Китайський культурний центр

Китайський культурний центр є наймолодшим серед Східних Центрів ХНПУ імені Г.С.Сковороди (хоча саме ця спеціальність була відкрита ще у 1994 р.). Центр було відкрито у січні 2016 року завдяки гранту Ханьшанського педагогічного університету (КНР) під час візиту офіційної делегації означеного університету на чолі з ректором паном Лінь Луньлунь. До складу делегації увійшли директор міжнародного Центру пан Ян Ян, декан факультету образотворчого мистецтва пан Сє Хенсін та декан педагогічного факультету пан Ван Гуйлінь. У церемонії відкриття Центру взяли участь Директор департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Анатолій Валерійович Бабічев, заступник директора департаменту Олександр Олегович Труш, керівництво університету на чолі з ректором Іваном Федоровичем Прокопенком. З Ханьшанським педагогічним університетом у 2011 році була укладена угода про науково-освітнє співробітництво, яка плідно виконується. В межах угоди здійснюється обмін студентами.

Керівником Китайського культурного центру стала Наталія Вікторівна Руда, викладач китайської мови кафедри східних мов ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Китайський культурний центр тісно співпрацює з посольством КНР в Україні, Інститутом Конфуція у Харкові, із закладами середньої освіти Харкова та області. Центр обладнано сучасною технікою (комп’ютер, мультимедійні пристрої), завдяки чому створено всі умови для якісного викладання китайської мови, що здебільшого проводиться саме у центрі, та проведення різноманітних культурних заходів, багато з яких стали традиційними:

  • майстер-класи з ієрогліфіки,
  • майстер-класи з чайної церемонії,
  • майстер-класи з виготовлення китайських новорічних прикрас,
  • майстер-класи з у-шу,
  • відвідування буддистського храму Чук-Лам,
  • лекції-презентації з різних аспектів культури, історії та освіти Китаю,
  • зустрічі з цікавими людьми,
  • організація виставок та фотовиставок,
  • видання тематичних стінгазет,
  • організація та проведення святкових концертів, присвячених Східному новому року тощо.

Протягом навчального року Китайський культурний центр приймає багато відвідувачів, здебільшого учнів шкіл Харкова та області. Також при центрі в якості експерименту створена волонтерська група ситуативних перекладачів з китайської мови з числа студентів 3-5 курсів китайського відділення для надання перекладацьких послуг як в системі ХНПУ імені Г.С.Сковороди, так і для зовнішніх користувачів. У разі необхідності вони з радістю допомагають студентам та аспірантам з КНР.

Основними завданнями Китайського культурного центру є: популяризація китайської мови та культури у Харкові та Харківській області; поглиблення культурних та освітніх зв’язків між Харківським педагогічним університетом та університетами КНР; надання актуальної інформації про Китай; надання своєчасної інформації щодо освітніх та культурних програм, які пропонують університети Китаю; допомога випускникам китайського відділення у працевлаштуванні в закладах середньої освіти КНР.

Китайський культурний центр планує зміцнювати міжнародні культурні та освітні зв’язки, розширяти тематику лекцій-презентацій, створити методичну базу для підвищення кваліфікації викладачів китайської мови.

З вересня 2018 р. відповідальною за роботу Китайського культурного центру стала Наталія Дмитрівна Сєкіна, викладач китайської мови кафедри східних мов.

Руда Наталія Вікторівна

 

61168,  м. Харків, вул. Валентинівська, 2, кор. В, к. 501,
тел.(0572)68-61-74
e-mail:

Сєкіна Наталія Дмитрівна

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.