Кафедра теорії і методики мистецької освіти та диригентсько-хорової підготовки

Кафедру теорії і методики мистецької освіти та диригентсько-хорової підготовки вчителя створено у 2008 році. Першим завідувачем кафедри стала доктор педагогічних наук, професор Смирнова Тетяна Анатоліївна. З вересня 2019 року кафедру очолює доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри Фомін Володимир Вікторович.

Творчі досягнення кафедри:

Майбутні вчителі мистецьких дисциплін мають можливість долучатися до вершин хорового мистецтва, набути досвід колективної творчості на заняттях хорових колективів, які є окрасою кафедри та університету. Так, неодноразовим переможцем Всеукраїнських, міських фестивалів і конкурсів є Народний камерний хор «Ювента» імені В.В. Королевського (художній керівник кандидат педагогічних наук, доцент Васильєва О.В.).

Жіночий хор «Аніма» (художній керівник доктор педагогічних наук, доцент А.В. Соколова, хормейстер Т.О. Литвиненко ) відомий в Україні як неодноразовий лауреат міжнародних і всеукраїнських фестивалів і конкурсів.

Народна артистка України, кандидат мистецтвознавства, доцент Слюсаренко Т.О. разом зі студентами продовжують традиції бандурного виконавства Слобожанщини.

Колектив кафедри з 2013 року започаткував Всеукраїнський музичний конкурс-фестиваль «Арт-Домінанта». Конкурс проводиться за номінаціями: «Академічні вокально-хорові ансамблі», «Народні вокально-хорові ансамблі»; «Академічний сольний спів», «Народний сольний спів»; «Академічні хорові колективи», «Народні хорові колективи»; «Методична майстерність»; «Знавці музичного мистецтва»; «Просвітницький захід».

Матеріально-технічна база кафедри, яка використовується в навчальному процесі.

Технічні засоби навчання та наявні навчальні площі забезпечуютьпроведення всіх видів занять за навчальним планом на сучасному рівні.

Лекційні та методичні кабінети кафедри оснащені комп’ютерами, музично-акустичною, аудіо і відео апаратурою, проектором тощо. Всі кабінети для індивідуальних занять забезпечені музичними інструментами (роялі, фортепіано) та допоміжним обладнанням (пульти, дзеркала, шафи, тумби тощо).

Існує безоплатний доступ до мережі Інтернет, що визначає умови для розширення можливостей отримання необхідної наукової та навчальної інформації.

Створено спеціальний бібліотечний фонд та електронний репозиторій, куди увійшли методичні матеріали, рекомендації, посібники, збірники наукових праць, монографії та ін.; існує нотний (програмово-репертуарний) фонд.

Викладачі і студенти мають змогу користуватисядвома концертними та трьома танцювальними залами.

61166, м. Харків,
пров. Фанінський, 3-в, к.409.
(станція метро «Наукова»)
тел. (057) 702-15- 26
E-mail: kaf-theory- choirmaster@hnpu.edu.ua

Фомін Володимир Вікторович,
доктор педагогічних наук, доцент.