Перенесення щорічної відпустки на інший термін: консультує юрист
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про відпустки» щорічна відпустка на вимогу працівника має бути перенесена на інший період у разі (обов’язкове перенесення на вимогу працівника):
Відпустку також має бути перенесено на інший період або продовжено відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону України «Про відпустки» у випадках:
У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і власником або вповноваженим ним органом.
Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки на інший період, настали під час її використання, невикористана частина щорічної відпустки надається після закінчення дії причин, які її перервали, або за згодою сторін переноситься на інший період із додержанням вимог ст. 12 Закону України «Про відпустки»:
При продовженні відпустки у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю невикористана частина щорічної відпустки по закінченні тимчасової непрацездатності не використовується працівником самостійно, вона має бути надана (лист Мінсоцполітики від 31.01.2012 р. № 30/13/133-12).
В окремих випадках ( як виняток) у зв’язку з виробничою необхідністю, коли надання відпустки в раніше обумовлений період може несприятливо відобразитися на роботі підприємства, відпустка може бути перенесена з ініціативи роботодавця. Таке перенесення відбувається з дотриманням таких умов:
У наказі про перенесення відпустки має бути вказано період, коли саме планується надати відпустку.
Юридичний відділ ЦК Профспілки
ПРО ПРАВО НА ДОДАТКОВУ СОЦІАЛЬНУ ВІДПУСТКУ У 2019 РОЦІ
Як роз’яснили фахівці Держпраці, згідно зі статтею 19 Закону України «Про відпустки» (далі – Закон) додаткова відпустка на дітей тривалістю 10 календарних днів надається таким особам: жінці, яка працює та має двох або більше дітей віком до 15 років; жінці, яка має дитину з інвалідністю; жінці, яка усиновила дитину; матері особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи; одинокій матері; батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи, який виховує їх без матері (у тому числі, коли мати перебуває у лікувальному закладі тривалий час); особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи; одному з прийомних батьків Відпустка надається без урахування святкових і неробочих днів та залежить від віку дитини.
Стаття 19 Закону окреслює лише вік дітей для категорії «жінка, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років». Закон не визначає вік дитини з інвалідністю, усиновленої дитини, дитини під опікою, дитини в одинокої матері (батька). Тож у таких випадках діють загальні норми.
Відповідно до чинного законодавства України дитина — це особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно із законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше. Відтак, наприклад, одинокій матері право на додаткову відпустку гарантується до досягнення її дитиною 18 років. Відпустка є соціальною і надається щорічно в будь-який час календарного року, незалежно від відпрацьованого часу або дати народження дитини (до чи після). Право на додаткову соціальну відпустку тривалістю 10 календарних днів залишається за працівником і в році досягнення дитиною граничного віку для надання такої відпустки.
З сайту http://obkom.kharkov.ua
Ім'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.