Наукові події

ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА  НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ «ІННОВАЦІЙНІ ПЕДАГОГІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ЦИФРОВІЙ ШКОЛІ»

13-14 травня 2021 року відбулася ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКА  НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ «ІННОВАЦІЙНІ ПЕДАГОГІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ЦИФРОВІЙ ШКОЛІ».

Цього року співорганізаторами конференції виступили Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди,  Львівський національний університет імені Івана Франка та Інститут модернізації змісту освіти.  Участь у роботі конференції взяли також представники понад десять освітніх закладів України – зокрема, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Комунальний вищий навчальний заклад «Харківська академія неперервної освіти», Харківський радіотехнічний коледж, Українська військово-медична академія та інші.  

На розгляд було подано більше 100 доповідей здобувачів вищої освіти усіх рівнів, молодих науковців та педагогів-практиків.

Із вітальним словом з нагоди відкриття до учасників звернулася Голова оргкомітету конференції, проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди доктора філософських наук, професор Бережна Світлана Вікторівна.

У рамках пленарного засідання конференції було проведено онлайн-відкриття Музею історії науки фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г.С.Сковороди, мета якого -  створення освітньо-розвивального середовища з фізико-математичної та інформатичної наук для здобувачів освіти усіх рівнів. Студентами ХНПУ імені Г.С.Сковороди було підготовлено та представлено онлайн-екскурсії за найбільш цікавими експозиціями музею.

Із пленарними доповідями виступили Колодій Вікторія Анатоліївна, засновниця клубу інтелектуального розвитку дитини «WINtik»; Василенко Ігор Ярославович, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової і дошкільної освіти (Львівський національний університет імені Івана Франка); Джура Наталія Миронівна, кандидат біологічних наук, доцент кафедри екології (Львівський національний університет імені Івана Франка);  Малець Євген Борисович, кандидат фізико-математичних наук, доцент, професор кафедри фізики (Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди);  Носова Вікторія Володимирівна, здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю «011 Освітні, педагогічні науки» (Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди).

Другого дня за основними напрямами роботи конференції на секційних засіданнях пройшли обговорення перспектив розвитку освіти в цифровому суспільстві; проблематики інновації в освіті (теоретичні й методичні аспекти); можливостей інформаційно-комунікаційних технології в сучасній освіті; новітніх тенденцій у природничо-математичній освіті; актуальних проблем підготовки та професійного розвитку сучасного педагога; академічної доброчесності в цифровому освітньому просторі.

Доповідачі та гості конференції відзначили високу актуальність та практичну значущість тематики доповідей та суттєве зростання якості представлених досліджень.

Усі учасники одержали сертифікати, готується до видання електронний збірник тез доповідей.

Щиро вітаємо учасників та бажаємо подальших наукових та творчих досягнень!


ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція для студентів, аспірантів, докторантів, молодих учених «Наука та освіта в дослідженнях молодих учених»

13 травня 2021 року Радою молодих учених при МОН України та Радою молодих учених Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди проведено ІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію для студентів, аспірантів, докторантів, молодих учених «Наука та освіта в дослідженнях молодих учених».

Головою Ради молодих учених при МОН України, доктором юридичних наук, доцентом, професором кафедри криміналістики Національного університету «Одеська юридична академія» Олесею Ващук наголошено на важливості проведення конференцій саме для молодих учених, які ще перебувають на шляху вибору своєї індивідуальної науково-дослідницької траєкторії; об’єднання наукових зусиль молодих учених різних регіонів України з метою розробки спільних проєктів.

Проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності ХНПУ імені Г. С. Сковороди, доктор філософських наук, професор Світлана Бережна окреслила освітні та науково-дослідницькі можливості для здобувачів усіх рівнів вищої освіти, переконливо закликала всіх учасників конференції не зупинятися на досягнутому, працювати у своє задоволення та на користь своєї країни.

Модераторами заходу були Ольга Башкір – доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки, голова ради молодих учених ХНПУ імені Г. С. Сковороди та Анна Боярська-Хоменко – доктор педагогічних наук, в.о. завідувача кафедри освітології та інноваційної педагогіки, заступник голови ради молодих учених ХНПУ імені Г. С. Сковороди.

Конференція пройшла під девізом, взятим із цитат Григорія Сковороди: «Хто думає про науку, той любить її, а хто її любить, той ніколи не перестає вчитися!». Після проведення заходу РМУ при МОН України та РМУ ХНПУ імені Г.С. Сковороди прийнято рішенні стосовно виконання членами організаційного комітету таких завдань:

 • популяризувати принципи академічно-дослідницької доброчесності серед учасників (здобувачів та педагогічних працівників) освітнього процесу закладів освіти всіх рівнів;
 • упроваджувати в освітню діяльності закладів вищої освіти виховні практики сучасного передового досвіду та напрацювання організації очного,
 • здійснювати апробацію запропонованих учасниками конференції форм і методів організації навчання відповідно до вимог сучасних викликів;
 • сприяти належному визнанню науковою спільнотою країни молодих учених як фундаторів становлення корпоративної культури закладів освіти.

Вебінар «Можливості Erasmus та інших програм для ХНПУ ім. Г. С. Сковороди»

12 травня 2021 року Радою молодих учених спільно з Центром інноваційної і проєктної діяльності Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди у рамках Тижня науки проведено вебінар «Можливості Erasmus та інших програм для ХНПУ ім. Г. С. Сковороди».

Родзинкою заходу стала ґрунтовна та практично зорієнтована доповідь кандидата історичних наук, доцента кафедри всесвітньої історії Сєрякова Сергія Олеговича на тему «Програма Erasmus та її можливості з перспективи ХНПУ ім. Г. С. Сковороди».

Редактор Центру інноваційної і проєктної діяльності Семененко Анастасія Олександрівна узагальнила та проаналізувала актуальну інформацію на тему «Травневі пропозиції програм, конкурсів та грантів».

Вебінар сприяв формуванню як у здобувачів освіти, так і у викладачів університету практичного досвіду покрокового оформлення грантових заявок, моніторингу перспектив наукової діяльності, розуміння важливості наукового складника освіти XXI сторіччя і персонального внеску в розбудову іміджу ХНПУ ім. Г. С. Сковороди.   


Яків Обухов-Козаровицький (Ізраїль)  про міжнародну співпрацю Інтернаціонального інституту символдрами – Кататимно-імагінативної психотерапії імені Х. Льойнера з кафедрою психології


Виступ в Польщі (м.Вроцлав) на 8-мій міжнародній конференції  "Quality in Sport" професорів, викладачів, аспірантів та здобувачів ХНПУ імені Г.С. Сковороди 

Відбулася VIII міжнародна конференція "Quality in Sport". В конференції взяли участь професори, викладачі, аспіранти та здобувачі ХНПУ імені Г.С. Сковороди: Юрій Бойчук, Жаннета Козіна, Сергій Козін, Олена Рєпко, Віталій Коробейнік, Ірина Євтіфієва, з них 4 - представники кафедри олімпійського і професійного спорту, спортивних ігор та туризму. Спіавтори - польські колеги; Мірослава Цесліцька, Радослав Мушкета та інші. Конференція проходила в онлайн режимі. Виступала з доповіддю професор, доктор наук, завідувач кафедри олімпійського і професійного спорту, спортивних ігор та туризму Козіна Ж.Л.

Посилання інформацію та на відео всієї конференції:

https://www.facebook.com/QualityInSport


Академічний обмін в умовах пандемії.

Важливим чинником якісного розвитку української вищої освіти у добу глобалізації є академічна мобільність. Вона сприяє пожвавленню контактів із закордонними науковими середовищами; створює умови для трансферу нових знань, а також – методик і технологій навчальної та наукової діяльності; забезпечує інтеграцію українських університетів до світового освітнього простора. Одним з дієвих інструментів вирішення цього комплексу завдань є програма Erasmus+, в якій мені пощастило взяти участь в період 19-23 квітня 2021 р.

Цій освітній подорожі передувала тривала і звивиста дорога. В 2019 р. було підписано відповідну угоду про співпрацю між Харківським національним педагогічним університетом імені Г.С. Сковороди і Гданським університетом (Республіка Польща), яка, зокрема, передбачала здійснення обміну викладачами. Мій візит до затишного польського міста на Балтійському узбережжі планувався ще навесні 2020 р., але через об’єктивні обставини (закриття кордонів, запровадження карантину, перехід роботи вишів у режим онлайн etc.) був відтермінований на рік. Враховуючи збереження пандемії і карколомну зміну епідеміологічної ситуації в Україні та Польщі ця поїздка аж до останнього моменту залишалася під питанням, проте завдяки злагодженій співпраці представників обох вишів таки стала реальністю.

Програма візиту, який здійснювався на базі Інституту педагогіки Факультету суспільних наук Гданського університету, передбачала зустріч з керівництвом цього структурного підрозділу, а також – проведення низки лекцій, семінарів і консультацій для студентів та аспірантів цього польського вишу. Усі ці зустрічі, з огляду на існуючі карантинні обмеження, відбувалися дистанційно. Це втім не завадило жвавому спілкуванню і змістовному обговоренню проблематики занять. Особливо цікавим вийшло заняття з аспірантами Гданського університету, де обговорювалися нагальні виклики, які нині повстали перед системами вищої освіти в Україні і Польщі. Свій вільний час в міру можливостей присвятив знайомству з чудовою природою і пам’ятками історії, на які вкрай багаті Гданськ та найближчі до нього місцевості. Відвідування Олівського собору і старовинного центру міста, поїздки до Сопота і Хелю (перлин Балтійського узбережжя) – все це безперечно лише додало яскравих фарб до різнокольорової мозаїки моєї подорожі.

Загалом подібна співпраця є надзвичайно корисною з точки зору розвитку наукової і культурної комунікації між двома народами-сусідами. Вона сприяє збільшенню професійних контактів, створенню підґрунтя для спільних дослідницьких проектів, розширенню інтелектуальних кругозорів. Сподіваюся, що цей візит стане черговим кроком на шляху плідного співробітництва між ХНПУ імені Г.С. Сковороди і Гданським університетом.         


 20 квітня 2021 р. відбувся вебінар на тему: “Море можливостей”.

Голова Ради молодих учених університету д.пед.н., доцент, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки Ольга Башкір розповідала про організацію проєктів від ХНПУ імені Г.С. Сковороди, котрі можуть бути підтримані через програму «Мріємо та діємо», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Редактор Центр інноваційної і проєктної діяльності Анастасія Семененко висвітлила необхідні етапи підготовки до реалізації даного проєкту.

Також своїми ідеями поділилися наші студенти Анастасія Гладких, Денис Касалап, Діана Кохан, Тетяна Бондар.

Долучайтеся до грантових можливостей нашого університету за посиланням:

 https://forms.gle/PKbQEMXJbZeDcvdr7


Віртуальна екскурсія до історико-археологічного музею «Прадавня Аратта - Україна»

Відповідно до плану заходів, присвячених Дню науки, 09.04.2021 р. студенти 51 і 52 груп факультету початкового навчання разом зі своїми кураторами доцентами А.А. Ємець і О.М. Коваленко здійснили віртуальну екскурсію до історико-археологічного музею «Прадавня Аратта - Україна» в селі Трипілля, який знаходиться поблизу місця, де київський археолог Вікентій Хвойка в 1899 році відкрив трипільську археологічну культуру.

http://incognita.day.kyiv.ua/museums/trypillia/

У музеї зібрано унікальну колекцію артефактів VІ – ІІІ ст. до нашої ери. Експозиція налічує понад 500 експонатів.

Подорожуючи залами музею, студенти мали можливість поруч із трипільськими речами побачити й предмети 19 століття в надзвичайно органічному з ними поєднанні. Віртуальна екскурсія дозволила опинитися ніби в іншому вимірі – постояти в трипільській світлиці, яка дивовижно нагадує українську, має таку ж піч – винахід трипільців, побачити дідух у куті, миски і горщики, якими користувалися наші пращури.


Досвід впровадження інституційної моделі управління якістю підготовки  майбутнього  фахівця в педагогічному університеті

8 квітня 2021 року о 15.00 год. відбувся вебінар на тему «Досвід впровадження інституційної моделі управління якістю підготовки  майбутнього  фахівця в педагогічному університеті» за підтримки проректорки з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності ХНПУ імені Г.С. Сковороди Бережної С.В. та  участі  гарантів освітніх та освітньо-наукових програм, завідувачів кафедр, стейкхолдерів, представників груп забезпечення та здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.

Висловлюємо подяку спікерам: Пежинській О.М. − очільниці відділу ліцензування та акредитації Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Бойко М.М. − к.п.н, доцентці кафедри педагогіки і методики початкової освіти, голові комісії з внутрішнього забезпечення якості освіти в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка.

Дякуємо за співпрацю!


Міжнародна науково-методична конференція «Актуальні проблеми освітньо-виховного процесу в умовах карантинних обмежень та дистанційного навчання»

6 –7 квітня 2021 року викладачі ХНПУ імені Г.С. Сковороди дистанційно взяли участь у Міжнародній науково-методичній конференції «Актуальні проблеми освітньо-виховного процесу в умовах карантинних обмежень та дистанційного навчання» на базі Харківського національного університету будівництва і архітектури.

Проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності проф. Бережна Світлана Вікторівна виступила на пленарному засіданні з доповіддю «Забезпечення освітнього процесу в умовах пандемії COVID-19: проблеми та можливості».


Засідання ради молодих учених від 07.04.2021 р.

 

7 квітня 2021 року в змішаній формі відбулося засідання ради молодих учених Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди.

На засіданні головами студентських наукових товариств факультету мистецтв Юлією Сагіною та факультету дошкільної освіти Мариною Випирайло гідно представлено наукову роботу здобувачів освіти факультетів. 

Голова ради Ольга Башкір наголосила на важливості проведення та особливостях організації конкурсу есе «Моя академічна доброчесність». Заступниця голови ради Анна Боярська-Хоменко зазначили питання планування роботи з організації та проведення ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції для студентів, аспірантів, докторантів, молодих учених «Наука та освіта в дослідженнях молодих учених» 13 травня 2021р.

Засіданням ради були прийняті рішення щодо участі 18 травня у всеукраїнському заході «Ніч науки – 2021», організованому радою молодих учених при МОН України. Призначено відповідальним за участь у «Ночі науки» члена ради, аспіранта спеціальності 035 Філологія Ярослава Скидана. Ухвалили можливість підписання Меморандуму про партнерство з РМУ при МОН України. 


Міжнародна наукова конференція «Аргументи сучасної філології: „нестача” і „бажання” у тексті»

2-3 квітня 2021 року в Харківському педагогічному національному університеті імені Г. С. Сковороди відбулася у змішаному форматі – face-to-face та online–дистанційно та в реальності Міжнародна наукова конференція «Аргументи сучасної філології: „нестача” і „бажання” у тексті».

У роботі конференції взяли участь науковці із Бразилії, Білорусі, Німеччини, Словакії, Польщі, України із Анвайлера, Братислави, Бахмута, Дніпра, Івано-Франківська, Кам’янець-Подільського, Київа, Любліна,  Луцька, Львову, Мінську, Харкова, Херсону, Іраті (Парана), серед яких: 19 докторів наук, 22 кандидатів наук, 2 старших викладачів і викладачів, 14 аспірантів із 19 університетів світу, серед яких 16 іноземних учасників.

Засновники наукової конференції Ю.Д. Бойчук, С.В. Бережна, С.К. Криворучко сприяли обговоренню між ученими асоціацій «нестачі» і «бажання», які роблять наголос на «несвідомому», коли розкривають його в мові, кіно та літературі; це дозволило виявити «ефемерність», «умовність» та «суб’єктивність», що встановлює процеси «комунікації»: відкритої, ускладненої або неможливої.

Роботу конференції відкрив ректор ХПНУ імені Г.С. Сковороди Ю.Д. Бойчук.На пленарному засіданні своїми спостереженнями поділилися учені – доктори наук – із Братислави (Словакія), Львову (Україна), Любліну (Польща), Луцьку (Україна), Мінську (Білорусь), Києва (Україна), Харкова (Україна). У межах круглого столу «Нестача» і «бажання» як прагнення зберегти «коріння»: українське / слов’янське у бразильській культурі бразильські вчені виявили інтерес до вивчення української мови та літератури. Були намічені перспективи подальшого спілкування.У процесі пленарного та секційних засідань відбулася плідна дискусія. Секційні засідання проводили А.Г. Козлова, О.В. Радчук, А.В. Лепетюха, Т.В. Вєдєрнікова. Аспіранти харківської школи мали можливість обговорити наукові проблеми з досвідченими фахівцями іноземних та українських університетів. Виникла ідея спробувати утворити дистанційні кулуари: після конференції поєднати вчених. Так, навіть після завершення конференції продовжується спілкування між науковцями Польщі, України, Білорусі, Бразилії та Словатчини, між докторами філології Бахмута та Луцька. Наша конференція – це можливість поділитися своїми спостереженнями, відкрити перспективи, залучити до цього наших аспірантів.


V науково-практична інтернет-конференція студентів 2 курсу «Сучасний стан та тенденції розвитку початкової освіти в Україні»

1 квітня 2021 р. на факультеті початкового навчання відбулася V науково-практична інтернет-конференція студентів 2 курсу «Сучасний стан та тенденції розвитку початкової освіти в Україні», присвячена Дню науки. Тематика конференції включала актуальні питання з історії педагогіки, дидактики та теорії виховання (секції «Ідеї видатних педагогів минулого в контексті сьогодення», «Психологічні аспекти навчання і виховання молодших школярів», «Теорія і методика навчання молодших школярів», «Теорія і методика виховання молодших школярів», «Сучасні педагогічні технології в початковій школі», «Взаємодія та співпраця учителя, учня і батьків»).

Особливо цікавими були доповіді Петухової Анастасії «Застосування арттерапії у роботі з дітьми з особливими потребами у Новій українській школі» (наук. кер. – д. пед. н., проф. І. В. Гавриш), Черкашевої Катерини «Інклюзивне навчання в НУШ – рівні можливості для кожного» (наук. кер. – к. пед. н., доц. І. В. Єсьман), Доценко Валерії «Конфлікти як реалія сучасної школи» (наук. кер. – к. пед. н., доц. С. О. Лавренко), Желобкової Євгенії «Формування самоконтролю учнiв початкової школи».

Доповіді були змістовними, супроводжувалися цікавими презентаціями та викликали жваві дискусії.


V Міжнародна науково-практична конференція «Психолого-педагогічні проблеми вищої і середньої освіти в умовах сучасних викликів: теорія і практика»

З 31 березня по 2 квітня кафедрою освітології та інноваційної педагогіки була проведена V Міжнародна науково-практична конференція «Психолого-педагогічні проблеми вищої і середньої освіти в умовах сучасних викликів: теорія і практика». У ній прийняли участь більше трьохсот учасників з шести країн світу: Норвегії, Республіки Польщі, Словацької республіки, Туреччини, Китайської Народної Республіки, України – професори і викладачі вишів, здобувачі першого, другого і третього рівнів вищої освіти, педагоги закладів середньої освіти. Співорганізаторами конференції стали: Жешувський університет (Республіка Польща), Педагогічний інститут Чендуського університету (КНР), університет третього віку в Громадкі (Республіка Польща), Європейський інститут неперервної освіти (Словацька республіка). Цей захід об’єднав науковців і нашої великої країни, зібравши 29 міст з 19 областей України у єдиному науковому просторі.

За час роботи конференції були заслухані і обговорені близько сорока доповідей і проведено 5 майстер-класів. До слова запрошувались представники університетів різних країн. Науковці обмінювались думками з найбільш гострих і актуальних проблем освітянського сьогодення. Обговорювались теми, які є спільними і злободенними для країн-учасниць, йшов обмін практичним досвідом впровадження нових знахідок, підходів, форм, методів і прийомів роботи зі здобувачами освіти, а також дітьми у позашкільних закладах. Наприклад, змішане та дистанційне навчання, робота з обдарованими здобувачами освіти, питання реалізації здоров’язбережувального простору в університеті, забезпечення якісної перепідготовки учителів, професійної освіти та навчання дорослих, особливості інклюзивної освіти, зміст та інструменти підтримки педагогічного оптимізму та ін.

Учасники висловили вдячність організаторам конференції за можливість долучитися до такого масштабного науково-практичного заходу. При цьому був відмічений високий рівень організації конференції і добору доповідей, зазначено, що багато виступів захоплювали глибоким і цікавим змістом і прекрасною манерою викладення.

Науково-викладацький склад кафедри освітології та інноваційної педагогіки висловлює щиру вдячність ректору Юрію Дмитровичу Бойчуку, проректору з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Світлані Вікторівні Бережній, директору інституту інформатизації освіти Андрію Івановичу Прокопенку за допомогу в організації конференції і підтримку педагогічної науки.

Детальніше з доповідями учасників можна ознайомитися за відео-матеріалами на YouTube-каналі за посиланнями:

Дякуємо всім учасникам конференції і з нетерпінням чекаємо їх наступного року!


Засідання вченої ради університету

У понеділок, 29 березня 2021 року, розпочалося засідання вченої ради університету в офлайн форматі, із дотриманням усіх протиепідеміологічних заходів, зважаючи на продовження карантинних обмежень у закладах вищої освіти.

Порядок денний вченої ради:

 1. Конкурсні справи (учений секретар університету, кандидат філологічних  наук, професор Т.І.Тищенко).
 2. Представлення до вчених звань (учений секретар університету, кандидат філологічних  наук, професор Т.І.Тищенко).
 3. Наукова доповідь: «Дистанційне життя у романі сучасного німецького письменника Роберта М. Зоннтаґа „Сканери”» (в.о. завідувача кафедри зарубіжної літератури та слов’янських мов, доктор філологічних наук, професор С.К. Криворучко)
 4. Про висунення кандидатур на вакантні посади в НАН України (ректор , доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України  Ю.Д. Бойчук).
 5. Про затвердження наукових шкіл університету (проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності, доктор філософських наук, професор С.В. Бережна)
 6. Про оновлення «Положення про конкурсний відбір» (проректор з науково-педагогічної роботи, соціально-економічних і правових питань, доктор юридичних наук, професор Р.І.Шабанов).
 7. Звіт докторантки університету кандидата технічних наук, доцента І.Г. Яловеги (перевіряюча: доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедрою інформатики Н.В. Олефіренко)
 8. Про утворення разових рад для проведення захистів дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософії (учений секретар університету, кандидат філологічних  наук, професор Т.І.Тищенко).
 9. Про затвердження тем дисертаційних досліджень (учений секретар університету, кандидат філологічних  наук, професор Т.І.Тищенко).
 10. Про рекомендацію до друку (учений секретар університету, кандидат філологічних  наук, професор Т.І.Тищенко).

Нарада-зустріч гарантів ОНП з представниками Національного агенства із забезпечення якості освіти

19 березня 2021 року відбулася нарада-зустріч гарантів ОНП з представниками Національного агенства із забезпечення якості освіти: доктором економічних наук, проф. Длугопольським Олександром Володимировичем; доктором економічних наук, професором Інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка» Олексів Ігорем Богдановичем та доктором економічних наук, доц., радником ректора Національного університету «Львівська політехніка» Шуляром Романом Віталійовичем.


Треніг на тему: «Лайфхаки успішної проєктної заявки»

19 березня 2021 року молоді вчені та науково-педагогічний колектив ХНПУ імені Г.С. Сковороди мали змогу прослухати надзвичайно корисний, актуальний і цікавий треніг на тему: «Лайфхаки успішної проєктної заявки» від професіоналів у сфері грантингу та проєктингу.

Длугопольський Олександр Володимирович - доктор економічних наук, професор, представник комітету з питань стандартів економіки вищої освіти від Національного агенства із забезпечення якості освіти, розповів про можливі проєкти та гранти для нашого університету, поглиблено висвітлив тонкощі оформлення заявки та подання необхідної документації для успішного проходження на українські та міжнародні програми!

Олексів Ігор Богданович - доктор економічних наук, професор Інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка» розповів про міжнародні можливості європеських грантових програм Erasmus+ та Jean Monet.

Дякуємо за безцінні лайфхаки, які, сподіваємося, будуть успішно втілені у життя спільними зусиллями колективу нашого університету!


Зустріч аспірантів з представниками структурних підрозділів університету щодо організації освітього процесу

10 березня 2021 року відбулася традиційна зустріч аспірантів з представниками структурних підрозділів університету щодо організації освітього процесу:
 • в.о. уповноваженого з питань запобігання та виявлення корупції (Тарасенко О.В.);
 • відділ з питань надзчичайних ситуацій і цивільного захисту населення;
 •  гендерний центр ХНПУ імені Г.С. Сковороди (Вороніна М.С.);
 •  відділ зв‘язків з громадськістю та ЗМІ (Клименко Ю.С.);
 • профспілка студентів, аспірантів і докторантів університету;
 • центр інноваційної діяльності і трансферу технологій (Кривобокова А. І.).

Теоретичний семінар гарантів освітньо-наукових програм
3 березня 2021 року відбувся теоретичний семінар гарантів освітньо-наукових програм.
Під час засідання відбулося обговорення наступних питань:
 • стратегія і проблеми інтернаціоналізації;
 • зарахування неформальної та інформальної освіти для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти;
 • моніторинг за періодичністю перегляду освітньо-наукових програм.

Засідання ради молодих учених

1 березня 2021 року відбулося чергове засідання ради молодих учених Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди!

Першим складником засідання було обговорення проєктної діяльності молодих учених за участі редактора Центру інноваційної діяльності та трансферу технологій Анастасії Семененко. Сторітелінг від аспіранта третього року навчання спеціальності 032 Історія та археологія Валентина Єрьоміна сприяв розвіянню стереотипів проєктної роботи.

Другим складником зустрічі були грунтовні та яскраві доповіді студентів про наукову роботу фізико-математичного факультету, факультетів іноземної філології та початкового навчання.

Сподіваємося на нові проєкти в царині науки та освіти! 


Онлайн зустріч зі здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти

26 лютого 2021 р. Науковою бібліотекою, Центром інноваційної і проєктної діяльності за участю Проректорки з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережної С. В., завідувачки Відділу аспірантури і докторантури Разуменко І. В.  було організовано онлайн зустріч зі здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.

Під час зустрічі було представлено доповіді:

 1. Використання електронних інформаційних ресурсів Наукової бібліотеки в дослідницькій діяльності здобувачів вищої освіти (директорка Наукової бібліотеки Коробкіна О. Г.)
 2. Робота з БД Scopus та Web of Science: практикум (редакторка Центру інноваційної і проектної діяльності Кривобокова А. І.)

Інформація, яка прозвучала в доповідях була корисною для учасників онлайн зустрічі. Після доповідей учасники зустрічі отримали відповіді на свої запитання.


Зустріч «Творимо історію університету разом»

24 лютого 2021 року відбулася чергова зустріч «Творимо історію університету разом» для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти, наукових керівників, гарантів, представників служб і підрозділів університету, які забезпечують освітнє середовище і реалізацію ОНП.


Робоча нарада з гарантами ОНП щодо підвищення якості підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти

17 лютого 2021 року на чолі з проректоркою з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережною С.В., завідувачкою відділу аспірантури і докторантури Разуменко І.В. відбувся  черговий семінар-нарада "Акредитація  PhD-програм" для  гарантів освітньо-нвукових програм  здобувачів третього  (освітньо-наукового) рівня вищої освіти. Було проведено аналіз критеріїв оцінювання якості освітніх програм, зокрема Критерій 10 «Навчання через дослідження».

Обговорено особливості вступної кампанії здобувачів до аспірантури та докторантури у 2021 році, обговорено заходи щодо заохочення молодих науковців до активної навчально-наукової діяльності через участь  у науково-методичних тренінгах, а також можливостей академічної мобільності для здобувачів.


Засідання ради молодих учених

16 лютого 2021 року відбулося засідання ради молодих учених Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди.

Проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності С.В.Бережна і голова РМУ О.І.Башкір окреслили перспективи діяльності ради та студентського наукового товариства університету. Особливої уваги приділили грантовій та проєктній діяльності, принципам реалізації академічної доброчесності в ЗВО.

Голови СНТ природничого (Марія Довгопола) та українського мовно-літературного (Катерина Сергієнко) факультетів представили результати наукової роботи здобувачів першого та другого освітнього рівнів.


Міжнародний день жінок і дівчат у науці

Щорічно 11 лютого за рішенням ООН відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці (International Day of Women and Girls in Science). 

Свято “засновано для того, щоб досягти повного і рівного доступу жінок і дівчат до науки, а також забезпечити гендерну рівність і розширення прав і можливостей жінок і дівчат” - з резолюції 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 року.

Щиро вітаємо зі святом колежанок, аспіранток, докторанток та студенток нашого університету!
Дякуємо за вашу активну життєву позицію, натхненну працю та відданість своїй справі!
Бажаємо вам щастя від відчуття наукового драйву, вагомих наукових досягнень, нових ідей та проєктів, успіхів у їх реалізації!

Засідання Вченої ради університету.

8 лютого 2021 року, в офлайн форматі, відбулося перше цьогоріч планове засідання Вченої ради університету. Традиційно роботу розпочали із урочистої частини, під час якої ректор університету Юрій Дмитрович Бойчук особисто привітав з високими досягненнями співробітників у галузі культури і мистецтва, науки і освіти та подякував колективу університету за результативну роботу.

Юрій Дмитрович вручив нагороди:

 • професору кафедри музично-інструментальної підготовки вчителя факультету мистецтв ХНПУ імені Г.С. Сковороди Ользі Олексіївні Кузнецовій - їй надано державну нагороду та почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України» відповідно до Указу Президента України №416/2020 від 30 вересня 2020 року;
 • переможцю ХХІІ обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» у номінації «Декан факультету» Володимиру Андрійовичу Борисову - кандидату філологічних наук, доценту, проректору з навчально- наукової роботи ХНПУ імені Г.С. Сковороди;
 • дипломанту ХХІІ обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» у номінації «завідувач кафедри (викладач) фізичного виховання» Ірині Миколаївні Собко - кандидату наук з фізичного виховання і спорту, доценту кафедри олімпійського і професійного спорту та спортивних ігор ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

За багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток педагогічної науки в Україні, за розбудову університету та реалізацію його місії, стратегічних завдань та до ювілею почесними відзнаками та грамотами були нагороджені:

 • Світлана Трофимівна Золотухіна, доктор педагогічних наук, професор, зав. кафедри педагогіки ХНПУ імені Г.С. Сковороди;
 • Ніна Миколаївна Чернушенко, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті;
 • Віталій Анатолійович Коробейнік, кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету фізичного виховання і спорту ХНПУ імені Г.С. Сковороди;
 • Євген Тихонович Маліченко, зав. Ботанічного саду ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

На порядок денний було винесено широке коло питань:

1. Про структурні зміни в університеті (ректор, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Ю.Д. Бойчук);
2. Звіт про виконання «Антикорупційної програми Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди у 2019 – 2020 рр.» (помічник ректора з режиму та безпеки – уповноважений з питань запобігання та виявлення корупції в університеті В.В Ситнік);
3. Звіт докторантки університету кандидата педагогічних наук, доцента І.А. Прокопенко (перевіряюча: декан факультету початкового навчання, доктор педагогічних наук, професор Т.О. Довженко);
4. Про визначення кафедр та призначення рецензентів для проведення попередніх експертиз дисертаційних робіт (учений секретар університету, кандидат філологічних наук, професор Т.І.Тищенко);
5. Про утворення разових рад для проведення захистів дисертацій наукового ступеня доктора філософії (учений секретар університету, кандидат філологічних наук, професор Т.І.Тищенко);
6. Про рекомендацію до аспірантури (учений секретар університету, кандидат філологічних наук, професор Т.І.Тищенко).

На завершення були розглянуті поточні справи.


Робоча нарада з гарантами ОНП щодо підвищення якості підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти

03 лютого 2021 року на чолі з проректорами з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережною С.В., з навчально-наукової роботи Борисовим В.А., завідувачкою відділу аспірантури і докторантури Разуменко І.В. та керівниками провідних підрозділів університету відбулася чергова робоча нарада з гарантами ОНП щодо підвищення якості підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.


Освітній форум «Зворотній зв`язок»

21 січня 2021 р., у Міжнародний день аспіранта в онлайн форматі відбувся освітній форум «Зворотній зв`язок» аспірантів ХНПУ імені Г.С.Сковороди - іноземних громадян та осіб без громадянства. Після привітань проректора з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережної С.В. науковими керівниками, завідувачами кафедр, завідувачкою відділу аспірантури і докторантури, здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти були обговорені актуальні питання щодо виконання ОНП та успішного захисту дисертацій.


Ніч «молодої» науки в педагогічному

У стінах Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди з нагоди Всесвітнього дня науки в імʼя миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development) 10 листопада проведено традиційне свято для наукової спільноти закладу освіти – «Ніч «молодої» науки в педагогічному».

За ініціативи в.о. ректора ХНПУ ім. Г.С. Сковороди д.пед.н., проф., член-кор. НАНП України Ю. Д. Бойчука та голови ради молодих учених д.п.н., доц., проф. кафедри педагогіки О.І. Башкір у цей день проведено конкурс відеороликів «SKOVORODA_SCIENCE». 

У категорії конкурсу «Я – молодий науковець і цим пишаюся» в онлайн-форматі студенти університету взяли участь у науковому челенджі з метою підвищення рівня інформованості про наукову діяльність студентських наукових товариств факультетів.

Високоповажними членами журі завідувачем кафедри педагогіки, д.пед.н., проф. Золотухіною С.Т. (голова журі), головою ради молодих учених, д.пед.н., доц., проф. каф. пед. Башкір О.І., деканом фізико-математичного фак-ту, д.пед.н., проф. Пономарьовою Н.О., координатором з наукової роботи фак-ту дошкільної освіти, к.пед.н., доц., доц. каф. теорії і технологій дошкільної освіти та мистецьких дисциплін Мкртичян О.А., головою спілки студентів та молоді університету Касалапом Д.А. визначено номінантів і переможців.

Історичний факультет – номінація «Професійне спрямування наукової роботи»!
Природничий факультет – номінація «Гармонія освітньо-наукового середовища»!
Факультет мистецтв – номінація «Візуалізація наукових досягнень»!
Факультет психології і соціології – номінація «Науковий релакс»!
Факультет дошкільної освіти – номінація «Фундаментальність наукової роботи»!
Факультет іноземної філології переміг у номінації «Інтеграція студентської науки в міжнародний освітній простір» та посів ІІІ місце в конкурсі!
Фізико-математичний факультет переміг у номінації «Змістове розкриття тематики конкурсу» та посів ІІ місце в конкурсі!
Український мовно-літературний факультет імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка переміг у номінації «Професійна презентація студентської роботи» та посів І місце в конкурсі!
Факультет початкового навчання переміг у номінації «Сторітейлінг наукової роботи» та отримав Гран-прі конкурсу!

Окремою родзинкою заходу «SKOVORODA_SCIENCE» категорії «Я – молодий науковець і цим пишаюся!» стало визначення номінації «Глядацька симпатія», яку учасники та глядачі визначали в онлайн-форматі. Усього проголосували 1149 осіб. За результатами глядацького голосування найбільше голосів набрали український мовно-літературний факультет імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка та природничий факультет з різницею лише у три голоси, розділивши таким чином навпіл перемогу в номінації. 

В ім’я науки, в ім’я миру та розвитку щиро вітаємо переможців, учасників і координаторів з наукової роботи факультетів ХНПУ ім. Г. С. Сковороди!


Посвята молодих науковців в аспіранти та докторанти 2020

16 вересня 2020 року у стінах Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди відбулася традиційна подія посвяти молодих науковців в аспіранти та докторанти.

Презентація

Урочисто посвяту було розпочато з привітального слова виконувача обов’язків ректора Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, д-р пед. наук, професора, член-кор. НАПН України Бойчука Юрія Дмитровича.

У заході брали участь

 • головиня ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, головиня правління ГО «Міжнародна фундація розвитку», керівниця групи «De mendacio veritas», докторка юридичних наук, доцентка Ващук Олеся Петрівна;
 • перша заступниця головині ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, кандидатка технічних наук, доцентка Деревягіна Наталія Іванівна;
 • заступниця головині ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, кандидатка економічних наук, доцентка Сімахова Анастасія Олексіївна;
 • головиня ради молодих учених при ХОДА, докторка економічних наук, професорка Мандич Олександра Валеріївна;
 • головиня ради молодих учених Національного технічного університету «Дніпровська політехніка», кандидатка технічних наук, доцентка кафедри гідрогеології та інженерної геології Деревягіна Наталія Іванівна;
 • голова ради молодих учених, старший науковий співробітник відділу управління станом гірничого масиву Інституту фізики гірничих процесів Національної академії наук України Хорольський Андрій Олександрович;

Окремою опцією події стало нагородження Олесею Ващук переможців конкурсу есе «Моя академічна доброчесність», який проходив серед аспірантів університету з метою формування в здобувачів освіти компетентностей академічної культури, конкурентоспроможності в українському, європейському та міжнародному науковому просторі!


Конкурс наукових і науково-технічних проєктів «Наука для безпеки людини та суспільства»

Національний фонд досліджень України оголошує конкурс наукових і науково-технічних проєктів «Наука для безпеки людини та суспільства». Таке рішення прийняла наукова рада Фонду на своєму засіданні 11 травня 2020 р. Прийом заявок для участі в конкурсі розпочинається 15 травня і закінчується 15 червня 2020 року.


Премія імені Івана Виговського

Центр Міжнародного співробітництва та міжнародної освіти ХНПУ імені Г.С.Сковороди звертає увагу професорсько-викладацького складу нашого Університету на пропозицію прийняти участь у наборі кандидатур на Головну премію та наукові стажування у Польщі за лінією Премії імені Івана Виговського, яка надійшла до Університету із Генерального консульства Республіки Польща в Україні.

КОМІТЕТ ПРЕМІЇ ІМ. ІВАНА ВИГОВСЬКОГО

оголошує набір кандидатур на Головну премію та наукові стажування

на 2020/21 навчальний рік

ПРЕМІЯ ІМЕНІ ІВАНА ВИГОВСЬКОГО

12-місячне науково-методичне перебування у шести польських університетах для кандидата в галузі гуманітарних наук та
СТАЖУВАННЯ ПРИ ПРЕМІЇ
4-місячне дослідницьке перебування в двох польських університетах для кандидатів у галузях

 • соціальні науки,
 • точні науки,
 • економічні науки,
 • технічні науки,
 • сільськогосподарські науки,
 •  бібліотекознавство

Програма фінансується солідарно 24 польськими університетами та науковими установами

Заявки, що містять опис заслуг і досягнень кандидата – від університетів, інститутів, організацій, установ, асоціацій тощо або приватних осіб, а також заявки самих претендентів на премію (за умови схвалення університетів, інститутів, установ або осіб, які мають довіру громадськості) просимо надсилатидоStudiumЕurоруWschodniej (Студії Східної Європи) до 15 лютого 2020 року на адресу: stypendia.studium@uw.edu.pl

1. ХАРАКТЕРИСТИКА

ПРЕМІЯ ІМ. ІВАНА ВИГОВСЬКОГО прагне вшанувати заслуги громадян України у розвитку науки, культури та громадського життя, формуванні та розвитку громадянського суспільства в Україні та побудові демократичної України – спрямованої на Європу, враховуючи кращі традиції колишньої Речі Посполитої та історичні, сучасні та майбутні стосунки України з Польщею та Європою.

Премія була заснована у 2014 році закладомСтудії Східної Європи Варшавського університету (ініціатор), найважливішими польськими університетами: Варшавський університет, Ягеллонський університет, Університет Міцкевича у Познані, Вроцлавський університет та чотири університети, розташовані уздовж східного польського кордону: Білостоцький університет, університет Марії Кюрі-Склодовськоїв Любліні, Католицький університет Любліна та Жешувськийуніверситет, а також Коледж Східної Європи у Вроцлаві та Національний інститут Оссолінських у Вроцлаві.

У наступні роки до премії приєдналися нові університети: Гірничо-металургійна академія в Кракові, Академія Леона Козмінського, CollegeofEurope, Академія образотворчих мистецтв у Кракові, Академія образотворчих мистецтв у Варшаві, CollegiumCivitas, Познанський політехнічний університет, Жешувськийполітехнічний університет, Варшавський політехнічний університет, Вроцлавський політехнічний університет, Варшавський університет природничих наук [дослівно: Головна школа сільського господарства], Вроцлавський економічний університет, Гданський університет, Лодзький університет, Краківський педагогічний університет, Краківський сільськогосподарський університет, Вармінсько-Мазурський університет.

Церемонія нагородження проводиться щорічно у Варшавському університеті 22 травня, в день ратифікації Сеймом акта Гадяцької унії між Річі Посполитої та Козацьким Військом Запорізьким у 1659 році.

Лауреат Премії, кандидат у галузі у широкому розумінні гуманітарнихнаук, отримує можливість щорічного наукового перебування в шести польських університетах, які відвідуються по черзі, де він може читати лекції на теми, пов'язані з історією чи сучасністю України та регіону, польсько-українськими відносинами, а також проводити власні архівні та дослідницькі роботи.

Стажування при премії дозволить українським дослідникам з вищезгаданих галузей навчатися протягом 4 місяців у двох польських університетах.

2. ВІДБІР КАНДИДАТІВ

 1. набір кандидатів на Премію розпочинається 1 грудня,
 2. кандидати на премію та стажування можуть бути подані до 15 лютого,
 3.  Комітет на спеціальній нараді приймає рішення про присудження премії та стажування,
 4. реалізація Премії починається в жовтні в рік нагородження.

3. ОБОВ'ЯЗКИ УНІВЕРСИТЕТУ

 1. стипендія – 3500 злотих чистими щомісяця (якщо лауреат або стажист має науковий ступінь хабілітованогодоктора [приблизно відповідає доктору наук] чи професора);
 2. – 2500 злотих чистими щомісяця (якщо лауреат або стажист має ступінь магістра або доктора [приблизно відповідає кандидату наук, доктору філософії]),
 3. дуже хороші умови проживання протягом усього періоду перебування в даному університеті,
 4. піклування / наукова допомогатьютораз галузі лауреата в кожному університеті,
 5.  книги видавництва приймаючих університетів з галузі лауреата,
 6. за бажанням, курс польської мови.

4. ОБОВ'ЯЗКИ ЛАУРЕАТА / СТАЖИСТА

 1. 2 місяці перебування в кожному університеті,
 2. виклад однієї публічної лекції та, можливо, шести лекційних курсів в інституті, де він буде афілійований (відповідно до рішення університету),
 3. звіт про перебування,
 4.  якщо результатом перебування стажиста в Польщі будуть публікації –обов’язком лауреата / стажистає розміщення в них інформації про премію.

РЕАЛІЗАТОР ПРОГРАМИ

(Студії Східної Європи Варшавський університет)
PałacPotockich, KrakowskiePrzedmieście 26/28, 00-927Warszawa
(Палац Потоцьких, Краківське передмістя 26/28, 00-927 Варшава)
Tel. 22 55 22 555, fax 22 55 22 222,

Збори членів наукової ради

26 листопада 2019 р. о 14.00 в залі засідань (вул. Алчевських, 29) відбулися збори членів наукової ради, на якому були завтерджені результати проміжного звіту проекту молодих учених, що фінансується за кошти держбюджету.

Тема НДР: Теоретико-методичні основи розробки технологій для відновлення опорно-рухового апарату і функціонального стану та профілактики травматизму представників різних вікових груп у фізичній культурі і спорті.

Керівник теми – канд. пед. наук, доц. Ільницька Г.С.

Науковий консультант – докт. наук з фіз.вих. та спорту, проф., зав. каф. олімпійського і професійного спорту, спортивних ігор та туризму Козіна Ж.Л.

Мета науково-дослідної роботи: сформувати і методологічно обґрунтувати концепцію створення та застосування технологій інформаційного, педагогічного та медико-біологічного напрямків для відновлення функціонального стану і опорно-рухового апарату та профілактики травмитизму людей різних вікових та соціальних груп.

Об’єкт дослідження: процес гармонійного розвитку людини для створення бази для оптимкальногофункцінування організму, запобігання хвороб і травм, а також поліпшення процкесів відновлення працездатності після фізичних навантажень

Предмет дослідження: розробка теоретико-методичних основ створення та застосування технологій інформаційного, педагогічного та медико-біологічного напрямків для відновлення функціонального стану та опорно-рухового апарату та профілактики травмитизму людей різних вікових та соціальних груп.

Результати дослідження. Доведено, що розробка технологій для створення оптимальних умов для відновлення функціонального стану й опорно-рухового апарату та профілактики травмитизму людей різних вікових та соціальних груп повинна базуватись на основних положеннях та досягненнях фундаментальних і прикладних наук.

 

Визначено теоретичну концепцію функціональних рухів для поліпшення функціонального стану і опорно-рухового апарату та профілактики травмитизму людей різних вікових та соціальних груп. Функціональна терапія – це метод фізичної терапії, спрямований на відновлення втраченого або поліпшення патологічного процесу.

Розроблено алгоритм визначення індивідуальних особливостей паралімпійців з вадами зору в легкоатлетичному спринті та виявлено індивідуальні компенсаторні механізми зорової дисфункції на основі взаємозв'язку між нейродинамічними показниками та біомеханічними характеристиками бігу, а також визначено компенсаторні механізми, в яких є значущими не тільки показники кінестатичного аналізатору, але й типологічні властивості нервової системи.


Друга Сковородинівська академія молодих учених

23-25 жовтня в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди працювала ІІ Сковородинівська академія молодих учених. Учасниками стали 54 молодих науковці, серед яких були аспіранти, докторанти, викладачі закладів вищої освіти та вчителі загальноосвітніх шкіл із різних куточків України: Дніпро, Запоріжжя, Куп’янськ, Львів, Суми, Умань, Харків, Хмельницький та Чернігів.

Навчання в Сковородинівській академії молодих учених поєднувало теоретичні та практичні заняття. Тематика занять торкалась найбільш актуальних для молодих учених питань. Слухачі академії ознайомились із основними вимогами до написання дисертаційних досліджень, оволоділи практичними аспектами написання наукових статей, навчились складати бібліографічні посилання, обговорили провідні аспекти академічної доброчесності та захисту права на інтелектуальну власність, пройшли практикум з пошуку журналів у наукометричних базах Web of Science та Scopus та статистичної обробки результатів наукових досліджень, поглибили свої знання з наукової української та англійської мов, стали учасниками тренінгу з правил написання проектних заявок та майстер-класу «Перевернутий клас», дізнались про засоби електронного навчання та можливості освітніх онлайн-платформ, а на завершення навчились боротись з емоційним вигоранням.

Спікерами академії молодих учених були професори та доценти нашого університету, а також представники інших закладів освіти: Зеленська Л.Д. д. пед. н., проф.; Зуб С.С. д. фіз.-мат. н., проф.; Козіна Ж.Л. д. н. з фіз. вих. і спорту, проф.; Колгатін О. Г. д. пед. н., проф.; Ткаченко Л.П. д. пед. н., доц.; Худолій О.М. д. н. з фіз. вих. і спорту, проф.; Щебликіна Т.А. д. пед. н., проф.; Боярська-Хоменко А.В. канд. пед. н., доц.; Жванія Т.В. канд. психол. н., доц.; Коробкіна О.Г. дир. наук. бібліотеки; Крівобокова А.І. ред. центру інноваційної діяльності та трансферу технологій; Піддубна Н.В. канд. філол. н., доц.; Романовська О.І. зав. наук.-метод. відділом наук. бібліотеки; Собченко Т.М. канд. пед. наук, доц.; Трубчанінов М.А. канд. істор. н., доц.; Лерантович Е.Т. провідний фахівець з патентознавства (Національний технічний університет «ХПІ»); Меняйло В.І. канд. фіз.-мат. н., доц. (Запорізький національний університет).

Щовечора ми запрошували гостей нашого міста на пізнавальні екскурсії до екопарку, парку імені Т.Г. Шевченка та на прогулянку центральною частиною Харкова. Забезпечення цікавого та змістовного дозвілля взяла на себе д.п.н., проф. Перетяга Л.Є.

По завершенню навчання у Сковородинівській академії молодих учених усі учасники отримали сертифікати.

Але на цьому наша робота не завершується. У дистанційній формі ми працюємо з викладачами і вчителями, які виявили бажання пройти стажування та підвищення кваліфікації. Навчання у дистанційному режимі триватиме ще два місяці. Після написання та захисту підсумкової кваліфікаційної роботи учасники отримають свідоцтва про підвищення кваліфікації та стажування.

Щиро дякуємо всім спікерам, які прийняли участь у роботі академії молодих учених, поділились своїми знаннями і досвідом з молодими науковцями, відповідали на їхні питання, надавали індивідуальні консультації, а також власним  прикладом надихали до наукової роботи.

Організаційний комітет вже готується до проведення ІІІ Сковородинівської академії молодих учених, програма якої буде не менш насиченою та цікавою!!! Чекаємо на нові зустрічі!!!

З повагою,
Боярська-Хоменко А.В. к.п.н., доц. кафедри
історії педагогіки і порівняльної педагогіки

Урочиста зустріч докторантів першого року навчання та керівництва університету

18 вересня 2019 року відбулася урочиста зустріч докторантів першого року навчання та керівництва університету

 Міжнародна наукова конференція «ХАРКІВПОЗНАНЬ: СПІЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ ІСТОРИЧНОГО РОЗВИТКУ ПРОТЯГОМ СТОЛІТЬ»


9 листопада 2018 року

ОСІННЯ ШКОЛА СКОВОРОДИНІВСЬКОЇ АКАДЕМІЇ МОЛОДИХ УЧЕНИХ


17-19 жовтня 2018 року

ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Г. С. СКОВОРОДИ

ОСІННЯ ШКОЛА СКОВОРОДИНІВСЬКОЇ АКАДЕМІЇ МОЛОДИХ УЧЕНИХ


Наукові Пікніки-2018

У «гуманітаріїв» наукове життя бурхливо триває та постійно розвивається. Тому Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди зібрав блискучу команду науковців-практиків, які з радістю долучилися до когорти найактивніших експериментаторів нашого чудового міста на VIII Наукових пiкнiках.

Представники природничого факультету, анатоми, допомагали визначити природний біоритмологічний тип, а простіше хто Ви: сова, жайворонок або …) А також прямо на події проводили функціональну діагностику систем організму.

Факультет фізичного виховання і спорту поділився технологіями розвитку новонароджених, дітей, що ходять до садочку та школярів. У відвідувачів була унікальна можливість поспілкуватись саме з авторкою розробок, що довели свою дієвість та перевірені роками в приватних садочках та сімейних клубах.

Справжні польові археологи-науковці історичного факультету допомагали зануритись в атмосферу давніх віків, розповідали про наукові методи визначення приналежності археологічних знахідок до тієї чи іншої історичної епохи.

Музей іграшки факультету дошкільної освіти презентував колекції шкідливих та корисних іграшок, які гості могли побачити на власні очі, поторкати, щоб у подальшому уникати небезпечних екземплярів. Був майстер-клас, на якому власноруч відвідувачі виготовляли іграшку-оберіг, а щасливчику випала можливість зробити такий оберіг у вигляді знака безкінечності, символу цьогорічних «Наукових пікніків».

Привабливими «родзинками» локації ХНПУ імені Г.С.Сковороди були ростові ляльки та фотозона, яку допоміг зібрати наш центр Українського козацтва.

Бути координатором на події вiд унiверситету надали честь Тренiнговому центру соціального та професійного розвитку.

Імена безпосередніх учасників від ХНПУ імені Г.С.Сковороди на «8 Наукових пікніках»: Колода Володимир Васильович, Сировацький Володимир Петрович, Козіна Жаннета Леонідівна, Прокопенко Андрій Іванович, Прокопенко Ірина Андріївна, Коц Віталій Павлович, Коц Сюзанна Миколаївна, Тарарак Наталія Григорівна, Перетяга Людмила Євгенівна, Давидова Марина Олександрівна, Доля Юлія Володимирівна, Ларіна Ірина Олександрівна, Шевченко Надія Олександрівна, Кордубан Марина Валеріївна, Волковий В’ячеслав Олексійович та чудові студенти факультетів дошкільної освіти й природничого.

Дякуємо всім, хто допомагав в організації участі нашої команди, а також організаторам «8 Наукових пікніків» за цікаву ідею, професійне втілення та щиру турботу. Усі задоволені: науковці-практики – можливістю продемонструвати прикладний аспект своїх досліджень, відвідувачі – нагодою доторкнутись до науки й відчути, яка вона цікава та захоплююча.

Прокопенко І.А. керівник ТЦ СПРЛ


 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.