Артюх Олена Іванівна

АРТЮХ ОЛЕНА ІВАНІВНА

кандидат філологічних наук, доцент,

доцент кафедри зарубіжної літератури та слов’янських мов.

  ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА   

У 1979 – 1984 рр. навчалась на відділенні російської мови і літератури філологічного факультету Харківського державного університету імені О.М. Горького (нині ХНУ імені В.Н. Каразіна).

У 1990 – 1993 рр. навчалась в аспірантурі при кафедрі російської мови Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

У 1994 р. у Харківському державному університет імені О.М. Горького захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук на тему: «Семантика відмінникових прикметників із семою «емоціонально-психічний стан» у діахронії» за спеціальністю 10.02.02 – російська мова.

Вчене звання доцента отримала у 1996 р.

  ПРОФЕСІЙНА КАРʼЄРА  

З 1984 по 1987 р. – учитель російської мови і літератури, середня школа №135, м. Харків;
З 1987 по 1990 р. – викладач кафедри російської мови (сучасної російської мови) Харківського державного педагогічного інституту імені Г.С. Сковороди.
З 1990 по 1993 р. – аспірант кафедри сучасної російської мови ХДПУ імені Г.С. Сковороди;
З 1993 по 1994 р. – викладач кафедри сучасної російської мови ХДПУ імені Г.С. Сковороди.
З 1994 по 1995 р. – старший викладач кафедри мовознавства ХДПУ імені Г.С. Сковороди.
З 1995 по 2010, з 2012 по теперішній час – доцент кафедри мовознавства (кафедри російської мови, кафедри слов’янських мов, кафедри зарубіжної літератури та слов’янських мов) ХНПУ імені Г.С. Сковороди.
З 1995 по 2015 р. – редактор газети «Учитель» ХНПУ імені Г.С. Сковороди.
З 1997 по 2001, з 2004 по 2006 р. – доцент кафедри російської мови Хебейського педагогічного університету (м. Шицзячжуан, КНР) (за договором про співпрацю, обмін викладачами між ХНПУ імені Г.С. Сковороди та Хебейським педагогічним університетом).
З 2010 по 2012 р. – в. о., завідувач кафедри мовної підготовки ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

  НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА  

За час роботи в університеті викладала різні навчальні дисципліни, зокрема, «Фонетика сучасної російської мови», «Лексикологія сучасної російської мови», «Методика викладання російської мови», «Методика викладання російської мови як іноземної», «Історична граматика російської мови», «Фонетика польської мови», «Лексикологія польської мови», «Теоретичний курс польської мови», «Практикум усного та писемного польського мовлення», «Російська мова як іноземна».

  НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ   

Наукові інтереси – лексика та фразеологія сучасної російської мови; методика викладання російської мови як іноземної; порівняльна лексикологія та фразеологія.

Автор понад 50 робіт, серед яких «Новітній українсько-російський словник» (у співавторстві, Харків, 2000), посібники «Современный русский литературный язык. Лексикология: Тестовые задания для студентов филологических факультетов» (у співавторстві. Харків, 2008), «Современный русский литературный язык. Фонетика: Хрестоматия» (Харків, 2009), методичний посібник для іноземних студентів, що вивчають російську мову «Грамматика русского языка: Таблицы и схемы» (у співавторстві, Харків, 2011), «Современный русский язык. Лексикология. Первый модуль» (у співавторстві, 2015), «Современный русский язык. Лексикология. Второй модуль» (2015), «Польща знана і незнана: навчальний посібник для аудиторної та самостійної роботи студентів, що вивчають польську мову» (Харків, 2017), методичні рекомендації з фонетики та орфоепії сучасної російської мови, статті з порівняльної фразеології російської та китайської мов, питань історичної лексикології, методики викладання російської як іноземної тощо.

Керівник магістерських наукових досліджень, учасників студентських наукових конференцій.

  ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ  

Голова і член оргкомітетів студентських наукових конференцій.

З 2017 року – керівник Регіонального центру польської мови, культури і науки.

  ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК  

З 1997 по 2001, з 2004 по 2006 р. – стажування при кафедрі російської мови Хебейського педагогічного університету (м. Шицзячжуан, КНР).

Сертифіковане підвищення кваліфікації на кафедрі інформаційних технологій ХНПУ імені Г.С. Сковороди без відриву від виробництва 2014 р.

  НАГОРОДИ І ВІДЗНАКИ  

2005 р. – Премія дружби «Yan Zhao friendship awards» Народного уряду провінції Хебей, КНР.
2008 р. – Почесна грамота Управління у справах преси та інформації Харківської обласної державної адміністрації.
2017 р. – медаль «Г.С. Сковорода» ХНПУ імені Г.С. Сковороди.
2018 р. – пам’ятне посвідчення ХНПУ імені Г.С. Сковороди переможця у номінації «Наставник молоді».
2019 р. – пам’ятне посвідчення ХНПУ імені Г.С. Сковороди переможця у номінації «Кращий куратор».
 

E-mail: napyshy.oleni@gmail.com


Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.