Новини кафедри соціальної педагогіки

За участь студентів та викладачів кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди у волонтерській фандрейзинговій акції «Щедрий вівторок», благодійну та волонтерську  допомога самотнім людям похилого віку, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, що виховуються у дитячих будинках сімейного типу, а також дітям, що виховуються у сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах кафедру було відзначено дипломом Національного конкурсу «Благодійна Україна - 2020».

Протягом  вже чотирьох років здобувачі вищої освіти спеціальності «Соціальна робота» під керівництвом викладачів кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди проходять навчальну практику на базі проєктів Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги». Завдяки цьому здобувачам вдається отримати практичні навички роботи з майбутніми отримувачами соціальних послуг – людьми похилого віку, дітьми, що залишилися без батьківської опіки, дітьми та сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Коли молода людина живе у звичайній благополучній сім’ї, то здається, що по-іншому і не буває. Але виявляється, що у житті  не зовсім так. Виявляється, що є діти, у яких немає ані тата, ані мами, і виховують їх сторонні особи, які стали для них вже рідними. Тож, коли студенти приходять для проходження практики за проєктом фонду «Дитяче містечко «Отрадне», вони  знайомляться саме з такими дітьми, вихованцями дитячих будинків сімейного типу, яких взяли на виховання українські сім’ї, щоб задовольнити базові потреби дітей, надати їм освіту, професію, виховати справжніми людьми.

Економічні труднощі у державі проєціруються і на життя сімей з дітьми. Кожна дитина хоче відчувати батьківську любов і турботу, а дитина-сирота – подвійно! Дитяче містечко "Отрадне" дарує батьківську любов 50 дітям-сиротам. На його території проживають наразі три сім’ї, три дитячі будинки сімейного типу. У розпорядженні кожної сім'ї є просторий двоповерховий будинок, який переданий фондом  родині у безкоштовне користування, необхідне побутове обладнання.  Проте тепло в зимовий період часу батьки сплачують самостійно. Щоб мати змогу зекономити на опаленні, більше витрачати коштів на дітей, і виникла гостра необхідність у встановленні твердопаливного котла в одному із будинків, оскільки вартість опалення з використанням газу коштує у п’ять разів більше. А це значить, що безпосередньо на дітей батьки будуть використовувати коштів менше: менше іграшок, менше смаколиків.  А ще потребували ремонту та оновлення дитячі майданчики, якими користуються мешканці Дитячого містечка вже більш 10 років, необхідно було знайти фінансовий ресурс для придбання молодих ялинок, придбання насіння квітів для озеленення території містечка та  насіння овочів для теплиць. Саме на ці потреби і вирішили зібрати кошти студенти, розмістивши соціальні проєкти під час фандрейзингового волонтерського марафону «Щедрий вівторок» на Українській Біржі Благодійності.

Як підсумок, для сім’ї було придбано твердопаливний котел (кошти на нього збирали майже рік!), матеріали для ремонту дитячих ігрових та спортивних майданчиків на території Дитячого містечка «Отрадне», насіння квітів та овочів і маленькі ялинки. Навесні студенти разом із батьками та дітьми оновили містечко, посіяли зернятка квітів та овочів, щоб зібрати для себе та інших також Добро, Увагу, Підтримку, Піклування.

Майбутні соціальні працівники отримують практичний досвід роботи з бенефіціарами, вміння бачити соціальні проблеми і самостійно вирішувати їх, досвід написання соціальних проєктів. Їм вдається зрушити думку громади і дорослих про те, що будь-яку проблему краще вирішувати разом, у тому числі з тими, хто цю проблему має.

Студентами 2-4 курсів,  викладачами кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди було зібрано 34192,00  грн., які були передані більш ніж 100 особами.

Девіз, за яким навчаються майбутні соціальні педагоги і працівники Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди: «ДОБРО ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ!»


Участь кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки в реалізації міжнародного проекту

20 травня 2021 року викладачами кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки було організовано й проведено он-лайн зустріч з представниками закладів вищої освіти України з поширення досвіду підготовки майбутніх соціальних педагогів і працівників до реалізації методики «Самоорганізований освітній простір» (СООП). У межах тристоронньої угоди між Харківським національним педагогічним університетом імені Г.С. Сковороди, Харківським обласним благодійним фондом «Соціальна служба допомоги» і Міжнародним Фондом «Карітас Відень» викладачами кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки проф. Мариною Васильєвою, доцентами Інною Романовою й Ольгою Василенко було презентовано авторську методику підготовки здобувачів вищої освіти до організації позанавчальної діяльності з використанням методики СООП.

У зустрічі прийняли участь представники закладів вищої освіти різних регіонів України: Київського університету імені Бориса Грінченка, Криворізького державного педагогічного університету, Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія», Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Представницею Міжнародного Фонду «Карітас Відень» Наталією Церклевич було представлено напрями реалізації програми DARE в Україні. Наталією Лонщакова і Тетяною Печерських розкрито напрями роботи Харківського обласного благодійного фонду «Соціальна служба допомоги», з яким кафедра соціальної роботи і соціальної педагогіки ХНПУ імені Г.С.Сковороди має багаторічну співпрацю на партнерських засадах.

У ході проведення зустрічі були обговорені перспективи використання розробленої методики. Учасники конференції виявили зацікавлення авторським досвідом підготовки майбутніх соціальних педагогів і працівників до реалізації методики СООП і окреслили подальші кроки співпраці з використання розроблених матеріалів у вигляді навчального посібника «Підготовка майбутніх соціальних педагогів і працівників до реалізації методики СООП» в різних закладах вищої освіти.


Підсумки проведення міжвузівської дистанційної науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти «Актуальні проблеми досліджень у галузі соціальної педагогіки і соціальної роботи» на факультеті психології і соціології ХНПУ імені Г.С. Сковороди

19 травня 2021 року під час святкування тижнів науки в нашому університеті, відбулась Міжвузівська дистанційна науково-практична конференція, в якій взяли участь молоді науковці різних рівнів вищої освіти (бакалаврського, магістерського та освітньо-наукового) з різних куточків України (м. Дрогобича, м. Полтави, м. Сум та м. Харкова). Зустріч відбулася в онлайн-форматі, але це не завадило створити дуже теплу та приємну атмосферу й залучити фахівців соціальної галузі та молодих науковців до аналізу практики, узагальнення та поширення досвіду у соціальній сфері.

На початку заходу з науковими привітаннями та настановами у науковій діяльності для майбутніх фахівців соціальної галузі виступили представники професорсько-викладацького складу оргкомітету конференції, побажали їм плідної праці та наукових звершень, підтримали, додали впевненості у власних силах та надихнули на подальшу активну роботу. Далі, як завжди, роботу молодих науковців розпочала голова СНТ, здобувач вищої освіти першого (бакалаврського) рівня – Артюшенко Валерія зі звітом про наукову діяльність здобувачів вищої освіти спеціальності «Соціальна робота» Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди в цьому навчальному році.

У всіх присутніх під час конференції була можливість ознайомитися з цікавими науковими доповідями, що запропонували майбутні фахівці соціальної галузі з метою вирішення важливих соціальних проблем: «Я-реальне та Я-віртуальне як складові Я-соціального представників кіберпокоління» (Потьомкіна Н. З., здобувачка ступеня доктора філософії за спеціальністю 231-Соціальна робота, Харківська державна академія культури); «Соціальне виховання підлітків етнопедагогічними засобами у спеціалізованих соціальних інституціях» (Артюшенко В. В., здобувачка вищої освіти першого (бакалаврського) рівня, група 32-СР, ХНПУ імені Г.С. Сковороди); «Соціально-педагогічна діяльність з формування безпечної поведінки учнівської молоді в соціальних мережах у закладі професійно-технічної освіти» (Новицька А. О., здобувачка вищої освіти першого (бакалаврського) рівня, група 32-СР, ХНПУ імені Г.С. Сковороди); «Проблеми «Соло-батьків» з позиції соціальної роботи» (Лещенко Є. В., здобувачка другого (магістрського) рівня вищої освіти Харківської гуманітарно-педагогічної академії); «Супервізія у роботі волонтерів» (Кретчак Х. В., здобувачка вищої освіти першого (бакалаврського) рівня, факультету психології, педагогіки та соціальної роботи Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка); «Театральна феєрія у педагогічному» (Якимович Д.Д., Артюшенко В.В., здобувачи вищої освіти першого (бакалаврського) рівня, група 32-СР, ХНПУ імені Г.С. Сковороди). Здобувачами вищої освіти було окреслено позитивні та негативні риси віртуальних соціальних мереж, відмінність та єдність «Я –реального» та «Я-віртуального» сучасних соціальних суб’єктів, представлено цікаві програми соціально-педагогічної діяльності з формування безпечної поведінки учнівської молоді в соціальних мережах у ЗПТО, з соціального виховання підлітків етнопедагогічними засобами у спеціалізованих соціальних інституціях, а також розробки, що спрямовані на вирішення проблем неповних сімей та організації молодіжного дозвілля й проблеми самих фахівців соціальної галузі.

Участь у конференції не обійшлась без приємних сюрпризів! Усі гості мали змогу поринути у чудовий світ майстер-класів різної тематики, що підготували активні діячі СНТ. Так, Бейник Ксенія та Сиротюк Марія допомогли ознайомитися з цікавими досвідом використання народних прислів’їв та приказок у соціально-виховній роботі з учнями. Тоді як Артюшенко Валерія, Лейба Андрій та Жигилій Ганна допомогли учасникам конференції поринути у світ етнопедагогіки, виготовити власноруч чудові весняні квіти та ознайомитися з соціально-виховним потенціалом казок. А, активні діячі СНТ - Якимович Дмитро та Пихова Поліна занурили всіх учасників у чарівний світ соціально-педагогічної театралізації та показали, як можна власноруч створити відео-сюжет і використовувати його у соціальній роботі.

Жодна наша конференція не проходить без участі зірок і ця, також, не стала виключенням! До нас по відео-зв’язку завітала сама Вірка Сердючка (Якимович Д.) та її мама (Трайно В.), які порадували всіх своїм виступом, а також до творчих виступів приєдналися актори гуртка «Волонтер» (Владимиров Д., Якимович Д., Трайно В. та ін.) із яскравими творчими мініатюрами, для здобувачів молодших курсів та гостей заходу.

Важливою для нашого СНТ подією є прийняття у свої ряди зовсім юних науковців-початківців - першокурсників спеціальності «Соціальна робота», які з цього моменту стають членами нашої єдиної «професійної сім’ї». Для них наші найдосвідченіші діячі – активісти СНТ підготували багато несподіваних сюрпризів-побажань та подарунків.

Конференція видалася досить інформативною, корисною та атмосферною, а всі учасники - залишились задоволеними нашим онлайн-зібранням і, наприкінці зібрання, у спільній розмові та спільному чаті поділилися своїми враженнями:

«Вітаю всіх учасників нашого зібрання з черговим справжнім святом молодої науки! Я пишаюся активністю та відповідальністю здобувачів вищої освіти, які вкотре приємно здивували власними науковими напрацюваннями! Впевнена, що наша майбутня наука - у належних руках! Украй важливим є те, що майбутні науковці реалізовують власні здобутки виключно на волонтерських засадах у системі різних соціальних інституцій нашої держави, що, без сумніву, підсилює її можливості та перетворює світ на краще. І, особливо приємним, є те, що у нашому СНТ панує дух підтримки та співпраці між початківцями та досвідченими активними діячами, які завжди готові поділитися своїми вміннями та прийти на допомогу молодшим!» (Костіна Валентина Вікторівна - керівник науковою роботою зі здобувачами вищої освіти спеціальності «Соціальна робота», доктор педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки);

«Дякую Вам велике за організацію, мені все дуууже сподобалося!!!! Вірка Сердючка – це щось неймовірне!!!!!)))» (Лещенко Є. В., здобувачка другого (магістрського) рівня вищої освіти КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»);

«Сердечно вдячна за чудову нагоду взяти участь у досконало проведеній конференції. Це був справжній науковий діалог, який, без сумніву, збагатив усіх нас новим досвідом, надавши кожному учаснику широкі можливості ознайомлення з доробком колег. Найбільше вразила душевна та тепла атмосфера, що панувала в ході засідання. Уже з нетерпінням чекаю на наступну наукову зустріч» (Бейник Ксенія, 22-СР група);

«Дякуємо за актуальні проблеми, практичні доробки і креативні рішення, а ще, за можливість поділитися власними напрацюваннями!» (Сиротюк Марія, 22-СР група)

«Сьогодні відбулась така потужна, наукова та атмосферна конференція. Дякую організаторам за високий рівень підготовленості нашого заходу! Безумовно, дуже вдячна, за те, що мала нагоду прослухати таку кількість унікальних наукових здобутків. Феєрією заходу були майстер-класи. Висловлюємо подяку керівникам за таку плідну взаємодію!» (Пихова Поліна, 12-СР група);

«Дякую, за можливість вдосконалити свої знання та бути частиною наукового товариства» (Чернушенко Аліса, 12-СР група).


Про проходження виробничої практики здобувачами вищої освіти 42-СР групи факультету психології і соціології ХНПУ імені Г.С. Сковороди

У період з 01.02.2021 р. по 13.02.2021 р. здобувачі вищої освіти 42-СР групи проходили виробничу практику на підприємствах (у соціальних службах, центрах зайнятості) на базі Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».

28.01.2021 р. було проведено настановчу конференцію з виробничої практики. У перший день практики здобувачі ознайомилися з програмою та документацією практики, а також з планом роботи служби.

Далі, здобувачі ознайомлювалися із загальними відомостями про установу, її структурою, основними напрямами діяльності, про склад спеціалістів, їх обов’язки та проблеми установи, визначали коло проблем, які вирішуються спеціалістами цього закладу.

Оформлювали і узгоджували індивідуальні плани роботи, коригували  індивідуальні плани, вивчали документацію на клієнтів, яка є в установі, вивчали особисті справи клієнта,

Займалися оформленням стенду «Соціальна профілактика» для ЦСС.

Здійснювали підготовку до виступу з презентацією Закон України «Про соціальні послуги».

Створювали соціальні реклами та буклети.

Узагальнювали результати виробничої практики у звіті, заповнювали звітну документацію з виробничої практики,  взяли участь у підсумковій конференції на базі практики, надали звітну документацію на перевірку.

За час проходження виробничої практики  здобувачі виконували роботу фахівців соціальної сфери, розробляли індивідуальні соціально-виховні бесіди, диспути, ігри, інтерактивні заняття, а також частину діагностичної програми індивідуальної науково-дослідної роботи, розглядали та заповнювали документацію, що стосується надання ХМЦСС «Довіра» різноманітних соціальних послуг, вивчали нормативно-правову документацію, проходили навчання на соціально-психологічних тренінгах.

Виробнича практика у  ХМЦСС «Довіра» є позитивним досвідом, який дає підґрунтя для розвитку компетентностей у соціальній роботі. Здобувачі отримували чіткі й зрозумілі, проте творчо сформовані завдання від адміністрації центру, мали можливості відвідати цікаві тренінги такі, як «Вивчення методичних рекомендацій щодо виготовлення соціальної реклами» та онлайн-конференція «Поради щодо підвищення продуктивності та особливості вмотивування на робочому місці» від професійних фахівців, за допомогою яких здобувачі поглибили свої знання, вдосконалили навички і набули умінь у сфері соціальної роботи.

Нажаль, визначений термін проходження виробничої практики є нетривалим, а тому, не можна було охопити всі сфери та напрями діяльності служби, а також попрацювати з кожною групою клієнтів по декілька разів. Незважаючи на це, здобувачі мали певну можливість дійсно випробувати себе в професійній сфері, обрати певний напрям руху для майбутньої реалізації, а також обрати найефективніші та найцікавіші методи та форми, які будуть здійснювати у подальшій діяльності.


2-й етап захисту студентських проєктів загальноуніверситетського конкурсу «Альма-матер in the Future»

16 грудня 2020 року у Харківському національному педагогічному університеті в дистанційному форматі відбувся 2-й етап захисту студентських проєктів загальноуніверситетського конкурсу «Альма-матер in the Future» - 2020. У конкурсі взяли активну участь здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності «Соціальна робота» факультету психології та соціології.

Так, студенти 32-СР групи Артюшенко Валерія та Якимович Дмитро представили на розгляд організаційного комітету авторський соціальний проєкт зі створення студентського театру ХНПУ імені Г.С. Сковороди «Театральна феєрія у педагогічному», націлений на формування активної молодої спільноти ХНПУ імені Г.С. Сковороди, розвиток лідерських якостей, соціальної активності, забезпечення підвищення практичного компоненту професійної підготовки майбутніх фахівців та зростання інтересу й зацікавленості у навчанні у здобувачів вищої освіти.

Студентка 42-СР групи Новицька Анна презентувала соціальний проєкт з формування безпечної поведінки підлітків у соціальних мережах «Гаджет», орієнтований на забезпечення активного проведення дозвілля підлітків, створення комунікативного середовища для реалізації ідей за інтересами та формування колективу однодумців, запобігання ебезпечної поведінки підлітків у Інтернет-просторі.

Щиро підтримуємо наших учасників, бажаємо перемоги в конкурсі й успішної реалізації усіх творчих задумів!


Свято наймолодших науковців спеціальності «Соціальна робота»!

11 листопада відбулася радісна подія у житті здобувачів вищої освіти спеціальності «Соціальна робота» групи 12-СР - «Науковий дебют першокурсників - 2020»! В онлайн форматі наше свято проходило вперше, тому першокурсники трішки нервували, але, завдяки серйозній підготовці з боку їхніх наставників – магістрів 6 курсу заочної форми навчання та організаційній роботі магістрів 6 курсу очного відділення, а також підтримці активістів СНТ - все вдалося!

Розпочали захід магістри спеціальності «Соціальна робота», які ознайомили першокурсників з науковою школою кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки ХНПУ імені Г.С. Сковороди. А далі – розпочалося цікаве наукове змагання, в якому першокурсники висвітлили власні дослідження з актуальних проблем сфери соціальної роботи. Спікери повністю поринули у світ своїх досліджень та надали цікаві та корисні результати.

Після виступів почались бурхливі обговорення та дискусії, що і є дуже корисним у нашій спеціальності. Кожна доповідь без сумніву заслуговує особливої відзнаки, а переможцями «Наукового дебюту першокурсників 2020» стали:

І місце : Жигилій Анна за темою «Соціальна реабілітація дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в умовах прийомної сім’ї»;

ІІ місце:Пихова Поліна за темою «Соціальна підтримка багатодітних родин в Україні» та Гончарова Анна за темою «Методичні засади соціальної роботи з профорієнтації з учнівської молоддю в закладах загальної середньої освіти»;

ІІІ місце: Вазуля Карина за темою «Аналіз досвіду країн Європейского Співтовариства з соціального супроводу багатодітних сімей» та Лейба Андрій за темою «Розкриття поняття «Соціально-педагогічна діяльність з реабілітації дітей-сиріт» в умовах прийомної сім'ї"».

Бажаємо науковцям-початківцям подальшої творчої наснаги та успіхів у майбутні науковій діяльності!

Учасники нашого свята поділились своїми враженнями:

«Мене переповнюють дивовижні відчуття: радість за успіхи наймолодших науковців, бо це і моя рідна група, в якій я є куратором; гордість за найдосвідченіших – наших магістрів, які сьогодні продемонстрували власну вправність як наукові наставники; і відчуття задоволення від того, що наша наукова соціально-педагогічна школа ХНПУ імені Г.С. Сковороди має потужну команду молодих дослідників, що зростають в межах нашого наукового студентського товариства спеціальності «Соціальна робота» (Валентина Вікторівна Костіна, док. пед. наук, керівник наукової роботи зі студентами спеціальності «Соціальна робота»);

«Для мене це був приємний досвід, адже раніше я не брала участі у таких дистанційних конференціях. Приємною несподіванкою була перемога, котра дала мені поштовх і надалі досягати вершин у науковій діяльності» (Жигилій Анна, 12-СР);

 «Це був корисний досвід для мене. Я зміг побачити виступи інших і особисто відчути - як це виступати перед публікою» (Лейба Андрій, 12-СР);

«Я була приємно вражена, що не зважаючи на хвилювання, першокурсники неперевершено виступили. Також, хочу зазначити, що такі гарні виступи є заслугою в певній мірі їхніх наукових кураторів – магістрів спеціальності «Соціальної роботи» (Артюшенко Валерія, 32-СР);

«Не можна не зазначити високий рівень проведення безпосередньо самої конференції, рівень підготовки першокурсників, їх ініціативність та завзятість. Сам дистанційний формат конференції є досить інноваційним Саме такі заходи культивують розвиток української науки та української молоді» (Дерев'янко Гліб, 62-СРМ);

«Дебют першокурсників 2020 було організовано інформативно, цікаво та цілісно, особливо враховуючи сучасну ситуацію з COVID-19 та особливостями дистанційної освіти. Магістрами 6-го курсу було підготовлено ігрові елементи для створення сприятливої атмосфери та розвантаження під час сприйняття наукової інформації. Члени журі – магістри-переможці Всеукраїнських олімпіад і конкурсів з усім професіоналізмом опитували здобувачів освіти 1 курсу, що виступали із науковими роботами. Наукові керівники першокурсників – магістри заочного відділення також активно взаємодіяли зі своїми підопічними, підбадьорювали та налаштовували на перемогу» (Літвіненко Юлія, 62-СРМ).

Активний діяч СНТ спеціальності «Соціальна робота»,
здобувач вищої освіти групи 32 -СР Валерія Артюшенко

НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ ФАХІВЦІВ СОЦІАЛЬНОЇ ГАЛУЗІ НА ФАКУЛЬТЕТІ ПСИХОЛОГІЇ І СОЦІОЛОГІЇ

Як завжди восени на факультеті психології і соціології пройшло наукове свято - 20 листопада 2020р. відбулася науково-практична конференція «Сучасні реалії та перспективи соціального виховання особистості в різних соціальних інституціях», що організовує кафедра Соціальної роботи і соціальної педагогіки ХНПУ імені Г. С. Сковороди. Правда на цей раз вона пройшла в онлайн форматі, але це не завадило провідним науковцям соціальної галузі з різних місць України та фахівцям соціальних інституцій міста Харкова, що працюють в системі надання соціальних послуг населенню, обмінятися інноваційним досвідом та власними науковими здобутками.  

Під час пленарного засідання відбулася плідна дискусія, учасники якої обговорювали проблеми соціального виховання дітей, молоді і дорослих, визначаючи важливі питання сьогодення та тенденції, що очікують суспільство у майбутньому. 

На секційних засіданнях учасники перейшли безпосередньо від обговорень до практичної діяльності. Присутні мали змогу представити свої власні практичні напрацювання та поділитись науковими доробками. Так, під час засідання СНТ за темою «Інноваційні методи роботи фахівців соціальної галузі з запобігання та подолання проблеми насильства та жорстокого поводження» були представлені такі майстер-класи: «Профілактика булінгу у різних соціальних інституціях з використанням арт-терапевтичних засобів»; «Профілактика залежностей серед підростаючого покоління за допомогою засобів інформаційно-комунікаційних технологій»; «Використання етнокультурних засобів у соціальному вихованні дітей та молоді»; «Засоби в роботі з профілактики торгівлі людьми». 

Незважаючи на незвичний для соціальної галузі формат конференції, організаторам  вдалося активізувати та зацікавити кожного учасника, а також здобувачів вищої освіти спеціальності «Соціальна робота», які теж приймали участь у цьому науковому зібранні та змогли збагатити власну професійну скарбничку здобутками провідних науковців та практиків соціальної галузі.

Після конференції учасники залишились задоволеними та поділились з нами своїми враженнями:

«Хочу висловити слова вдячності та захоплення за отримані позитивні враження та працю. Варто відзначити високий науковий та організаційний рівень проведеної конференції, яка залишила по собі лише самі позитивні враження. Актуальність її проблематики є зрозумілою для кожного спеціаліста із соціальної роботи, оскільки соціальні трансформації, які відбулися в нашій країні останнім часом, загострили старі та породили нові актуальні соціально-педагогічні проблеми. Сьогодні змінюються пріоритети соціального виховання, чого потребує сучасний суспільно-економічний розвиток України, що й обумовлює подальший розвиток соціальної педагогіки як окремої галузі педагогічного знання.
Безумовно, важливим результатом конференції є нові знання, отримані завдяки успішним доповідям її учасників та цікавим і чудовим майстер-класам, які було організовано і проведено нашими здобувачами, оскільки вони представляють практичну користь. Без обміну знаннями, активної взаємодії і взаємодопомоги ефективна наукова робота просто неможлива.
Зважаючи на актуальність питань, що обговорювалися під час конференції, я переконана, що доповіді, повідомлення, діалоги та дискусії будуть сприяти ефективній взаємодії фахівців соціальної сфери на шляху у вирішенні проблем соціального виховання особистості. 
Характерною ознакою конференції стала плідна співпраця науковців та представників громадських організацій. Приємно, що співпраця між вищими навчальними закладами та громадськими організаціями дедалі зміцнюється, адже разом ми – сила!
Висловлюю щиру подяку організаторам та учасникам конференції, сподіваючись на подальшу взаємодію і співпрацю, а також на продовження традиції проведення такого заходу у наступних роках!» (Макар Л.М. - кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки). 

«Для мене це була перша така масштабна конференція і я вдячна, що мала таку можливість. Було дуже цікаво брати участь в обговореннях та дискусіях» (Чернушенко Аліса, здобувач вищої освіти групи12-СР).

«Особисто для мене було цікавим те, що кожного року підіймаються важливі теми, обговорюються перспективи розвитку, а це означає, що соціальна сфера не стоїть на місці». (Черненко Кристина, здобувач вищої освіти групи 22-СР)

«Я була щаслива, що змогла поділитись своїми власними практичними напрацюваннями та сподіваюсь, що цей досвід був корисним для учасників конференції». (Герасименко Євгенія, здобувач вищої освіти групи 42-СР). 

«Як на мене, секційне засідання мало високу цінність, адже кожен учасник мав змогу поділитись своїми власними рішеннями з різних питань соціальної сфери та послухати думки інших» (Сініченко Альона, здобувач вищої освіти групи 42-СР). 

Статтю підготували: 
відповідальний за наукову роботу кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки ХНПУ імені Г.С. Сковороди, док.пед.наук  - Валентина Костіна та
 активний діяч СНТ спеціальності «Соціальна робота», здобувач вищої освіти першого (освітнього рівня) групи 32-СР  - Валерія Артюшенко. 
05.10.20
Підготовку до наукового дебюту першокурсників розпочато!

Доброю традицією кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки стала організація наукового дебюту першокурсників, під час підготовки якого майбутні соціальні педагоги та працівники роблять перші кроки до науково-дослідної діяльності як важливого підґрунтя соціально-педагогічної діяльності. 

Традиційно до діяльності з підготовки наукового дебюту долучаються активні діячі студентського наукового товариства – здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю «Соціальна робота» денної та заочної форми навчання, які мають значний досвід наукової діяльності й презентують першокурсникам тематику власних наукових досліджень, знайомлять з актуальними проблемами соціальної роботи й методикою науково-дослідницької діяльності, стають керівниками-кураторами перших наукових спроб та проєктів своїх майбутніх колег. 

Крім того, магістри заочної форми навчання Гольфельд Тетяна, Ларіна Ельвіра, Ліщина Юрій, Пластун Тетяна презентували не лише тематику власний наукових досліджень, а й поділилися власним багаторічним досвідом практичної роботи з вирішення актуальних завдань соціально-педагогічної діяльності, зокрема, щодо організації профорієнтаційної роботи в закладах загальної середньої освіти та центрах зайнятості, соціально-педагогічного супроводу багатодітних сімей, особливостей соціально-педагогічної  реабілітації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в умовах прийомної сім’ї,  а також дітей з порушеннями опорно-рухового апарату в санаторних школах інтернатного типу.

Під час заходу магістри наголосили на важливості долучення здобувачів до науково-дослідної діяльності для професійного становлення фахівця, побажали першокурсникам успіхів в новому для виді діяльності й запевнили, що такий успіх є неминучим за умови активної творчої роботи під керівництвом досвідчених викладачів й з безпосереднім супроводом магістрів, для котрих означений досвід завжди є неоціненним.


Вітання майбутніх соціальних працівників до ювілею благодійного фонду «Карітас-Харків»

01.10.2020р. БОБФ «Карітас-Харків» святкував свій Ювілей. Так, так, вам не почулося БФ «Карітас-Харків» виповнилося 5 років!  Дуже приємно, що ця дата співпала зі святом – «Днем людей похилого віку», тому до БОБФ «Карітас-Харків» з подарунками завітали їх давні друзі і партнери активні діячі студентського наукового товариства – волонтерська група здобувачів вищої освіти факультету психології і соціології спеціальності «Соціальна робота» Харківського національного педагогічного університету Г.С. Сковороди, які підготували  святкову програму. 

Свято вийшло дуже чудове, всі були веселі, активні та в гарному настрої. Здобувачі вищої освіти разом з людьми похилого віку співали чарівні українські народні пісні, зробили дерево з картону і кольорового паперу. Всім дуже сподобався цей майстер-клас «Осінній клен», що підготували Артюшенко Валерія та Бейник Ксенія. Другий майстер-клас «Осіння квітка»  був  не менш цікавим, під час, якого усі навчилися зробити квітку з повітряних кульок, що підготувала Яринка. 

І звичайно, не обійшлося без сюрпризів, на свято завітала знайома всім зірка – Станіслав Михайлов, з піснею «Все для тебе», якого здобувачі вищої освіти також «запросили на свято». Цей виступ був дуже яскравим та енергійним, всі слухали, усміхалися та, навіть підспівували зірці! Свято вийшло неймовірним. Всі присутні були в захваті й висловили сподівання на наступні зустрічі найближчим часом, яких вони з нетерпінням очікуватимуть!  

Здобувач вищої освіти першого (освітнього рівня)
групи 32-СР спеціальності «Соціальна робота» 
Артюшенко Валерія

Свято привітання першокурсників - майбутніх соціальних педагогів та працівників

22 вересня 2020 року відбувся довгоочікуваний святковий захід, який є доброю традицією кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки – «Свято привітання першокурсників». Нарешті ми побачили нові обличчя майбутніх соціальних працівників, які приєдналися до нашої дружньої родини! 

Захід розпочався зі щирого привітання з найкращими побажаннями  від завідувача кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки д. пед. наук, професора М.П. Васильєвої й педагогічного колективу викладачів. Зі словами вітання, глибокої вдячності університету, факультету і кафедрі за незабутні роки навчання, а також з цінними порадами новачкам виступили здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти заочної форми навчання, які мають значний досвід роботи за фахом у  різних соціальних сферах. Почути такі зворушливі й виважені слова було дуже важливо для всіх нас!

Далі майбутні соціальні працівники поринули у захоплюючий вир яскравих подій. Своїм співом усіх підкорила студентка 42-СР групи Владислава Напольских з піснею «Хай живе надія». Здобувачі вищої освіти 22-СР групи Ванюшина Оля та Черненко Кристина організували з першокурсниками інтерактивну гру «Кахут», в якій не обішлося без використання наших улюблених інтернет-ресурсів. Здобувач вищої освіти 2 курсу Трайно Володимир подарував усім присутнім чудовий настрій, виступивши з авторським ліричним вітанням – віршем про «Студентські роки».

І звісно ж, як можна було не запросити для привітання першокурсників улюблену й знайому усім нам зірку – Вірку Сердючку, яка також побажала новоспеченим здобувачам вищої освіти творчої наснаги, активності, віри у себе та власні сили, й тоді в усіх нас все буде «Добре!» В кінці заходу всі отримали невеличкі пам’ятні подарунки. 

Тож, ми щиро бажаємо нашим новим колегам незабутніх цікавих років студентського життя й усього найкращого и й щиро запрошуємо до дружньої родини майбутніх соціальних педагогів та працівників!!! 

Здобувач вищої освіти першого (освітнього рівня)
групи 32-СР спеціальності «Соціальна робота» 
Якимович Дмитро

Партнерська взаємодія ХНПУ імені Г.С. Сковороди та БОБФ «Карітас-Харків» у межах проекту «Домашня опіка» дозвіллєвої платформи «Здоровенькі були»

18 вересня 2020 року під керівництвом доцента кафедра соціальної роботи і соціальної педагогіки Костіної В.В. відновилася щорічна волонтерська взаємодія здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня факультету психології і соціології спеціальності «Соціальна робота» ХНПУ імені Г.С. Сковороди та БОБФ «Карітас-Харків». Майбутні соціальні працівники провели майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки на базі дозвіллєвої платформи «Здоровенькі були» БОБФ «Карітас-Харків». 

Здобувач вищої освіти 2 курсу Трайно Володимир виступив з ліричним поетичним номером, подарував усім присутнім чудовий настрій та налаштував на творчу атмосферу під час подальшої роботи.

Далі усі присутні поринули у захопливий вир майстер-класу від здобувачки вищої освіти 3 курсу Артюшенко Валерії, під керівництвом якої власноруч створили ляльку-мотанку «Берегиня». В ході роботи організаторка розповіла цікаву історію виникнення таких оберегів, їх чудотворні властивості та повір’я, котрі існували в українському народі. Усі учасники заходу дізналися, що лялька-мотанка – не лише певний культурний символ, а й потужний родинно-побутовий оберіг, обрядовий атрибут, забава для дітей та дорослих, оригінальний сувенір і прикраса інтер’єру оселі. Зроблена вправними й дбайливими жіночими руками, лялька-мотанка випромінює світло й тепло.

Після майстер-класу здобувачі разом з учасниками заходу співали народні пісні та ділились своїми враженнями.  Як завжди, наприкінці заходу в майстерні панували захопленість, добрий гумор, святковий настрій та сподівання на наступні цікаві зустрічі!


Шановні колеги! Дорогі студенти і випускники!

Запрошуємо Вас до участі в роботі щорічної науково-практичної конференції «Сучасні реалії та перспективи соціального виховання особистості в різних соціальних інституціях», яка відбудеться 20 листопада 2020 року в режимі онлайн. 

Інформаційний лист

Планується робота за такими напрямами:

  1. теорія та історія соціального виховання особистості;
  2. досвід соціальних інституцій у соціальному вихованні особистості;
  3. технології та методики соціального виховання особистості;
  4. підготовка майбутнього фахівця до соціального виховання особистості.

До участі у конференції запрошуються:

  • фахівці у соціальній та соціально-педагогічній галузі України;
  • представники органів управління освітою; фахівці навчальних, культурно-освітніх закладів; працівники центрів зайнятості та соціальних служб;
  • суб’єкти неурядових організацій, які працюють в інтересах дітей та молоді;
  • докторанти, аспіранти, викладачі закладів вищої освіти, співробітники наукових установ, здобувачі вищої освіти.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.