Наукова бібліотека ХНПУ імені Г.С.Сковороди

 

11 жовтня 2019 р. у ХНПУ імені Г. С. Сковороди відбувся науково-практичний семінар «Можливості платформи Web of Science для наукової діяльності».

Доповідач Тихонкова Ірина, к. б. н., експерт з навчання та аналітичних ресурсів  Clarivate Analytics ознайомила науковців університету з можливостями ресурсів Web of Science для авторів. Основні питання, що розглядалися під час семінару – як перевірити чи індексується видання  Web of Science; як здійснити підбір видання для публікації; як опублікуватися в журналі проіндексованому у Web of Science; що таке індекс Гірша?

Під час проведення семінару також були розглянуті основні бізнес-моделі журналів (традиційна модель, відкритий доступ, гібридна та хижацька). Лектор також звернула увагу присутніх на критерії, за якими рецензенти оцінюють статті. Серед них – новизна, актуальність, використання сучасних методів, логічність викладення, статистична обробка, мова, оформлення, література тощо.

Презентація «Можливості платформи Web of Science для наукової діяльності».


З 1 вересня 2013 р. діє проект «Єдина картка читача бібліотек ЗВО Харкова». Цей проект забезпечує систему взаємообслуговування читачів у бібліотеках закладів вищої освіти Харківського регіону.

Метою проекту «Єдина картка читача бібліотек ЗВО Харкова» є доступ студентів, аспірантів, викладачів та науковців закладів вищої освіти Харкова до фондів та електронних ресурсів бібліотек для використання їх у навчанні та науково-дослідній роботі.

«Єдина картка читача» дає право власнику безкоштовно користуватися фондами, електронними ресурсами, послугами, які надаються на території 27 бібліотек-учасниць проекту «Єдина картка читача бібліотек ЗВО Харкова» (див. список бібліотек-учасниць).

Для зручності читачів створено віртуальну мапу розташування бібліотек ВЗО м. Харкова, учасниць проекту «Єдина картка читача».

Мандруй з "Єдиною карткою читача" за допомогою віртуальної мапи учасників проекту!

Інформацію щодо отримання Єдиної картки читача можна отримати на абонементі № 1 (к. 205-Б) у навчальному корпусі по вул. Валентинівській, 2 (тел. 68-11-72).


26 лютого 2019 р. у ХНПУ імені Г. С. Сковороди відбувся науково-практичний семінар «Як опублікувати статтю у журналах Web of Science з педагогіки».

Доповідач: Тихонкова Ірина, к. б. н., експерт з навчання та аналітичних ресурсів Clarivate Analytics.

На семінарі обговорювалися наступні питання:

  • оцінка наукової діяльності науковця та установи;
  • основи публікаційного процесу;
  • підбір видання, правила оформлення публікації, робота з рецензією, функції авторських профілів;
  • хижацькі видання.

Презентація «Як опублікувати статтю у журналах Web of Science з педагогіки»

 


Що таке академічна доброчесність?

В основі академічної доброчесності лежить чесність, порядність у виконанні своїх обов’язків, довіра, справедливість, повага та відповідальність.

Академічна доброчесність покликана боротися із

  • плагіатом як актом шахрайства в студентських роботах, дисертаціях, наукових статтях та монографіях;
  • фабрикацією та фальсифікацією результатів наукових досліджень;
  • обманом, списуванням, хабарництвом.

Інститут міжнародних відносин є партнером Проекту сприяння Академічній доброчесності в Україні (SAIUP), який ініційований та реалізується Американськими радами з міжнародної освіти за підтримки Міністерства освіти і науки України та Посольства США в Україні. Учасниками проекту є десять провідних вузів країни.

Читати детальніше ... http://www.iir.edu.ua/education/academic_integrity/

«Культура академічної доброчесності: роль бібліотек»

Читати за лінком: https://ula.org.ua/255-programi-proekti/3582-kultura-akademichnoi-dobrochesnosti-rol-bibliotek

 


19 травня 2018 року відзначаємо День Європи в Україні

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.

9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи».

У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.

До речі. У 1887 році в Закарпатті (яке тоді перебувало у складі Австро-Угорщини) у Верхнетісянській улоговині на правому березі Тиси було встановлено двометровий геодезичний знак, що позначає географічний центр Європи. Координати цього географічного центру Європи: 47 ° 563" північної широти і 24 ° 1130" східної довготи.

У Харкові з квітня 2009 року у ХНЕУ імені С. Кузнеця діє 

Інформаційний центр Європейського Союзу.

Метою Центру є поширення інформації про ЄС та його політику серед широкого кола зацікавлених осіб. Інформаційний фонд Центру регулярно поповнюється публікаціями та матеріалами офіційних установ Європейського Союзу, а також періодичними виданнями, журналами ЄС та іншими матеріалами, що стосуються діяльності ЄС, життя та соціальних стандартів, освіти в країнах ЄС, питань співпраці України та ЄС. Читати детальніше: http://www.hneu.edu.ua/Information_Centre_EU

 


13 лютого відбувся методичний семінар:

Можливості платформи Web of Science для науковця (Web of Science Core Collection, Journal Citation Report, EndNote, ResearcherID).

На семінарі було розглянуто роботу з інформаційною платформою Web of Science, її основною колекцію найвпливовіших видань Web of Science Core Collection з фокусом на педагогічні науки, аналітичним інструментом Journal Citation Report , програму для роботи з бібліографією EndNote Online та ідентифікаторами науковця ResearcherID та Orcid.

ДоповідачІрина Тихонкова, к.б.н., фахівець з наукометричних ресурсів Clarivate Analytics

Місце проведення: вул. Алчевських, 29, аудиторія 216 (зала засідань)

Презентація "Можливості платформи Web of Science для науковця"

 До уваги користувачів!

Наукова бібліотека ХНПУ імені Г. С. Сковороди пропонує щоквартальний електронний бюлетень «Невичерпний скарб», який започатковано з грудня 2016 року.

Детальніше за лінком


Бібліографічні покажчики, складені довідково-бібліографічним відділом наукової бібліотеки ХНПУ імені Г. С. Сковороди у 2017 році.


“Наукова бібліотека ХНПУ ім. Г. С. Сковороди” у FacebookЕлектронний каталог наукової бібліотеки ХНПУ імені Г.С. Сковороди


 

Електронний архів Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди

 

http://dspace.hnpu.edu.ua


 

Структура Наукової бібліотеки імені Г.С.Сковороди Контактна інформація

61002, м.Харків, вул. Алчевських,29, к.131
тел.(057) 717-10-34

      

Директор Наукової бібліотеки - Коробкіна Олена Геннадіївна

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.