Козацький кіш імені Б. Хмельницького природничого факультету

Як вогонь безсмертний у віках не згас,

так козацька слава у серцях у нас!

На природничому факультеті працює козацький кіш — місцевий осередок Окремого науково-освітнього центру Українського козацтва імені Г.С. Сковороди. Козаки та берегині факультету активно беруть участь у волонтерській, науково-пошуковій, просвітницькій та спортивній діяльності.

Козацький рух дозволяє більш глибоко дізнатися про історію, культуру та традиції славного українського лицарства, взяти участь у їхньому відродженні. Традиційними заходами є: Фестиваль патріотичних організацій та спорту «Посвята у козаки та берегині», спортивні змагання за «Кубок Отамана», майстер-класи з писанкарства та проведення конкурсу на кращу писанку, волонтерські уроки «Козацька слава», пізнавальні екскурсії на о. Хортиця, Батьківщину Г.С. Сковороди — смт. Чорнухи.

Патріотичне виховання молоді крізь призму козацького руху значно активізує розвиток національної самоповаги, патріотизму, ідеї збереження та розвитку традицій національного відродження.