Центри

Subscribe to RSS - Центри

Польський культурний центр


Зустріч з найвідомішим польським перекладачем Вітольдом Сковронським

20 жовтня 2023 у рамках роботи Польського культурного центру відбулася онлайнова лекція відомого польського перекладача Вітольда Сковронського про традиції перекладацької школи, яку він заснував у Познанському університеті Адама Міцкевича. Організувала зустріч керівниця Польського центру викладач Яна Василенко, технічну підтримку здійснювала доцент Вікторія Піддубна.

Пан Вітольд перекладав президентів, членів королівських родин, імператорів, тож має величезний практичний досвід перекладацької діяльності. Про свої професійні секрети пан Вітольд розповідав із натхненням, позитивними емоціями, гумором. Багато цікаво слухачі дізналися про особливості перекладу усних повідомлень (конференційний і синхронний переклад), про лінгвістичну й психологічну підготовку перекладачів у школі Вітольда Сковронського.

До лекції долучилися 50 учасників з університетів Харкова, Києва, Тернополя, Неаполя. Після лекції пан Вітольд дав відповіді на численні питання. Усі слухачі отримали задоволення від змістовного, насиченого, емоційного, корисного фахового спілкування.


День Конституції Республіки Польща

3 травня поляки відзначають національно значущу для них подію — створення Польської Конституції 1791 року, першої в Європі. З нагоди цієї дати в Польському центрі нашого університету 4 травня 2023 року відбулася гостьова лекція професора Познанського університету імені Адама Міцкевича пана Марека Міколайчика «Пам’ятні дати Польщі. День Конституції» на запрошення викладачки Яни Василенко (куратора Польського центру). На лекцію були запрошені викладачі й студенти нашого університету, а також колеги з Харківської гуманітарно-педагогічної академії. Пан професор ознайомив спільноту з історичними передумовами створення Конституції, її державнотвірними засадами, що спиралися на ідеї Просвітництва, подіями прийняття й затвердження цього документа.

Пану професорові було важливо не тільки розповісти про Конституцію, а й дати відповіді на питання. Питань було достатньо, аби розгорнулася дискусія. Тож спілкування виявилося цікавим, пізнавальним, продуктивним.

Попереду ще багато проєктів у Польському центрі, які зацікавлять товариство.


Польський культурний центр знову відкрив двері

Польський культурний центр було відкрито в нашому університеті 2017 року за участі Консулату Республіки Польща в Харкові. Там відбувалися українсько-польські заходи, зустрічі з цікавими людьми. Але онлайновий формат доби пандемії й теперішньої війни призупинив нашу спільну, живу комунікацію зі студентами, викладачами-полоністами й поляками.

28 березня 2023 року роботу Центру було поновлено цікавим заходом «Znane polskie kobiety» («Відомі польські жінки»). Директорка Центру (викладачка-полоністка українського мовно-літературного факультету) пані Яна Василенко підготувала цікаву програму для студентів і гостей заходу, серед яких були стейкхолдер університетської ОП 014 СО «Українська мова і література, польська мова в закладах освіти» (бакалаврат) пані Маргарита Кондратенко; гарант ОП 035 Філологія (магістратура) пан Роман Міняйло (Харківська гуманітарно-педагогічна академія). Захід відкрили візуальною презентацією про становлення полоністики в нашому університеті, яку підготувала доцент пані Вікторія Піддубна. Далі була підготовлена студентами й викладачами інформація про відомих польських жінок, які відзначилися в науці, культурі, освіті.

Сподіваємося, що українсько-польська комунікація в межах роботи Центру буде надалі продуктивною й цікавою для студентів і всіх, хто вивчає польську мову.

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.