Хроніка подій природничого факультету

Останнім часом на природничому факультеті активно впроваджується e-learning з використанням ІКТ у режимі on-line та off-line. Щопонеділка проходять засідання деканату і засідання на кафедрах за допомогою https://meet.google.com/. На платформі https://classroom.google.com/ створено класи з навчальних дисциплін, завантажені силабуси, методичні вказівки та рекомендації з виконання лабораторних (семінарських) занять, списки літератури та необхідні підручники і інші наочні матеріали, завдання для самостійної і індивідуальної роботи. Здобувачі вищої освіти зареєстровані і виконують передбачені навчальним планом завдання. За допомогою https://meet.google.com/ викладачі проводять лекційні і інші види занять, надають консультації, куратори проводять виховні години, а також проводяться засідання наукових гуртків. 

Викладачі природничого факультету відвідують актуальні вебсемінари: 

  • 09.04.20 «Акредитація: не все так складно»;
  • 10.04.20 «Ефективна робота online»;
  • 11.04.20 «Проведення онлайн занять в середовищі Zoom».

18.02.20 на природничому факультеті відбувся відбірковий етап олімпіади з біології в якому активну участь взяли студенти І-ІV курсів. Їм були запропоновані тестові завдання, питання теоретичного туру і практичний тур. Перше місце посіла Леонтьєва М. (22 група). На другому – Саржевський С. (42 група) і В’юнник В. (21 група). На третьому – Поповічук А., Королевська П., Мазур Д. (11 група), Гладкіх А. (21 група). Бажаємо переможцям подальших наукових успіхів.


13–14 лютого 2020 р. студенти природничого факультету Новолокін А., Коломійцева В. (22 група), Гладкіх А. (21 група), взяли участь у II етапі Всеукраїнської студенської олімпіади з дисципліни “Ботаніка” на базі НФаУ. Доцент О.В. Твердохліб і ст. викл. Р.Є. Волкова увійшли до складу журі. Всього були присутні 16 делегацій з Києва, Запоріжжя Тернополя, Вінниці, Івано-Франківська, Одеси, Полтави, Кривого рогу. За результатами ІІ туру Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Ботаніка» студент природничого факультету Новолокін Антон Володимирович посів 3 місце за біологічним напрямком.


10.02.20 на природничому факультеті відбулося чергове засідання зоологічного гуртка! Керівник наукового відділу парку Брусенцова Наталія Олександрівна розповіла здобувачам вищої освіти про наукові напрями роботи НПП «Слобожанського». Одним з основних напрямків роботи Національного природного парку «Слобожанський» є організація та проведення науково-дослідних робіт. Співробітники Наукового відділу досліджують флору, фауну та мікобіоту, кліматичні та ландшафтні особливості Парку. Для вирішення багатьох питань з особливостей розвитку та функціонування природних комплексів закладаються постійні пробні площі, профілі та трансекти. Моніторингові дослідження мають велике значення, адже вони дозволяють вчасно виявляти негативні чинники, дізнатися про різноманітні зв’язки між компонентами екосистем та спостерігати природні процеси одночасно на великих територіях. Здобувачі вищої освіти мають можливість виконувати курсові і наукові роботи на території парку.


25 січня 2020 року викладачі природничого факультету взяли участь у роботі ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології, яка проходила на базі Нфау.


09.01.20 р. природничий факультет зустрічав абітурієнтів. І.О. Ликова розповіла присутнім про кафедри і спеціальності природничого факультету, а також про насичене і захоплююче студентське життя. Абітурієнти, разом із батьками та вчителями, взяли участь у майстер-класі із жестової мови, відвідали музей природи кафедри зоології, оранжерею, музей кафедри ботаніки і інші кафедри факультету.


На природничому факультеті 04.12.19 р. відбувся науково-методичний семінар на тему"Природничі науки: минуле, сучасне та можливе майбутнє". Із доповіддю виступала Кравченко Марина Олександрівна, канд. біол. наук, учитель вищої категорії, викладач предмету "Природничі науки Харківського університетського ліцею". Доповідь була цікавою і викликала жваві обговорення.


Здобувачі вищої освіти 2 курсу М. Бобу і А. Шуленко взяли участь у 14 міжнародної наукової конференції молодих “Biology: From a Molecule Up to the Biosphere” яка відбулась на базі ХНУ ім. В.Н. Каразіна. Вони підготували стендову доповідь на тему «Poisonous plants in the landscaping of Kharkiv building adjoining territories».


19 листопада 2019 р. на природничому факультеті відбувся традиційний командний біологічний турнір Bioshock в якому взяли участь команди "Кросинговер" (студенти 1 курсу ХНУ ім. В.Н. Каразіна), "Cerebro" (команда 3 курсу природничого факультету ХНПУ), "NaVi" ( команда 2 курсу природничого факультету ХНПУ), "Мешканці зоокафедри" (збірна команда 12 і 11 групи природничого факультету ХНПУ), Homo sapiens (команда 11 групи природничого факультету ХНПУ). У заключному турі гри зустрілися команди "Кросинговер", "NaVi" і Homo sapiens. Члени журі розподілили призові місця наступним чином: 3 місце - "Homo sapiens", 2 місце - "Кросинговер", 1 місце - "NaVi".


Декан природничого факультету проф. Т.Ю. Маркіна сприяє можливості реалізації права на академічну мобільність для учасників освітнього процесу Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. Так, завдяки давньої співпраці із Institut Biologii I Ochrony Srodowiska Akademii Pomorskiej w Slupsku здобувачі вищої освіти і викладачі факультету мають можливість навчатися і підвищувати кваліфікацію у Поморській академії. У листопаді 2019 року доценти Я.О. Бачинська, Я.В. Гончаренко, О.В. Твердохліб під час науково-педагогічного стажування ознайомились із сучасними методами інтерактивного навчання, темами досліджень кафедр Інституту, дидактичними класами, мультимедійним та спеціальним обладнанням. Вони відвідували заняття, побували в експедиціях до Вустки і Славінського біосферного заповідника, у Гданському інституті. Ними були проведені зустрічі зі студентами природничого факультету, які в цей період знаходились на навчанні в Поморської академії та організували виїзне засідання студентського наукового гуртка на тему «Порівняльна характеристика флори і фауни Поморського Воєводства та Харківської області.


Студентка 2 курсу Заскалько Олена посіла ІІ місце у конкурсі есе "Професія вчителя - доля держави"!

11 група посіла перше місце та отримала грошову винагороду за участь у конкурсі відеороликів для творчої молоді «Моя група – моя гордість».


12 жовтня 2019 р. викладачі і студенти природничого факультету взяли участь в якості членів журі у XIV міському турнірі юних біологів для учнів 9-11-х класів закладів загальної середньої освіти. Студент Божко Олексій розповів про структуру ХНПУ імені Г.С. сковороди і запросив учнів на заходи, що проводяться на кафедрах природничого факультету.


10 жовтня 2019 року пройшла загальноуніверситетська екологічна акція до Дня охорони довкілля "Бережемо землю - наш рідний дім". Наш факультет, вперше, був організатором екологічного квесту в рамках акції. Учасники квесту саджали яблуні, збирали букети, сортували сміття, створювали наряди, ідентифікувати рослини, перевіряли чистоту повітря, відгадували кросворди, висаджували квіти. Дякую шановні викладачі і любі студенти за організацію і проведення квесту!


Студенти природничого факультету взяли участь в проекті «Доба науки (Наукові пікніки + Ніч науки)», що відбувся 21.09.2019 р.

Головна мета заходу – інтерактивна демонстрація мешканцям і гостям міста останніх наукових досягнень і новітніх технологій Харкова.


20 вересня 2019 р. розпочала свою роботу II Міжнародна науково-практична конференція «ПРИРОДНИЧА НАУКА Й ОСВІТА: СУЧАСНИЙ СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ», що присвячена 80-й річниці заснування природничого факультету ХНПУ імені Г.С.Сковороди. На пленарному засіданні були заслухані доповіді про історію і сьогодення природничого факультета, його кафедр, випускники поділилися своїми спогадами. Після кави-брейк учасники конференції слухали доповіді на секційних засіданнях. Доповіді були цікавими і викликали жваві обговорення. 

Свою роботу учасники конференції продовжили 21 вересня на базі біостанції ХНПУ імені Г.С.Сковороди у Гайдарах. Після доповідей Д.В. Леонтьєв і Ю.В. Бенгус провели захоплюючу біологічну екскурсію по околицях с. Гайдари. Гості нашого факультету відмічали родинну атмосферу, що панувала протягом цих діб. Усі учасники отримали задоволення від спілкування та отриманих знань.


Студенти першого курсу традиційно відвідали Сковородинівку разом із кураторми. Для них були проведені цікаві екскурсії, які занурили їх в атмосферу далеких історичних часів. Дізналися багато цікавих фактів про погляди Г.С. Сковороди. Після екскурсії була нагода ближче познайомитись один з одним.


30 серпня 2019 р. відбулась посвята у студенти, яка розпочалася святковим концертом та привітаннями керівництва університету. Після екскурсії до ботанічного саду, оранжереї, музеїв, студентів першого курсу привітали декан, зав. кафедрами і студенти природничого факультету. Після концерту першокурсникам було запропоновано взяти участь у квесті, який підготували студенти 2-4 курсів. Настрій у всіх присутніх був святковий.


Запрошуємо взяти участь у II Міжнародній науково-практичній конференції «Природнича наука й освіта: сучасний стан і перспективи розвитку», присвяченій 80-річчю заснування природничого факультету ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Конференція  відбудеться 20-22 вересня 2019 року на базі природничого факультету Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ:

Місце проведення конференції – природничий факультет ХНПУ імені Г.С. Сковороди(вул. Валентинівська 2, м. Харків Україна).

20 вересня:

  • 09.00 - 13.00 Реєстрація учасників конференції (станція метро Студентська, вул. Валентинівська 2, корпус Б, другий поверх, біля деканату природничого факультету);
  • 13.00 - 14.00Пленарне засідання;
  • 15.00 - 16.00 – Секційні засідання;
  • 18.00 Дружня вечеря.

21 вересня:

  • 09 - 14.00 – Секційні засідання;
  • 16.00 – Екскурсія містом.

22 вересня:

  • Виїзд до Національного природного парку «Гомільшанські ліси».

Під час канікул зоологічний музей, оранжерея, ботанічний сад і музей кафедри ботаніки природничого факультету проводять екскурсії для школярів. Велика кількість цікавих, екзотичних і давніх експонатів приваблюють увагу. В зоологічному музеї зібрана колекція тварин від безхребетних до ссавців. Оранжерея нараховує понад 1000 видів і сортів екзотів, які вирізняються цікавим квітуванням, своєрідними плодами та красивими листками. Ботанічний сад дозволяє здійснити мандрівку до різних країн нашої великої планети, поласувати екзотичними плодами. Музей кафедри ботаніки містить експозиції із мінералами, гірськими породами, викопними решками вимерлих тварин і рослин, колекцією грибів, насінням і плодами культурних рослин та інші цікаві експонати.


Харківський природничий форум


18–19 квітня 2019 року у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка відбулася підсумкова науково-практична конференція ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі знань «Біологія». Створення сприятливого середовища для повноцінної презентації результатів наукових досліджень студентів із 19 закладів вищої освіти України забезпечував колектив природничого факультету. Дипломом ІІІ ступеня нагороджено Мирошниченко Тетяна Сергіївна, студентка 3 курсу Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.


Студенти природничого факультету Саржевський Станіслав і Божко Олексій 17–18 квітня 2019 року взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади за галуззю знань 09 Біологія спеціальності біологія. Вони отримали спеціальні відзнаки від журі. Божко Олексій отримав грамоту за високий рівень теоретичної підготовки з дисципліни «Анатомія та фізіологія людини і тварин».


19–20 квітня 2019 р. у ХНПУ імені Г.С. Сковороди на природничому факультеті відбулась ІІ міжнародна конференція молодих вчених «Харківський природничий форум». Робота конференції проводилась за секціями «Зоологія», «Здоров’я, коррекційна освіта, біоетика», «Хімія і біохімія», «Екологія та охорона навколишнього середовища», «Анатомія та фізіологія людини і тварин», «Ботаніка, мікологія, мікробіологія». Із доповідями виступали учениця 9 класу ХСШ № 73, студенти і аспіранти ХНПУ імені Г.С. Сковороди та Інституту експериментальної ботаніки НАН Білорусі.


13.04.2019 р. на природничому факультеті відбувся 2-й очний тур Всеукраїнської олімпіади з біології Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти у 2019 навчальному році. В ньому взяли участь учні із м. Харків та районів Харківської області. Для учасників олімпіади і їх батьків також було проведено екскурсії до лабораторій факультету та музеїв.


На природничому факультеті 15 лютого 2019 р. відбувся семінар «Перспективи біологічної науки у дослідженні аспірантів» на якому були присутні аспіранти, керівники аспірантів, викладачі факультету, студенти. Декан природничого факультету д. біол. н., проф. Т.Ю. Маркіна у своєї промові привітала усіх присутніх, підкреслила необхідність наукового зростання і опанування сучасних методів досліджень для подальшої реалізації аспірантів в якості науковців і побажала усім не зупинятися на досягненнях. Були заслухані доповіді аспірантів кафедри ботаніки, зоології, анатомії і фізіології людини імені д. мед. н., проф. Я.Р. Синельникова. Аспіранти доповіли про результати досліджень і окреслили наступні завдання. Кожна доповідь супроводжувалась презентацією і викликала зацікавленість аудиторії, що віддзеркалювалось у конструктивному діалозі між доповідачами і присутніми.


26 лютого 2019 р. на природничому факультеті відбулась олімпіада з біології. Студенти відповідали на різнорівневі тестові завдання та виконували практичні завдання, які полягали у визначення рослин за допомогою визначників, визначення мікропрепаратів і кісток.


Студенти природничого факультету брали активну участь в акції «Тиждень закоханих». Для благодійного ярмарку (15.02.19 р.) вони виготовили різноманітні солодощі за родинними рецептами. Кошти, що були отримані від продажу солодощів (551 грн.) переказані на лікування хлопчику Андрію з міста Люботин.


15 листопада 2018 р. на базі природничого факультету відбувся командний біологічний турнір «Bioshok». У змаганнях брали участь команди «Біофакери», «Нейрони», «Біофіксіки», «21». Найбільшу кількість балів отримала команда 32 групи «Біофакери», яка і стала переможцем.


Викладачі нашого факультету і студент О. Божко 13 жовтня 2018 р. були присутні на 13 міському турнірі юних біологів для учнів 9-11-х класів закладів загальної середньої освіти, що відбувся на базі Харківського ліцею № 107. Вони були членами журі разом із викладачами інших закладів вищої освіти та вчителями.  У складі журі і вчителів, які готували команди учнів були і випускники факультету 2006-2014 рр.. 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.