Науково-дослідна лабораторія моніторингу та охорони довкілля

Лабораторія моніторингу та охорони довкілля створена у 2019 році з метою розробки та проведення фундаментальних моніторингових досліджень біорізноманіття та його ролі у функціональній стійкості, еволюції та збереженні біогеоценозів.

Досліджено стан орнітофауни лісових ділянок різного рівня антропогенного навантаження в умовах північного сходу України. Проведено обліки видового складу та чисельності птахів на території НПП Джарилгацький (Матеріали увійшли до 4 видання Червоної книги України).

Основні напрями роботи спрямовані на виявлення природних рефугіумів у місті Харкові для підтримання життєдіяльності різних представників біоти; дослідження екології птахів штучних гніздівель на ділянках різних за рівнем антропогенним навантаженням; визначення індикаторних видів птахів на полігонах побутових твердих речовин; виявлення індикаторних видів птахів на водоймах очисних споруд.

61168, м. Харків,  вул. Валентинiвська (Блюхера),  2, кор. Б, к. 223,

тел.(0572)67-69-92

e-mail:   kaf-zoology@hnpu.edu.ua

Чаплигіна Анжела Борисівна