Факультет початкового навчання


 
Декан факультету – доктор педагогічних наук, професор Тетяна Олексіївна Довженко. Відмінник освіти України, переможець першого обласного куонкурсу «Найкращий молодий науковець Харківщини», нагороджена Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України. Головний напрям наукових досліджень – підготовка майбутніх вчителів початкових класів до організації педагогічної просвіти батьків. Автор понад 100 наукових праць. Підготувала 1 кандидата педагогічних наук. Читає курси – «Вступ до спеціальності «Вчитель початкових класів», «Превентивна педагогіка», « Педагогіка вищої школи».

 

Підготовка БАКАЛАВРІВ здійснюється за спеціальністю: Початкова освіта  

Підготовка СПЕЦІАЛІСТІВ здійснюється за спеціальністю: Початкова освіта.

Підготовка МАГІСТРІВ здійснюється зі спеціальності: Початкова освіта

Кваліфікації:

  • на базі бакалавра, спеціаліста: учитель початкової школи;
  • на базі магістра:  викладач педагогіки та методики початкового навчання.

Термін навчання на денній формі:

  • рівень бакалавра – 4 роки;
  • спеціаліста  на базі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра  – 1 рік (до 2017);
  • магістра на базі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра – 2 роки.

Факультет початкового навчання свою історію розпочинає з 1959 року, коли було відкрито вечірнє відділення з підготовки вчителів початкових класів. У 1974 році відкривається педагогічний факультет стаціонару і створюється кафедра педагогіки та методики початкового навчання. На факультеті тривалий час працювали О.Я.Боданська, С.І.Дорошенко, П.С.Жедек, А.Ф.Кузнецова, В.О.Левін, В.Д.Рябчинська, О.В.Смагіна, В.О.Тюріна, Л.П.Хітяєва, Л.П.Юрченко, А.П.Ярещенко, В. І. Євдокимов

У складі факультету працює чотири кафедри:

Підготовку студентів різних рівнів здійснюють 52 викладача, серед них: 9 – професорів, 40 кандидатів наук, 38 доцентів. Педагогічний колектив досвідчений, творчий та ініціативний.

На факультеті здійснюється підготовка наукових кадрів. Роботою аспірантів та здобувачів керують проф. Гавриш І. В., проф. Гриньова В.М., проф. Джежелей О.В., проф. Довженко Т.О., проф. Іонова О.М., проф. Резван О.В., проф. Тихонович В.М., доц. Ткаченко Л.П., проф. Ушмарова В.В., проф. Юр’єва К.А., проф. Н.М.Якушко. Викладачі факультету є авторами навчальних програм, підручників і посібників для початкової школи, методичних посібників для студентів.

Вчитель початкових класів повинен вміти все!!!!

Дебют першокурсника

На факультеті навчається 476 студента, що беруть участь у роботі студентського наукового товариства, студентського самоврядування, Всеукраїнських наукових і творчих конкурсах та олімпіадах, бо на факультеті приділяється увага найповнішому розкриттю природних схильностей студентів та розвитку їх здібностей, виявленню творчих особистостей.  

Ми навчимо Вас: співати, танцювати, каліграфічно писати, вміло рахувати, артистично декламувати, конструктивно організовувати навчальний процес. Вас чекає цікаве студентське життя!

Вокальний гурт «Оберіг»
Танцювальний гурток «Фантазія»

Студенти беруть участь у різноманітних гуртках та секціях. Таких, як театральний гурток «Есперанто», гурток барабанщиць, танцювальний гурток «Фантазія», вокальний гурт «Натхнення» та «Оберіг», команда КВК «Білий мандарин», секції з волейболу і баскетболу. Відвідують притулок «Гармонія», інтернат №14, підшевну школу №142. Започаткована урочиста посвята першокурсників, зустріч з деканатом та активом факультету.

Матеріально-технічна база: бібліотека з читальною залою, комп'ютерний комплекс із мережою Internet, навчально-методичні кабінети, що оснащені аудіо- та відеоапаратурою. Є буфет, гутрожиток, медцентр, спортивна зала.

Студенти проходять навчально-ознайомчу практику у школах, ліцеях, гімназіях міста та в різних областях, коледжах та ВНЗ.

Вокальний гурт «Натхнення»


Посвята першокурсників в козаки та берегині

Факультет підтримує творчі та наукові зв'язки з багатьма факультетами вищих навчальних закладів України.

 

Після закінчення факультету Ви

  • зможете працювати: учителем початкових класів; вихователем групи продовженого дня; педагогом-організатором;
  • матимете право: викладати англійську мову та інформатику в початковій школі;
  • матимете змогу: займатися приватною педагогічною діяльністю (бути репетитором і гувернером).

Перспективи: можливість опанувати кілька іноземних мов, вступ до аспірантури, можливість отримати подвійний диплом.

Ласкаво запрошуємо на факультет початкового навчання!!!

61168,  м. Харків, вул. Валентинiвська (Блюхера), 2, кор. В, к.216

тел. (0572) 68-41-04

e-mail: faculty-primary@hnpu.edu.ua

Декан:
Тетяна Олексіївна Довженко,
доктор педагогічних наук, професор 

Заст. декана з навчальної роботи:
Ірина Тихонівна Сіра,
кандидат педагогічних наук, доцент

Заст. декана з наукової роботи:
Ольга Миколаївна Коваленко,
кандидат філологічних наук, доцент

Заст. декана з виховної роботи:
Ірина Володимирівна Єсьман,
кандидат педагогічних наук, доцент

Секретар деканату:
Наталія Сергіївна Калюжна

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.