Ботанічний сад

 
Ботанічний сад ХНПУ імені Г. С. Сковороди знаходиться за адресою вул. Валентинівська, 2. Сад має відкритий  ґрунт та оранжерею,  на площі 8 га розташовані колекційні ділянки: розарій, пінетум, сиренгарій, альпійські та кактусові гірки, колекції півників, тюльпанів, лілій, рододендронів та ін.
В 1988 р.  після будівництва нового корпусу ХНПУ імені Г. С Сковороди, прилегла територія, 14га, була відведена під дендрарій педагогічного університету, зараз площа освоєних земель сягає близько 8 га. В цей час були закладені перші посадки (ялинова та березова алеї). В 1992 р. під керівництвом завідуючої відділом дендрології ботанічного саду ХНУ А. Т. Володарської був розроблений проект з озеленення території. Але лише частина цього проекту була реалізована. У 1994 р. була заснована та відкрита оранжерея, в 2007 році була добудована додатковою ланкою. В 1997-1999 рр. почалась закладка колекцій ірисів бородатих, нарцисів, тюльпанів. У 2000 р. була закладена основа для сиренгарію (бузок амурський, б. Вольфа, б. юнаньський, б. пухнастий, б. дрібнолистий, були вирощенні підвої та привиті 22 сорти бузку).
БС ХНПУ підтримує двосторонній обмін інформативним і насінним матеріалом із 40 ботанічними садами України та зарубіжних країн, завдяки чому колекції ботанічного саду за 10 років існування розширились у десятки разів і щорічно поповнюються новими екземплярами.
Також ботанічний сад може співпрацювати з іншими факультетами університету (надання екскурсійних послуг, створення тематичних куточків),  школами, коледжами та університетами нашого міста.

61168,  м. Харків, вул. Валентинiвська (Блюхера),2

тел. 343-2-666

Маліченко Євген Тихонович

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.