Ізраїльський культурний центр

Центр вивчення ізраїльської культури та івриту ХНПУ імені Г.С.Сковороди було відкрито у 2010 році як спільний культурний центр ХНПУ імені Г.С. Сковороди та Посольства Держави Ізраїль в Україні в особі Ізраїльського культурного центру м. Харкова.

Першим відповідальним за роботу центру від ХНПУ імені Г.С. Сковороди була старший викладач івриту кафедри східних мов Компанієць Олександра Вікторівна.

Основними завданнями Центру є: популяризація мови іврит та ізраїльської культури у Харкові та Харківській області; поглиблення культурних та освітніх зв’язків між Харківським педагогічним університетом та університетами Ізраїлю; надання актуальної інформації про Державу Ізраїль; надання своєчасної інформації щодо освітніх та культурних програм, які пропонують університети Ізраїлю.

Центр вивчення ізраїльської культури та івриту – це місце проведення культурних та освітніх програм, семінарів та тематичних зустрічей. У вересні-жовтні 2015 року Центром було проведено 2 відкриті лекції, присвячені географічному положенню, державній символіці, адміністративному розподілу Сучасного Ізраїлю, відбулося святкування свята «Новий Рік за традиційним календарем». Визначною подією та доброю традицією стала участь студентів, викладачів відділення івриту та усіх бажаючих у щорічному святкуванні Хануки.

Центр плідно співпрацює з Ізраїльським культурним центром «Натів» у м. Харкові при Посольстві Держави Ізраїль в Україні. Ці два центри пов’язує майже десять років співпраці, участі у спільних програмах та проектах, науково-методичних конференціях, лекціях, семінарах, тренінгах та майстер-класах. Одним з головних напрямків співпраці є постійні лекції, тренінги та майстер-класи для студентів факультетів університету, які читають ізраїльські спеціалісти. Так, у травні 2013 року курс лекцій, присвячений творчості ізраїльського нобелевського лауреата Йосефа Агнона для студентів іноземної філології, прочитала доктор філологічних наук, літературознавець, перекладач Зоя Копельман. У березні 2015 року студенти історичного факультету прослухали курс лекцій доктора Ієрусалимського університету, викладача школи для іноземних студентів Центра Чейза доктора Іллі Лурьє «Нарис історії євреїв Східної Європи». У листопаді 2016 року студенти і викладачі університету долучилися до роботи психологічних майстер-класів від представників ізраїльського центру соціальної роботи з сім’єю "Майя" під керівництвом  доктора психології Михайла Кіпніса. У квітні 2018 року відбулася конференція «Ізраїльський феномен неформальної освіти». Учасниками з ізраїльської сторони були виконуючий обов’язки директора Ізраїльського культурного центру у Харкові Арік Лідерман, директор відділу культурних і освітніх програм організації «Натів» при канцелярії прем'єр-міністра Ізраїлю Софі Коцер, директор освітніх програм міжнародної школи педагогічного коледжу «Оранім» Габі Фарберов.

Загалом за роки співпраці між Ізраїльським культурним Центром та університетом, було здійснено більш ніж 30 різноманітних культурно-освітніх заходів. Серед них інформаційні виставки, олімпіади з мови іврит, лекції ізраїльських спеціалістів, семінари, тренінги.

В означених заходах, які проводилися Центром, взяли участь не тільки студенти ХНПУ імені Г.С.Сковороди, які вивчають іврит, а і слухачі курсів івриту при Ізраїльському культурному центрі м. Харкова.

Зараз відповідальною за роботу Центру вивчення ізраїльської культури та івриту є викладач івриту кафедри східних мов ХНПУ імені Г.С. Сковороди Валерія Михайлівна Баличева. Центр планує поглиблювати культурні та освітні зв’язки між університетом та Державою Ізраїль.

Компанієць Олександра Вікторівна

 

61168,  м. Харків, вул. Валентинівська, 2, кор. В, к. 419,
тел.(0572)68-61-74
e-mail:

Баличева Валерія Михайлівна

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.