Зорієнтовані як на індивідуальних виконавців, так і на роботу проєктних команд в рамках громадських організацій, культурних установ, закладів вищої освіти. Серед іншого, пропонуються такі тематично-концептуальні напрями:
1) «Культурна спадщина» - насамперед може бути цікавою історикам, музеєзнавцям, фахівцям з пам'яткоохоронної діяльності. Пріоритет надається проєктам, які мають на меті оновлення експозицій музеїв, диджиталізацію музейних та архівних фондів, створення інтерактивних бібліотечних і музейних просторів, оцифрування об’єктів матеріальної та нематеріальної культурної спадщини.
2) «Культура. Регіони» - адресується культурознавцям, митцям, етнографам, історикам. Передбачає фінансування діяльності, спрямованої на активну популяризацію місцевої культурної спадщини, культурного розмаїття і регіональних культур (в тому числі культур корінних народів), використання культурно-мистецьких продуктів в процесі реінтеграції деокупованих територій і інших регіонів, постраждалих від російської агресії.
3) «Відновлення культурно-мистецької спадщини» - адресується насамперед митцям і мистецтвознавцям. Зокрема, передбачається фінансування створення різних культурно-мистецьких продуктів - артоб'єкту, аудіозапису (синглу/ альбому), виставки/експозиції, відеоконтенту (відеоролика, вебфільма, відеоблога, телепередачі, радіоконтенту — подкасту, радіопередачі, сценарію, вистави, п'єси, партитури, перфомансу, муралів/графіті, цифрових продуктів, концертів, виробів народних промислів та ремесел. Головний акцент робиться на мистецькій продукції, яка відображає трагічні наслідки повномасштабного вторгнення рф в Україну, а саме — питання біженців, волонтерського руху, меморіалізації героїчної боротьби українського народу проти загарбників, перспективи осмислення та переформатування культурних наративів та сенсів українського суспільства.
Детальнішу інформацію про ці та інші грантові пропозиції від УКФ, а також конкретні умови участі в конкурсах див. https://ucf.in.ua/ (розділ «Грантові програми»).