Самореалізація і творче життя студентів історичного факультету

На історичному факультеті відповідно до «Програми діяльності університету до 2020 р.» виховна діяльність реалізується  шляхом «патріотичного, правового, економічного, екологічного і інших форм виховання, утвердження в учасників освітнього процесу моральних цінностей, соціальної активності, громадянської позиції та відповідальності».

На факультеті створені умови для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, власних і громадських потреб та інтересів. Зокрема, на історичному факультеті відчувається активне сприяння студентській молоді у вивченні іноземних мов. Зокрема, другий рік працюють курси з вивчення англійської та польської мов.

Значна увага приділяється формуванню патріотизму і національної свідомості, поваги та любові до України, шанування її історії. На факультеті працюєдискусійний клуб «Толерант». Систематично відбуваються зустрічі з:

• учасниками бойових дій, бійцями АТО – випускниками історичного факультету: доцентом Валерієм Романовським (1998 р. випуску), Сергієм Морозом(2010 р. випуску)
  • діячами сучасної культури, мистецтва, науки, спорту, які виявляють активну національно – патріотичну позицію (харківський журналіст та письменник Леонід Логвіненко).
  • з 2015 року започатковано систематичне експонування пересувних виставок на історичному факультеті, які відвідають студенти, учні, науковці та громадськість Харкова.Зокрема, лише у цьому навчальному роціна історичному факультеті відбулося офіційне відкриття пересувних виставок Харківського історичного музею імені М.Ф. Сумцова «Подорож минулим. Наш край у IX-XVІІІ ст.»,  «Віхи історії. Українське козацтво»; відкриття мандрівної освітньої виставки «Кожен має право знати свої права» (за сприяння Української Гельсінської Спілки з прав людини).

Активно  діє  волонтерський загін  історичного факультету «Добрі серця». Студенти та викладачі відвідують Харківський обласний будинок дитини №2, Харківський будинок дитини «Родина», Обласний Центр соціально-психологічної реабілітації дітей; військово-медичний клінічний центр Північного регіону. Також збирається та передається волонтерська допомога захисникам Батьківщини.

На історичному факультеті серед студентів виховується корпоративна культура, що визначає систему ціннісних орієнтацій.
Зокрема, вже 15 років відбувається «Посвята в історики», «Посвята в археологи». Третій рік поспіль відбувається просвітницько-культурний проект «Тиждень історика», під час якого залучаються випускники, студенти, викладачі до різноманітних заходів науково-інтелектуального, освітнього, виховного, волонтерського та спортивного змісту.  Щорічно в останню п’ятницю березня вже 20 років поспіль відбувається «Зустріч випускників історичного факультету». Факультетські урочисті випускні вже протягом 20 років не залишають байдужими батьків, рідних та студентів.
Корпоративній культурі сприяє традиція видавництва настінних факультетських календарів та календариків (з 2007 року).

На факультеті активно працює Спілка студентів та молоді історичного факультету. Проведення численних заходів, конкурсів, реалізація проектів щодо виявлення талановитої студентської молоді є головною метою цієї молодіжної організації.

Створені умови для професійного зростання студентської молоді. Студенти історичного факультету є учасниками міжнародних конференцій, круглих столів, літніх шкіл, грантових проектів, переможцями галузевих Олімпіад, конкурсів, турнірів з історії.

Студенти історичного факультету 100% є членами громадської організації «Окремий науково-освітній центр Українського козацтва імені Г.С. Сковороди». На факультеті викладається спецкурс «Феномен українського козацтва в системі збереження культурної спадщини України» підчас якого студенти ґрунтовно вивчають добу козацтва в Україні, видатні персоналії того часу.У гуртожитку №5 студенти-козаки є добровільною охороною правопорядку.

Крім цього, з 2015 р. на факультеті запроваджено студентське кураторство серед першокурсників з метою адаптації першокурсників, запобігання їхньої девіантної поведінки.

Отже, на історичному факультеті створені сприятливі умови для виховання всебічно розвинутого громадянина України.  У «Перспективній розгорнутій програмі діяльності університету на 2015-2020 рр.» закладені основоположні вектори виховання студента історичного факультету, майбутнього вчителя-патріота.