Історія факультету дошкільної освіти

Факультет дошкільної освіти Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди було створено у 1932 році. Соціальні потрясіння двадцятих років минулого століття стали причиною розвитку безпритульності, сирітства і бездоглядності малюків. Ентузіасти дитячого виховання взялися за організацію дитсадків і ясел. Потреба у професійних кадрах і зумовила відкриття в нашому університеті дошкільного факультету. Він називався КДР – комуністичний дитячий рух. Факультет вирізнявся широким спектром освіти, в якому значне місце посідало естетичне виховання за допомогою мистецтва.

Восени 1943 р. педагогічний інститут повернувся з евакуації до визволеного Харкова і оголосив набір, в тому числі і на дошкільний факультет. Зростаючий попит на висококласних фахівців дошкільної освіти додав до стаціонару заочне відділення (1948 р.).

П’ятдесяті роки ознаменувалися для дошкільного факультету значними змінами. У 1952 р. вечірнє відділення було реорганізовано у вечірній факультет. Дошкільний факультет не став винятком. З наступного року намітилася тенденція поступового згортання діяльності інституту. Студенти дошкільного факультету закінчували навчання заочно.

У 1962 р. було поновлено набір на дошкільний факультет з вечірньою формою навчання, а через рік – із заочною. Але на початку 70-х факультет було закрито. Як самостійний він відновив свою діяльність лише в 1992 р. На посаду декана факультету в цьому ж році було призначено доктора педагогічних наук (тоді кандидата наук), професора Тетяну Петрівну Танько, яка й сьогодні є берегинею нашого факультету.