Волонтерський рух у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди

Вони виборювали нашу Незалежність

Протягом цього часу наш загін допомагав долати проблеми у сферах соціального захисту, охорони навколишнього середовища, правозахисної діяльності, збереження культурних цінностей і їх охорони, а також опікувався вихованцями дитячих будинків і будинків-інтернатів, ветеранами ІІ Світової війни тощо.

Але сьогодні з’явилися нові напрями волонтерських справ:

• допомога постраждалим унаслідок АТО;
  • допомога пораненим військовим у Харківському військовому шпиталі;
  • морально-психологічна допомога захисникам України в зоні АТО та їхнім сім’ям;
  • морально-психологічна та реабілітаційна робота з переселенцями.

Волонтерський загін нашого університету бере активну участь у волонтерській діяльності міста та країни.

Співробітники університету та студенти-волонтери на чолі з ректором університету І.Ф. Прокопенком беруть участь в загальноміських урочистостях до Дня Незалежності, Дня захисника України й українського козацтва та ін. Парад вишиванок, обласна гра-вишкіл «Я – українець», виставка «Неоголошена війна», покладання квітів до пам’ятників Незалежності та Івану Сірку з нагоди урочистостей та інше – це лише незначна частина тих заходів, які єднають активну молодь Харківщини.

Третій рік поспіль ми беремо активну участь в обласному зльоті студентів-волонтерів Харківщини «Волонтер ХХІ ст.» (і отримуємо призові місця у волонтерських змаганнях), тренінгових заняттях «Школи волонтерів» і «Школи молодих психологів» у межах діяльності Харківського університетського консорціуму, де гідно представляємо волонтерський рух нашого університету.

На І Міжнародному освітньому форумі (березень, 2017 р.) під час проведення панельної дискусії з доповіддю «Патріотична складова в реформі української освіти» виступила доцент кафедри історії педагогіки і порівняльної педагогіки Денисенко А.О. з пропозиціями щодо вдосконалення освітнього процесу в цьому аспекті. Певні рекомендації та заходи з національно-патріотичного виховання вже впроваджено в навчальних закладах Харківського району.

Традиційні свята університету єднають громаду нашого міста, області та є невід’ємною ознакою освітньо-виховного простору України.

Церемонія присяги, посвяти й освяти першокурсників в Українське козацтво – це традиція, яка вже не перший рік єднає покоління сковородинівців, майбутнє Україні (школярів Харківщини) та захисників Вітчизни різних підрозділів, різних поколінь. Це – традиція, яка продовжує літопис козацької честі й гідності. Такі виховні заходи об’єднують студентів і молодші покоління, піднімають дух патріотизму, надихають на добрі справи, навчають небайдужості до долі своєї Батьківщини.

До складу університетського волонтерського загону входять 14 факультетських волонтерських формувань, які своїми справами доводять, що волонтер-сковородинівець «сотворит світ получшій…».

Сьогодні, звітуючи про наші маленькі добрі справи, ми передаємо слова вдячності нашій сковородинівській родині від воїнів і їхніх сімей, від сімей переселенців за небайдужість і патріотизм.

Ми вдячні ректорові нашого університету Прокопенкові Івану Федоровичу за територію патріотизму в стінах нашої Альма-матер і невичерпне джерело добрих справ сковородинівців.