення». Форма стажування: очна. Тривалість: 4 кредити ЄКТС, 120 год. 9 –21 вересня, м. Варшава, Польща.
2020 р. – Цифрова грамотність державних службовців 1.0 на базі інструментів Google. Форма навчання: дистанційна. Тривалість: 0,07 кред. ЄКТС, 2 год. 17 квітня, Дія. Цифрова освіта.
2020 р. – Міжнародне підвищення кваліфікації на тему: «Онлайн-навчання як нетрадиційна форма сучасної освіти: на прикладі платформи Moodle». Форма навчання: дистанційна. Тривалість: 1,5 кред. ЄКТС, 45 год. 09–16 листопада, м. Люблін, Польща.
2021 р. – Міжнародне підвищення кваліфікації (дистанційне) науково-педагогічних працівників ЗВО: «Підбір, підготовка, та публікація наукових статей у наукових виданнях що індексуються у базах даних Scopusта Web of Science». Форма навчання: дистанційна. Тривалість: 1,5 кред. ЄКТС, 45 год. 12–19 липня., м. Люблін, Польща.
2021 р. – Підвищення кваліфікації педпрацівників: нові вимоги і можливості. Форма навчання: дистанційна. Тривалість: 0,5 кред. ЄКТС, 15 год. 12 грудня, платформа відкритих онлайн-курсів Prometheus.
НАГОРОДИ ТА ВІДЗНАКИ
Професійна діяльність відзначена грамотами та подяками ХНПУ:
ID ORCID: 0000-0002-6322-7080
Профіль Данилюка М. М. у Google Академії
E-mail: m.danyliuk@hnpu.edu.ua
Ім'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.