Регіональний центр японської культури і освіти

Регіональний центр японської культури і освіти було відкрито у 2000 році. Завдяки тісним зв’язкам та співпраці з посольством Японії в Україні, у 1999 році кафедра східних мов ХНПУ імені Г.С. Сковороди отримала від японського посольства грант Всесвітнього японського фонду в розмірі $65 000 на відкриття японського культурного центру. Так, 5 грудня 2000 року в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди було відкрито перший на території південно-східної України Регіональний центр японської культури і освіти. На відкритті Центру були присутні почесні гості: радник посольства Японії в Україні пан Хідеомі Накаджіма, аташе посольства Японії з питань культури пані Кауро Івасакі, а також начальник Харківського обласного управління освіти і науки Олександр Сидоренко. У відкритті Центру брали участь керівництво ХНПУ імені Г.С. Сковороди та студенти японського відділення кафедри східних мов. Першим директором центру стала Анастасія Юріївна Долапчі, випускниця японського відділення кафедри східних мов.

У жовтні 2001 року ХНПУ імені Г.С. Сковороди відвідали секретар посольства Японії в Україні пані Ікуйо Тасако і аташе з питань культури пані Каору Івасакі. Гості ознайомилися з роботою Центру, його матеріальною базою і науковою та художньою літературою. Також шановні гості відмітили високий рівень володіння викладачами японською мовою і вражаючу науково-методичну базу.

Провідними завданнями Регіонального центру японської культури і освіти є: поліпшення якості вивчення японської мови, популяризація культури, звичаїв і традицій японського народу, проведення профорієнтаційної діяльності у закладах середньої освіти, підтримання міцних зв’язків з посольством Японії в Україні. Також Центр сприяє науковій роботі викладачів японського відділення кафедри східних мов та студентів, які вивчають японську. Нещодавно було відновлено набір на курси японської мови для студентів, школярів та усіх бажаючих.

На базі Регіонального культурного центру працює бібліотека, де представлено великий вибір книг японською, українською, російською і англійською мовами. В бібліотеці є художня, наукова і методична література, енциклопедії і словники, величезний спектр періодичних видань Японії і навіть манга.

За майже два десятиліття активної роботи Регіонального центру японської культури і освіти працівниками, викладачами і студентами було проведено велике різноманіття заходів: виставки, майстер-класи з японського мистецтва оріґамі, каліграфії, ікебани, наукові конференції, лекції японських викладачів та пізнавальні брифінги на тему культури й мистецтва Японії. Центр активно співпрацює з численними представниками японської культури і приймає участь в різноманітних фестивалях, культурних заходах, виставках і конференціях. Японський центр щорічно бере участь у святкування Східного нового року як в університеті, так і у самому Харкові.

Починаючи з 2004 року, Регіональний центр разом з кафедрою східних мов проводить Всеукраїнську науково-практичну конференцію молодих спеціалістів «Проблеми сходознавства в Україні». В конференції беруть участь студенти, аспіранти і викладачі з усіх куточків України та різних країн Європи та Азії. На конференції представлені такі тематичні секції, як проблеми східних мов і методика їх викладання, культура країн Сходу, література та освіта, історія, політика, філософія, міжнародні відносини країн Сходу.

Щорічно Центром проводиться міський конкурс промов японською мовою, в якому беруть участь студенти ХНПУ імені Г.С. Сковороди, ХНУ імені В.Н. Каразіна та інших вищих навчальних закладів.

У майбутньому Регіональний центр японської культури та освіти планує розширити свою діяльність і продовжити займатися популяризацією японської мови і культури на території України.

З жовтня 2018 року директором центру є Марія Олександрівна Рудакова, магістр, випускниця японського відділення факультету іноземної філології ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

61168,  м. Харків, вул. Валентинівська, 2, кор. В, к.205,
тел.(0572)68-38-70