Всеукраїнський круглий стіл «Людське буття у спадщині Григорія Сковороди»

20 червня 2024 року у селищі Бабаї Височанської селищної ради Харківської області відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Людське буття у спадщині Григорія Сковороди», присвячений 250-річчю від дня написання Байок Харківських.

Захід було проведено Сковородинівським університетом спільно з Університетом Григорія Сковороди в Переяславі, фондом Миколи Томенка «Рідна країна», Всеукраїнським товариством «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Національною академією педагогічних наук України, товариством «Знання» України та Височанською селищною радою.

Більше світлин тут

Круглий стіл розпочався з покладання квітів до погруддя Григорія Сковороди на центральній площі біля Палацу культури та мистецтв селища Бабаї. Він продовжився пленарним засіданням, яке відкрили ректор Сковородинівського університету Юрій Бойчук та голова Височанської селищної ради Олександр Мороз. З привітальним словом від Університету Григорія Сковороди в Переяславі виступив Сергій Рик, кандидат філософських наук, доцент, завідувач кафедри філософії і соціальної антропології імені професора І. П. Стогнія. З доповідями виступили почесні гості: Микола Томенко, доктор політичних наук, професор, голова благодійного фонду «Рідна країна»; Георгій Філіпчук, доктор педагогічних наук, професор, академік НАПН України, перший заступник голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, голова громадської організації «Конгрес Української Інтелігенції»; Наталія Юхименко, кандидат філософських наук, доцент, доцент кафедри філософії і соціальної антропології імені професора І.П. Стогнія, керівник навчально-наукового центру Сковородинознавства Університету Григорія Сковороди в Переяславі; Наталія Левченко, доктор філологічних наук, професор, професор кафедри української літератури та журналістики імені професора Леоніда Ушкалова  Сковородинівського університету.

Потім учасники круглого столу вирушили стежкою Григорія Сковороди, де їх зустрічали народні колективи художньої самодіяльності селища Бабаї: гра на бандурі та скрипці, виступ народного ансамблю народної пісні. Біля криниці гості мали змогу подивитися перфоманс «Сковородинівські байки» театру-студії «Реформа» за участю науково-педагогічних працівників Сковородинівського університету.

Проведений захід мав велике просвітницьке значення. Байки Харківські – популярна версія світоглядних цінностей Григорія Сковороди і своєрідний етичний кодекс для сучасних українців. Вони закликають нас жити у гармонії з природою і собою.