Новини Гендерного центру

Наш університет уже рік виконує Регіональний план заходів з реалізації Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року разом із Департаментом науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації.

З планом можна ознайомитися тут


17 жовтня закінчився проєкт "Вистоїмо разом: вдосконалення системи підтримки постраждалих від сексуального насильства, пов'язаного з війною" 2022 - 2024 рр. На заключному заході щодо допомоги постраждалим від СНПК виступили: Катаріна Матернова, посолка ЄС в Україні, Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики,  Коаліція «Харківщина 1325» , Ла Страда - Україна, Український Жіночий Фонд, Юрфем, “Чистий аркуш”, “Важлива”
За рік змогли згуртувати навколо цієї проблематики фахівців/чинь з департаментів ХОВА, міської ради, правоохоронних структур, закладів вищої освіти, медичних установ, громадських організацій, а головне - з громад області. Тепер є ЛЮДИ, на яких вже можна спиратися при побудові системи допомоги постраждалим, особливо коли буде прийнятий відповідний Закон України та підзаконні акти. 


Під час науково-педагогічної практики (16 вересня  – 5 жовтня) здобувачі/ки вищої освіти другого (магістерського) рівня галузь знань 01 Освіта спеціальність 014 середня освіта (історія) провели заняття з дисципліни вільного вибору «Гендерний дискурс у всесвітній історії та історії України» для магістрів/анток денної та заочної форми навчання нашого університету. Заняття відбувались із застосуванням цифрових ресурсів, що безперечно, додало цікавості всім учасникам/цям незалежно від віку чи країни проживання!


15 травня 2024 року до Дня науки в Україні на факультеті історії і права відбулося чергове засідання студентського наукового семінару «Сходознавчі студії» під керівництвом кандидатки історичних наук, доцентки, в.о. завідувачки кафедри всесвітньої історії Ямпольської Лариси Миколаївни на тему: «Жіночий і чоловічий світи та ідеали краси: пошуки гармонії в країнах Сходу і Заходу».

https://www.facebook.com/share/p/ZrLhSerLovHUKheN/

На факультеті початкового навчання в цей же день у 41 та 42 групах кандидатками педагогічних наук, доцентками кафедри початкової і професійної освіти Філатовою Ладою Семенівною та Шишенко Валентиною Олексіївною було проведено онлайн кураторську годину "Жінки в науці", присвячену Дню науки. Під час заходу студенти/ки згадали і про сучасних науковців, які працюють в нашому'університеті.

https://www.facebook.com/share/p/UJ4R3m241QxU8P8P/

А в 12 гр. цього ж факультету кураторкою та кандидаткою педагогічних наук, доценткою кафедри початкової і професійної освіти Світланою Олександрівною Лавренко було проведено кураторську годину на тему «15 травня – Міжнародний день родини». Студенти/ки дізналися про історію появи цього свята, особливості його святкування в різних країнах, переглянули інтерв’ю сім’ї з 20-річним стажем та привітання з цим святом Харківського міського голови І. Терехова.

https://www.facebook.com/share/p/1tXjsymHnJB7CatT/

Більше того в цей же Міжнародний день сім'ї  Департамент науки і освіти ХОВА Ольга Безпалова разом із Центром гендерної культури Tanya Chernetska та Коаліція «Харківщина 1325»  для представників ЗВО м. Харкова провели онлайн-гру "Батьківство без гендерних стереотипів", в якій прийняли участь і наші студенти та студентки.

https://www.facebook.com/share/p/LyiXykKDf8Nzkaai/


Поки йшли дискусії із приводу «ліквідації 8 березня» все більшої ваги набуло 11 лютого, день, коли весь світ відзначає важливе свято, Міжнародний день жінок і дівчат у науці!  Щороку все більша кількість жінок і дівчат відзначає цей день, адже числові показники в українському середовищі зростають й збільшуються завдяки активному долученню жіночої статі до наукової сфери. Це важливе свято, яке вкотре доводить, що досягнення наших науковиць та дослідниць є невід'ємним складником успішних високих результатів на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Із чим і привітала Рада молодих учених ХНПУ імені Г.С.Сковороди!

14 лютого на факультеті історії і права Комітет з організації студентських наукових заходів  студентського наукового товариства відмітив цей день проведенням круглого столу, де були презентовані доповіді про видатних науковиць. Також до Міжнародного дня жінок і дівчат в науці доцентка кафедри всесвітньої історії Марина Сергіївна Вороніна (співавторка) презентувала колективну монографію "Жіночі виміри минулого: уявлення, досвіди, репрезентації". Над книгою спільно працювали Українська асоціація дослідниць жіночої історії, Центр міської історії, Інститут народознавства НАН України за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля бюро Київ — Україна.

8 березня через військовий стан та відсутність «святкового вихідного» поступово виходить з приватного простору й все більше наповнюється своїм початковим змістом Міжнародного дня боротьби за права жінок.

6 березня завдяки Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації директорка гендерного центру ХНПУ ім. Г.С. Сковороди Марина Сергіївна Вороніна у День відкритих дверей відвідала Музей жіночої та гендерної історії. Уперше вдалося познайомитися з таким явищем як Плейбектеатр, тема вистави "Жінка і війна".

8 березня з нагоди Міжнародного дня боротьби за права жінок на факультеті історії і права відбувся конкурс-турнір між збірними викладацько-студентськими командами чоловіків та жінок. Під час 5 раундів учасники та учасниці продемонстрували свої знання з історії, права та географії України, впізнавали відомих постатей, розкривали сторінки біографії Т.Г. Шевченка.


10 листопада приєдналися до Тренінгу "Сексуальне насильство, пов'язане з війною: надання комплексної допомоги постраждалим" (УЖФ, Ла Страда - Україна, ЮрФем). Чудова команда представників громад Харківського району, закладів вищої та фахової передвищої освіти, правоохоронних органів, комітетів у справах сім'ї, молоді та спорту районів м.Харкова, громадських організацій завдяки головній спеціалістці відділу науки, вищої та професійної освіти управління науки, вищої, професійної освіти та кадрового забезпечення Департаменту науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації Сухоруковій Наталії Андріївні ознайомилася з системою роботи з постраждалим від СНПК, яка ще тільки формується. //surl.li/ncrof


 

Гендерний центр повідомляє, що з літа цього року відбулося відкриття Просторів підтримки для жінок та дівчат
селище Хроли - 20.06
смт. Кочеток - 21.06
м.Харків - 23.06
смт. Старий Мерчик - 27.06
 

Простори офіційно відчиняють двері та чекають усіх бажаючих на лекції, тренінги, майстер-класи, заняття та консультації зі спеціалістками 

Адреси Просторів підтримки для жінок та дівчат :
м. Харків, вул. Алчевських, 38
тел. +38 067 250 69 29
 
Харківська область, Роганський район, селище Хроли
вул. Зорянська,15
тел. + 38 067 250 69 61
 
Харківська область, Валківський район, селище Старий Мерчик
вул. Центральна,5 (приміщення селищної ради)
тел. +38 067 250 69 31
 
Харківська область, Чугуївський район, смт. Кочеток
вул. Осіння,17(приміщення селищної ради)
тел. +38 067 250 69 20
 
Проєкт реалізується ГО “Грін-Ландія” у партнерстві з Міжнародним комітетом порятунку (IRC).

22 червня Гендерний центр прийняв участь у презентації онлайн-гри "Безпечний простір" від ГО «Центру гендерної культури». До онлайн- зустрічі долучилися студентство нашого університету, вчительство та представництво організацій державного й громадського сектору.

Розробниця - Оксана Гріга розповіла про ідею та історію створення гри "Безпечний простір", а потім запустила гру на платформі "Кахут". Учасниці та учасники знайомилися з етапами та завданнями гри, які стосувалися тем лукізму, бодішеймингу, форм насильства тощо.

Ви також можете використовувати дану гру під час здійснення педагогічної діяльності.

Kahoot код доступу: 3761909

Посилання на Facebook


За сприяння Харківської обласної державної (військової) адміністрації та департаменту науки і освіти 25 березня Гендерний Центр нашого університету прийняв участь у презентації проєкту «НЕЙМОВІРНІ».

У 2024 р. український жіночий рух відзначатиме 140-річчя. Цій даті Музей жіночої та гендерної історії присвячує проєкт «Неймовірні».

Проєкт «Неймовірні» передбачає створення унікальної онлайн- та офлайн- виставки, що збирає арт-проєкти про українських жінок, які творили і творять історію нашої держави, але залишаються непомітними та маловідомими для історії України та світу.

Також цією виставкою буде показано світу творчість українських художниць та художників. Саме тому до участі запрошуються різні автори. Виставка проходитиме у різних куточках світу, тому для всіх авторок та авторів це – можливість показати свій стиль та ім‘я широкій аудиторії.

Деталі за посиланням.


17 березня 2023 року Гендерний Центр представляв наш університет в Інформаційно-просвітницькому форумі «Сучасні тенденції забезпечення гендерного балансу в умовах Євроінтеграції».

Організатори: Донецький державний університету внутрішніх справ за підтримки та співпраці з Асоціацією жінок-юристок України «ЮРФЕМ».ua та Громадською асоціацією «Стратегія майбутнього».

Учасника(ця)ми були науково-педагогічні працівники, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, представники громадських та міжнародних організацій, працівники сектору безпеки та оборони.

Робочі мови форуму: українська, англійська. Форма участі: змішана (очна та дистанційна).

 Інформаційно-просвітницький форум «Сучасні тенденції забезпечення гендерного балансу в умовах Євроінтеграції».


16 березня 2023 року ми прийняли участь у презентації Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року та операційного плану заходів на 2022-2024 роки з її реалізації. Захід відбувся в змішаному форматі онлайн та офлайн в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ». Серед спікерів заходу: Перший заступник Міністра освіти і науки України Андрій ВІТРЕНКО; Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина ЛЕВЧЕНКО; Серед учасників заходу: керівники закладів освіти; керівники департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської військових адміністрацій; представники громадськості.


6 березня в 14:00 ГО «Центр гендерної культури» і «Музей жіночої та гендерної історії», зокрема, провели широкомасштабний захід для представни(ків)ць громадських та державних установ, навчальних закладів та ін., присвячений 8 Березня. Було проведено нерепрезентативне опитування щодо проведення 8 березня, яке продемонструвало неготовність аудиторії до кардинальних змін на сьогоднішній день.

Усі бажаючи можуть самостійно відвідати віртуальну експозицію //surl.li/fgogx

Директорка Гендерного Центру прийняла участь у підготовці експозиції.


19 – 24 жовтня Департамент науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації спільно з Національною академією Національної гвардії України та Гендерним центром Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди провели пʼять онлайн вебінарів для студентів і студенток (денної та заочної форми навчання) нашого університету.

Тренінг відбувся на платформі Zoom. За результатами вебінарів усі учасни(ки)ці отримали сертифікати.


Департамент науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації спільно з Національною академією Національної гвардії України та Гендерним центром Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди проводять онлайн вебінар для студентів і студенток нашого університету.

19 жовтня в 15:00 Тренінг відбудеться на платформі Zoom.

Ідентифікатор конференції: 903 404 4912.

Код доступу: 4xGa6h

Також Ви зможете підключитися до конференцій за посиланням

https://us05web.zoom.us/j/9034044912? pwd=Si9WVVBkTkZrdmZ0TFU4WTdlZ2tsQT09 


З 19 серпня по 7 жовтня 2022 року на історичному факультеті нашого Університету  доценткою кафедри всесвітньої історії Вононіною М.С. проводяться щотижневі заняття для магістрів другого року навчання з дисципліни вільного вибору «Гендерний дискурс у всесвітній історії».


Директорка Гендерного центру доцентка кафедри всесвітньої історії Вороніна Марина Сергіївна з 23 червня по 20 серпня 2022 року пройшла стажування з VI Міжнародної програми підвищення кваліфікації керівників закладів освіти і науки, а також педагогічних та науково-педагогічних працівників “Разом із Визначними Лідерами Сучасності: Цінності, Досвід, Знання, Компетентності і Технології для Формування Успішної Особистості та Трансформації Оточуючого Світу“. 


До вашої уваги інформація про щомісячний семінар у Нью Йорку, який свого часу започаткувала світлої пам'яті Енн Снітов і який тепер можна відвідати онлайн (щоправда, 7 годин різниці часу трохи ускладнюють справу - початок о 21:00 за київським часом).

29 квітня буде спеціальна подія присвячена українській тематиці!

https://gendertransformationeurope.wordpress.com/


 

17 вересня директорка Гендерного Центру М.С. Вороніна взяла участь у МІЖНАРОДНІЙ НАУКОВІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «30 РОКІВ. ЯК МИ ПИШЕМО І ТВОРИМО ІСТОРІЮ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ» / INTERNATIONAL SCIENTIFIC CONFERENCE «30 YEARS. HOW WE WRITE AND CREATE THE HISTORY OF CONTEMPORARY UKRAINE», організатор - Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Історичний факультет, Кафедра історії України

Навчальна лабораторія історичної інформатики

Зокрема у панелі “Історія України у бюрократичних шатах”: шкільний вимір", де обговорювалися питання гендерної рівності на сторінках шкільних підручників з історії.

https://drive.google.com/file/d/1MV8vmmy1Lq3O5VOenTghChghOmo7kcd4/view?usp=sharing


З  01.09 до 09.11 на історичному факультеті викладається дисципліна вільного вибору «Гендерний дискурс в історії України та всесвітній історії», який читають проф. Ніколаєнко О.О. по середах та доц. Вороніна М.С. по п'ятницях.


П’ятнадцять років ХНПУ імені Г.С.Сковороди приймає участь у ХV РЕГІОНАЛЬНОМУ НАУКОВОМУ КОНКУРСІ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ «ГЕНДЕРНА ПОЛІТИКА ОЧИМА УКРАЇНСЬКОЇ МОЛОДІ». Професорка кафедри всесвітньої історії О.Л.Рябченко та доцентка кафедри М.С.Вороніна стояли у витоків становлення цього важливого заходу в далекому 2007 році. І цього року, 10 червня в Харківському національному медичному університеті відбулось нагородження фіналіст(ів)ок конкурсу. Вітаємо магістрантку Діану Сюсюк!


8-11 червня 2021 року відбулась Міжнародна онлайн-конференція «Жіночі виміри минулого: уявлення, досвіди, репрезентації», присвячену 10-річчю заснування Української асоціації дослідниць жіночої історії, членкою правління якої є доцентка кафедри всесвітньої історії та директорка Гендерного центру ХНПУ імені Г.С. Сковороди Марина Сергіївна Вороніна.

Докладна програма та інформація про учасниць/ків – на сайті Центру міської історії

Конференцію можна буде переглядати наживо на youtube-каналі Центру міської історії.

День 1, 8 червня https://youtu.be/9TcYYG75oj8 

День 2, 9 червня https://youtu.be/xoWgUf-Z29I 

День 3, 10 червня https://youtu.be/5qHffsUA0TM 

День 4, 11 червня https://youtu.be/Ia1GO_XQG3Y 

Також можете стежити за трансляціями на Facebook-сторінці Центру

Організатори: Українська асоціація дослідників жіночої історії та Центр міської історії за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля Бюро-Київ, Україна.


Запрошуємо на онлайн-конференцію "Жіночі виміри минулого: уявлення, досвіди, репрезентації", яка пройде з 8 по 11 червня.

Що ми знаємо про реальний історичний досвід реальних жінок у вирі різних історичних подій? Як ми уявляємо жіноче минуле в часи історичних катаклізмів та в роки відносного спокою? Як пережите жінками представлене в літературі, мистецтві та кіно? Як змінилися українські жінки під впливом подій, учасницями та свідками яких вони були? Які джерела можуть розповісти нам про життя та діяльність жінок найбільш повно і достовірно? Що може дати знання жіночої історії для розуміння сучасних процесів в Україні?

ФОРМАТ

Конференцію можна буде переглядати на Youtube та Facebook сторінках Центру міської історії.

РЕЄСТРАЦІЯ

Щоб отримувати інформацію про конференцію, будь ласка, зареєструйтесь

Деталі

Facebook


травня, о 14:00, ми запрошуємо вас на онлайн-зустріч Робочої групи з прав людини. Зустріч буде доступна за посиланням: //bit.ly/hrwg06052021 ." Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні


61002, м. Харків, вул. Алчевських, 29, к. 312

тел. (057) 700-48-01 (деканат історичного факультету)

e-mail:  genderny_centr@hnpu.edu.ua

Директорка

Вороніна Марина Сергіївна

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.