Виховна робота факультетету початкового навчання

Традиційно виховна робота студентів факультету початкового навчання та підготовка їх до організації виховної роботи у школі здійснюється у трьох напрямах:

1. Через зміст навчального матеріалу та форми організації аудиторних занять на факультеті, позааудиторну науково-дослідну роботу.

Наукова робота студентів факультету початкового навчання здійснюється за такими напрямами: участь у роботі наукових гуртків і проблемних груп; участь у наукових студентських конференціях; участь в олімпіадах з фахових дисциплін.

Щорічно факультет проводить олімпіади з фахових дисциплін (педагогіка, методика української мови та методика математики) і переможці цих олімпіад беруть участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Початкове навчання».

На факультеті традиційно працюють клуби «З народних джерел» (кер. Чернушенко Н.М.), «Творець» (кер. Тельпуховська Ю.М.), «Златоуст» (кер. Ємець А.А.), «Ритор» (кер. Коваленко О.М.), творча лабораторія молодого вчителя (кер. Цепова І.В.), гуртки «Перспектива» (кер. Лавренко С.О.), «Імідж сучасного вчителя» (кер. Філатова Л.С.), «Крок у майбутнє» (кер. Белозьорова Н.О.) та інші.

У гуртку «Молодий кореспондент» під керівництвом доц. Ткаченко Л.П. студенти факультету працюють над статтями для студентської газети «У містечку». На шпальтах газети кожен студент може висловити свою думку або прочитати новини про факультет, студентське самоврядування тощо.

2. Проведення виховних заходів зі студентами на факультеті та в університеті.

Усі студенти факультету талановиті, активні та ініціативні, вони приймають активну участь у проведенні загальноуніверситетських та міських конкурсах та заходах. Вокальний гурт «Натхнення», театральна студія «Есперанто», парадний ансамбль барабанщиць, танцювальний колектив «Фантазія»; вокальний гурт «Оберіг», команда КВК «Не село, а ПГТ» – постійні учасники та лауреати багатьох університетських заходів: «Дебют першокурсників», «Міс та містер університету», «Студентська весна», «Фестиваль команд КВК», фольклорного фестивалю «Чарівне намисто» та ін.
Важливе значення в системі виховної роботи факультету має характер взаємодії між головними учасниками навчально-виховного процесу, тобто між студентами й викладачами. Діяльність викладачів факультету спрямована на створення педагогічного виховного простору, гуманістичного середовища, в якому реалізуються ідеї педагогічного успіху, домінують демократичний стиль спілкування, норми і вимоги, що ґрунтуються на взаємоповазі. На факультеті працюють 17 кураторів академічних груп. При призначенні кураторів намагаємося поєднувати досвід, ентузіазм і творчість наших викладачів.
Одним із шляхів підготовки студентів до виховної роботи в школі є розвиток студентського самоврядування. Оскільки, власне студентське самоврядування є надзвичайно ефективним засобом формування демократичних традицій і культури, прищеплення навичок відстоювати і захищати свої інтереси та інтереси громади, усталення практики використання демократичних процедур.
На факультеті початкового навчання створена і активно працює спілка студентів та молоді (студентське наукове товариство, профспілковий комітет студентська рада гуртожитку, комітет моніторингу якості освіти, комітет академічної доброчесності, комітет кураторів, інформаційний комітет (гурток «Молодий кореспондент»), комітет з розвитку волонтерського руху «Палаючи серця» (волонтерська робота у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону, Харківському спеціальному навчально-виховному комплексі №7, Приймальному розподільнику для дітей ГУ Національної поліції в Харківській області), комітет декоративного оформлення (Дизайнерська студія), культурно-масовий комітет (участь у загальноуніверситетських та міських конкурсах та заходах «Дебют першокурсника», «Студентська весна», фольклорний фестиваль «Чарівне намисто», конкурс «Міс і Містер», фестиваль студентського гумору «Кубок Веселого Народу»)Студенти введені до складу Ради факультету (4 студента), деканату (2 студента), стипендіальної комісії (3 студента). Оскільки студентська академічна група залишається основною ланкою освітнього процесу у виші, то старости академічних груп є ядром, серцевиною освітнього процесу, вони об’єднані у старостат, який також структурно входить до спілки студентів та молоді факультету.
Традиційними на факультеті стали тижні самоврядування та дні кафедр факультету, зустрічі з деканатом та професорсько-викладацьким колективом факультету, які організуються і проводяться виключно студентами. Календарні заходи на рівні факультету проходять за умов, що ці свята та заходи будуть підготовлені студентами, за мінімальної допомоги викладачів факультету – це «Посвята у студенти факультету», «Дебют першокурсників», «День вчителя», «Свято закоханих», «День гумору», «Студентська весна», «День науки», «Бал випускників», студентські наукові конференції та інші. З 2008 року з ініціативи студентів факультету започаткована практика роботи студентських кураторів академічних груп І курсу. Студентами факультету було ініційоване видання факультетської газети «У містечку».
Лідери студентського самоврядування факультету активні учасники університетського табору студентського активу.
На факультеті початкового навчання волонтерська діяльність є надзвичайно популярною та має багато прихильників. Організацією волонтерської діяльності займається Спілка студентів та молоді факультету, у складі якої працює комітет "Розвитку волонтерського руху. Волонтерський загін має назву «Палаючі серця» та об’єднує студентів різних курсів факультету, зацікавлених у шефській роботі. Активна волонтерська робота ведеться з вихованцями Харківського спеціального навчально-виховного комплексу №7, Приймального розподільника для дітей ГУ Національної поліції в Харківській області.

3. Організація побуту та дозвілля студентів у гуртожитку.

Викладачі та куратори факультету початкового навчання відвідують гуртожиток протягом навчального року. Це дозволяє розширювати знання про кожного студента, допомагає у вирішенні життєвих проблем.

 

 

КОЗАЦЬКИЙ КІШ

 

Кожного навчального року у вересні студенти І курсу факультету приймають участь у фестивалі спортивних та патріотичних об’єднань «Ми – українці». Студенти І курсу поповнюють лави козацького коша факультету «Берегині».

Девіз козацького коша:

«Ми берегині!

Все ми робим залюбки:

Граємо, співаємо

І перемагаємо!»

Фото

Емблема козацького коша:

 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.