Освітня діяльність кафедри української мови імені професора Л. А. Лисиченко

Кафедра української мови забезпечує викладання дисциплін циклу професійної і практичної підготовки здобувачів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) освітнього рівнів вищої освіти зі спеціальностей 035.01 Філологія (Українська мова і література), 014.01 Середня освіта (Українська мова і література), а також третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти зі спеціальності 035 Філологія.

Перший (бакалаврський) освітній рівень вищої освіти

Спеціальність 035.01 Філологія (Українська мова і література)

Орієнтація програм на формування та розвиток професійних компетентностей для здійснення практичної діяльності в галузі філологіï; гармонійне поєднання знань про систему української, а також польської мов, закономірності й тенденції розвитку мовознавчих і літературознавчих наук, методів і прийомів навчання всіх видів мовленнєвої діяльності українською мовою; опанування інноваційних освітніх технологій, вироблення навичок творення та редакторсько-коректорського опрацювання текстів різних жанрів і стилів.

Спеціальність 014. 01 Середня освіта (Українська мова і література)

Орієнтація програм на формування фахівця із сучасним науковим світоглядом і мисленням, обізнаного в галузі сучасної філологічної науки, компетентного в застосуванні сучасних методик для виконання професійних обов’язків освітнього, виховного інноваційного характеру в галузі педагогіки, методики середньої освіти, здатного здійснювати компетентнісне навчання української мови, літератури та англійської мови

Теми курсових робіт з української мови 2023–2024 навч. рік

Другий (магістерський) освітній рівень вищої освіти

Спеціальність 035.01 Філологія (Українська мова і література)

Програми спрямовано на формування й розвиток професійних компетентностей для здійснення дослідницької і практичної діяльності у філологічній (українська мова та література) царині, а також використання професійно орієнтованих знань і навичок у професійній діяльності викладача української мови як іноземної у ЗВО.

Спеціальність 014. 01 Середня освіта (Українська мова і література)

Орієнтація програм на формування професіонала із сучасним науковим світоглядом і мисленням, який здатний здійснювати компетентнісне навчання української мови і літератури, англійської мови, володіє сучасними методиками для виконання професійних завдань та обов’язків освітнього, виховного та інноваційного характеру в галузі педагогіки, методики передвищої та середньої освіти і сучасної філологічної науки, здатний до здійснення самостійних наукових досліджень філологічної спрямованості.

Третій (освітньо-науковий) рівень вищої освіти

Освітньо-наукова програма підготовки докторів філософії зі спеціальності 035 Філологія

Освітньо-наукова програма спрямована на наукову, педагогічну й методичну підготовку висококваліфікованих фахівців в царині наукових студій та викладання філологічних дисциплін, що передбачає створення умов для оволодіння здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня за напрямом 035 Філологія сучасними методами науково-дослідної діяльності й компетентностями, достатніми для продукування нових ідей, розв’язання комплексних проблем у галузі дослідницько-інноваційної діяльності; набуття необхідного для здійснення професійної діяльності рівня знань, умінь, навичок, досвіду діяльності і підготовки до захисту науково-кваліфікаційної роботи (дисертації) на здобуття наукового ступеня доктора філософії (PhD) у галузі 03 Гуманітарні науки.

Перший (бакалаврський) освітній рівень вищої освіти

Другий (магістерський) освітній рівень вищої освіти