Подання декларації при виїзді за кордон

Подання декларації при виїзді за кордон

                Відповідно до п.179.3 ст.179 Податкового кодексу платники податку  - резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подавати до органу ДПС за місцем свого проживання податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду. Орган ДПС протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації зобов’язаний перевірити визначене податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку, що надається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення процедур.

 

 

Податкова звітність через Інтернет

                Податкова звітність та реєстри податкових накладних в електронному вигляді, податкові накладні  надсилаються на електронну адресу:  gni31@dps.kharkov.ua

                Додаткову інформацію з питань переваги подання звітності та реєстрів отриманих та виданих податкових накладних в електронному вигляді:www.sts.gov.ua та www.dps. kharkov.ua Подаємо звітність в електронному вигляді!

 

Які податки сплачують при отриманні спадщини?

                При одержанні об'єктів спадщини (рухомого, нерухомого майна, комерційної власності» спадкоємцями, які є членами сім'ї спадкодавця другого ступеня споріднення, вартість об'єктів успадкованого майна оподатковується податком з доходів за ставкою 5%. При отриманні спадщини від спадкоємця – нерезидента застосовується ставка 15%. При отриманні будь-яких об'єктів спадщини та подарунків нерезидентами, незалежно від ступеня споріднення із спадкодавцем (дарувальником) застосовується також ставка 15%. Звертаємо увагу, що навіть при сплаті податку під час отримання Свідоцтва про право на спадщину, коли обов'язок платника податку щодо сплати податку вважається виконаним, залишається обов'язок щодо подання податкової звітності.

 


Пільгу з податку на нерухомість можна застосувати лише до одного з об’єктів

Фізична особа - платник податку може скористатися пільгою зі сплати податку на нерухоме майно. А саме – зменшити базу оподаткування об'єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності: для квартири - на 120 м2, для житлового будинку - на 250 м2.

 Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об'єкта житлової нерухомості, у якому фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або ж за вибором платника до будь-якого іншого об'єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

Якщо ж платник податків виявить бажання застосувати пільгу до іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності, йому потрібно надати до 1 липня 2013 року письмове звернення (заяву) до податкового органу за місцем реєстрації.

За наявності у платника податку кількох об'єктів оподаткування база оподаткування визначається окремо за кожним з таких об’єктів.

Успадкування грошових заощаджень колишнього СРСР

Якщо громадянин (незалежно від ступеня споріднення) отримав спадщину у вигляді грошових заощаджень колишнього СРСР, то такий дохід не оподатковується (за нульовою ставкою).

До об’єктів спадщини, що оподатковуються за нульовою ставкою, зокрема належать:

1.) грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов’язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР),

2.) грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 - 1994 років, погашення яких не відбулося.

Порядок оподаткування доходу, отриманого фізичною особою в результаті прийняття нею у спадщину, визначено ст.174 Податкового кодексу України.

 

 

Відділ взаємодії із засобами масової інформації  та

громадськістю ДПІ у Київському районі м. Харкова

Харківської області ДПС

 

 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.