Виховна робота на кафедрі спецiальної, iнклюзивної i здоров'язбережувальної освiти

Мета виховної роботи кафедри – виховання високодуховної та гармонійно розвиненої особистості, підготовка освічених, мобільних та конструктивних майбутніх учителів, здатних до співпраці, міжкультурної взаємодії, які мають високий рівень власної культури здоровʼя та глибоке почуття відповідальності за долю країни, її процвітання, відновлення, збереження та формування здоровʼя підростаючого покоління.

Основні напрями виховної роботи – боротьба зі шкідливими звичками, зокрема вживанням алкоголю, наркотиків та тютюнопалінням; профілактика зараження на ВІЛ/СНІД та інші хвороби, що передаються статевим шляхом; формування валеологічного світогляду; прищеплення навичок здорового способу життя, залучення до фізичної культури та спорту.

Традиційним виховним заходом є проведення загальноуніверситетських валеологічних акцій “Здоровʼя молоді – здоровʼя нації”. Одна з них щорічно проводиться 1 грудня і присвячена міжнародному Дню боротьби зі СНІДом. Вона покликана інформувати студентську молодь про сучасні масштаби поширення ВІЛ-інфекції та шляхи її передачі з метою формування свідомого ставлення до неї. Під час проведення акції у медпункті університету всі бажаючі можуть пройти анонімний експрес-тест на ВІЛ/СНІД. Тестування проводять лікарі Харківського обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом. Проведення цієї валеологічної акції спонукає юнаків та дівчат замислитись над тим, що єдиний спосіб боротьби кожної людини за своє здоров’я та щасливе життя – безпечна статева поведінка та дотримання морально-духовних норм у сфері інтимного життя.

Друга акція проводиться 7 квітня і приурочена до міжнародного Дня здоров’я. Почесними гостями на цих акціях є представники медичної науки, громадських організацій, духовенства, старшокласники з шкіл, де працюють університетські кафедри.

Велике виховне значення має участь студентів у проведенні заходів, присвячених памʼяті про трагедію на Чорнобильській АЕС. Вони дозволяють достойно вшанувати памʼять про жертви та наслідки найбільшої в історії людства радіаційної аварії, сприяють формуванню еколого-валеологічної культури, відповідальності за середовище існування.

У проведенні загальноуніверситетської екологічної акції “Роди та процвітай, земле моя”, студенти кафедри традиційно висвітлюють шляхи екобезпечного харчування.

Викладачі кафедри - куратори академічних груп активно співпрацюють із органами студентського самоврядування, спрямовують виховну роботу згідно з основними завданнями кафедри щодо формування високого рівня культури здоров’я майбутнього вчителя.

За високу професійну майстерність, вагомі трудові здобутки, значний внесок у реалізацію програм з питань формування здорового способу життя шкільної та студентської молоді, кафедра нагороджена почесними грамотами ректорату університету, Головного управління з гуманітарних та соціальних питань Харківської міської ради, комітету у справах сім`ї та молоді Харківської міської ради, Харківського центру соціальних служб для молоді “Довіра”, подякою міського голови, грамотами від ректорату університету.