Науково-методичну міждисциплінарну лабораторію з проблем педагогічної та управлінської акмеології створено рішенням Вченої ради ХНПУ імені Г. С. Сковороди (протокол від 05 грудня 2024 року № 12) на базі кафедри освітології та інноваційної педагогіки. До складу лабораторії входять також співробітники інших кафедр, зокрема менеджменту та економіки. Науковим керівником лабораторії є доктор педагогічних наук, професор Рибалко Людмила Сергіївна, яку 2009 року обрано академіком Української академії акмеології (на громадських засадах). Українська академія акмеології є провідною науковою установою, що досліджує акмеологію як науку про досягнення вершин професійної майстерності та особистісного розвитку. Академія активно підтримує розвиток міждисциплінарних досліджень, упровадження інноваційних методів у сфері неперервної освіти і професійного зростання, співпрацює з вітчизняними та міжнародними науковими організаціями.
Науково-методична міждисциплінарна лабораторія з проблем педагогічної та управлінської акмеології плідно співпрацює з Українською академією акмеології, закладами вищої освіти України, державними і громадськими організаціями. Лабораторія здійснює наукові дослідження в галузі педагогічної та управлінської акмеології, неперервного професійного розвитку, бере участь у наукових грантових проєктах, проводить науково-практичні конференції, публікує результати своїх досліджень в індексованих журналах. Лабораторія є центром популяризації ідеї акмеологічного підходу в освіті, неперервного навчання й освіти впродовж життя, модернізації та розвитку інноваційних технологій у навчанні педагогічних кадрів.
Мета діяльності Лабораторії полягає в підвищенні рівня обізнаності та грамотності університетської спільноти стосовно можливостей застосування акмеології в педагогічній та управлінській діяльності; розвитку прагнення здобувачів різних рівнів освіти та науково-педагогічних працівників Університету до самоздійснення та саморозвитку, досягнення акме-вершин; наданні акмеологічної підтримки учасникам освітнього процесу з питань самореалізації в різних видах діяльності, вибору шляхів самоздійснення та самопрезентації в умовах нестабільності та невизначеності, суспільних викликів та ризиків.
На базі лабораторії проводять навчальні заняття, практичні роботи, експериментальні дослідження в межах виконання магістерських і дисертаційних робіт, зустрічі зі здобувачами освіти різних рівнів.