Освіта та наукова підготовка:
У 2003 р. закінчила ХДПУ імені Г.С. Сковороди за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Історія» (кваліфікація «Вчитель історії та суспільствознавства»). У 2007 році захистила кандидатську дисертацію на засіданні спеціалізованої вченої ради Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна на тему: «Охорона, вивчення і використання пам’яток історії та культури на Харківщині (1920 – червень 1941 рр.)» (спеціальність 07.00.01 – історія України). Науковий керівник – проф. Білоцерківський Василь Якович.
Професійна кар’єра:
Науково-дослідна діяльність:
Має понад 60 наукових статей з проблем охорони, вивчення, збереження та використання культурної спадщини Харківщині у 1920 – червні 1941 рр. Співавтор колективної монографії: Радянські репресії серед інтелігенції Харкова. 1933 р. / «Масавыя рэпрэсіі ў СССР у гістарычных даследаваннях і калектыўнай памяці». Мінск, 2018. С. 59 – 82.
Брала участь у ряді міжнародних та Всеукраїнських конференціях. Здійснює керівництво науковою роботою студентів, результатом якої є публікації тез та статей у наукових збірниках. Науковий керівник студентських проектів-переможців у конкурсі «Харків – місто молодіжних ініціатив» (2017, 2018, 2019 роки).
Сфера наукових інтересів: охорона пам’яток історії та культури; збереження культурної спадщини Харківщини у 1920 – червні 1941 рр.; репресії серед пам’яткоохоронців Харківщини у 1933, 1937 рр.; пам’ятки історії та культури Харківщини у ХХІ столітті.
Навчально-методична робота:
Викладає курси «Давня та середньовічна історія України», «Історія України ранньомодерного часу», «Україна: історія і сучасні реалії», «Теорія і практика масової комунікації та історія розвитку спічрайтерства». Розробила авторський спецкурс «Охорона культурної спадщини України».
Громадська діяльність
Є членом ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури» (УТОПІК), ГО «Окремий науково-освітній центр Українського козацтва імені Г.С. Сковороди».
Брала участь у журі конкурсу робіт з історії «Мала академія наук України» (районні етапи).
Професійний розвиток:
В грудні 2016 р. проходила підвищення кваліфікації у формі стажування на кафедрі історії України Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.
3-13 липня 2017 року брала участь у Літній школі для викладачів та аспірантів «Історія Голокосту та пам’ять в Україні», що була організована історичним факультетом Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Центром дослідження геноцидів і масових репресій, Українським Центром вивчення Голокосту, Центром наукових досліджень Голокосту імені Джека, Джозефа та Мортона Манделя Меморіального музею Голокосту США.
У червні 2019 р. склала іспит з англійської мови та отримала сертифікат про знання іноземної мови на рівні В2.
Посилання на профіль у Google Академії
e-meil: chernikova.hnpu@gmail.com
Ім'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.