Кафедра теорії та методики мистецької освіти та диригентсько-хорової підготовки

Кафедра

Кафедра теорії та методики мистецької освіти та диригентсько-хорової підготовки  є провідною кафедрою факультету мистецтв, що здійснює підготовку фахівців зі спеціальності «Музичне мистецтво» за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр»«спеціаліст»,«магістр».

Якісна підготовка та працевлаштування наших випускників, є головним завданням кафедри.

Навчальний процес

Кафедра забезпечує викладання наступних навчальних дисциплін:

• основний музичний інструмент (акордеон, баян, бандура, гітара)
  • додатковий музичний інструмент
  • хоровий клас
  • хорове диригування
  • сольфеджіо
  • гармонія
  • основи теорії музики
  • ансамбль (інструментальний)
  • історія української музики
  • історія зарубіжної музики
  • історія та теорія зарубіжної літератури
  • сучасні музично-інформаційні технології
  • аналіз музичних творів
  • музична педагогіка
  • практикум шкільного репертуару
  • практикум за кваліфікацією
  • методика музичного виховання
  • методика викладання музичних дисциплін кваліфікації у ВНЗ (народні музичні інструменти)
  • науково-педагогічна практика
  • педагогічна практика у школі
  • вступ до спеціальності
  • теоретико-методологічні основи музичної педагогіки
  • методологія та методи наукових музично-педагогічних досліджень
  • основи наукових досліджень
  • практикум роботи з хором
  • хорознавство та хорове аранжування
  • художньо-педагогічний аналіз

Для кожної дисципліни викладачами кафедри розроблено навчально-методичний комплекс, що містить програмне забезпечення, тексти лекцій, посібники, методичні рекомендації, практикуми, тестові системи оцінювання, завдання для поточного та модульного контролю знань студентів, завдання для самостійної роботи.

Розроблено робочі програми з кафедральних дисциплін за вимогами кредитно-модульної системи, що дозволяє досягти високого рівня підготовки кваліфікованих фахівців у галузі музичного мистецтва.

Викладачi та концертмейстери кафедри

19. МЯКГІЙ Віталій Дмитрович ст. лаборант
  20. МОРОЗ Марина Миколаївна лаборант

Науково-методична робота

Викладачі та студенти кафедри беруть активну участь в  університетських, обласних, всеукраїнських та міжнародних науково-практичних та науково-методичних конференціях.

Основними напрямками їх наукових інтересів є: проблеми методики музичного виховання, формування у майбутніх учителів музики умінь та навичок професійної діяльності, застосування інноваційних технологій у фаховій підготовці майбутніх учителів музики.

Результатами наукових пошуків викладачів кафедри є публікації навчально-методичних посібників, хрестоматій, наукових статей у фахових виданнях, методичних рекомендацій, тез, доповідей; розробка нових робочих програм дисциплін у відповідності до вимог кредитно-модульної системи навчання.

Творчі колективи

Справжніми творчими лабораторіями студентів і викладачів, гордістю та візитною карткою університету є музичні колективи кафедри, лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів, а саме:

• Камерний хор «Ювента» (кер. Королевський В.В., Васильєва О.В.)

• Ансамбль акордеоністів «Доміно» (кер. Данилюк М.М.)

• Ансамбль гітаристів «Тредо» (кер. Мартем`янова А.В.)

• Жіночий хор «Anima» (кер. Соколова А.В., Литвиненко Т.А.)

Студенти кафедри, творчі колективи, ведуть активну концертну діяльність, постійно приймають участь у міжнародних, всеукраїнських конкурсах, фестивалях, творчих виставках,  а також у різноманітних культурно-мистецьких заходах на рівні університету, міста та області.

ВІДКРИТИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ  МУЗИЧНИЙ КОНКУРС-ФЕСТИВАЛЬ «АРТ-ДОМІНАНТА»

З метою популяризації, поширення та вдосконалення виконавських шкіл академічного народно-інструментального та хорового мистецтва, на базі та при підтримці нашого університету, у квітні 2013 року кафедрою мистецької освіти та диригентсько-хорової підготовки було успішно започатковано та проведено І Всеукраїнський музичний конкурс-фестиваль «Арт-Домінанта» у різних номінаціях та вікових категоріях та охоплює усі щаблі музичної освіти. У конкурсі прийняли участь більш ніж 100 музичних колективів і виконавців зі всієї України. II Всеукраїнський музичний конкурс-фестиваль «Арт-Домінанта» відбувся у березні 2014 року.

Всеукраїнський музичний конкурс «Арт-Домінанта», що проводяться нашою кафедрою, при підтримці університету, Міністерства освіти та науки України, став обов'язковою частиною професійного зростання майбутніх вчителів музичного мистецтва.

16 – 18 квітня 2015 року відбудеться ІІІ Відкритий національний музичний конкурс-фестиваль «Арт-Домінанта».

Кафедра теорії та методики мистецької освіти та диригентсько-хорової підготовки приділяє серйозну увагу збереженню  та розвитку найбагатших традицій вітчизняного народно-інструментального та хорового мистецтва.

Поштова адреса: 61166, м. Харків, провулок Фанінський, буд. 3-в, к. 409

Контактні телефони: 702 15 26, (050) 605 20 69

e-mail: kafedra_tmmo@ukr.net

Адреса приймальної комісії:

61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2,

к. 110, корпус “А”

Телефон: (0572) 68 14 34

Сайт факультету мистецтв: www.art.hnpu.com.ua  (з 01.02.2015)

Завідувач кафедри: доктор педагогічних наук, професор СМИРНОВА Тетяна Анатоліївна