Проректор з навчально-виховної роботи ХНПУ імені Г.С. Сковороди

Бережна Світлана Вікторівна
доктор філософських наук, професор,
проректор з навчально-виховної роботи ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Освіта:

Бережна С. В. закінчила з відзнакою Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна у 1996р. за спеціальністю «історик, викладач історії та суспільно-політичних дисциплін». В 2005 р. отримала другу вищу освіту за спеціальністю «правознавство», та здобула кваліфікацію юриста в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди.

Захищені дисертації:

З 2000 р. - кандидат історичних наук (тема дисертації «Народна культура руського та українського населення Курської губернії в кінці XVIII – на початку XIX ст.»).

У 2012 р. захистила докторську дисертацію з філософії на тему: «Філософсько–антропологічні смисли історичної компаративістики».

Професійна кар'єра:

У 2000- 2001 р. Бережна С. В. працювала на посадах доцента, зав. кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін, декана факультету Харківського інституту соціального захисту.

У Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди працює з 2001р. на посадах доцента, професора, зав. кафедрою історико – правових дисциплін, декана історичного факультету (2005 -2018 р.). З вересня 2018 року - проректор з навчально-виховної роботи ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Сфера наукових інтересів:

• сторична компаративістика в наукових дослідженнях;
  • теорія та практика мультикультуралізму;
  • філософська антропологія;
  • філософія культури;
  • міждисциплінарний метод в історичних дослідженнях.

Проф. Бережна С. В. викладає навчальні курси: «Компаративістика в історико – правових дослідженнях», «Конституційне право зарубіжних країн».

С. В. Бережна поступово та впевнено формує власну наукову школу з історико – порівняльного  методу в наукових дослідженнях. Під її керівництвом здійснюють наукові дослідження студенти, магістранти та аспіранти, а також захищено 5 кандидатських дисертацій (Луценко М.В., Юрченко Д.Ю. – 2012 р., Іванова В.О., Литвиненко Т.А. – 2014 р., Коханова О.О. – 2015 р. ). Бере активну участь в різноманітних наукових форумах з метою популяризації власного наукового і практичного доробку, очолювала оргкомітети ряду Міжнародних, Всеукраїнських та регіональних наукових конференцій.

Пройшла стажування в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України; в Університеті менеджменту освіти НАПН України; на факультеті «AlterLiberales» Варшавського університету.

Приймала участь в міжнародних грантових проектах: з контраверсійних проблем в історії (Польща, Люблін, «Майданек»- 2009р.,  Ізраїль, музей Яд Вашем, Ієрусалім-2010, Франція, музей ШОА, Париж – 2014 р.), методики викладання історії (ФРН, Будинок Ванзейської конференції, Берлін – 2013 р.), багатокультурності (Польща, Вроцлав – 2012, 2013, 2015 рр.), проблем молодіжної політики (Польща, Жешув – 2014 р.), прав людини (Польща, ORG, Варшава – 2014 р.), інновацій в освіті (Польща, Варшавський університет – 2014 р., 2015 р.), актуальних питань всесвітньої історії (Гданьский університет, Польща 2017 р.), українсько – польської культурної спадщини (Поморська академія, Польща- 2018).

Керівник держбюджетної теми: «Теоретичні та методичні засади формування мультикультурних компетенцій в освітніх практиках України та ЄС: компаративний аналіз» (2014-2017рр.) та грантового проекту, що реалізується за сприяння Консульства Республіки Польща в м. Харкові «Українсько – Польська культурна спадщина на Слобожанщині» (2017 р.).

Член спеціалізованої Вченої ради по захисту кандидатських та докторських дисертацій з філософії (09.00.04 – філософська антропологія, філософія культури; 09.00.10 – філософія освіти).

Член редакційної колегії фахових збірників «Історія та географія» (збірник наукових праць ХНПУ імені Г.С. Сковороди, входить до переліку фахових видань з історії), «Філософія» (збірник наукових праць ХНПУ імені Г.С. Сковороди, входить до переліку фахових видань з філософії), «Актуальні проблеми вітчизняної та всесвітньої історії»(збірник наукових праць молодих науковців ХНУ імені В. Каразіна), «Збірник студентських наукових робіт історичного факультету ХНПУ імені Г. С. Сковороди» (збірник наукових праць молодих науковців ХНПУ імені Г. С. Сковороди).

2017 – 2018 р. - голова номінації «Харків – місто відкрите, творче, толерантне» міського конкурсу студентських проектів «Харків – місто молодіжних ініціатив»;

2016- 2018 р. - співголова регіонального учнівського турніру з історії;

2013-2018 р. - член журі Всеукраїнського студентського турніру з історії;

2009-2018 р.-  член журі Всеукраїнського учнівського турніру з історії;

2007 – 2018 р.- член журі обласного етапу Регіональної учнівської олімпіади з історії.

За час роботи в університеті надруковано більше 80 наукових та науково-методичних праць, з них 4 монографії, одна з них переведена на англійську мову (2 вийшли у співавторстві).

Нагороджена почесними  грамотами Харківської обласної державної адміністрації (2008 р. та 2013 р.).

Переможець номінації «Людина року -  2015» у ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Переможець Обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» у номінації «Декан факультету» (2018 р.).

Профіль Бережної С.В. у Google Академії

e-mail:   proreсtor_berezhna@hnpu.edu.ua