Новини кафедри дизайну

У Німеччині, викладачами кафедри дизайну (зав.кафедри Л.С. Григорова, доц. Куратова М.Г., викл. Тининика А.С., проф. Житєньова Н.В.)  за підтримки кафедри експериментальної психології університету імені Генріха Гейне м. Дюссельдорф, за підтримки професора Johena Much було організовано та проведено віртуальну виставку політичного плаката. Долучитись до перегляду виставки можна за посиланням.  

Окрім цього, у Німеччині (м.Кальмюнц) 24 лютого о 19:00 відбудеться вернісаж робіт студентів, у яких особливо вражають їх інтерпретації, деякі з робіт будуть також доступні у вигляді аудіодокументів. Виставку було організовано за підтримкою пана Майкла Хватала та пана Майкла Браунуа із Герштату за запис аудіодокументів. Виставку було також доповнено приватними фотографіями з України, які українські жінки оприлюднили для KulturEck. Музичне оформлення вернісажу буде за підтримкою ученя 4 класу школи імені Й.Б.Ласлебена в Кальмюнці Дениса Разуваєва. Виставка буде працювати з 25 лютого по 5 березня у вихідні з 13 до 17 години.

Онлайн посилання на виставку.

Доцентом кафедри дизайну Чеботовою Я.В. було проведено майстер-клас для професійних українських та швейцарських художників.  Травень - серпень 2022 року.  Наприкінці цієї зустрічі намальовано картини, які було виставлені у парафіяльній залі у місці Обервіль  Швейцарія. Виставка картин проходила у період із 14 по 28 серпня 2022 року.

Чеботова Яна Валентинівна - Виставка MOSTRA DI ARTE «HAIuTLamo». Італія. Детальніше можна переглянути за посиланням. 

Дана виставка так захопила італійську спільноту, що на даний час вона подорожує по 7 виставкових залах і була підтримана мерією та Муніципалітетом Італії м. Бріготто  https://www.facebook.com/photo?fbid=1532327707240465&set=pcb.1532327727240463

Також Чеботовою Я.В. було організовано проєкт "Україна - перехрестя світів", який поєднує в собі два види мистецтва: візуальне та музичне. Музичний компонент складався із концерту музичних творів. Візуальна складова – це виставка картин, що ґрунтуються на музичних творах, які було виконано під час концерту. Цей проєкт народився як мистецька відповідь на війну, яка зараз відбувається в Україні.

Нещодавно викладачі кафедри (Л.С.Григорова, Н.В.Житєньова) пройшли міжнародне стажування на 180 годин "Digital Future: Blended Learning" з 10.10.2022 по 30.11.2022 в проєкті DіgІn.Nеt 2 за підтримки Університету прикладних наук Анхальт (Hochshule Anhalt, HSA) на базі DUDIZ (німецько-український центр цифрових інновацій).

 

Також запрошуємо відвідати нашу онлайн-виставку, присвячену діяльності видатного українського філософа Г.С.Сковороди, ім’я якого носить наш університет, за посиланням.

І запрошуємо разом з нами взяти участь в акції «Зупинимо війну», яка організовується на онлайн-платформі, з можливістю додавання власних плакатів, за посиланням.


Навчання у період Війни.

Війна змінила наш звичний ритм життя. Однак, попри складні часи та умови, в яких ми зараз всі опинились, наш Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди працює задля Перемоги, а всі співробітники Кафедри Дизайну організовують освітній процес у повному обсязі. Викладачі кафедри наполегливо опановують та використовують всі сучасні ІКТ для здійснення навчання у дистанційному форматі та долучають студентів до освітнього процесу. Заняття відбуваються відповідно до розкладу, як у синхронному так і у асинхронному режимі.

Комп’ютерні технології в дизайні. Групи 13ГД+13Д  

Заняття з дисципліни «Комп’ютерні технології в дизайні» проводить проф.Житєньова Н.В. на тему: «Використання фільтрів для створення текстових спецефектів». Студенти опановують графічний редактор Adobe Photoshop і вчаться добирати фільтри та здійснювати їх налаштування для створення спецефектів.

 

Дизайн інтерфейсів. Групи 23ГД+23Д 

Заняття з дисципліни «Дизайн інтерфейсів» проводить проф.Житєньова Н.В. на тему: «Розробка брифу для проєктування майбутнього дизайну». Студенти ознайомлюються з методиками розробки брифу для складання технічного завдання. Організація брифу дозволяє уникнути складнощів та непорозумінь з клієнтом та ефективно створювати будь-які проекти.

 

Основи виробничої майстерності. Група 33Д 

Заняття з дисципліни «Основи виробничої майстерності» проводить завідувачка кафедри дизайну доц. Григорова Л.С. 3 курс. Тема «Особливості обробки оздоблювальних матеріалів». Студенти ознайомлюються з особливостями виготовлення макетів поетапної обробки.

 

Основи виробничої майстерності. Група 43Д 

Заняття з дисципліни «Основи виробничої майстерності» проводить завідувачка кафедри дизайну доц. Григорова Л.С. Тема «Технологія виготовлення одягу» 4 курс. На занятті обговорювались вимоги до розробки залікової творчої роботи. Зі студентами було розглянуто всі складнощі, які можуть виникнути у процесі роботи над творчим завданням, та окреслено шляхи їх подолання та ефективної реалізації.

 

Типографіка. Група 33ГД   

Заняття з дисципліни «Типографіка» проводить викладач Скоробогатова О. В. Тема "Композиція соціального плакату". Студентам було запропоновано переглянути зразки соціальних плакатів та проаналізувати особливості побудови композиції у кожному із них.

 

Основи теорії дизайну. Групи 23ГД-23Д 

Заняття з дисципліни «Основи теорії дизайну» проводить старший викладач Тининика А.С. Тема: «Розробка екологічного та політичного плакатів». Обговорення щодо композиції та кольорового вирішення плакату. Заняття проходить за допомогою Telegram-каналу у синхронному та асинхронному форматі.

 

Основи теорії дизайну. Групи 23ГД -23 Д 

Заняття з дисципліни «Основи теорії дизайну» проводить старший викладач Тининика А.С. Тема: «Етапи розробки плакатів». На занятті обговорювались етапи розробки плакатів та побудова композиції плакату.

 

Пластанатомія. Група 33ДС.  

Заняття з дисципліни «Пластанатомія» проводить доц. Омельченко О.М. Тема: «Вивчення скелету людини». Студентам була надано приклади зображень людини і запропоновано проаналізувати помилки у графічних зображеннях скелету людини.

 

Комплексне дизайн проектування. Група 43ГД. 

Заняття з дисципліни "Комплексне дизайн проектування" проводить доц. Куратова М.Г. Тема "Розробка творчої колекції". На занятті обговорювались творчі роботи студентів та форма почі творчої роботи у вигляді буклету. Зі студентами було розглянуто аналоги буклетів та було проведено  обговорення побаченого матеріалу щодо подачі своєї творчої роботи на іспитах.

 

Історія мистецтва. Група 13ГД+13Д. 

Заняття з дисципліни «Історія мистецтва» проводить доц. Ткаченко М.О. Тема: «Мистецтво та художній образ».  На лекційному занятті визначалося поняття «мистецтво», функції мистецтва; розглядалася ключова категорія мистецтва - «художній образ»; розглядались класифікації видів мистецтва та види, роди, жанри мистецтва, художні стилі.

 

Методика викладання дизайн дисциплін. Група 5 магістри. 

Заняття з дисципліни «Методика викладання дизайн дисциплін» проводить доц. Ткаченко М.О. Тема: «Зміст освіти». Зі студентами визначались базові характеристики, що закріплюють зміст освіти в ЗВО. Акцентувалась увага на системі планування і організації навчального процесу (спеціальності «Дизайн).

Ось, так наші викладачі проводять заняття. Ми раді, що, навіть, у таких особливих умовах ми разом!

Ми тримаємось та віримо у нашу Перемогу!
Разом ми сила!
Слава Україні!

 

61166,
м. Харків,
пров. Фанінський, 3-в, к. 404
(станція метро «Наукова»)
тел. (050) 765-22- 73
E-mail: kaf-design@hnpu.edu.ua
кандидат педагогічних наук, доцент.
тел. (067) 969-46-41

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.