Кафедра вокальної культури і сценічної майстерності вчителя

Кафедра вокальної культури і сценічної майстерності вчителя має свою історію, яка тісно пов’язана з творчістю видатних співаків та музикантів-педагогів Харківщини – народної артистки України Арканової В.Ф., солістів Харківської філармонії, ХАТОБу та інших вітчизняних театрів – Дорошенко В.О., Шаши К.Г., Голубничого Л.П., Кузьмічової В.А, Слепцової О.В., Косінова А.С., Геращенко Е.І., Полякова В.Є., Давидович Л.В.

Кафедра була заснована у 2011 році в результаті реорганізації кафедри теорії і методики мистецької освіти та вокально-хорової підготовки вчителя з метою вивчення та збереження національних вокальних традицій, формування сценічної майстерності, розкриття виконавських, акторських та режисерських здібностей, творчо-сценічну реалізацію студентської молоді, популяризацію вокального мистецтва та кращих зразків світової та вітчизняної музичної культури.

Кафедру очолює кандидат педагогічних наук, доцент Кузьмічова Валентина Анатоліївна.

Навчально-виховний процес на кафедрі забезпечують фахівці: кандидати наук, доценти (Кузьмічова В.А., Слєпцова О.В., Ткаченко М.О., Ковтун Г.В.), доценти кафедри (Харченко І.І., Давидович Л.В.), викладачі (Лавренов О.І.).

Кафедра готує професіоналів для отримання ступенів «бакалавр» та «магістр».

На кафедрі викладається близько 20 навчальних дисциплін.

Викладацький склад кафедри працює над науково-дослідною темою: «Музичне виховання засобами вокального та ораторського мистецтва».

Викладачі кафедри активно беруть участь у науково-практичних конференціях та друкують свої наукові доробки у збірках наукових праць, профільних журналах. Ними досліджується широкий спектр проблем вокальної підготовки майбутніх вчителів та викладачів музичного мистецтва, зокрема техніки дихання як елементу виконавської майстерності, охорони голосу, володіння сценічною майстерністю, формування готовності до професійної діяльності через ситуацію успіху, інтерпретації вокальних творів, розвитку вокальної культури тощо.

Яскравими представниками творчих досягнень кафедри є викладачі-співаки: Заслужена артистка України Слепцова О.В., солістка Харківської філармонії Давидович Л.В., лауреат багатьох міжнародних конкурсів Лавренов О.І., які організують сольні концерти та майстер-класи.

Справжньою гордістю педагогічної діяльності викладачів кафедри є підготовка та участь студентів у Міжнародних та Всеукраїнських фестивалях і конкурсах: «Солоспів» (м. Київ), «Осінній серпантин» (м. Дніпропетровськ), «Студентська весна» (м. Харків), «Покори сцену» (м. Київ), «Творчий шанс» (смт. Бермінводи, Харківської області), «Fortissimo» (м. Харків), «Пісня на Біс» (м. Дніпро) «My world – art», (м. Харків), «Співограй» (м. Феодосія), «Чарівне намисто» (м. Харків), «Dance Song Fest» (м. Харків), «Голос країни» (м. Київ), «New festival of arts» (м. Кривий Ріг), «Музичне сузір'я» (м. Дніпро).

Робота в класі постановки голосу неможлива без сумісної роботи з концертмейстером. Від його злагодженої роботи із викладачем багато в чому залежить результат виховання майбутніх фахівців. Разом із викладачами постановки голосу працюють концертмейстери кафедри: Беспалова Л.М., Богачова-Білоус Т.Ю., Семерніна І.М.

61166, м. Харків,
пров. Фанінський, 3-в, к. 41
(станція метро «Наукова»)
тел. (093)18-111- 27
E-mail: kaf-vocal-education@hnpu.edu.ua

Кузьмічова
Валентина Анатоліївна
,
кандидат педагогічних наук, доцент.
тел. (096) 214-30- 12
E-mail: 1965valentina@ukr.net