Освітня діяльність кафедри загального мовознавства та романо-германської філології

Харків: освіта у прифронтових регіонах

26.02.2024 року в м. Харків відбулася перша після початку війни оффлайнова конференція Kharkiv: Education under ground, де обговорювалися виклики і перспективи освіти у воєнний час. Конференцію проводив Освітній центр «Я і моя школа», керівницею якого є Міньковська Ірина, випускниця нашого університету. Цей захід широко висвітлювався в ЗМІ і мав потужну підтримку від місцевої адміністрації, обласних органів управління освітою, бізнесу, закордонних партнерів і, головне, учителів і батьків. Серед інших учасників до конференції долучилася завідувач кафедри Сазонова Я.Ю.

ІНОВАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ В ОСВІТІ

На заняттях з методики формування англомовної комунікативної компетентності  (викладач – к.п.н., доцент  Чухно О.А.) здобувачі не тільки розвивають професійні вміння навчати англійської мови інших, але й оволодівають цінною в сучасному світі здатністю використовувати онлайн інструменти для організації й проведення уроків. Зокрема, з метою формування соціокультурної компетентності учнів здобувачі 4 курсу спеціальності 014.021 Середня освіта (Мова і література (англійська))  групи 45 СО порівняли особливості високо- і низькоконтекстних культур і розробили для учнів старшої школи інфографіку, яка окреслює основні рекомендації щодо кроскультурної взаємодії.

Співробітниками кафедри забезпечується навчальна діяльність на факультеті іноземної філології та на українському мовно-літературному факультеті імені Г. Квітки-Основ’яненка. Кафедра викладає низку практичних і теоретичних дисциплін  для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського),  другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівня.

61168,  м. Харків, вул. Валентинiвська (Блюхера) 2,  кор. В, к.409,

kaf-english-phonetics-grammar@hnpu.edu.ua