Турецький культурний центр

Турецький культурний центр було створено у 2010 році на базі ХНПУ імені Г.С. Сковороди за підтримки Посольства Турецької Республіки у Києві та фінансової допомоги Асоціації турецьких і українських підприємців. Центр має добру технічну базу (комп'ютери, телевізор, DVD) і прекрасну бібліотеку, що містить художню, наукову і країнознавчу літературу. Її матеріали доступні для всіх, хто цікавиться турецькою мовою і турецькою культурою. Офіційне відкриття Центру було відбулося у жовтні 2013 року. Церемонію відкриття відвідав Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні  пан Мехмет Самсар.

Завдання Центру – сприяння розвитку добросусідських відносин між Україною та Туреччиною; ознайомлення студентів університету та усіх харків'ян з культурою, мовою та літературою Туреччини; сприяння розширенню відносин в освітній сфері, допомога в пошуку та укладанні угод про співпрацю між університетом та університетами Туреччини; участь у різноманітних освітніх програмах, програмах обміну студентів та викладачів («Мевляна», «Юнус Емре», «Еразмус»); організація культурних, наукових та виховних заходів.

Центр знаходиться у тісній взаємодії з Почесним консульством Турецької Республіки у місті Харкові та з Харківським відділенням Асоціації турецьких та українських підприємців, бере участь в офіційних заходах, які вони проводять, надає їм мовну та консультативну допомогу.

Центр організовує щорічні Свята Турецької Республіки та Наврузу у нашому університеті. На базі Центру проводяться літературні вечори, публічні лекцій з географії, політичного устрою, культури, релігії та освіти Туреччини, конкурси фотографії і малюнка, виставки турецьких сувенірів, дні турецького кіно, екскурсії та майстер-класи, тематика яких пов’язана з культурою або історією Туреччини. Центр бере участь у підготовці і проведенні конференції «Сучасні тенденції сходознавства» у м. Харкові, займається профорієнтаційною діяльністю зі школярами м. Харкова та Харківської області, влаштовує зустрічі студентів з бізнесменами Туреччини для обговорення перспектив роботи і працевлаштування в Україні та Туреччині.

Центр співпрацює з Харківським обласним товариством азербайджансько-української дружби «Достлуг». Викладачі кафедри східних мов брали участь в складанні навчальних програм цього товариства.

У рамках програм обміну викладачами і студентами, а також програми мовних літніх курсів для студентів проводиться листування з Інститутом імені Юнуса Емре, університетами (м. Газіантеп, м. Ардахан, м. Анкара), державними установами і закладами Туреччини, здійснюється переклад документів.

Перспективними напрямами роботи центру є:

  • проведення циклу публічних лекцій з географії, політичного устрою, культури, релігії та освіти Туреччини для харків’ян;
  • укладання договорів з вишами Туреччині, що дає змогу здійснювати обмін викладачами і студентами, організовувати спільні наукові і культурні заходи з іншими вузами Туреччини.

Турецький культурний центр пропонує послуги у розробці лекцій щодо специфіки Туреччини: державне управління в Туреччині; історія освіти в Туреччині; економіка Туреччини тощо; розробці та експертизі навчальних програм з викладання східних мов для непрофільних навчальних закладів, курсів, гуртків тощо; надання перекладацьких послуг силами студентів-волонтерів 4-5 курсів; організації курсів з вивчення турецької мови та культури; наданні консультативних послуг та тематичного пошуку інформації по Туреччині; створенні центру літньої «Школи сходознавства» з залученням у якості викладачів та вожатих студентів 3 курсу.

Відповідальною за роботу Турецького культурного центру є викладач турецької мови кафедри східних мов Ірина Анатоліївна Скразловська.

Ірина Анатоліївна Скразловська

61168,  м. Харків, вул. Валентинівська, 2, кор. В, к. 506,
тел.(0572)68-61-74
e-mail:

Скразловська Ірина Анатоліївна

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.