ПОТУЖНІЙ СКАНЕР: ДАРУНОК УНІВЕРСИТЕТУ КАРДІФФ МЕТРОПОЛІТЕН НАУКОВІЙ БІБЛІОТЕЦІ ХНПУ ІМЕНІ Г. С. СКОВОРОДИ
Літо 2024 року було не тільки спекотним, але й щедрим на подарунок для Наукової бібліотеки Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.
Завдяки неймовірній підтримці Cardiff Metropolitan University 8 червня 2024 р. наш університет отримав комп’ютерну техніку та обладнання для покращення освітньо-наукового процесу в університеті. Разом з іншим гуманітарним обладнанням, яке було придбане університетом-партнером з Великої Британії, в рамках ініціативи Twinning, до бібліотеки надійшов Zeutschel Chrome Document Scanner. Така підтримка у цей складний час надзвичайно цінна, вона мотивує рухатися вперед! Щиро дякуємо керівництву Cardiff Metropolitan University, керівництву Cardiff Met Library: Sean Cullinan, Mark Hughes, всім причетним до цієї ініціативи!
Відтепер у колектива бібліотеки з’явилася унікальна можливість розпочати оцифрування Колекції рідкісних і цінних видань з фонду бібліотеки, яка налічує 2540 примірників до 1928 року видання включно.
2 серпня 2024 р. до бібліотеки з робочим візитом, для встановлення сканера, завітав спеціаліст компанії «Архівні інформаційні системи (Archival Information Systems)» Георгій Вислобоков. Після тривалої роботи з налаштування сканера, пан Георгій познайомив співробітників бібліотеки (Коробкіна О., Мажара С., Романовська О.) з можливостями та перевагами пристрою, застеріг про особливості роботи зі сканером. Сканер розрахований перш за все на читача, тому дуже простий у використанні.
Висловлюємо щиру подяку співробітникам компанії «Архівні інформаційні системи» за технічну підтримку.
З вдячністю та найкращими побажаннями від колективу бібліотеки.
P. S. Вже 5 серпня 2024 р. розпочалась робота з оцифрування рідкісних видань.
Сайт компанії «Архівні інформаційні системи (Archival Information Systems)». Фейсбук
На початку 2023 року співробітниками було прийнято рішення про створення публічного каналу Наукової бібліотеки ХНПУ імені Г.С. Сковороди у Телеграм: @Library_hnpu_Skovoroda.
Канал інформує про різноманітні аспекти діяльності нашої бібліотеки, знайомить з її фондом та новими надходженнями. Передбачені анонси заходів для користувачів, оголошення та новини, а також інша цікава інформація.
Шановні сковородинівці, приєднуйтесь до нашого каналу за покликанням-запрошенням або за QR-кодом.
ЗУСТРІЧ З БІБЛІОТЕКОЮ УНІВЕРСИТЕТУ КАРДІФФ МЕТРОПОЛІТЕН: ПРО ДОСВІД ВПРОВАДЖЕННЯ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ НАУКОВОЮ БІБЛІОТЕКОЮ ХНПУ ІМЕНІ Г. С. СКОВОРОДИ
24 квітня 2024 року відбувалась чергова онлайн-зустріч співробітників Наукових бібліотек Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди та університету Кардіфф Метрополітен (Cardiff Metropolitan Library).
Тема зустрічі: академічна доброчесність в освітньо-науковому середовищі Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Cковороди.
З вітальним словом до присутніх звернулась проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Світлана БЕРЕЖНА. Вона зауважила, що з розвитком інформаційних технологій стає набагато простіше знайти будь-яку інформацію, але є великий ризик того, що користування цими даними може призвести до порушення академічної доброчесності. Тому актуальність питання академічної доброчесності досить велика.
Далі зустріч продовжили спікери з презентаціями своїх напрацювань з теми:
- «Забезпечення академічної доброчесності в науково-освітньому середовищі Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди» (Олена КОРОБКІНА, директор Наукової бібліотеки);
- «Про академічну доброчесність, її формування та дотримання на сторінках корпоративного видання наукової бібліотеки “Невичерпний скарб” та у соціальних медіа» (Світлана МАЖАРА, провідний бібліотекар);
- «Академічна доброчесність в Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди» (з підготовленою доповіддю Ольги РОМАНОВСЬКОЇ, зав. науково-методичного відділу, виступила Олена Коробкіна, у зв’язку з хворобою Ольги Іванівни).
Після останньої доповіді колеги з Великої Британії поставили питання доповідачам. Їх цікавила практична частина з теми: «Які інструменти впровадження академічної доброчесності та медіа грамотності використовують співробітники нашої бібліотеки у своїй роботі?». У відповідь почули, що робота з забезпечення академічної доброчесності в нашому університеті є системною, в якій активну участь бере наукова бібліотека. Ми проводимо освітньо-виховні заходи, допомагаємо у складанні та редагуванні бібліографічних списків використаних джерел для наукових робіт, перевіряємо наукові публікації на наявність текстових запозичень. Ми дбаємо про якість і розвиток освіти, яку отримують наші здобувачі, надаючи консультації щодо користування електронними ресурсами бібліотеки та багато іншого.
Наприкінці зустрічі Марк Хьюз (Mark Hughes) запропонував продовжити професійне спілкування в онлайн форматі, продовжити співпрацю бібліотек в деяких сферах спільних інтересів.
Щиро дякуємо за професійний переклад зустрічі здобувачам першого (бакалаврського) рівня вищої освіти факультету іноземного філології Олександрі МОМОТ (1 курс) і Марії ШЕВЧЕНКО (4 курс) та за технічний супровід заходу Хану АЛІЄВУ, співробітнику Центру інформатизації освіти університету.
«ЖИВУТЬ, КОБЗАРЮ ЛЮБИЙ, ПОМІЖ НАС І ГОЛОС ТВІЙ, І ПЕНЗЕЛЬ ТВІЙ, І СЛОВО»: про підсумки роботи Всеукраїнського круглого столу, присвяченого 210-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка
12 березня 2024 року у змішаному форматі відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Живуть, Кобзарю любий, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово» у стінах Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди. В онлайн форматі були присутні близько 100 учасників.
З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся ректор Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, д-р пед. наук, професор, чл.-кор. НАПН України Юрій Бойчук, в якому зазначив, що видатний український поет, прозаїк, художник, політичний і громадський діяч Тарас Шевченко є символом незалежності України, мужність, волелюбність, служіння Батьківщині якого надихають українців і донині.
З привітаннями до учасників круглого столу також звернулися почесні гості: д-р юрид. наук, професор, ректор Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка Олег Шеремет, д-р істор. наук, канд. політ. наук, професор, ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур.
Перша доповідь «Шевченко і час» Георгія Філіпчука, д-ра пед. наук, професора, дійсного члена НАПН України, першого заступника голови Всеукраїнського т-ва «Просвіта» імені Тараса Шевченка, голови секретаріату «Конгресу української інтелігенції» була пронизана безмежною повагою і захопленням непересічною особистістю Тараса Шевченка, його багатогранною творчістю. Доповідач неодноразово наголошував на актуальності пророчих слів Кобзаря, на величі його постаті, з іменем якого захисники України ідуть у бій. Г. Філіпчук зауважив, що Т. Шевченка треба починати вивчати з дитячих літ, з дитячого садочку, бо виховання патріотизму, української ідентичності закладається саме з цього періоду.
Наступна доповідь провідного бібліотекаря наукової бібліотеки ХНПУ імені Г. С. Сковороди Світлани Мажари «На вічнім шляху до Шевченка...» познайомила присутніх з літературознавчими розвідками, присвяченими Тарасу Шевченку. Змістовна доповідь супроводжувалася слайдами віртуальної виставки видань останніх 25 років (1991–2017 рр.) із фонду наукової бібліотеки Сковородинівського університету.
Олена Варенікова, канд. філол. наук, доцент каф. укр. літератури та журналістики імені професора Леоніда Ушкалова, заступник декана українського мовно-літературного ф-ту імені Г. Ф. Квітки-Основ’яненка ґрунтовно дослідила «Творчість Тараса Шевченка в рецепції авторів збірника «Шевченко і його доба»».
У наступній доповіді «Художня спадщина Т. Г. Шевченка» Юлії Липчанської, викладача каф. образотворчого мистецтва ХНПУ імені Г. С. Сковороди, Тарас Шевченко був представлений одним з найвидатніших майстрів українського образотворчого мистецтва, який творив у галузях станкового живопису, графіки, монументально-декоративного розпису та скульптури, досконало володів технікою акварелі, олії, офорту, малюнка олівцем і пером і є автором понад тисячі мистецьких творів.
Разом з Нікою Хворостенко, театрознавицею, методистом Харківської спеціалізованої музично-театральної бібліотеки присутні переглянули подкаст-доповідь «Твори Тараса Шевченка на театральній сцені України». Автор яскраво представила приклади визначних постановок, що є незмінними у репертуарі багатьох українських театрів. Серед них відома постанова «Назар Стодоля» Харківського академічного драматичного театру імені Т. Шевченка, Національного академічного драматичного театру імені І. Франка, Волинського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Шевченка, театрів міст Суми, Львова, Чернігова, Полтави, Кропивницького та ін. Доповідач зазначила величезний вплив генія Шевченка на формування свідомості і світогляду української нації, який є для нас неоціненним і незбагненним, бо «Шевченкова творча спадщина – це ціла академія для нашого народу».
Продовженням круглого столу стала захоплююча доповідь «Шляхами Тараса Шевченка: професійно-пізнавальні тури» Ольги Шкири, директора бібліотеки Університету Григорія Сковороди в Переяславі, заслуженого працівника культури України. Разом з колективом бібліотеки дружнього університету учасники і гості заходу змогли здійснити подорож мальовничими шевченківськими місцями – Чернігівщиною, Полтавщиною, Черкащиною, Київщиною, Запорізькою обл. та ін. Завершила свою доповідь пані Ольга дуже зворушливим і надихаючим власним віршем «Україна – це країна», написаному 31.03.2022 р.
Презентацією оцифрованого видання Тараса Шевченка «Гайдамаки» (1920) Олена Коробкіна, директор наукової бібліотеки, модератор Всеукраїнського круглого столу, завершила захід.
Доповідач познайомила учасників круглого столу з особливостями «українського історичного роману у віршах», зауважила, що підґрунтям для написання поеми "Гайдамаки" слугували події народного повстання Коліївщини на чолі з Максимом Залізняком та Іваном Гонтою. Підкреслила, що видання оздоблено малюнками, імовірно (достеменно не відомо), Опанаса Георгійовича Сластіона, відомого українського маляра і графіка романтично-народницького напряму, етнографа, архітектора і педагога, які допомагають читачеві краще уявити світ, створений Шевченком та зануритися у його творчий вимір. Представлене видання з колекції фонду рідкісних і цінних видань наукової бібліотеки було оцифровано до ювілею Т. Шевченка і розміщено у репозитарії університету.
Окрасою Всеукраїнського круглого столу було художнє читання поезії Т. Шевченка студентами українського мовно-літературного факультету імені Г. Ф. Квітки-Основ’яненка: Котляревської Софії, Неронової Олени «Минають дні, минають ночі»; Верещаки Анни «Думка»; Федоренко Вікторії «Мені однаково»; Никоненко Владіслава «Заповіт».
Через вибухи у місті Харкові, задля безпеки присутніх, захід було призупинено та переведено в онлайн формат. Виконання музичних творів на слова Т. Шевченка студентами українського мовно-літературного факультету імені Г. Ф. Квітки-Основ’яненка та факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти, на жаль, не відбулось.
Щиро дякуємо учасникам та партнерам Всеукраїнського круглого столу за теплу, дружню атмосферу, змістовні доповіді, за багаторічну підтримку та співпрацю.
Про Тараса Шевченка можна говорити нескінченно, бо він як явище велике й вічно живе – багатогранний і невичерпний!
О. Романовська, зав. наук.-метод. відділу,
С. Мажара, провідний бібліотекар
ПРОДОВЖЕННЯ СПІВПРАЦІ НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ ХНПУ ІМЕНІ Г. С. СКОВРОДИ ТА CARDIFF MET LIBRARY
7 грудня 2023 р. в межах міжнародного співробітництва відбулась онлайн зустріч співробітників наукових бібліотек ХНПУ імені Г. С. Сковороди та Cardiff Metropolitan University.
На зустрічі також були присутні: Бережна С. В., проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності; Рибалко Л. С., голова Ради гарантів; Гоц-Яковлева О. В., голова Групи сприяння академічній доброчесності; Корабель М. Г., голова Комісії з етики та управління конфліктами; Башкір О. І., голова Ради молодих учених; Разуменко Д. О., завідувач Навчально-методичної лабораторії вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності.
Темою обговорення стала діяльність Cardiff Met Library з підтримки академічної доброчесністі, академічних та дослідницьких навичок в Cardiff Metropolitan University. Під час зустрічі співробітники Cardiff Met Library познайомили присутніх з Library and Academic Practice, напрямами та формами роботи зі здобувачами освіти.
Велику заківленість у присутніх визвала інформація щодо використання штучного інтелекту в діяльності Cardiff Met Library, в навчанні студентів, а також обговорення питань моралі й етики, що з'являються при застосуванні штучного інтелекту.
Щиро дякуємо колегам Cardiff Met Library за підтримку, професійне конструктивне спілкування!
Висловлюємо щиру подяку А. Ільченко, магістрантці факультету іноземної філології за високопрофесійний перекладацький супровід онлайн зустрічі, а також І. Гавришу, співробітнику Центру інформатизації освіти за технічну підтримку заходу.
ШАНОВНІ НАУКОВЦІ!
Запрошуємо вас на участь у трьох безкоштовних вебінарах, присвячених можливостям платформи "Research4Life" для українських вчених та освітян. Заходи відбудуться в період з 31 жовтня по 6 листопада.
Детальна інформація та реєстраційна форма за покликанням:
https://dntb.gov.ua/news/research4life-31-10-06-11
До уваги науковців університету вебінари Clarivate українською !
24 серпня
Тема: Наука України крізь призму Web of Science
Тези: В день Незалежності України подивимося на здобутки українських науковців на платформах Web of Science та InCites. Які теми, розробки установи, науковці визнані у світі. Які міжнародні співпраці більш ефективні за абсолютними та нормалізованими показниками. Публікації в яких видання приносять більше результатів. Що можемо та маємо зробити для нашої науки. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
31 серпня
Тема: Оновлені можливості Web of Science
Тези: На вебінарі про базові можливості Web of Science Core Collection. Створення аккаунту, оператори пошуку, ключові слова, результати пошуку та їх уточнення, збереження. Теми, журнали, партнери, гранти. Базові метрики: цитування індекс Гірша, імпакт фактор, Journal Citation Indicator, квартиль. Та нові функції, що появилися в 2023 році. Відповіді на питання з реєстраційних анкет.
28 вересня
Тема: Інтеграція платформ Web of Science та ProQuest
Тези: Унікальний контент платформ Web of Science та ProQuest дозволяють бібліотекам та університетам виконувати амбітні завдання. Приєднуйтесь до цієї сесії, щоб дізнатися більше про останні інтеграції:
- Індекс цитування дисертацій ProQuest Dissertations & Theses Citation Index
- Інтеграція між Alma та InCites Benchmarking & Analytics
- Інтеграція між Alma та Journal Citation Reports
- Інтеграція між Primo / Summon та Journal Citation Reports
- Подальші плани
Час 10:15–11:15
Жінки та інтелектуальна власність: прискорення інновацій та творчості
1 червня 2023 р. для здобувачів освіти факультету соціальних і поведінкових наук і фізико-математичного факультету Науковою бібліотекою проведено онлайн-захід, присвячений Міжнародному дню інтелектуальної власності «Жінки та інтелектуальна власність: прискорення інновацій та творчості».
На зустрічі також були присутні Костіна В. В., доктор педагогічних наук, професор кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки ХНПУ імені Г. С. Сковороди, керівник СНТ факультету соціальних і поведінкових наук; Калюжна Ю. І., доцент кафедри політології, соціології і культурології, координатор з виховної роботи факультету соціальних і поведінкових наук; Разуменко Д. О., завідувач навчально-методичної лабораторії вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності.
Доповідачка С. С. Мажара, провідний бібліотекар наукової бібліотеки, ознайомила присутніх з вимогами збереження авторського права та інтелектуальної власності, дотримання академічної доброчесності. Спікерка наголосила, що існує постійна потреба у підвищенні обізнаності та розумінні ключової ролі Інтелектуальної власності у стимулюванні інновацій та творчості, комерційної діяльності та сталого розвитку.
О. І. Романовська, завідувачка науково-методичного відділу наукової бібліотеки, познайомила здобувачів освіти з жінками-науковицями ХХ ст., відкриття яких змінили життя багатьох людей. Було приємно дізнатися, що багато речей, які ми використовуємо щодня у побуті, винайшли жінки. Їх кредо – Зробити щось корисне для людства – є важливим для кожного!
ПРОДОВЖЕННЯ СПІВПРАЦІ НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ
ХНПУ ІМЕНІ Г. С. СКОВОРОДИ ТА CARDIFF MET LIBRARY
30 березня 2023 року в межах міжнародного співробітництва відбулась друга онлайн зустріч наукових бібліотек ХНПУ імені Г. С. Сковороди та Cardiff Metropolitan University.
Вітання
З вітальним словом до учасників зустрічі звернулась проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Сковородинівського університету Світлана Бережна. Своє звернення проректор розпочала з історії створення бібліотеки та її фонду, торкнулася проблем сьогодення. Світлана Вікторівна відзначила, що в цей складний час війни в Україні, співробітники бібліотеки змогли швидко перейти до дистанційної форми роботи та надання послуг користувачам в онлайн режимі. Вона підкреслила, що головним скарбом бібліотеки є її працівники. Усі вони (і ті, що залишилися в Харкові, і ті, що вимушено переїхали до різних міст України та за кордон) об’єднали свої зусилля заради виконання своїх професійних обов’язків, надання інформаційної підтримки навчального процесу та наукової діяльності в університеті.
В свою чергу Mark Hughes, директор Cardiff Met Library, привітав усіх присутніх, а також передав привітання та слова підтримки від імені проректора свого університету, професора Кари Айчісон, яка не змогла бути присутньою особисто на зустрічі: «Ми з вами. 92 університети Великобританії співпрацюють з науковцями України. Ми захоплюємося вашою стійкістю».
Спогади про університет «до» та «після»…
Усім присутнім було запропоновано до перегляду два відеоролики про Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди (автори: Ю. Клименко та інші співробітники відділу зв’язків з громадськістю і ЗМІ): перший – про мирне університетське життя до початку війни 24 лютого 2022 року, другий – про зруйнування одного з навчальних корпусів університету після влучання російської ракети 6 липня 2022 року.
Спочатку усі учасники зустрічі відчули випромінюючу енергію від першого відеоролика про щасливе, мирне університетське життя, будні та свята сковородинівців. Другий ролик визвав почуття глибокого суму від побачених зруйнувань університету після ракетного обстрілу.
Презентація бібліотеки
Під час зустрічі Олена Геннадіївна Коробкіна, директор Наукової бібліотеки педагогічного університету, представила фонд, структуру бібліотеки, штат співробітників; познайомила з колекцією рідкісних і цінних видань, яка серед інших видань містить і видання класиків англійської літератури. Наголосила про виконання основних завдань, що стоять перед бібліотекою в підтримці дистанційного навчання, наданні онлайн послуг, організації навчальних тренінгів, створенні власних інформаційних ресурсів та забезпеченні відкритого доступу до них, а також доступу до міжнародних е-ресурсів та сервісів. Розповіла про підтримку науково-дослідної діяльності університетської спільноти, перевірку текстів наукових робіт на унікальність, просування принципів академічної доброчесності в університетському освітньому середовищі, видавничу діяльність бібліотеки, представленість та популяризацію її в соціальних мережах.
Підсумки зустрічі
Зустріч пройшла інформативно і змістовно, у дружній атмосфері.
Марк Хьюз виразив своє захоплення діяльністю бібліотеки Педагогічного університету у складних умовах воєнного часу. Зазначив, що наші бібліотеки мають відмінності в організації роботи, але і багато спільного.
Спікеру О. Коробкіній були поставлені питання щодо унікальної колекції рідкісних та цінних видань, їх оцифрування та збереження; електронних ресурсів наукової бібліотеки та вільного доступу до них; академічної доброчесності.
Пан Марк запропонував на наступній зустрічі в онлайн форматі обговорити співпрацю бібліотек у підтримці дослідницької діяльності в університеті та просуванні академічної доброчесності.
Щиро дякуємо А. Ільченко, магістрантці факультету іноземної філології за високопрофесійний перекладацький супровід онлайн зустрічі, а також Е. Алієву за технічну підтримку заходу. Окрема подяка співробітникам відділу зв’язків з громадськістю і ЗМІ університету за надані відео матеріали.
Привітання Віце-канцлера Cardiff Metropolitan University.
Наукова бібліотека Cardiff Metropolitan University вітає молодих науковців ХНПУ імені Г. С. Сковороди!
15 лютого 2023 р. у межах співпраці між науковими бібліотеками ХНПУ імені Г. С. Сковороди та Cardiff Metropolitan University відбулась зустріч керівництва наукової бібліотеки Cardiff Metropolitan University з науковцями Сковородинівського університету.
З вітальним словом до наших закордонних колег, учасників зібрання звернувся ректор ХНПУ імені Г. С. Сковороди Ю. Д. Бойчук.
Під час зустрічі Mark Hughes, директор Наукової бібліотеки представив присутнім основні напрямки діяльності Cardiff Met Library, познайомив з колекціями бібліотеки, е-ресурсами та сервісами.
Зустріч пройшла плідно і конструктивно у теплій, дружній атмосфері. Спікеру було поставлено багато різноманітних питань щодо ресурсів наукової бібліотеки, освітніх заходів для здобувачів освіти, дотримання академічної доброчесності під час навчання.
Підсумки зустрічі підвела проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності С. В. Бережна.
Висловлюємо щиру подяку А. Ільченко, магістрантці факультету іноземної філології за високопрофесійний переклад під час проведення онлайн зустрічі.
Наукова бібліотека: онлайн заходи для здобувачів освіти університету
На минулому тижні Науковою бібліотекою проведено низку онлайн заходів для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти університету:
19 жовтня 2022 р.
для магістрів фізико-математичного факультету в онлайн-форматі відбувся вебінар «Наукова бібліотека: послуги та сервіси для здобувачів освіти університету», під час якого директорка наукової бібліотеки О. Коробкіна ознайомила присутніх з електронними ресурсами бібліотеки, міжнародними освітньо-науковими е-ресурсами; запропонувала перелік дистанційних послуг для здобувачів освіти університету. Магістри дізналися про особливості перевірки кваліфікаційних магістерських робіт на унікальність за допомогою програмного забезпечення Unichek.
Онлайн-зустріч пройшла в дружній атмосфері, учасники заходу отримали відповіді на питання щодо використання електронних ресурсів, пошукових можливостей репозитарію університету, перевірки магістерських робіт на наявність текстових запозичень.
20 жовтня 2022 р.
магістри факультету історії і права відвідали вебінар «Академічна доброчесність у наукових дослідженнях здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти», який проводила директорка наукової бібліотеки університету О. Коробкіна. Здобувачі освіти дізналися про вимоги до оформлення магістерських робіт, зокрема про оформлення посилань та списку використаних джерел за ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання», цитування, їх види та особливості використання, загальні вимоги до цитувань.
Крім цього О. Коробкіна ознайомила здобувачів з особливостями підготовки випускної кваліфікаційної роботи для перевірки на наявність текстових запозичень. Наприкінці заходу учасники мали змогу поставити спікерці свої запитання й отримати відповіді.
21 жовтня 2022 р.
для магістрів факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти директоркою наукової бібліотеки О. Коробкіною проведено онлайн-захід «Наукова бібліотека: послуги та сервіси для здобувачів освіти університету». Здобувачі освіти отримали інформацію про електронні інформаційні ресурси бібліотеки, можливості їх використання в навчальній і науковій діяльності, ознайомилися з переліком онлайн-послуг наукової бібліотеки, дізналися про особливості перевірки кваліфікаційних магістерських робіт на унікальність за допомогою програмного забезпечення Unichek.
Зустріч пройшла плідно, тематика заходу визвала інтерес серед учасників.
Співпраця бібліотек Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди та університету Кардіфф Метрополітен (Cardiff Metropolitan University)
23 вересня 2022 р. відбулася чергова онлайн зустріч представників Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди та університету Кардіфф Метрополітен (Cardiff Metropolitan University), за підтримки Cormack Consultancy Group та університетів Великобританії. Учасниками зібрання стали Mark Hughes, директор бібліотеки, Julie Neenan, керівник технічного обслуговування бібліотеки Кардіффського університету та Олена Коробкіна, директорка наукової бібліотеки Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.
Директорка НБ ХНПУ імені Г. С. Сковороди О. Коробкіна ознайомила зарубіжних колег з основними показниками діяльності наукової бібліотеки, інформаційними ресурсами власної генерації, завданнями, які постають перед бібліотекою в контексті дистанційного навчання, запровадженого в університеті.
Під час зустрічі учасники обговорили напрями співпраці на рівні університетських бібліотек, домовились скласти план подальшої короткострокової та середньострокової перспективи співробітництва.
Йшлося про обмін бібліотечно-інформаційними ресурсами, доступ до ресурсів бібліотеки Кардіффського університету, доступ до міжбібліотечного абонементу RapidILL ( який надає можливість замовляти та отримувати в електронній формі матеріали із понад 500 бібліотек Європи та США), проведення спільних заходів.
Зустріч пройшла плідно і конструктивно у теплій, дружній атмосфері. Висловлюємо щиру подяку А. Крапівник, доценту кафедри англійської філології за високопрофесійний переклад під час проведення онлайн зустрічі.
Дякуємо колегам університету Кардіфф Метрополітен (Cardiff Metropolitan University) за підтримку, корисне спілкування!
До уваги науковців університету!
Спільнота Research4Life надала безкоштовний доступ до своїх ресурсів для українських установ, в тому числі і для Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.
Доступ до електронних колекцій книг та журналів відкрили, зокрема, такі відомі видавничі компанії як Elsevier, Springer Nature, John Wiley Sons, Taylor Francis, Emerald, Sage Publications, Oxford University Press, Cambridge University Press, IOP Publishing та ін., прагнучи надати підтримку науковій спільноті України в цей нелегкий час. У межах платформи Research4Life наразі фахівці закладів вищої освіти та наукових установ України мають доступ до майже 75 тис. книг, понад 12,5 тис. журналів і баз даних.
Доступ до ресурсів Research4Life триватиме до 31 грудня 2022 року.
Research4Life – найбільша у світі платформа науково-технічної, природничої, медичної та суспільно-політичної літератури від провідних міжнародних видавців.
Платформа складається з 5 колекцій літератури:
Hinari – колекція досліджень в галузі біології та медицини;
AGORA – колекція досліджень в галузі сільського господарства;
OARE – дослідження навколишнього середовища;
ARDI – доступ до науково-технічної інформації;
GOALI – дослідження в галузі права та соціальних наук.
Доступ авторизований.
Логін та пароль надаються науковцям, викладачам, співробітникам та студентам ХНПУ імені Г. С. Сковороди за індивідуальним запитом через онлайн-форму https://forms.gle/HeCzdxWBJQf15J6A7
Використання ресурсу вимагає обов’язкового дотримання наступних умов:
- Ім'я користувача та пароль для використання надається всім співробітникам ХНПУ імені Г. С. Сковороди. Однак пароль Research4Life не повинен бути оприлюднений на веб-сайті університету або на будь -якій іншій веб-сторінці (Wiki, блоги, сервери списку тощо), а також розповсюджуватися будь -якій особі, яка не пов'язана з ХНПУ імені Г. С. Сковороди.
- Повні тексти документів (статті, книги, розділи тощо) можуть бути роздруковані або збережені тільки для особистого використання з навчальною та дослідницькою метою.
- Не дозволяється систематичне завантаження документів або результатів пошуку, зокрема з використанням роботів. У разі недотримання вимог цього пункту, доступ до ресурсу буде припинено для всієї установи.
- Не дозволяються передавати документи третім особам ні в електронному, ні в друкованому вигляді.
- Не дозволяється комерційне використання результатів досліджень.
До уваги бакалаврів, магістрів та аспірантів
Харківського національного педагогічного університету
імені Г. С. Сковороди!
До 300-річчя від дня народження Г. С. Сковороди наукова бібліотека, рада молодих учених, студентський парламент ХНПУ імені Г. С. Сковороди оголошують Відеоконкурс «Я читаю Г. С. Сковороду», який стартує 5 травня 2022 р.
Оргкомітет просить надсилати конкурсні відеороліки на адресу naukova_biblioteka@hnpu.edu.ua
Порядок проведення загальноуніверситетського відео конкурсу «Я читаю Г. С. Сковороду»
Переможці будуть оголошені в грудні 2022 р.
Запрошуємо скористатися інформаційними ресурсами та послугами Наукової бібліотеки ХНПУ імені Г. С. Сковороди
ІНФОРМАЦІЙНІ РЕСУРСИ:
- Електронний архів (інституційний репозитарій)
- Наукометричні профілі науковців ХНПУ імені Г. С. Сковороди
- Веб-сторінка
ПОСЛУГИ НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ:
Замовити послугу можна: naukova_biblioteka@hnpu.edu.ua
- Консультації щодо користування електронними ресурсами бібліотеки;
- Перевірка наукових публікацій на наявність текстових запозичень за допомогою програмного забезпечення Unicheck;
- Визначення ндексів УДК, авторського знаку для наукових працівників.
До уваги науковців універстету вебінари від Clarivate Analytics
7 квітня 2022,
Тема: Хижацьки видання: розпізнати та уникнути
Тези: Публікація в хижацьких виданнях це втрата результатів, часу, грошей і найголовніше репутації. Протягом вебінару розглянемо основні типи хижацьких видань, на що варто звернути увагу при доборі видання, як перевірити індексацію видання у, наприклад, Web of Science Core Collection. Відповіді на запитання, поставлені під час реєстрації
Реєстрація
10:15–11:15 https://bit.ly/3KTamwt
12 квітня 2022,
Тема: EndNote: оформлення бібліографії статті за форматом журналу
Тези: Які формати оформлення списків літератури є? Яким форматом оформити список літератури у вибраному виданні? Де його знайти? Що таке референс-менеджери? Як настроїти роботу EndNote? Як створити та наповнювати колекцію? Чи можна додати інформацію про статтю? Використання Cite While You Write™. Відповіді на запитання, поставлені під час реєстрації
Реєстрація
14 квітня
Тема: Авторські профілі науковця
Тези: Складнощі при пошуку робіт певного автора. Показники що застосовуються для оцінки наукового доробку автора зокрема у Web of Science Core Collection (кількість статей, цитувань, h-index (індекс Гірша), beamplot. Підготовка звітів про публікаційну діяльність для науковця, відділу, установи. Порівняння функції і можливості авторських ідентифікаторів. Створення наповнення, застосування Publons|ResearcherID, ORCID, ResearchGate, Google Scholar. Відповіді на запитання, поставлені під час реєстрації
Реєстрація
26 квітня 2022,
Тема: Research Smarter: Рішення Clarivate для позиціонування ВНЗ у GRAS рейтингу
Тези: Нова класифікація для Global Ranking of Academic Subjects (GRAS) під назвою Shanghai GRAS тепер доступна в InCites Benchmarking & Analytics. Ця нова класифікація заснована на відображенні категорій Web of Science для 54 навчальних предметів відповідно до методології GRAS. Приєднуйтесь до сесії, щоб дізнатися більше про те, як рішення, дані та послуги Clarivate можна використовувати для підтримки вашої стратегії підвищення рейтингу університетів.
Реєстрація
28 квітня 2022,
Тема: Research Smarter: Як використовувати ресурси Clarivate для формування бібліотечних колекцій
Тези: Управління бібліотечними фондами є постійним але мінливим процесом. Приєднуйтесь до цього вебінару, щоб бути в курсі новин і дізнаватися, як інструменти Web of Science, в тому числі Master Journal List, Journal Citation Reports і InCites, можуть допомогти вам керувати своїми колекціями та визначати найефективніші журнали для вашої установи.
Реєстрація
Повідомлення про припинення комерційної діяльності Clarivate у російській федерації
Сторінка підтримки України
Інформаційно-пошуковий електронний ресурс
«Наукометричні профілі науковців ХНПУ імені Г. С. Сковороди»
У 2021 році, з метою відображення результатів наукової діяльності вчених університету, для удосконалення системи моніторингу публікаційної активності науковців ХНПУ імені Г. С. Сковороди Науковою бібліотекою в співпраці з Центром міжнародної діяльності було започатковано створення інформаційно-пошукового електронного ресурсу «Наукометричні профілі науковців ХНПУ імені Г. С. Сковороди».
Ресурс демонструє наукометричні показники вчених університету, містить порівняння профілів за показниками Scopus, Google Scholar.
Персоніфіковані сторінки авторів розташовано в алфавітному порядку. Кожна сторінка включає: ПІБ, місце роботи, інтерактивні посилання до ідентифікаторів науковців в Google Scholar, Scopus, Publons, ORCID, повнотекстових електронних документів, розміщених в репозитарії університету, містить цифрові показники – кількість публікацій, цитувань та індекс Гірша в Google Scholar, Web of Science, Scopus.
Ресурс доступний 24/7 зі сторінки Наукової бібліотеки на сайті університету :
або за адресою
ШАНОВНІ ВИКЛАДАЧІ!
Для своєчасного внесення оновлених даних до наукових профілів, перевірте, будь ласка, свої персоніфіковані сторінки. Чи всі Ваші профілі там зазначені? Чи всі профілі відкриваються коректно та ведуть на актуальні сторінки (особливо це стосується Google Scholar)? Якщо який-небудь профіль або ідентифікатор відсутні, або Ви зовсім не знайшли себе у списку – надішліть інформацію (посилання на профілі) на електронну пошту: skarb.library@gmail.com
Серія вебінарів "Clarivate науковцям"
В 2022 році компанія Clarivate, завдяки МОН України через Державну науково-технічну бібліотеку України продовжує надавати науковцям НДІ та ВНЗ України державної форми власності доступ до найкращої літератури, що проіндексована у Web of Science. Прозорі метрики на платформі та в аналітичних надбудовах Journal Citation Reports та InCites дозволяють оцінювати здобутки та приймати зважені рішення, будувати і втілювати публікаційну і інноваційну стратегію науковцю, установі і країні. EndNote прискорює оформлення публікацій, а Publons та ResearcherID дозволяють представляти дані науковій спільноті.
Кожного другого четверга місяця (лише в січні на третьому тижні) о 16:15-17:15 компанія Clarivate чекає на вебінарах Серії "Clarivate науковцям" 2022. Де Ви отримаєте та відшліфуєте навички роботи з науковою літературою, обирати джерела для аналізу тем дослідження, розберете основи наукометрії, вплив відкритого доступу, визначите як відібрати партнерів для співпраці, гранти для роботи, видання для публікацій, чи можлива безкоштовна публікація, як не потрапити до хижацьких видань, як оформлювати публікації без помилок, як презентувати власні здобутки науковій спільноті, як ефективно використовувати спектр ресурсів Clarivate для наукової роботи та її аналізу. Теми оголошуватимуться за місяць до початку і надсилатимуться листами-нагадуваннями про вебінари за добу і годину до початку відповідного вебінару. Всі заходи українською, безкоштовні, за умови присутності не менше ніж на 90 % основного часу вебінару передбачено випуск сертифіката учасника, що надсилається протягом трьох робочих днів не електронну скриньку вказану при підключенні. Учасники усіх 12 вебінарів отримують додатковий сертифікат за серію. Реєстрації вже відкриті, після переходу за посиланням заповніть реєстраційну анкету, що ховається під кнопкою Register (натисніть на слово).
Перший вебінар вже 13 січня 2022 16:15–17:15
Тема: Аналіз грантової підтримки та ефективності співпраці в Web of Science та InCites
Тези: Наукові дослідження часто вимагають значних коштів. Грантова підтримка та співпраця з знаними лабораторіями світу буде на часі та дозволить і виконувати дослідження на більш високому рівні і швидше отримувати результати. На вебінарі з’ясуємо як знайти і проаналізувати здобутки інших установ, визначити лідерів та знайти їхні контакти. Проаналізувати співпраці своєї організації, з якими установами і чому вони більш ефективні. Визначити фонди, що фінансували аналогічні дослідження, які теми підтримувалися певною грантовою агенцією, у кого зі співвітчизників були такі гранти та, як завжди, відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
В січні під час вебінару буде оголошено вікторину, серед учасників що правильно дадуть відповіді на питання Random визначить володаря сувенірів. Удачі! Не забувайте запросити друзів – разом веселіше шукати правильні відповіді.
Реєстрація: https://bit.ly/3pHtRQZ
І щоб не пропустити можна реєструватися на наступні:
10 лютого 2022
10 березня
7 квітня
5 травня
9 Червня
7 Липня
11 Серпня
8 Вересня
6 Жовтня
10 Листопада
8 грудня
Вебінари проводитьТихонкова Ірина, к.б.н., Консультант з регіональних рішень, Clarivate
До уваги науковців університету! Web of Science українською від Clarivate Analytics
Всі заходи безкоштовні, на платформі WEBEX*, за умови прослуховування 90 % основного часу вебінару надсилається сертифікат учасника протягом трьох робочих днів на вказану при підключенні електронну адресу. Реєстрацію відкрито за відповідними посиланнями.
11 листопада 2021 16:15–17:15
Тема:
Відкрита наука України крізь призму Web of Science
Тези:
Темою цьогорічного тижня відкритого доступу, що пройшов 25-31 жовтня 2021 була "It Matters How We Open Knowledge: Building Structural Equity". На вебінарі розберемо що таке відкритий доступ, відкрита наука, які види є, які складнощі можуть виникати у вчених і організацій в зв'язку з імплементацією плану S, як змінилася вартість публікацій. На прикладі робіт українських науковців і сусідніх країн за даними бази Web of Science Core Collection і аналітичної система InCites оцінемо як впливає відкритість публікацій на подальшу цитованість робіт і чи дійсно ми маємо рівні можливості завдяки відкритому доступу. Де знайти видання відкритого доступу і ті де публікація безкоштовна. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
Реєстрація: https://bit.ly/35u3DGW
9 грудня 2021 16:15–17:15
Тема:
Web of Science Core Collection – звіт за 2021
Тези:
Новий інтерфейс Web of Science Core Collection, з’явився наприкінці 2020 року і співіснував з класичним. Навесні новий інтерфейс став основною версією, що відкривається за замовчуванням, поступово всі функції, наявні у класичному інтерфейсі стали доступні у новому і запрацювали додаткові. На вебінарі розглянемо всі оновлення, що відбулися протягом 2021 року. Застосуємо старі та нові можливості для пошуку, збереження аналізу наукової інформації. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
Реєстрація: https://bit.ly/38v8WrB
* WEBEX вже не підтримує операційну систему ХР та нижче
Ютьюб канал з записами вебінарів
Сайт вебінарів
ДЯКУЄМО УПРАВЛІННЮ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЯКОСТІ ОСВІТИ В ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА ОТРИМАНЕ ВИДАННЯ!
До фонду Наукової бібліотеки ХНПУ імені Г.С. Сковороди надійшло навчально-методичне видання:
Абетка для директора : рекомендації до побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі загальної середньої освіти / М. В. Бобровський, С. І. Горбачов, О. О. Заплотинська, О. О. Ліннік ; Держ. служба якості освіти. – 2-ге вид., переробл. і допов. – Київ : Держ. служба якості освіти, 2021. – 350 с. ; табл.
Методичні рекомендації розроблені для допомоги закладу загальної середньої освіти у розбудові внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти. В даному видані враховані зміни в освітньому законодавстві, що відбулися після ухваленого закону «Про повну загальну середню освіту» у 2020 році. Рекомендації ґрунтуються на запропонованих для інституційного аудиту вимогах та критеріях для оцінювання якості освітньої діяльності, управлінських процесів у закладі та охоплюють освітнє середовище, управлінські процеси, якість педагогічної діяльності, систему оцінювання навчальних досягнень учнів.
Дане видання є проєктом міжнародної технічної допомоги, що реалізується компанією Alinea International та фінансується Урядом Канади. Буде корисним науково-педагогічним працівникам, викладачам та студентам університету.
До уваги науковців університету! Нові вебінари від Clarivate Analytics!
Літо, інколи спека, інколи відпустки але Clarivate Analytics не припиняє вебінари, оскільки саме час почати підготовку до осінніх звітів і перевірити чи вся інформація про ваші здобутки вірно відображається у авторських профілях. І познайомитися з новим інтерфейсом і новими даним в аналітичній надбудові Journal Citation Reports, який оновився 30 червня і приніс не лише рекордний показник імпакт фактору але і нову метрику для всіх видань в тч тих що індексуються у AHCI та ESCI.
Вебінари безкоштовні, пройдуть на платформі WEBEX, кожний у двох повторах, обирайте зручний час, переходьте за відповдним посиланням та реєструйтеся (необхідно натиснути на слово Register і заповнити анкету. За добу і за годину до початку отримуєте лист нагадування.
6 липня 2021
Тема: Авторські ідентифікатори: Publons|ResearcherID, ORCID та інші
Тези: Складнощі при пошуку робіт певного автора. Показники, що застосовуються для оцінки наукового доробку автора зокрема у Web of Science Core Collection (кількість статей, цитувань, h-index (індекс Гірша), beamplot. Підготовка звітів про публікаційну діяльність для науковця, відділу, установи. Порівняння функції і можливості авторських ідентифікаторів. Створення наповнення, застосування Publons|ResearcherID, ORCID, ResearchGate, Google Scholar. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
Реєстрація:
8 липня 2021
Тема: Оновлений Journal Citation Reports.
Тези: 30 червня 2021 анонсовано вихід нового Journal Citation Reports: аналітичного інструменту на основі даних Web of Science Core Collection в якому можна детально проаналізувати видання для яких розраховується імпакт фактор Journal Impact Factor (JIF). На вебінарі розглянемо новий інтерфейс програми, основні показники, які можна визначити для видання, чому не розраховуєтьcя імпакт фактор для суто гуманітарних видань, що показує нова метрика Journal Citation Indicator (JCI), яку інформацію можемо отримати, як її зберегти. Як застосувати інструмент для підбору та оцінки видання для публікації власних результатів та для формування стратегії розвитку видання. І звісно про вартість публікації та де друкуватися езкоштовно. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.
Реєстрація:
Наукова бібліотека інформує!
За передплатою Міністерства освіти і науки України, що діє з 1 січня 2021 р. до 31 грудня 2021р., Харківському національному педагогічному університету імені Г. С. Сковороди надано доступ до ScienceDirect .
ScienceDirect – повнотекстова база даних компанії Elsevier – одна з найбільших онлайн-колекцій опублікованих наукових досліджень. До бази даних входить 16 млн. публікацій, 39 000 книг (включно з безстроковим доступом до колекції 2088 електронних монографій 2019-2020 рр.), 2500 журналів.
На платформі ScienceDirect представлені: електронні книги Elsevier (eBooks), книжкові серії (Book Series), довідкові видання (Handbook), навчальні посібники (Textbooks) тощо.
Понад 1,2 мільйона статей на ScienceDirect мають відкритий доступ.
Серед переваг використання платформи ScienceDirect – зручний та інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс, широко розповсюджені формати завантаження повних текстів (PDF і HTML).
Реєстрація та доступ здійснюються в локальній мережі університету за посиланням: ScienceDirect: https://www.sciencedirect.com/
До уваги науковців університету!
Web of Science українською від Clarivate Analytics
31 травня добігає термін національної передплати на Web of Science
Проте з 11 травня пройде серія вебінарів у Webex у двох повторах 10:15 та 16:15. Реєстрація на кожний окремо, за окремим посиланням, після переходу натисніть на кнопку Register та заповніть анкету. Операційна система ХР на старі версії браузера не дозволять взяти участь у вебінарі. Перевірте відповідність техніки заздалегідь. Сертифікати учасника надсилаються тим хто прослухав від 90% часу вебінару протягом 3 робочих днів.
Також, враховуючи прохання слухачів щодня о 13:13-14:14 буде трансляція відповідного вебінару у ютьюб
https://www.youtube.com/channel/UCSMJ679M7c78lYA5eu41jYg
форма для отримання презентацій
https://forms.gle/DCBKw5qPsEaqKcVK7
11 травня
Тема: Нові можливості нового інтерфейсу Web of Science Core Collection
Тези: На онлайн демонстрації знайдемо документи за певною темою, використаємо символи скорочення та заміни і оператори пошуку, відредагуємо запит, проаналізуємо отримані джерела: де надруковано, які установи більш впливові, збережемо результати в тому числі обирані для публікацій видання, збережемо історію пошуку та налаштуємо повідомлення про появу нових документів за темою або цитувань робіт. Формування списку відмічених публікацій. Відповіді на ваші запитання.
12 травня
Тема: Оцінка публікаційної активності організації за допомогою WoS та InCites
Тези: Коли, навіщо і кому необхідно оцінювати публікаційну діяльність організації? Як створити і експортувати в певному форматі список публікацій організації на певні роки. Які роботи (не) можуть потрапити в профіль організації? Як його створити і підтримувати в актуальному стані? Які показники можна подивитися? Як знайти найбільш оптимальні організації партнери для виконання проекту по своїй темі. Відповіді на ваші запитання.
Реєстрація:
13 травня
Тема: Пристатейна література: доступні скарби Web of Science
Тези: На платформі Web of Science проіндексовано понад 1,9 млрд посилань пристатейної літератури. Аналіз цих даних дозволяє подивитися: де, коли, ким цитувалися ваші роботи, що опубліковані у виданнях які проіндексовані або не проіндексовані у Web of Science. Дізнатися як певна робота вплинула на розвиток наукового напрямку. Переглянути як цитується ваше видання у журналах що індексуються у Web of Science Core Collection. На вебінарі попрацюємо зі звітами по цитуванню та пов’язаними записами, та налаштуємо повідомлення про цитування. Відповіді на ваші запитання.
14 травня
Тема: Підбір видання для публікації
Тези: Вебінар у формі відповіді на часті запитання: Що дає науковцю публікація в міжнародному виданні? Як обрати видання для публікації? Скільки коштує? Де опублікуватися безкоштовно? В яких журналах більше статей за моєю темою за останні роки? Як зберегти перелік таких видань? Що таке високоцитована робота? Чи є обмеження за кількістю авторів, установ, посилань в переліку літератури? Як швидко статтю прорецензують і надрукують? Структура статті, правила оформлення. Як швидко і без помилок оформити публікацію за форматом видання Що можна/не можна робити зі статтею після публікації? Перевірка індексації видання у Web of Science Core Collection. Відповіді на ваші запитання.
До уваги науковців!
Харківському національному педагогічному університету імені Г.С. Сковороди надано тестовий доступ до антиплагіатного сервісу StrikePlagiarism.com компанії Plagiat.pl.
Метою сервісу є запобігання порушенням авторських прав та незаконному використанню чужої інтелектуальної власності; створення антиплагіатної мережі, що охоплюватиме весь світ, щоб захищати роботи дослідників і студентів; співпраця із закладами вищої освіти, державними органами та видавництвами; підтримка приватних осіб, які хочуть захистити свою інтелектуальну власність від плагіату.
Антиплагіатна інтернет-система StrikePlagiarism.com автоматично перевіряє оригінальність тексту. Система має простий і зручний для користування інтерфейс. Документи можна завантажувати у форматах DOC, ODT, TXT, PDF, відсутні обмеження на обсяг документа. Текст порівнюється з інтернет-ресурсами та базою даних системи, зібраної в співпраці з університетами-партнерами компанії за останні 30 років.
Запрошуємо вас скористатися наданою можливістю перевірки на виявлення збігів / ідентичності / подібності в текстах засобами сервісу перевірки на плагіат StrikePlagiarism.com.
Матеріали для перевірки надсилати на адресу: naukova_biblioteka@hnpu.edu.ua
До уваги науковців університету!
Реєстрацію відкрито. Перейдіть за посиланням. Натисніть Register заповніть анкету. У Webex. XP не підтримується. Сертифікат за кожний окремо, якщо прослухано 90% основного часу. У двох повторах.
А також з трансляцією в ютьюб о 13:15 https://www.youtube.com/channel/UCSMJ679M7c78lYA5eu41jYg
Формування інформаційної культури здобувачів освіти
9 березня 2021 року для студентів 1 курсу фізико-математичного факультету з урахуванням карантинних обмежень проведено заняття з основ інформаційної культури, академічної доброчесності. Студенти отримали змогу на практиці ознайомитися з інформаційними ресурсами бібліотеки, їх пошуковими можливостями.
Студентів факультету ознайомлено з визначенням «академічної доброчесності» та її основними принципами, особливостями її дотримання, видами порушень академічної доброчесності та видами відповідальності за її порушення, можливостями перевірки текстів на плагіат в університеті. Було підкреслено важливість правильного оформлення наукових робіт, зокрема джерел використаної інформації, правильність посилань та цитувань у наукових роботах.
Бібліотека дякує координатору з наукової роботи фізико-математичного факультету В. Андрієвській за сприяння в проведенні заняття.
Онлайн зустріч зі здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти
26 лютого 2021 р. Науковою бібліотекою, Центром інноваційної і проєктної діяльності за участю Проректорки з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережної С. В., завідувачки Відділу аспірантури і докторантури Разуменко І. В. було організовано онлайн зустріч зі здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.
Під час зустрічі було представлено доповіді:
- Використання електронних інформаційних ресурсів Наукової бібліотеки в дослідницькій діяльності здобувачів вищої освіти (директорка Наукової бібліотеки Коробкіна О. Г.)
- Робота з БД Scopus та Web of Science: практикум (редакторка Центру інноваційної і проектної діяльності Кривобокова А. І.)
Інформація, яка прозвучала в доповідях була корисною для учасників онлайн зустрічі. Після доповідей учасники зустрічі отримали відповіді на свої запитання.
Формування інформаційної культури користувачів бібліотеки
12 лютого 2021 року відбулось заняття з інформаційної культури і академічної доброчесності зі студентами 2 курсу природничого факультету. Студентів ознайомлено з принципами академічної доброчесності, видами плагіату, можливостями перевірки текстів на плагіат в університеті. Подано загальну інформацію про інформаційні ресурси бібліотеки: електронну бібліотеку, електронний архів (репозитарій), пошукові можливості електронного каталогу. Студенти змогли самостійно освоїти види пошуку документів, в тому числі і повнотекстових, в локальній мережі і через Інтернет. Бібліотека дякує заступнику декана І. Ликовій та зав. кафедри інформатики Н. Олефіренко за сприяння в проведенні заняття.
Вебінари Web of Science українською
Запрошуємо вас взяти участь у вебінарах, які заплановано на лютий 2021 на платформі Webex. Всі заходи безкоштовні, українською. Необхідна попередня реєстрація на кожний обраний вебінар окремо. Для зручності слухачів вебінари ідуть у двох повторах о 10:15 та о 16:15. Оберіть зручний час, перейдіть за відповідним посиланням, натиснув слово Register заповніть анкету. За умови прослуховування більше 90 % часу надсилається електронний сертифікат учасника.
Вебінари Web of Science(натиснить для ознайомлення)
Річний доступ до ScienceDirect та інших ресурсів компанії Elsevier
З 2021 р. В ХНПУ імені Г. С. Сковороди розпочався річний доступ до ресурсів повнотекстової електронної БД книг на платформі ScienceDirect компанії Elsevier. Передплату за кошти держбюджету забезпечило Міністерство освіти і науки України.
Користувачам доступні майже 39 тис наукових видань: електронних книг Elsevier (eBooks), книжкових серій (Book Series), довідкових видань (Handbook), навчальних посібників (Textbooks) тощо.
Серед переваг використання платформи ScienceDirect – зручний та інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс, широко розповсюджені формати завантаження повних текстів (PDF і HTML) та наявність гіперпосилань на значну кількість науково-технічних і медичних статей на платформах інших видавництв. Окрім річного доступу до ScienceDirect, до 31 травня 2021 р.
ХНПУ імені Г. С. Сковороди отримав доступ до міжнародної наукометричної бази даних Scopus (для цього необхідно виконати відповідні заходи щодо підключення доступу до бази даних ScienceDirect).
Доступ здійснюється в локальній мережі за ІР-адресами університету. за посиланням: https://www.sciencedirect.com
Після реєстрації з будь-якого комп’ютера за ІР-адресами університету науково-педагогічні працівники та здобувачі освіти ХНПУ імені Г. С. Сковороди можуть здійснювати пошук в базі даних ScienceDirect віддалено.
Вебінари про принципи роботи з базою даних ScienceDirect можна переглянути на сторінці ДНТБ України за посиланням: https://dntb.gov.ua/news/9273
Вебінари українською від Clarivate Analytics
За кілька тижнів запрацює сайт http://clarivate.ua/ де буде розміщуватися інформація про вебінари українською.
ФБ сторінка Clarivate Analytics українською отримала нове ім’я Наукова кухня але і надалі буде інформувати вас про електронні ресурси і їхнє використання.
Вебінари Web of Science(натиснить для ознайомлення)
Віртуальна екскурсія «Таємниці підземного Харкова»
24 грудня 2020 о 10.00 на базі Наукової бібліотеки університету відбулась віртуальна екскурсія «Таємниці підземного Харкова» (в режимі on-line зустрічі). Екскурсію по підземному місту провів в.о. президента обласного Фонду сприяння історико-культурним дослідженням «Діти підземелля» І. М. Денисенко. Ігор Миколайович розвінчав багато міфів, поширених серед харків’ян щодо кількості і висоти підземних ходів у центральній частині міста, розказав про плани створення музейних експозицій у збережених підземеллях Гостиного двору біля Успенського собору. Цікавою і пізнавальною була також історія про підземелля Краснокутського дендропарку, Печерний скит в Ков’ягах загальною довжиною до 40 метрів, Шаровський тунель довжиною 330 метрів.
Онлайн зустріч з гарантами освітніх програм
16 грудня 2020 року Відділом аспірантури і докторантури за сприянням Наукової бібліотеки та Центру інноваційної діяльності і трансферу технологій було організовано онлайн зустріч з гарантами освітніх програм, завідувачами кафедр, науковими керівниками здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.
Під час зустрічі було представлено доповіді:
- Науково-інформаційний супровід навчальної діяльності та наукових досліджень здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти. (Директор наукової бібліотеки Коробкіна О.Г.)
- Публікаційні можливості для здобувачів третього освітньо-наукового рівня вищої освіти та молодих учених у журналах категорії Б та Web of Science/Scopus. (Редактор центру інноваційної діяльності і трансферу технологій Кривобокова А.І.)
Інформація доповідей була корисною для учасників онлайн зустрічі. Після доповідей відбулось жваве обговорення заявлених тем. Учасники зустрічі отримали відповіді на свої запитання.
Онлайн демонстрація в ZOOM нового інтерфейсу Web of Science
Зважаючи що не всі мали технічну можливість підключатися на вебінари, що проходили у Webexвід Clarivate у 2020, 15 грудня у двох повторах о 10:15 та 15:15 буде 45 хвилинна онлайн демонстрація в ZOOM нового інтерфейсу Web of Science.
Безкоштовно.
Тези:
З 2021 року платформа Web of Science матиме новий інтерфейс.
Як користуватися, де знайти кращі роботи за своєю темою, в яких виданнях друкувати власні роботи, з якими установами варто налагоджувати співпрацю.
На які гранти можна розраховувати.
Як здійснити базовий розширений та пошук за автором.
Як подовжити роумінговий доступ.
Бажано попередньо зареєструватися https://forms.gle/j8vJRe49USgNhVD57
Вебінари Web of Science(натиснить для ознайомлення)
Шановні колеги, 2020 рік виходить на фінішну пряму і щоб трошки відволіктися, застосувати отримані знання пропоную вам і вашим колегам, взяти участь у вікторині “Знатоки RSCI”.
Щотижня з 16 листопада до 25 грудня на сторінці https://clarivate.com/ru/web-of-science/rsci_quiz/ буде опубліковано три питання, відповіді на які ви зможете знайти у RSCI на платформі Web of Science. Щотижня серед учасників що дадуть правильні відповіді на всі три питання неупереджений random випадково обиратиме призера тижня, який отримає поштою книгу «Руководство по наукомерии» та корисні сувеніри на згадку. Учасники, які дадуть вірні відповіді на всі запитання протягом шести тижнів вікторини автоматично беруть участь у розіграші супер призу. Деталі за посиланням у відеоінструкції https://youtu.be/LwNWf6ONgVU а анкета чекає вас https://forms.gle/xVBy9tg5Sg3iuf3i9 Також анонсуємо і чекаємо вас і ваших колег на нових, останніх цього року вебінарах українською. Реєстрацію відкрито. Необхідно перейти за посиланням та натиснути на Register і заповнити анкету. Трансляція проходитиме в Webex підключення можливо лише з комп'ютерів з операційною системою вище ХР та оновленими версіями браузерів. Передбачено сертифікат учасника за кожну тему окремо, тим хто прослухає більше 90% вебінару.
Вебінари Web of Science українською(натиснить для ознайомлення)
Запрошуємо на два загальноукраїнських вебінари, початок у традиційний час 16:15. Реєстрацію відкрито. Необхідно перейти за посиланням та натиснути на Register і заповнити анкету. Трансляція проходитиме в Webex підключення можливо лише з техніки з операційною системою вище ХР та оновленими версіями браузерів. Також запрошуємо долучитися до нового формату навчання 45 хвилинні вебінари з висвітленням тем і відповідями на запитання, що найчастіше звучали протягом 2020 року.
Також звертаю Вашу увагу на два вебінари для медичних та фармацевтичних спеціалізацій, що відбудуться 3 та 10 листопада з запрошеним лектором Сонєю Андреєвою – фахівець по рішенням у галузях наук про життя Clarivate (Barcelona, Spain). Традиційно дякую за поширення інформації і чекаю на вебінарах.
Вебінари Web of Science українською(натиснить для ознайомлення)
На сайті ДНТБ України https://dntb.gov.ua/ в розділі «Послуги», в підрозділі «Депонування» розміщена
«Інструкція про депонування результатів інтелектуальної діяльності науково-технічного змісту у Державній науково-технічній бібліотеці України».
У жовтні та листопаді для українських науковців проведуть безкоштовні вебінари з використання Scopus, ScienceDirect, Mendeley
Упродовж жовтня-листопада 2020 року для українських вчених буде проведено чергову серію безкоштовних вебінарів, присвячених роботі з базами даних Scopus, ScienceDirect, Mendeley та іншими електронними ресурсами.
Вебінари організовує компанія Elsevier. Всі вебінари відбуватимуться українською мовою, їх проведе офіційний тренер компанії, головний бібліотекар Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка Марина Назаровець.
Для участі у вебінарах учасникам необхідно заздалегідь зареєструватися за відповідним посиланням на платформі BrightTALK.
За інформацією організаторів після проходження кожного з вебінарів зареєстровані учасники зможуть завантажити відповідні сертифікати.
Програма вебінарів від Elsevier:
20 жовтня 11:00-11:45
Тема: Перші кроки у Scopus.
Опис: Приєднуйтесь до нашого вебінару, щоб дізнатися, як розпочати роботу зі Scopus. Дізнайтеся детальніше про налаштування свого облікового запису відповідно до власних уподобань, а також про варіанти віддаленого доступу, щоб забезпечити собі комфортну роботу з будь-якої точки світу.
Реєстраційна форма за посиланням.
23 жовтня 11:00-12:00
Тема: Починаємо з пошуку літератури у Scopus.
Опис: Пошук літератури має вирішальне значення на всіх етапах дослідження – від планування до написання. Приєднуйтесь до нашого вебінару, щоб отримати важливі знання та поради для ефективного пошуку літератури у Scopus.
Реєстраційна форма за посиланням.
27 жовтня 11:00-11:45
Тема: Ваші колеги та Ви у Scopus.
Опис: Чи замислювалися Ви коли-небудь над тим, як інші бачать результати Ваших досліджень? Scopus використовується багатьма організаціями, які займаються дослідженнями та фінансуванням досліджень, для оцінки заявок на гранти, тому у першу чергу, слід переконатись, що дані, вказані у Вашому профілі, є актуальними та повними. Беріть участь у вебінарі, щоб дізнатись, як створюються та редагуються профілі авторів у Scopus, і як Ви можете у разі потреби подавати запити для їх корегування.
Реєстраційна форма за посиланням.
30 жовтня 11:00-12:00
Тема: Журнали: доброго не буває забагато.
Опис: Обрати журнал для читання чи публікації іноді буває складно. Приєднуйтесь до участі у вебінарі, аби дізнатися, як перевіряти та порівнювати журнали, використовуючи бібліометричні параметри та відповідні інструменти в Scopus для прийняття цілком обґрунтованого рішення щодо вибору журналу.
Реєстраційна форма за посиланням.
3 листопада 11:00-11:45
Тема: Перші кроки у ScienceDirect.
Опис: Приєднуйтесь до вебінару, щоб дізнатися, як розпочати роботу з ScienceDirect. Дізнайтеся більше про налаштування свого облікового запису для роботи з ресурсами бази даних.
Реєстраційна форма за посиланням.
6 листопада 11:00-11:45
Тема: Читання – це навчання.
Опис: Під час цього вебінару Ви дізнаєтеся, як можете отримати доступ до необхідного та цікавого вмісту. Неважливо, шукаєте ви журнали, книги чи інші документи – у ScienceDirect все це доступно.
Реєстраційна форма за посиланням.
10 листопада 11:00-11:45
Тема: «Цікавій Варварі на базарі носа відірвали».
Опис: Приєднуйтесь до нашого вебінару, щоб дізнатись про цікаві та дивовижні дослідження авторів, які кидають виклик відомому прислів’ю про допитливість, у ScienceDirect. Дізнайтеся про згортання соєвого молока в каві, лікування шампанським морської хвороби та багато іншого.
Реєстраційна форма за посиланням.
13 листопада 11:00-11:45
Тема: Не все те золото, що блищить.
Опис: Приєднуйтесь до участі у вебінарі, щоб дізнатися, як не стати жертвою хижацьких видань, конференцій та інших неетичних практик у науковій комунікації.
Реєстраційна форма за посиланням.
17 листопада 11:00-11:45
Тема: Сяйте яскраво, наче діаманти.
Опис: Дізнайтеся про найкращі практики та інструменти для покращення видимості результатів Ваших досліджень. Під час цього вебінару ми познайомимо Вас із соціальними мережами для дослідників та відповідальними політиками поширення, а також поділимося з Вами порадами щодо того, як забезпечити належну увагу до Вашого дослідження.
Реєстраційна форма за посиланням.
Нагадуємо, що триває опитування щодо використання українськими вченими та інноваторами електронних баз даних. Заповнити анкету можна до 23 жовтня 2020 року.
До уваги науковців університету!
Пропонуємо долучитися до вебінарів Clarivate Analytics
12, 13, 15, 16 жовтня 2020
Заплановано 11 вебінарів українською в тому числі трансляції о 7:15 ранку. Буде висвітлено основи наукометрії і її коректного застосування, можливості референс-менеджера EndNote для швидкого і точного оформлення публікацій, створення, наповнення та використання основних авторських профілів та як і чим можуть допомогти Web of Science та InCites при подачі грантової заявки. Щодня пропонується нова тема, у двох або трьох повторах. Обирайте зручний час. Реєстрацію відкрито, після переходу за обраним посиланням необхідно заповнити форму, що знаходиться під словом Register. Вебінар проходитиме на платформі WEBEX. Технічні обмеження стандартні: операційна система має бути вище ХР та встановлено останню версію браузера. Протягом тижня по закінченню серії, тим, хто прослухав не менше 90 % часу обраного вебінару, на вказану при реєстрацію електронну пошту буде надіслано сертифікат учасника.
Програма вебінарів:
12 жовтня
Тема: Вступ до наукометрії
Тези: Історичний екскурс. Предмет, мета, задачі наукометрії. Дані, що використовуються для аналізу, їхні джерела, вимоги до якості. Основні показники переваги та недоліки: імпакт-фактор і його варіації, h-індекс, CNCI. Вплив відкритого доступу на розвиток науки. Коректне і некоректне застосування, причини і наслідки. Застосування наукометрії для побудови стратегії розвитку наукової діяльності вченого, установи, країни. Об’єктивна оцінка публікаційної діяльності установи. Профілі установи та автора: функції та можливості. Відповіді на запитання
Реєстрація:
7:15-8:15 https://bit.ly/3j2P3ew
16:15-17:15 https://bit.ly/3i82Peq
13 жовтня
Тема: Референс-менеджер EndNote: швидке оформлення публікацій без помилок
Тези: Можливості і функції EndNote. Початок роботи. Створення, наповнення та впорядкування власної колекції статей. Імпорт публікацій з Web of Science, он-лайн бібліотек, пошукових систем, сайту видання, створення запису власноруч. Структура статті. Формати пристатейної літератури. Оформлення рукописів за форматом журналу. Експорт даних з EndNote. Створення звітів. Відповіді на запитання.
Реєстрація:
7:15-8:15 https://bit.ly/340LI9f
11:15-12:15 https://bit.ly/3j1Iclr
16:15-17:15 https://bit.ly/2FTpWMX
15 жовтня
Тема: Можливості ресурсів Clarivate для успішної грантової заявки
Тези: Інформація про грантову підтримку у Web of Science Core Collection. Пошук і аналіз
літератури, видань, майбутніх партнерів, джерел фінансування, оцінка власних шансів за допомогою бази. Детальний аналіз ефективності співпраці за допомогою аналітичної системи InCites. Також буде розглянуто процедури та особливості оцінювання грантових заявок і на що варто звернути увагу при написанні проекту.
Реєстрація:
7:15-8:15 https://bit.ly/3411D7D
11:15-12:15 https://bit.ly/3kQnZiT
16:15-17:15 https://bit.ly/332566G
16 жовтня
Тема: Профілі автора: створення, корегування, можливості
Тези: Презентація здобутків науковця. Чому і які складнощі можуть виникнути при пошуку робіт певного автора? Оцінка наукового доробку автора у Web of Science Core Collection. Які показники окрім індексу Гірша доступні. Як можна вплинути на цитованість роботи? Розповсюдження публікацій, чи може автор розмістити роботи у відкритому доступні. Авторські профілі Publons|ResearcherID, ORCID, ResearchGate, Google Scholar: Створення, наповнення, підтримка, коректне застосування. Відповіді на ваші запитання.
Реєстрація:
7:15-8:15 https://bit.ly/3jkbBHT
12:15-13:15 https://bit.ly/2Hwr4X3
16:15-17:15 https://bit.ly/2Gaa08E
Увага! Результати конкурсу есе «Моя академічна доброчесність"
На базі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди серед здобувачів освітньо-наукового рівня вищої освіти було проведено конкурс есе «Моя академічна доброчесність». Серед учасників обрано 5 переможців:
1. Ільєнкова Вікторія Віталіївна, аспірантка третього року навчання кафедри українознавства і лінгводидактики, спеціальності "035 – Філологія" (науковий керівник Маленко Олена Олегівна, докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри українознавства і лінгводидактики);
2. Кохан Діана Миколаївна, аспірантка третього року навчання кафедри педагогіки, спеціальності "011 – Освітні, педагогічні науки" (науковий керівник Рогова Тетяна Володимирівна, докторка педагогічних наук, професорка, професорка кафедри педагогіки);
3. Кочергіна Анастасія Віталіївна, аспірантка третього року навчання кафедри зоології, спеціальності "091 – Біологія" (науковий керівник Маркіна Тетяна Юріївна, докторка біологічних наук, професорка, професорка кафедри зоології);
4. Носова Вікторія Володимирівна, аспірантка першого року навчання кафедри педагогіки, спеціальності "011 – Освітні, педагогічні науки" (науковий керівник Олефіренко Надія Василівна, докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри інформатики);
5. Удовіченко Лілія Геннадіївна, аспірантка першого року навчання кафедри української мови, спеціальності "035 – Філологія" (науковий керівник Осіпова Тетяна Федорівна, кандидатка філологічних наук, доцентка, доцентка кафедри української мови).
Щиро вітаємо переможців! Сподіваємося, цей захід стане однією зі сходинок на шляху формування корпоративної етики наукової спільноти університету!
Шановні користувачі бібліотеки!
На період карантину бібліотека пропонує послуги, якими ви можете скористатися дистанційно:
http://hnpu.edu.ua/uk/division/naukova-biblioteka-hnpu-imeni-gsskovorody
http://193.105.7.202:852/
http://dspace.hnpu.edu.ua/
- консультації щодо отримання індексів УДК та авторського знаку для наукових публікацій. Запити для виконання надсилайте за адресою: raisalamark@gmail.com
- пошук та підбір інформаційних ресурсів за темами. Запити для виконання надсилайте за адресою: korobkinaelena2016@gmail.com
- редакція списків використаних інформаційних джерел за вітчизняними та міжнародними стандартами (платна послуга). Запити для виконання надсилайте за адресою: korobkinaelena2016@gmail.com
- складання довідок щодо книгозабезпеченості навчальних дисциплін. Запити для виконання надсилайте за адресою: korobkinaelena2016@gmail.com
- перевірка наявності у фондах бібліотеки літератури, рекомендованої до вивчення в робочих програмах. Запити для виконання надсилайте за адресою: korobkinaelena2016@gmail.com
До уваги науковців університету!
У зв'язку з продовженням дії карантину на території України до 22.05.2020 р. Державна науково-технічна бібліотека (ДНТБ) України радить скористатися можливістю та налаштувати віддалений доступ до баз наукових цитувань Scopus та Web of Science.
На сайті ДНТБ України розміщена інформація про налаштування віддаленого доступу до баз.
Для детального ознайомлення, будь ласка, перейдіть за посиланням: https://dntb.gov.ua/news/віддалений-доступ-до-наукометричних
До уваги науковців університету!
До уваги користувачів бібліотеки!
Шановні студенти, викладачі, аспіранти та магістранти!
Відповідно до рішення Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», листа Міністерства освіти і науки України від 11.03.2020 року № 1/9-154 та наказу по університету від 12 березня 2020 року № 48-од в ХНПУ імені Г. С. Сковороди оголошено карантин на три тижні: з 12 березня до 3 квітня 2020 року.
До ваших послуг:
До уваги науковців університету !
Лише 18 грудня за 1,5 години без перерви, концентровано про всі ресурси Web of Science Group з 16:00 до 17:30.
Зверніть увагу на нову серію з чотирьох вебінарів російською, що буде лише у грудні. У двох повторах за київським часом о 8 до о 11 ранку.
https://clarivate.ru/webinars (на сайті вказано час за GMT+3).
Процедура стандартна. Зареєструватися. За 10 хв до початку вебінару перейти за посиланням, що прийде на електронну пошту. Налаштовути звук. Операційна система має бути вище ХР, встановлено останні версії браузерів, увімкнено колонки (можна використовувати смартфони).
18 грудня 16:00-17:30 (українською)
Назва: Експрес курс з ресурсів Web of Science group
Тези: Платформа Web of Science: бази, можливості, обмеження. Web of Science Core Collection: склад, поля та типи пошуків (базовий, розширений в пристатейній літературі), аналіз та результатів, імпакт фактор, індекс Гірша, цитування, схожі записи. Визначення кращих робіт, лідерів галузі, потенційних партнерів, журналів для публікації. EndNote. Створення колекції документів, оформлення статті за форматом видання, створення звітів для групи науковців.
Publons|ResearcherID та Orcid створення, наповнення, можливості та використання авторських профілів
Journal Citation Reports – колекція видань з імпакт фактором. Можливості для авторів та журналів, пошук та збереження інформації
Master Journals List – безкоштовний відкритий перелік видань Web of Science. Перевірка індексації видання
Реєстрація http://bit.ly/2Lb8Rxc
Серія: Ресурси Web of Science group для ефективної наукової діяльності
Тема: Наукометрія для початківців
Тези: Історія виникнення. Цілі і завдання. Дані для аналізу і їх обмеження. Основні показники. Коректне і некоректне застосування, причини і наслідки. Можливості для країни, організації і вченого. Платформа Web of Science: огляд можливостей. Фейки і міфи про наукометрію. Відповіді на питання слухачів
Реєстрація: 16 грудня 8:00 (за київським часом)
http://bit.ly/2LdgqDQ
18 грудня 11:00 (за київським часом)
http://bit.ly/33JTSRz
Тема: Можливості платформи Web of Science для ефективної наукової діяльності
Тези: Пошук і аналіз наукової літератури. Виявлення значущих робіт, вчених, організацій, журналів, аналіз грантової підтримки. Оцінка теми дослідження, пошук партнерів, збереження результатів. Робота в основній колекції і спеціалізованих базах. Базовий, розширений і пошук в пристатейний літературі. Відповіді на питання слухачів.
Реєстрація: 17 грудня 8:00
http://bit.ly/34H7det (за київським часом)
19 грудня 11:00
http://bit.ly/2OHXdMJ (за київським часом)
Тема: Публікаційна стратегія вченого
Тези: Критерії якості наукових видань. Бізнес-моделі видання. Де і як знайти безкоштовний журнал. Публікаційний процес. Вибір видання. Структура статті. Оформлення рукопису за форматом журналу. Рецензування. Чому відхиляють статті. Що неприпустимо в науковій комунікації. Поширення публікації. Journal Citation Reports, EndNote, Master Journal List. Відповіді на питання слухачів
Реєстрація: 18 грудня 8:00 (за київським часом)
http://bit.ly/33GGEVk
16 грудня 11:00 (за київським часом)
http://bit.ly/2DyRGkT
Тема: Презентація досягнень автора і організації
Тези: Авторські профілі вченого Publons | ResearcherID, ORCID, Researchgate і організації (Organization-enhanced profile): можливості, функції, обмеження, створення і корегування. Чи можна вплинути на цитованість робіт. Звіти про публікаційній діяльності для групи вчених / організації за необхідний проміжок часу в EndNote. Відповіді на питання слухачів
Реєстрація: 19 грудня 8:00 (за київським часом)
http://bit.ly/2DCDwiU
17 грудня 11:00 (за київським часом)
http://bit.ly/2stIWdA
Також серія з академічного письма з 20,23,24 грудня, розклад за посиланням https://clarivate.ru/webinars
Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції Національного університету «Києво-Могилянська академія» (ACREC) спільно з Лейденським університетом (Нідерланди) провели перший в Україні дослідницький проект «Громадянське суспільство проти корупції в Україні», головною метою якого було з’ясувати, які фактори пояснюють успіхи та виклики антикорупційної діяльності громадянського суспільства в Україні. У результаті втілення проекту в життя було представлено аналітичні звіти по дослідженню.
Детальніше:
Що таке академічна доброчесність?
В основі академічної доброчесності лежить чесність, порядність у виконанні своїх обов’язків, довіра, справедливість, повага та відповідальність.
Академічна доброчесність покликана боротися із
- плагіатом як актом шахрайства в студентських роботах, дисертаціях, наукових статтях та монографіях;
- фабрикацією та фальсифікацією результатів наукових досліджень;
- обманом, списуванням, хабарництвом.
Інститут міжнародних відносин є партнером Проекту сприяння Академічній доброчесності в Україні (SAIUP), який ініційований та реалізується Американськими радами з міжнародної освіти за підтримки Міністерства освіти і науки України та Посольства США в Україні. Учасниками проекту є десять провідних вузів країни.
Читати детальніше ... http://www.iir.edu.ua/education/academic_integrity/
«Культура академічної доброчесності: роль бібліотек»
Читати за лінком: https://ula.org.ua/255-programi-proekti/3582-kultura-akademichnoi-dobrochesnosti-rol-bibliotek
Корисні посилання:
Рекомендацій ЗВО щодо розвитку систем забезпечення академічної доброчесності
Проект сприяння академічній доброчесності в Україні
Основи академічного письма
11 жовтня 2019 р. у ХНПУ імені Г. С. Сковороди відбувся науково-практичний семінар «Можливості платформи Web of Science для наукової діяльності».
Доповідач Тихонкова Ірина, к. б. н., експерт з навчання та аналітичних ресурсів Clarivate Analytics ознайомила науковців університету з можливостями ресурсів Web of Science для авторів. Основні питання, що розглядалися під час семінару – як перевірити чи індексується видання Web of Science; як здійснити підбір видання для публікації; як опублікуватися в журналі проіндексованому у Web of Science; що таке індекс Гірша?
Під час проведення семінару також були розглянуті основні бізнес-моделі журналів (традиційна модель, відкритий доступ, гібридна та хижацька). Лектор також звернула увагу присутніх на критерії, за якими рецензенти оцінюють статті. Серед них – новизна, актуальність, використання сучасних методів, логічність викладення, статистична обробка, мова, оформлення, література тощо.
Презентація «Можливості платформи Web of Science для наукової діяльності».
З 1 вересня 2013 р. діє проект «Єдина картка читача бібліотек ЗВО Харкова». Цей проект забезпечує систему взаємообслуговування читачів у бібліотеках закладів вищої освіти Харківського регіону.
Метою проекту «Єдина картка читача бібліотек ЗВО Харкова» є доступ студентів, аспірантів, викладачів та науковців закладів вищої освіти Харкова до фондів та електронних ресурсів бібліотек для використання їх у навчанні та науково-дослідній роботі.
«Єдина картка читача» дає право власнику безкоштовно користуватися фондами, електронними ресурсами, послугами, які надаються на території 27 бібліотек-учасниць проекту «Єдина картка читача бібліотек ЗВО Харкова» (див. список бібліотек-учасниць).
Для зручності читачів створено віртуальну мапу розташування бібліотек ВЗО м. Харкова, учасниць проекту «Єдина картка читача».
Мандруй з "Єдиною карткою читача" за допомогою віртуальної мапи учасників проекту!
Інформацію щодо отримання Єдиної картки читача можна отримати на абонементі № 1 (к. 205-Б) у навчальному корпусі по вул. Валентинівській, 2 (тел. 68-11-72).
26 лютого 2019 р. у ХНПУ імені Г. С. Сковороди відбувся науково-практичний семінар «Як опублікувати статтю у журналах Web of Science з педагогіки».
Доповідач: Тихонкова Ірина, к. б. н., експерт з навчання та аналітичних ресурсів Clarivate Analytics.
На семінарі обговорювалися наступні питання:
- оцінка наукової діяльності науковця та установи;
- основи публікаційного процесу;
- підбір видання, правила оформлення публікації, робота з рецензією, функції авторських профілів;
- хижацькі видання.
Презентація «Як опублікувати статтю у журналах Web of Science з педагогіки»
19 травня 2018 року відзначаємо День Європи в Україні
З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.
Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.
9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».
У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.
До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи. Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.
У Харкові з квітня 2009 року у ХНЕУ імені С. Кузнеця діє
Інформаційний центр Європейського Союзу.
Метою Центру є поширення інформації про ЄС та його політику серед широкого кола зацікавлених осіб. Інформаційний фонд Центру регулярно поповнюється публікаціями та матеріалами офіційних установ Європейського Союзу, а також періодичними виданнями, журналами ЄС та іншими матеріалами, що стосуються діяльності ЄС, життя та соціальних стандартів, освіти в країнах ЄС, питань співпраці України та ЄС. Читати детальніше: http://www.hneu.edu.ua/Information_Centre_EU
13 лютого відбувся методичний семінар:
Можливості платформи Web of Science для науковця (Web of Science Core Collection, Journal Citation Report, EndNote, ResearcherID).
На семінарі було розглянуто роботу з інформаційною платформою Web of Science, її основною колекцію найвпливовіших видань Web of Science Core Collection з фокусом на педагогічні науки, аналітичним інструментом Journal Citation Report , програму для роботи з бібліографією EndNote Online та ідентифікаторами науковця ResearcherID та Orcid.
Доповідач: Ірина Тихонкова, к.б.н., фахівець з наукометричних ресурсів Clarivate Analytics
Місце проведення: вул. Алчевських, 29, аудиторія 216 (зала засідань)
Презентація "Можливості платформи Web of Science для науковця"
До уваги користувачів!
Наукова бібліотека ХНПУ імені Г. С. Сковороди пропонує щоквартальний електронний бюлетень «Невичерпний скарб», який започатковано з грудня 2016 року.
Детальніше за лінком
Бібліографічні покажчики, складені довідково-бібліографічним відділом наукової бібліотеки ХНПУ імені Г. С. Сковороди у 2017 році.
“Наукова бібліотека ХНПУ ім. Г. С. Сковороди” у Facebook