Ботанічний сад

Ботанічний сад ХНПУ імені Г.С. Сковороди був створений на базі дендрарію університету у 2005 р.

Основними задачами ботанічного саду є планування та проектування нових посадок, реконструкції вже існуючих насаджень, розширення старих колекцій рослин відкритого та захищеного ґрунту та збору нових, їх облік, розмноження та вирощування посадкового матеріалу для потреб ботанічного саду, а також налагоджування стосунків з ботанічними садами України з метою поповнення колекцій рослин, обміну та придбання посадкового матеріалу, обміну досвідом, спільного проведення наукових досліджень та оптимізації учбового процесу в нашому університеті.

Загальна площа ботанічного саду складає 12 га. Загальна кількість таксонів ботанічного саду складає на теперішній час більш ніж 2500 одиниць з 5 відділів вищих рослин. За географічним походженням рослини ботанічного саду представляють Європу, Азію, Північну та Південну Америки, Африку, Австралію та Океанію, а за еколого – кліматичними зонами – тундру, тайгу, зону широколистих лісів, степ, пустелі та напівпустелі, вологі тропічні та екваторіальні ліси, високогір’я.

У 2006 році на базі дендрарію університету створено ботанічний сад.

61168,  м. Харків, вул. Валентинiвська (Блюхера),2

тел. 343-2-666

Маліченко Євген Тихонович

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.