Студентська науково-методична конференція «Наумовські читання»

Запрошуємо до участі у XXІІ Всеукраїнській науково-методичній конференції здобувачів вищої освіти та молодих учених «Наумовські читання», присвяченої 220-річчю ХНПУ імені Г.С.Сковороди

(6-7 листопада 2024 р.)

Напрями роботи конференції:
1. Математичні студії (теорія та практика).
2. Математичні студії (історія та компаративістика).
3. Інноваційні технології в освітній практиці.
4. Фізика. Хімія. Робототехніка.
5. Освітні, педагогічні науки

 

Дедлайн подання заявок - 1 листопада 2024 р.

Контактна особа – к. п. н., доцент, доцент кафедри математики Сіра Ірина Тихонівна (тел.+380667551818, fizmat.conf2022@gmail.com).

Посилання на інформаційний лист 


 

XXІ Всеукраїнська науково-методична конференція здобувачів вищої освіти та молодих вчених «НАУМОВСЬКІ ЧИТАННЯ»

Більше світлин за покликанням

23-24 листопада 2023 р. на фізико-математичному факультеті відбулася XXІ Всеукраїнська науково-методична конференція здобувачів вищої освіти та молодих вчених «НАУМОВСЬКІ ЧИТАННЯ», присвяченої 100-річчю від дня народження Івана Олександровича Наумова.

Конференцію відкрила декан  фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г.С. Сковороди Наталія Олександрівна Пономарьова, яка відмітила, що наукова діяльність Сковородинівського університету, перш за все, зорієнтована на фундаментальність знань, формування цінностей і професійно-значущого досвіду майбутніх учителів, на спрямування дослідницької діяльності здобувачів вищої освіти щодо вирішення значущих для Харківського регіону освітніх і наукових проблем.

У роботі конференції взяли участь 262 учасники з різних регіонів України та КНР. Вони представили 256 доповідей, об’єднаних у 5 тематичних секцій.

На пленарному засіданні конференції були виголошені доповіді про життя і творчість Івана Олександровича Наумова (до 100-річчя від дня народження); Івана Павловича Проскурню (до 80-річчя від дня народження); Володимира Михайловича Тубаєва (до 90-річчя від дня народження); Людмилу Данилівну Попову (до 100-річчя від дня народження).

У секційних доповідях розглядалися актуальні питання історії, теорії та практики навчання та викладання природничо-математичної, інформатичної  та педагогічної освіти. Як завжди, у ролі доповідачів виступили й учні харківських шкіл. Так, цьогоріч з доповіддю «Геній математики – Георгій Феодосійович Вороний» зробила свою доповідь учениця 8 класу КЗ «Харківський ліцей № 51» Харківської міської ради» Супрун Вєра (науковий керівник: вчитель математики Безсмертна Лариса).  Про результати тісної співпраці фізико-математичного факультету з закладами загальної середньої освіти Харківського регіону  було висвітлено у доповідях учителів КЗ «Харківський ліцей № 47 Харківської міської ради»,  КЗ «Харківський ліцей № 113 Харківської міської ради»Нововодолазького ліцею №3 Нововодолазької селищної ради Харківської області.

Учасники конференції обмінялися досвідом наукової роботи, обговорили перспективи її подальшого розвитку. Організаторами конференції було відмічено, що конференція «Наумовські читання» у 2024 році буде присвячена 90-річчя створення рідного фізико-математичного факультету, який має славетну історію.

Конференція сприяла активізації наукової діяльності здобувачів вищої освіти та молодих вчених, підвищенню їхньої фахової компетентності.

Програма XXІ Всеукраїнської науково-методичної конференції здобувачів вищої освіти та молодих вчених «НАУМОВСЬКІ ЧИТАННЯ»

Збірник

Щиро дякуємо учасникам та організаторам!

Працюємо заради Перемоги! Все буде Україна!


3-4 листопада 2022 р. на фізико-математичному факультеті відбулася XX Всеукраїнська науково-методична конференція здобувачів вищої освіти та молодих вчених «НАУМОВСЬКІ ЧИТАННЯ», присвячена 300-річчю до дня народження Григорія Сковороди.

Більше світлин за покликанням

Урочисто відкрив пленарне засідання ректор ХНПУ імені Г.С.Сковороди Юрій Дмитрович Бойчук, який проаналізував багаторічний досвід факультету у організації студентської наукової роботи, зауважив на значущості провідної тематики конференції – методичні підготовки майбутніх учителів та історико-компаративістичні дослідженням, визначив стратегічні напрями подальшого розвитку конференції у відповідь на виклики сьогодення.

Цього року Наумовські читання  об’єднали 214 учасників, які підготували оригінальних доповідей 196 доповідей, представлених на пленарному засідання, на панельній зустрічі та у секціях.

Доповіді пленарного засідання були присвячені висвітленню історії конференції та видатним особистостям, які стали фундаторами традицій наукової роботи на фізико-математичному факультеті.

Учасники заходу вшанували пам'ять Зорі Валентини Дмитрівни (1947-2022), кандидата фізико-математичних наук, доцента, з 1987 р. по 2015 р. заступниці декана фізико-математичного факультету з наукової роботи, однієї з фундаторів Наумовських читань

Тематика доповідей панельної зустрічі продовжила та розвинула зміст пленарного засідання. Слухачам було запропоновано історико-дослідницькі виступи, присвячені особистому внеску видатних вчених-фізиків у становлення фізичних кафедр, методології побудови історико-культурного середовища навчання, компаративному аналізу освітніх систем Німеччини та України, проблематиці педагогічної підтримки здобувачів освіти в практиці європейських країн.

Програма конференції

Збірник матеріалів конференції

Безумовно, найголовнішою подією стала робота секції, де здобувачі вищої освіти презентували доповіді з актуальних питань природничо-математичної та інформатичної освіти, історії освіти, інновацій в освіті, проблемам підготовки майбутніх учителів:

1. Математичні студії (теорія та практика).
2. Математичні студії (історія та компаративістика).
3. Інноваційні технології в освітній практиці.
4. Фізика, хімія та робототехніка.
5. Освітні, педагогічні науки.

Різноманіття представлених секційних доповідей та жвавий інтерес учасників до їх обговорення свідчить про значущість проведеного заходу.

Усі учасники конференції отримують сертифікати, завершується робота над збірником матеріалів конференції, який буде розміщено на сайті нашого університету.

Щиро дякуємо учасникам та організаторам!

Збереження кращих традицій наукової роботи на фізико-математичному факультеті - частина підтримки освітнього фронту!

Працюємо заради Перемоги! Все буде Україна!

https://drive.google.com/file/d/17isS78RsG-kMb22JnHyweGYSxnDSAg9X/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/16yUp9tHVlsIp3p_fppVPjK051TbYACHf/view?usp=sharing


 XIX науково-методична конференція здобувачів вищої освіти та молодих вчених «Наумовські читання»

23-24 листопада 2021 року на фізико-математичному факультеті ХНПУ імені Г.С.Сковороди відбулася ХІХ студентська науково-методична конференція "Наумовські читання".

Участь у пленарному онлайн-засіданні взяли близько 70 слухачів, для яких було представлено спеціально підготовлені доповіді:

  • «Студентські наукові конференції у підготовці майбутніх учителів: досвід та перспективи» – доктор пед. наук, професор, декан фізико-математичного факультету Пономарьова Н.О.;
  • «Загальні тенденції розвитку освіти в Україні на початок ХХІ століття» – доктор пед. наук, доцент, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки Васильєва С.О.;
  • «Організація самостійної освітньої діяльності здобувачів освіти під час вивчення математики в умовах дистанційного навчання» – учитель математики Харківської гімназії №46 імені М.В. Ломоносова Золотарьова І.О.;
  • «Шляхи реалізації вимог нового Державного стандарту базової середньої освіти при викладанні математики в 5-х класах» – канд. пед. наук, доцент кафедри математики Простакова Ю.С.;
  • «Роль і місце робототехніки в процесі підготовки майбутніх вчителів фізики» – доктор пед. наук, доцент, зав. кафедри фізики Масич В.В..

На секційних онлайн-засіданнях було презентовано та обговорено найкращі зі 110 поданих цього року доповідей здобувачів освіти усіх рівнів за напрямами:

  • математичні студії (теорія та практика);
  • математичні студії (історія та компаративістика);
  • інноваційні технології в освітній практиці;
  • фізика та робототехніка.
  • освітні, педагогічні науки.

Слід зазначити, що багаторічний досвід фізико-математичного факультету з підготовки та проведення студентських наукових конференцій засвідчує їх вагому роль у мотивуванні та залученні здобувачів освіти до науково-дослідної роботи.

Колектив фізико-математичного факультету розпочинає підготовку до наступної, ювілейної, ХХ студентської науково-методичної конференції "Наумовські читання"!


XVIІI науково-методична конференція «Наумовські читання»

24 та 25 листопада 2020 р. на фізико-математичному факультеті відбулася XVIII науково-методична конференція здобувачів вищої освіти "Наумовські читання". Конференція була започаткована у 2003 році деканатом і кафедрою математики до 80-річчя від дня народження заслуженого працівника народної освіти України, випускника факультету і видатного діяча нашого закладу професора Івана Олександровича Наумова. 

На пленарному онлайн-засіданні виступили д.п.н., проф.Пономарьова Н.О. ("Наумовські читання: історія та інновації"), к.п.н., проф. Нелін Є.П. ("Особливості нових стандартів математичної освіти та їх реалізації в навчанні математики"), к.п.н. Сушко Ю.С. ("Нові підходи до викладання математики як відповідь на виклики часу").

Цього року конференція працювала за п’ятьма секціями:

  • Математичні студії (теорія та практика).
  • Математичні студії (історія та компаративістика).
  • Інноваційні технології в освітній практиці.
  • Фізика і кіберфізичні системи.
  • Освітні, педагогічні науки

Участь у конференції окрім студентів факультету взяли представники таких закладів освіти як: Бердянський державний педагогічний університет, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Вінницький національний технічний університет, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника, ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», Полтавський національний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка, Харківська академія неперервної освіти, Харківська державна зооветеринарна академія, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця.

Програма конференції та запрошення - у вкладенні.

Щиро дякуємо організаторам та учасникам! Особлива подяка модераторам секцій: проф. Андрієвській В.М., доц.Сірій І.Т., доц.Водолаженко О.В., доц. Масичу В.В.. проф.Золотухіній С.Т.!

Усім здоров'я, наснаги та творчих здобутків!


Cтудентське наукове товариство організує публікацію матеріалів конференції:

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.