Виховна робота на факультеті природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти

Виховна робота факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти здійснюється згідно з Концепції виховної роботи у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, ґрунтується на принципах єдності навчання і виховання; демократизації та гуманізації виховання; єдності національних і загальнолюдських цінностей; активності, самодіяльності і творчої ініціативи студентської молоді; безперервності і наступності виховання; диференціації та індивідуалізації виховного процесу; системності виховання та регламентується Типовим положення про факультет.

Процес виховання на факультеті природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти органічно поєднаний з процесом навчання молоді, опануванням основами наук, багатством національної й світової культури. Спрямований на здійснення комплексу заходів з виховання високорозвиненної особистості в дусі українського патріотизму і поваги до Конституції України в умовах розвитку української державності.

В рамках національно-патріотичного та громадського виховання здобувачі факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти беруть  участь у заходах до Дня Державного Прапора України,  Дня міста, Дня Соборності України, до річниці Незалежності України, Дня Гідності і Свободи України. У вересні-жовтні місяці традиційно проходять посвяту в козаки і берегині. Вшановується пам'ять героїв Крут та Небесної Сотні.

На факультеті природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти діє козацький кіш — місцевий осередок Окремого науково-освітнього центру Українського козацтва імені Г.С. Сковороди. Наш кіш носить ім’я отамана Богдана Хмельницького.

 Викладачі факультету, разом із здобувачами беруть участь у флешмобах до Дня Вишиванки.

Традиційними на факультеті є поїздки першокурсників до музеїв Г. С. Сковороди та А. С. Макаренка.

Важливе значення у виховання та формування особистості майбутнього педагога має професійне та трудове виховання. Традиційно у вересні місяці відзначається Тиждень Педагогіки, в рамках якого проводиться конкурс есе «Професія вчитель – доля держави», де наші здобувачі неодноразово посідали призові місця.

До «Міжнародного дня логопеда» і «Міжнародного дня дефектолога» які відзначається 14 і 19 листопада відповідно, проводиться посвята здобувачів першого курсу спеціальності 016 спеціальна освіта в «дефектологи».

Посвята в «біологи» відбувається під час літньої практики на навчально-спортивній базі ХНПУ імені Г. С. Сковороди в с. Гайдари.

Особлива увага приділяється виховній роботі з іноземними здобувачами (тематичні зустрічі деканату та студентського активу зі студентами-іноземцями факультету, кураторські години, виховні бесіди). Проводяться зустрічі з студентами-іноземцями факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти, що мешкають у  гуртожитках.

Наш факультет відповідає за проведення щорічної екологічна акції «Земля - наш спільний дім», яка присвячена Міжнародному Дню захисту тварин і Дню середовища існування. Студенти факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти беруть участь у благодійній акції «Посади сосну разом з нами», в екологічному флешмобі «Замість дерева гілка».

Неодноразово здобувачі і викладачі брали участь у міській екологічній акції «Чисті ріки» з очищення рік і берегів від мусору.

До участі у волонтерському русі на чолі зі Спілкою студентів та молоді, залучається увесь колектив факультету. Наші здобувачі постійно беруть участь у донорській акції «Крапля добра – крапля життя», також здають кров за необхідності. Постійно здобувачі з кураторами відвідують з виставами та подарунками Центри соціально-психологічної реабілітації дітей, спеціальні школи для дітей з особливими освітніми потребами. Здобувачі організовують і беруть участь в благодійних акціях. Збирають кошти на лікування хворих чи людям, що потрапили в скрутне становище. Наші волонтери, також відвідують притулки для тварин.

Кожного року факультет природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти проводить загальноуніверситетську валеологічну акцію «Здоров’я молоді – здоров’я нації».

В рамках художньо-естетичного виховання здобувачі факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти беруть активну участь в усіх культурно-масових заходах університету, а саме: «Дебют першокурсників», «Студентська весна», «Містер і міс університету», у факультетських заходах до Дня вчителя, Нового року, Дня студента, Всесвітнього Дня жінок, Випускних вечорів та ін.

На факультеті працюють творчі колективи: вокальний ансамбль «Гармонія», команда КВК «ДНК», хореографічний колектив АРТ-DENCE. Творчий рівень та активність наших студентів підтверджується дипломами та нагородами, які вони одержують, як на загальноуніверситетських конкурсах, так і конкурсах міського рівня.

Спільна спортивна команда факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти та фізико-математичного факультету «Краяни» неодноразово  виборювала університетський Кубок Отамана. Чоловіча волейбольна команда факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти займає призові місця у змаганнях серед чоловічих команд на Першість ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

На факультеті проводяться спортивні змагання, ігри «Спортивна перерва». Під час карантину студенти факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти підтримують  університетську акцію «Тримай форму! Тренуйся вдома!» та організовують флешмоби.

Виховна робота ведеться і у гуртожитках. Протягом навчального року проводяться збори студентів, які мешкають в гуртожитку, виховні бесіди, з’ясовуються питання щодо покращення умов проживання. Під час карантину куратори  підтримували зв’язок зі студентами, що залишались у гуртожитку та відвідують їх у разі потреби.


61168,  м. Харків,
вул. Валентинiвська 
(Блюхера) 2, кор. Б, к. 224,
тел.(0572) 67-69-92

e-mail:
faculty-natyral@hnpu.edu.ua

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.