Грантові проекти історичного факультету

Студенти історичного факультету приймали участь в Міжнародній науковій конференції “Tożsamość a historia narodów Europy Środkowej i Wschodniej” (Історичний інститут Вроцлавського університету), яка проходила  в Польщі.

Булгакова Владислава (5 курс)  взяла  участь в освітньому курсі «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення», організаторами якого вже не перший рік є Український центр вивчення історії Голокосту (м. Київ) спільно з меморіальним комплексом «Будинок Ванзейської конференції» (Німеччина) за підтримки Німецького консульства в Україні. Освітній курс проходив в три етапи: Перший етап - семінар у м. Київ (27-29 травня), де учасники мали можливість представити теми своїх наукових досліджень та відвідати місця пам’яті. Наступним етапом був дистанційний, коли учасники отримавши необхідну літературу та цінні настанови підготували власні статті, та обмінювалися ними в електронному режимі, а також висилали один одному інші цікаві матеріали з даної тематики. Третім заключним етапом цього освітнього курсу стала поїздка в м. Берлін (21-26 серпня 2016р.) Основною метою відвідання Берліну було порівняння української політики пам’яті та німецької, а також відвідання меморіальних комплексів, споруд та пам’яток у Берліні. Для учасників курсу були проведені різноманітні тренінги, ворк-шопи з тематики збереження історичної пам’яті, та толерантності по відношенню до історичної пам’яті. Завдяки даному курсу, студенти відкрили для себе новий спектр питань, які збираються досліджувати, а також детальніше ознайомилися з історичними подіями періоду Другої світової війни, відвідавши відповідні музеї, меморіали, бібліотеки, тощо.

Єрьомін Валентин, студент 5 курсу у листопаді 2016 р. проходив наукове стажування на факультеті «ArtesLiberales» Варшавського університету, Республіка Польща. Робота в архівних установах (Польська Академія Наук, Архів Сучасних Актових матеріалів), бібліотеках (Варшавського університету, Національна бібліотека Польщі). Участь у семінарах та публічних диспутах. Відвідування циклу лекцій в Історичному інституті Варшавського університету.

Також Антон Лоскутов студент 5 курсу проходив наукове стажування на факультеті «ArtesLiberales» Варшавського університету, Республіка Польща  та взяв участь в освітній програмі Study Tours to Poland, що дозволила ознайомитись із актуальними аспектами життя місцевої громади у м. Лодзь (Республіка Польща). (листопад-грудень 2016 р.)

4-11 лютого 2017 р. студент-магістрант історичного факультету Антон Лоскутов взяв участь в освітній програмі Study Tours to Poland ІІ, з метою розвитку лідерського потенціалу молодих активістів з Східної Європи на прикладі успішної діяльності неурядових організацій Республіки Польща.  (Республіка Польща).

На відзначення Дня Європи в межах реалізації грантового проекту щодо актуальних питань місцевого самоврядування студент історичного факультету Матющенко Євген ІІІ курс відвідав Польщу.

Авраменко Микола проходив навчання у педагогічному коледжі «Oranim academic college of Israel» на півночі Ізраїлю, де студенти разом із дипломом отримують ліцензію на викладання предметів за своєю спеціалізацією.

Кашаєв Ренат у 2015-2016 роках проходив навчання у Технологічному університеті міста Нінбо (Китай). Продовжив навчання у 2017 році у Чжецзянському університеті (Китай).

У вересні 2017 року студентка 6-го курсу Вовк Ілона приймала участь в третій частині освітнього курсу "Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення", що проходив в Берліні. Перша частина освітнього курсу відбулась у Києві в травні, а далі тривав дистанційний етап.

Освітній курс проводив Український центр вивчення історії Голокосту спільно з Музеєм та Меморіалом «Будинок Ванзейської конференції» за підтримки Посольства Німеччини в Україні. Протягом семінару 15 учасників з різних міст та університетів України відвідали меморіальні та пам'ятні місця Берліну, познайомилися із підходом до політики пам'яті в Німеччині, обговорили перспективи та підходи в питаннях дослідження історії Другої світової війни, Голокосту у порівнянні України та Німеччини. 

Восени 2017 року студентка 6- го курсу Булгакова Владислава відвідала Ризький форум. Форум об'єднував 5-ту міжнародну конференцію "Музеи Холокоста и памятные места в посткоммунистических странах: вызовы и возможности" та 2-й круглий стіл "Сучасні проблеми толерантності", де брали участь представники з різних країн. Було прослухано багато цікавих доповідей, відвідано екскурсії по єврейській Ризі, та Музей Холокосту, на місці Ризького гето за часів Другої світової війни.


Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.