Музейний комплекс університету

Музейний комплекс ХНПУ імені Г.С. Сковороди створено на початку 2022 року на підставі рішення Вченої Ради Університету, як структурний підрозділ Університету.

Основними завданнями Музейного комплексу є вивчення та збереження історії університету, розвиток інтересу до традицій ХНПУ імені Г.С. Сковороди, його повсякденної діяльності, перспектив розвитку, сприяння студентам і викладачам університету у вивченні історії Харкова та України, діяльності видатних історичних особистостей, національно-патріотичне та естетичне виховання студентів університету.

До складу Музейного комплексу входять:

  1. Музей історії університету
  2. Ботанічний музей
  3. Музей анатомії
  4. Виставкова зала «Музей букваря»
  5. Зоологічний музей ім. О.П. Кропивного
  6. Музей історії науки «FMF Open Space»
  7. Музей іграшки
  8. Музей етнодизайну.

З початку діяльності музейного комплексу, основний акцент в роботі було зроблено на активізації музейно-виставкової діяльності в університеті. А саме, проведення під егідою комплексу низки виставок науково-технічного напрямку, проведення екскурсій для студентів і викладачів Університету, співробітників інших ЗВО Харкова), проведення екскурсій для студентів та аспірантів в музеї історії університету та музеї, які розташовані на факультетах.


м. Харків, вул. Валентинiвська 2, каб 201-А.  тел.(0572) 68-02-23  e-mail: museum_history@hnpu.edu.ua

Тукан Віталій Костянтинович

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.