Спеціальність 052 Політологія, рівень вищої освіти Магістр

Програма підготовки освітнього рівня складається з таких компонентів:

  • Теоретична підготовка
  • Цикл загальної підготовки
  • Цикл професійної підготовки
  • Цикл дисциплін вільного вибору здобувача
  • Практична підготовка
  • Атестація

Концепція освітньої діяльності за спеціальністю 052 «Політологія» на другому (магістерському) рівні вищої освіти

Освітня діяльність Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди ґрунтується на концептуальних засадах Національної Доктрини розвитку освіти, Державній Національній програмі «Освіта» («Україна ХХІ століття»), Законом України «Про освіту», Законом України «Про вищу освіту», наказами Міністерства освіти і науки України, Статутом ХНПУ імені Г.С. Сковороди, Положенням про організацію освітнього процесу в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, затвердженого Вченою радою університету 16 грудня 2016 року, протокол № 10, Правилами внутрішнього розпорядку Університету та іншими нормативно-правовими актами.

Код та найменування спеціальності – 052 «Політологія»

Рівень вищої освіти – другий (магістерський) рівень вищої освіти та восьмий кваліфікаційний рівень за Національною рамкою кваліфікацій (НРК України – 8 рівень, FQ-ENEA – другий цикл, EQFLLL – 7 рівень)

Орієнтовний перелік спеціалізацій та освітніх програм.

Освітньо-професійна програма підготовки здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти за галуззю знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» спеціальністю 052 «Політологія».

Орієнтація освітньо-професійної програми. Освітньо-професійна програма «Політологія» передбачає набуття студентами теоретичних знань та практичних умінь і навичок, а також інших професійних компетентностей, достатніх для продукування нових ідей, розв’язання комплексних проблем у галузі професійної та/або дослідницько-інноваційної діяльності, результати якої мають наукове значення, теоретичне та практичне застосування.

Основний фокус освітньо-професійної програми та спеціалізації. Програма спрямована на оволодіння фундаментальними знаннями та навичками соціологічних досліджень, викладання соціально-політичних дисциплін у ВНЗ, враховує новітні вимоги щодо зв’язку теоретичних положень та їхнім застосуванням в аналізі соціально-політичної реальності через проходження науково-дослідної та виробничої практик; формує фахівців і викладачів із критичним способом мислення, здатних не лише використовувати набуті знання, але й генерувати нові на базі сучасних досягнень науки.

Загальний обсяг у кредитах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи та строк навчання – 90 кредитів ЄКТС, термін навчання – 1 рік 4 місяці (на базі повної вищої освіти).

Професійні стандарти, на дотримання яких планується спрямувати навчання.

Основною метою освітньої діяльності Університету за спеціальністю 052 «Політологія» за освітнім ступенем «магістр» є підготовка кваліфікованих фахівців у галузі політології, набуття студентами теоретичних знань та практичних умінь і навичок, оволодіння професійними компетентностями, що дозволять працювати в органах державної влади і місцевого самоврядування, політичних партіях і громадських організаціях, комерційних структурах на посадах політичних аналітиків і консультантів, політичних експертів, менеджерів виборчих кампаній, спічрайтерів тощо.

Перелік основних компетентностей, якими повинен оволодіти здобувач вищої освіти:

Інтегральна компетентність: Здатність розв’язувати спеціалізовані завдання в предметній сфері політології та застосовувати ключові теорії і методи політичних досліджень та аналізу політики у експертно-аналітичній, політико-організаційній, консультаційній, викладацькій і громадській сфері практичної професійної діяльності.

Загальні компетентності:

1. Базові знання з філософії освіти, в обсязі, необхідному для розуміння місця та ролі освіти у житті сучасного суспільства.
2. Базові знання в галузі педагогіки вищої школи та педагогічного менеджменту, що сприяють усвідомленню специфіки розвитку сучасної системи освіти.
3. Базові знання з психології, що формують основу для ефективної практичної науково-педагогічної діяльності.
4. Здатність до письмової й усної комунікації іноземною мовою (мовами).
5. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.
6. Здатність проведення досліджень на відповідному рівні.
7. Здатність генерувати нові ідеї (креативність).
8. Уміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми.
9. Здатність розробляти та управляти проектами.
10. Розуміння та сприйняття етичних норм поведінки відносно інших людей і відносно природи (принципи біоетики).

Фахові компетентності:

1. Здатність здійснювати теоретичний, методологічний та емпіричний аналіз актуальних проблем політичної науки та/або практики.
2. Здатність самостійно планувати, організовувати та здійснювати соціологічне дослідження з актуальних політичних проблем.
3. Здатність організовувати та реалізовувати просвітницьку та освітню діяльність для різних категорій населення у соціально-політичній сфері.
4. Здатність використовувати професійно-профільовані знання щодо виявлення специфіки та провідних соціально-політичних тенденцій розвитку українського суспільства.
5. Здатність використовувати професійно-профільовані знання щодо надання управлінських послуг у сфері публічного управління.
6. Здатність використовувати теоретичні знання, уміння та практичні навички для розробки науково обґрунтованих соціально-політичних прогнозів.
7. Здатність використовувати професійно-профільовані знання й уміння у практичній науково-педагогічній діяльності.
8. Здатність приймати фахові рішення у складних і непередбачуваних мовах, адаптуватися до нових ситуацій професійної діяльності.
9. Здатність оцінювати межі власної фахової компетентності та підвищувати професійну кваліфікацію.
10. Здатність дотримуватися у фаховій діяльності норм професійної етики та керуватися загальнолюдськими цінностями.

Орієнтовний перелік професійних кваліфікацій, які планується надавати.

Згідно з Національним класифікатором професій ДК 003:2010 фахівці, які здобули освіту за освітньо-професійною програмою 25710 «Політологія», можуть обіймати такі первинні посади:

  • 1473 Менеджери (управителі) у сфері надання інформації.
  • 1474 Менеджери (управителі) у сфері досліджень та розробок.
  • 1475.3 Менеджери (управителі) з дослідження ринку та вивчення суспільної думки.
  • 2310.2 Викладач вищого навчального закладу.
  • 2443.2 Політолог.
  • 2443.2 Політичний оглядач.
  • 2443.2 Консультант із суспільно-політичних питань (в партіях та інших громадських організаціях).
  • 2443.2 Експерт із суспільно-політичних питань.
  • 2447 Професіонали у сфері управління проектами та програмами.

Випускники спеціальності «Політологія» мають можливості працювати як державні службовці, менеджери (управителі), посадові особи громадських і самоврядних організацій, посадові особи державних органів влади, посадові особи органів державної виконавчої влади, посадові особи політичних організацій, посадові особи політичних партій, посадові особи академій наук і громадських організацій в соціально-культурній сфері, посадові особи інших самоврядних організацій, працівники апарату центральних органів державної влади, працівники апарату місцевих органів державної влади та ін.


 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.