Ради бачити Вас на сторінці кафедри теорії і методики мистецької освіти та вокально-хорової підготовки вчителя Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди!

Кафедра теорії і методики мистецької освіти та вокально-хорової підготовки вчителя – це випускова кафедра ХНПУ імені Г.С. Сковороди, яка забезпечує викладання музично-педагогічних дисциплін на І-VІ курсах денної та заочної форм навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» і «магістр». Серед головних завдань, що окреслено в освітніх програмах, ми орієнтуємося на зустріч із здобувачами, які мають бажання відкрити для себе світ мистецтва, знайти задоволення від обраної професії вчителя музичного мистецтва та мистецтва. Наші студенти мають чудову можливість проявити свої таланти, отримати великий досвід дослідницької, методичної та вокально-хорової підготовки, що забезпечить широкі можливості випускників у працевлаштуванні та подальшому навчанні.

Викладацький склад кафедри включає відомих педагогів-методистів, професорів, доцентів, виконавців, Заслужених артистів України, Народних артистів України. Вони з великим задоволенням допоможуть студентам розкрити багатогранність професії через формування компетентностей, необхідних для сучасного вчителя музичного мистецтва. Для цього студентам пропонується зазирнути не тільки в життя сучасного школяра, який хоче співати, виступати, але й самому прийняти участь в концертних виступах хорових, вокальних колективах, спробувати себе в наукових та мистецьких проектах, які здійснюються на базі шкіл Харкова, області, школах Китаю, українських та міжнародних проектах.

Особливо яскравою подією для кафедри є організація Всеукраїнського конкурсу-фестивалю «Арт-Домінанта», який дозволяє розкрити таланти учасників за різними творчими (вокальними, хоровими) і методичними напрямами.

Для тих, хто бажає спробувати себе, як науковця, кафедра два рази на рік проводить і видає науково-методичні матеріали конференції «Час мистецької освіти». Для подальшої науково-дослідної роботи, здобувачі можуть публікувати результати своїх досліджень у науковому журналі «Professional Art Education», який започатковано кафедрою у 2020 році.

Для студентів іноземців, які із задоволенням обирають навчання за спеціальністю: вчитель музичного мистецтва та вчитель «інтегрованого курсу мистецтво» на бакалаврському та магістерському рівні кафедрою пропонуються спеціальні програми з урахуванням особливостей дистанційного навчання для студентів мистецьких фахів.

Використання сучасних музичних технологій і веб платформ суттєво впливають на якість навчального процесу, сприяють усвідомленню ролі сучасного викладача музичних фахів у науковий простір європейської освітньої інтеграції.

61166, м. Харків,
пров. Фанінський, 3-в, к.409.
(станція метро «Наукова»)
тел. (057) 702-15- 26
E-mail: kaf-theory- choirmaster@hnpu.edu.ua

Фомін Володимир Вікторович,
доктор педагогічних наук, доцент.