День університету #SkovorodaFamilyDay

Зі святом, дорогі сковородинівці!

Шановні професори й викладачі, студенти, аспіранти, співробітники, ветерани та всі, хто носить горде звання випускника Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди! Щиро вітаю вас з 216-ю річницею від дня заснування Сковородинівського університету!

ХНПУ імені Г.С. Сковороди, уславлений багатовіковими традиціями формування справжньої еліти українського суспільства – освітян і науковців, літераторів, митців, спортсменів. Історія, традиції, потужний професорсько-викладацький склад і впровадження інноваційних технологій в освітній процес дозволили університету посісти почесне місце серед провідних педагогічних вишів України.

За роки 216-річного  існування університет не змінював свого призначення: «навчати мистецтва вчити інших» і у цілому підготував  понад 220 тисяч висококваліфікованих учителів. Тільки за роки незалежності України дипломи бакалаврів та магістрів отримали понад 130 тисяч випускників.

Головне ж багатство нашого університету – щирі, щедрі та безмежно талановиті люди, які своєю працею створюють імідж та добру славу Alma Mater, є взірцем для сучасних студентів. Кожен із вас є важливою частиною Сковородинівської родини! Лише спільними зусиллями ми можемо подолати всі виклики такого непростого 2020 року і повернути впевненість у мирне й успішне майбутнє нашої рідної України.

Нехай у нашому колективі завжди панує взаємоповага і злагода! Сердечно бажаю вам широких і щасливих доріг, миру і віри, творчої наснаги і натхненної праці на благо Сковородинівського університету! 
Щиро - в.о. ректора
Юрій Бойчук

03 грудня 2020 року, відбулося онлайн-святкування Дня університету #SkovodaFamilyDay, до 216 річниці від дня заснування Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. Урочистості відбудулися на офіційних сторінках соціальних мереж університету протягом тижня. 

У межах проведення #SkovorodaFamilyDay відбулися такі заходи:

3 грудня 2020 року
  • о 9-00 - покладання квітів біля пам’ятника Г.С. Сковороди, 
  • 09:00-18:00 (вул. Валентинівська,2)  - Дебатний турнір на кубок імені Г. Сковороди, 
  • впродовж дня - флешмоб «Моя улюблена цитата Г.С. Сковороди» #ПроцитуйСковороду
  • впродовж дня - флешмоб «Поділися найулюбленішими світлинами зі студентських років» #KhNPUmoments
  • впродовж дня - відеоролик святкування 200,205,210,215 – річчя,
  • впродовж дня - оnline вітання від випускників минулих років #ПривітайХНПУ
  • Відеопрезентація  «ХНПУ крізь роки».
​​30 листопада – 03 грудня 2020 року
  • Публікація кращих робіт «Дебют-2020» та «Моя група – моя гордість»
30 листопада – 04 грудня 2020 року 
  • Публікація роботи переможців відео Студентська наука, 
  • Публікація відео наука на факультетах.
 
Покладання квітів біля пам’ятника Г.С. Сковороди:
Стало доброю традицією сковородинівської родини щороку відзначати День університету #SkovorodaFamilyDay у грудні - адже саме 03 грудня 1722р. народився видатний український просвітитель, філософ, педагог Григорій Савич Сковорода, чиє ім'я носить наш виш.
03 грудня 2020 року сковородинівці вшанували пам’ять Григорія Савича та поклали квіти до його пам'ятника на головній площі університету. Серед учасників заходу були керівництво університету, декани, викладачі та студенти.

Нас вітають:

Ван Дацзюн, аташе з питання освіти і культури Посольства КНР в Україні вітає нас з 216-ю річницею заснування ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Маріано Чайковський, почесний консул України в м.Курітіба (Бразилія) вітає нас з 216-ю річницею заснування ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Марк Гольдман (Ізраїльський культурний центр міста Харкова) вітає нас з 216-ю річницею заснування ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Пан Вітторіо Сиротюк, президент української діаспори у Бразилії вітає нас з 216-ю річницею заснування ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Вітання з 216-ю річницею ХНПУ імені Г.С. Сковороди від голови університетського центру славістики Державного університету середнього заходу (місто Іраті, штат Парана, Бразилія), пана Клодожіла Фабіано Рібейро дос Сантоса.

Вітання від Віолетти Каледа, випускниця 2018 року, директор в "Світ дитини Montessori".

Нас вітає Місостов Тотраз Юрійович, к.і.н., доцент кафедри всесвітньої історії, випускник історичного факультету 1997 року.

Приймаємо вітання від Дмитра Карюченка, заслуженого майстра спорту, чемпіона світу і Європи з фехтування, випускника економічного, юридичного і факультетуту фізичного виховання і спорту.

Привітання з нагоди 216-річниці університету від випускниць факультету мистецтв Наталії Лютих (2008 рік випуску), заступник директора по навчально-виховній роботі в "Школі сучасних театрально-сценічних напрямків" та Яценко Олени (2004 рік випуску).

Вітання від випускників учасників творчих колективів університету.

Відеопривітання з нагоди святкування 216-річчя ХНПУ отримали від Ілони Вовк, випускниці історичного факультету 2018 року.
Коханова Олена Олександрівна, вчитель історії та правознавства Безлюдівського юридичного ліцею імені Героя Радянського Союзу І.Я. Підкопая, спеціаліст вищої категорії, старший учитель, кандидат історичних наук. 2012 рік випуску.

Вітання із Сінгапуру від Ксенії Вохмяніної, випускниці факультету мистецтв 2015 року.

Вітання з Кремнієвої Долини (Штат Каліфорнія, США) від випускниці факультету іноземної філології (2006р.), к.п.н. Ірини Елліс

Ксенія Томанек (Москаленко), випускниця 2018 року
викладачка польської мови (м. Бидґощ, Польща)

привітання від Катерини Садурської, заслужений майстер спорту з синхронного плавання, учасниця Олімпійських Ігор у Ріо-де-Жанейро, призерка чемпіонату Світу і чемпіонка Європи, випускниця факультету фізичного виховання і спорту 2017 року.

Відеопривітання від Топоріна Ігора, випускника природничого факультету 2015 року, директор школи в Дергачівському районі.

Вітання від Акименко Катерини, випускниці факультету психології-соціології 2012 року.


Людмила Лисунова

Сьогодні свято в нашому дорогому Університеті ХНПУ імені Г.С. Сковороди День Університету, а також День народження Григорія Савича Сковороди.... Ось така ностальгія...пройшло багато років...а як вчора..Мій Випускний...і дорога в велике життя...після цього було багато взлетів і падінь...багато щасливих моментів...складних і сумних...але в серці залишалися теплими спогадами навчання в нашому університеті) Скрізь роки несеш ці моменти і згадуєш з теплотою і вдячністю, усіх викладачів, тих, хто допоміг знайти себе і як професіоналу, і як людині .

"Майбутнім ми маримо, а сучасним гордуємо: ми прагнемо до того, чого немає, і нехтуємо тим, що є, так ніби минуле зможе вернутись назад, або напевно мусить здійснитися сподіване."
Г.С.Сковорода

Валерия Бабич

"Сьогодні, День народження улюбленого університету, гортаю студентські фотографії... Так непомітно промайнуло- прошуміло майже два роки... Навіть не віриться, що так швидко летить час. Ось ми, новоспечені магістри, гордо тримаємо в руках свої дипломи і перед нами відкрита дорога у доросле, самостійне життя... Скільки надій, мрій і планів було у нас тоді!!! По-різному у кожного з нас реалізуються плани і збуваються мрії. Часом, життя вносить свої корективи. Але я точно знаю, що роки, проведені у стінах університету, я буду завжди згадувати з любов'ю і вдячністю.
Університетська студентська та викладацька сім'я, наша чудова завідуюча кафедри та увесь профессорсько- викладацький склад кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки, зробили з учорашньої школярки успішну, впевнену в собі, сміливу особистість, яка вміє ставити цілі і досягати успіху. Вони навчили жити яскраво, зігріваючи своїм теплом близьких та рідних і приносити користь людям. Саме вони – створили з мене Людину, і я дуже вдячна за це!

У ці святкові для університету дні, хочеться побажати і студентам, і викладачам міцного здоров'я, терпіння, багато-багато творчих ідей і сил для їх втілення! Люблю всіх вас, пам'ятаю і дуже сумую..."


Вітання від Кизименко Оксани Миколаївни, випускниця 2019 року, заступник директора з НВР Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 142.

"Щиро вітаю зі святом!
Ваша наполеглива праця, добросовісне служіння справі, невтомний творчий пошук і високий професіоналізм допомагають молодому поколінню обрати свій життєвий шлях і стати справжніми фахівцями своєї справи.
Від щирого серця бажаю вам здоров’я, творчого натхнення, мудрості, терпіння і впевненості у завтрашньому дні.
Щастя, добра, благополуччя Вам і вашим родинам!
"


Старагіна Анастасія, випускниця 2018 року факультету початкового навчання. (Prywatna międzynarodowa szkoła edukacji innowacyjnej w Łodzi, młodszy nauczyciel).

"Сьогодні, напередодні Дня народження улюбленого університету, гортаю студентські фотографії... Так непомітно промайнуло-прошуміло майже два роки... Навіть не віриться, що так швидко летить час. Ось ми, новоспечені магістри, гордо тримаємо в руках свої дипломи і перед нами відкрита дорога у доросле, самостійне життя... Скільки надій, мрій і планів було у нас тоді!!! По-різному у кожного з нас реалізуються плани і збуваються мрії. Часом, життя вносить свої корективи. Але я точно знаю, що роки, проведені у стінах університету, я буду завжди згадувати з любов'ю і вдячністю.
Університетська студентська та викладацька сім'я, наші чудові Тетяна Олексіївна, Ірина Володимирівна та Ірина Тихонівна, зробили з учорашньої школярки успішну, впевнену в собі, сміливу особистість, яка вміє ставити цілі і досягати успіху. Вони навчили жити яскраво, зігріваючи своїм теплом близьких та рідних і приносити користь людям. Саме вони – створили з мене Людину, і я дуже вдячна за це!
У ці святкові для університету дні, хочеться побажати і студентам, і викладачам міцного здоров'я, терпіння, багато-багато творчих ідей і сил для їх втілення! Люблю всіх вас, пам'ятаю і дуже сумую..
."


Привітання Вакуленко Тетяни Сергіївни випускниці фізико-математичного факультету 2006 року, заступниці директора УЦОЯО.


Почерніна Анастасія Григорівна - телеведуча служби новин «Вісті», журналіст, входить до складу Національної спілки журналістів України. Навчалася на факультеті фізичного виховання, 2012 рік випуску з червоним дипломом, у 2015 році закінчила денну аспірантуру.

Вважаю педагогічну освіту найбільш універсальною, комунікативні навики та відмінне володіння українською мовою дозволили займатися журналістською діяльністю. Гарна постать в ефірі та впевненість завдяки спорту, особливо - художній гімнастиці. Хочу побажати усім «сковородинівцям» знайти себе та відчути власний зірковий час! Адже, як казав Г.С.Сковорода, « Найбільша втрата - це втрата часу", тож нехай щастить і до зустрічі в ефірі.


Макєєв Сергій Петрович – навчався 2004-2009 рр., методист центру освітніх технологій Управління освіти адміністрації московського району Харкіської міської ради

Я всіх присутніх хочу привітати
Із датою святковою – тому,
Що університет наш – Almamater,
Двісті шістнадцять років вже йому!
ін дав нам всім дорогу у майбутнє,
Дав певний старт в житті, це не секрет.
Для мене особисто незабутній
Мій рідний історичний факультет.
Я пам’ятаю запал свій юнацький,
Надії всі і звершення свої,
А ще – чудовий склад наш викладацький,
Це рідної культури носії!
Це не люб’язність, хочу я відкрито
Промовити святкової пори:
Ви корифеї, дійсно ви – еліта,
Доценти наші і професори!
«Сковородинівці» - так гідно і ласкаво
Ми всі, випускники, себе звемо!
Тому, напевно, й успіх є у справах,
Бо ми звання це гідно несемо!
Знання, що тут отримані, - багатство,
Аудиторій тиша – рідний дім.
Із вдячністю я згадую козацтво,
Бо дуже ми захоплювались цим!
Це сформувало і кар’єри кроки,
І в серці теж залишило тепло:
Я педагог, успішний «Вчитель року»
І методист Московського РУО!
Секретам фаху інших вже навчаю,
Щоб творчий імпульс кожний вчитель мав…
Та свій схід до вершин, це добре знаю,
Колись я саме тут розпочинав.
Ми всі тут: математики, естети,
Філологи – були одна сім’я!
Педагогічний університете,
За все тобі вклоняюсь зараз я!

Я, Долгін Роман Вікторович, випускник фізико-математичного факультету ХНПУ ім. Г.С Сковороди 2012 року. 
Після випуску отримав спеціальність вчителя фізики та астрономії і одразу почав працювати вчителем інформатики та фізики в Куп’янській гімназії №2. Завдяки знанням, умінням та навичкам, які отримав під час навчання в вузі зміг здобути повагу в педагогічному  та батьківському колективах, та довіру і зацікавленість в моїх предметах серед учнів. На даний час маю І педагогічну категорію.
В 2019 році, незважаючи на свій молодий вік, вирішив прийняти участь в конкурсі на заміщення посади директора Куп’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11, який пройшов успішно та був призначений на цю посаду, де працюю по теперішній час. Успіхам своєї педагогічної кар’єри завдячую викладацькому колективу, якому вдалося закласти в мені професійні риси.
За весь час моєї роботи жодного разу не виникло сумніву в правильності вибору професії та вузу.

Бажаю успіху та процвітання рідному університету та чекаю випускників ХНПУ ім.. Г.С Сковороди в своєму колективі.


Я пам'ятаю день, коли вперше переступила поріг Харківського педагогічного інституту ім. Г.С. Сковороди.
Я, сільська дівчина, яка далі свого села була хіба що в райцентрі, приїхала і сама без сторонньої допомоги знайшла потрібний мені вуз…
Мене вразила ця атмосфера: аромат, запах, Дух Книг; поважні й високоосвічені викладачі, надзвичайно ввічливі, культурні, фахівці своєї справи. Я дивилась на них з благоговінням.
Це було у далекому 1984 році, коли я вступила до омріяного вузу. Закінчила його у 1988 році.
Моїм куратором була Людмила Григорівна Пєнцова. Так багато хочеться розповісти про наше студентське життя!..
Який підбір викладачів!.. Який контингент однокурсників!..
 Ми дружимо і спілкуємося по цей день! 
Я не злукавлю, коли скажу, що роки навчання були одними з найкращих у моєму житті.
Для власного становлення мені університет дав важливий інструмент: вищу освіту, завдяки якій я реалізувала себе як вчитель. Я відчувала свою цінність саме тому, що отримала освіту саме тут. 
І хоч вчилася я у старім корпусі на Чернишевського, проте будівництво нового не пропускала: разом з усіма закладала цеглинку нового університету.

Любі сковородинівці! Ми - одна велика сім'я!

Так приємно це відчувати 32 роки поспіль.

Бажаю усім викладачам найміцнішого здоров'я, гідних студентів і гідних зарплат.

Бажаю вам, дорогі студенти, усім і кожному реалізації, щоб ваші знання не лежали на полиці, щоб ви були зайняті обов'язково улюбленою справою. Адже улюблена справа ніколи не стане тягарем, обов'язком. Вона буде радістю помноженою на повагу людей.

Будьте здоровими, будьте коханими і обов'язково -  щасливими! Хай життя ваше буде кольоровим!

Нашому університету - РОЗВИТКУ, підтримки держави на всіх рівнях!

З великою повагою і вдячністю до вас - Валентина Білоус, студентка- випускниця 1988р., 41 групи українського відділення філологічного факультету ХДПІ ім.Г. С. Сковороди.

P.S.: Я пишаюся тим, що вчилася саме у цім вузі. Вдячна Долі за викладачів, за друзів на все життя. Сподіваюся, що через роки ви теж так скажете.


 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.