Гостьова лекція “Технології ШІ в спеціальній освіті: аналітичний, адаптивний та етичний аспекти”
8 грудня 2025 року на кафедрі спеціальної педагогіки ХНПУ імені Г. С. Сковороди відбулася надзвичайно актуальна гостьова лекція на тему: «Використання технологій ШІ в спеціальній освіті: аналітичний, адаптивний та етичний аспекти».
Спікеркою заходу стала Любов Цукор — головна редакторка освітнього проєкту «На Урок», тренерка з використання технологій штучного інтелекту в освіті, експертка у сфері EdTech.
Зустріч пройшла в межах засідання студентського наукового гуртка «Спеціальна дидактична майстерня: новітні технології в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами». До лекції долучилися здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри спеціальної педагогіки ХНПУ імені Г. С. Сковороди, а загальна кількість слухачів перевищила 160 осіб.
Під час лекції було розглянуто ефективні інструменти для оптимізації діяльності педагога, здобувача освіти та організації взаємодії з учнями, зокрема: ChatGPT, Claude, Google Gemini, Google NotebookLM, SpeechTexter, ElevenLabs. Зазначені сервіси сприяють оптимізації виконання рутинних завдань, аналізу великих обсягів інформації, створенню інтерактивних і адаптивних навчальних матеріалів відповідно до індивідуальних освітніх потреб кожної дитини.
Окрему увагу було приділено питанням етики використання технологій штучного інтелекту в науковій, навчальній та викладацькій діяльності. У ході обговорення учасники дійшли висновку, що, попри високий потенціал ШІ, він не здатен замінити людське мислення, емпатію та педагогічну відповідальність. Незалежно від рівня розвитку цифрових технологій, у системі освіти — особливо спеціальної — ключову роль завжди відіграє людина.
Photo 1 of 4
