Студентські новини факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти

Виховна робота

30 квітня 2024 року здобувачі освіти факультету разом з викладачами, деканом та координатором з виховної роботи Наталією НАУМЕНКО відвідали дуже корисний і актуальний на сьогодні вебінар «Протидія кіберзлочинності»

Спікером вебінару був Олександр Загуменний, який є представником Харківського національного відділення кіберполіції.

На початку зустрічі спікери познайомили присутніх з діяльністю спільного проєкту «BRAMA», яким опікується волонтерський фонд та кіберполіція, що забезпечує захист в інфопросторі.

Вебінар проходив у вигляді спілкування – обговорення випадків кіберзлочинів, з якими стикалися або стали жертвами наші учасники. Серед поширених кіберзлочинів були: банківське шахрайство, онлайн переслідування, взломи акаунтів, спам-повідомлення, захист персональних даних, розміщення заборонених сайтів тощо.

Олександр разом зі студентами та викладачами обговорювали правила, як не потрапити під вплив шахраїв, які подальші дії, якщо все ж таки це сталося.

Серед основних правил:

  • Зміна пароля раз на 2-3 місяці
  • Обмежене коло інтернет-друзів
  • Не встановлювати додатки на смартфонах, що так чи інше передбачають використання ваших даних
  • Нікому не повідомляти свої паролі та інші персональні дані
  • Для фінансових транзакцій в інтернеті використовувати інтернет-карту без грошей
  • При взломі банківської карти терміново повідомляти в свій банк
  • Використовувати двоетапну аутентифікацію для захисту соціальних мереж.

Дякуємо організаторам за актуальний вебінар! Будьмо пильними, користуючись можливостями інфопростору!


26 квітня 2024 року д.пед.н., професор Олена Семенівна Казачінер провела кураторську годину, присвячену запобіганню лісових пожеж і дотриманню правил безпечної поведінки на воді. Захід відбувся у 52 групі зі спеціальності 016 Спеціальна освіта факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти.

Під час зустрічі Олена Семенівна розповідала про причини виникнення, різновиди пожеж у лісі, статистику лісових пожеж в Україні за останні роки, про попередження лісових пожеж.

Друга частина зустрічі була спрямована на ознайомлення з правилами безпечної поведінки людини на воді. В інтерактивному форматі за допомогою малюнків і завдань здобувачі визначали, які правила були порушені дітьми. Також обговорювали правила та особливості надання першої домедичної допомоги людині, що потопає у природному водоймищі.

У зв’язку з безпековою ситуацією в нашій країні, настанням теплого весняно-літнього періоду тема виявилася надзвичайно важливою та необхідною.

Дякуємо здобувачам зі спеціальності 016 Спеціальна освіта за активну та плідну роботу!


Академічна мобільність

26 квітня 2024 року відбулася зустріч здобувачів освіти з координатором центру міжнародних проєктів Оленою ГУЛІЧ з питань академічної мобільності здобувачів освіти.

Олена Олександрівна познайомила з:

  • метою і завданнями академічної мобільності,
  • основними видами та формами академічної мобільності,
  • перевагами академічної мобільності для здобувачів освіти,
  • програмою ЕРАЗМУС+, що є Програмою міжнародної співпраці ЄвропейськогоСоюзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту,
  • пропозиціями академічної мобільності на зимовий семестр 2024/2025 року.

На зустріч була запрошена Прокопенко Анна студентка 36 групи спеціальності 016.02 Спеціальна освіта. Олігофренопедагогіка, яка вже другий семестр перебуває на програмі мобільності у Вроцлавському університеті (Польща).

Аня розповіла, якими були кроки для реєстрації, труднощі, хвилювання, а найголовніше, про позитивні емоції, що дарує навчання в закордонному університеті.

Чекаємо вас для реєстрації! Не лишайте себе можливостей професійного розвитку, приємного спілкування та неоціненного досвіду!!!


16 квітня 2024 року д.пед.н., професор Олена Семенівна Казачінер провела кураторську годину у 52 групі (016. Спеціальна Освіта. Логопедія, Олігофренопедагогіка), що була присвячена ознайомленню здобувачів із законодавством з охорони праці.

Під час заходу розглядалися питання:

Трудові відносини, ризики і наслідки незадекларованої праці та трудової експлуатації в умовах воєнного стану.

Легалізація / нелегалізація трудових відносин між роботодавцем та працівником.

Кодекс законів про працю України:

Стаття 2. Основні трудові права працівників

Стаття 8. Регулювання трудових відносин громадян, які працюють за межами своїх держав

Стаття 21. Трудовий договір. Стаття 21-1. Трудовий договір з нефіксованим робочим часом

Стаття 22. Гарантії при укладенні, зміні та припиненні трудового договору

Стаття 23. Строки трудового договору

Стаття 27. Строк випробування при прийнятті на роботу

Стаття 28. Результати випробування при прийнятті на роботу

Стаття 29. Обов’язок роботодавця до початку роботи працівника за трудовим договором

Стаття 74. Щорічні відпустки

Стаття 212. Час надання щорічних відпусток працівникам, які навчаються у закладах освіти

Стаття 215. Пільги працівникам, які навчаються у закладах вищої освіти

Стаття 253. Особи, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню

Уважаємо, що законодавча грамотність має бути однією зі складових професійної підготовки майбутнього фахівця. Сподіваємося, що здобувачі скористуються набутими знаннями під час пошуку роботи, а також під час роботи, яка у них уже є, і з якою вони поєднують навчання у магістратурі.


Гостьова лекція

15 квітня 2024 року за ініціативою кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології та участю здобувачів освіти і викладачів факультету, відбулася гостьова лекція доктора психологічних наук, професора, професора кафедри кризової психології, декана факультету психології і соціальної роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Яланської Світлани Павлівни за темою:

«Творчість як інструмент відновлення внутрішніх ресурсів особистості»

Під час лекції Світланою Павлівною було розкрито сутність таких понять як «творчість» і «креативність»

Учасники зустрічі визначилися:

  • чим творчість відрізняється від креативності
  • чому потрібно в наш час приділяти увагу розвитку творчості,
  • як творчість впливає на відновлення внутрішніх ресурсів особистості.

Під час інтерактиву Світлана Павлівна допомогла зрозуміти, що саме у людини забирає енергію, яка так потрібна для повноцінного життя; над чим потрібно працювати, щоб знайти той ресурсний стан, який допоможе людині бути щасливою та впевненою у собі.

Щиро дякуємо Світлані Павлівні за цікаву лекцію, чекаємо на нові зустрічі!!!


Університетський конкурс «Студентська весна 2024»

5 квітня 2024 року на факультеті відбулася неймовірно яскрава подія - І тур загальноуніверситетського Конкурсу творчої самодіяльності "Студентська весна 2024" , що покликаний сприяти виявленню та показу мистецьких надбань обдарованої студентської молоді, підтримки молодих талантів, а також надати можливості студентським творчим колективам та солістам реалізовувати їхній творчий потенціал!

Цього року для участі у конкурсі студентами було підготовлено 27 творчих проєктів , що особливо приємно!!! Ця цифра в декілька разів перевершила участь в минулих роках. І це знову і знову доводить, що наші студенти найкращі, дуже талановиті і творчі.

В цьому році на конкурс були подані заявки у таких номінаціях:

  • естрадний вокал (студентки 21 групи – Данчук Антоніна і Поволяко Кристина і студент 51 групи – Шломін Владислав) ,
  • інструментальний жанр (Данчук Антоніна, 21 група),
  • театральний напрям, в якому зайняті номінації в розмовному жанрі – авторські вірші, проза, поезія, байки, аудіовізуальний твір (Полюхович Анастасія та Олійник Оксана з байкою Г.С. Сковороди «Жайворонки»; Чаплик Катерина з віршем «Ловлю весну»; Казакова Вікторія з аудіовізуальним твором «Танцюй моя пташко»; Бочарникова Анастасія і Лисенко Карина з аудіовізуальним твором на вірш Володимира Сосюри «Так ніхто не кохав»; Ткаченко Дар’я з твором ««Колись я точно знав більше, а ніж тепер…», Борисовська Поліна, 11 гр.)
  • виступі у стилі Standup – КВК візитка від нашої факультетської команди «Сміхозаври» (Ямпольський Ярослав, Полюхович Анастасія, Олійник Оксана, Огороднік Вероніка, худ. керівник Осинський Микола)
  • роботи в галузі сучасного мистецтва (комп’ютерна графіка, мультиплікація, художнє фото, графіті, фотоколажі. відеоролики) – Ковальової Вікторії та Наумчук Ангеліни – проєкт «Ну, як таки, щоб воля — та пропала? Се так колись і вітер пропаде?» і проєкт за результатами  проведення майстер-класу «Відчути серцем. Лісова пісня»; Казакової Вікторії виконання пісні жестовою мовою пісні (Х. Соловій, саундтрек до м/ф “Мавка”) за мотивами драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня»; Полюхович Анастасія ««Моя мрія-мирна Земля без війни!»; Продіус Олена «Проблеми інтеграції  ВПО в нових громадах»; Олійник Оксана “В очах війни відбито глибокий біль війни, що розриває серце на частини”; Філіппова Вікторія “Проблема забруднення пластиком”; Момот Тетяна «Подорож Запоріжжя-Лодзь»; Зубко Вікторія «Ні війні»; Гапоненко Лілія “Проблема насильства над жінками. Віктімблеймінг”; Буркова Вероніка “Проблематика паління трави навесні”

Дякуємо нашим дорогим учасникам за неймовірно захоплюючі дві години, які на одному подиху подарували нам увесь спектр емоцій! Ми побачили наших студентів, наскільки вони талановиті, творчі та сучасні!!! Жоден виступ не був схожий на інші, кожен відрізнявся оригінальністю і неймовірною внутрішньою силою!!! Вони змусили всіх замислитися над тим, про що не було сказано вголос, але так тонко представлено і донесено за допомогою рухів, жестів, графічних зображень через тонкі образи.......

Ви - неймовірні!!! Ви - найкращі!!!!!

Бажаємо всім вам перемоги у ІІ турі Конкурсу "Студентська весна 2024" і чекаємо вас на великому Гала концерті!!!

Більше фото


Презентація книги «Листи війни»

28 березня 2024 року в Хнпу Сковороди за ініціативою ректора, доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України Юрія БОЙЧУКА відбулася презентація книги "Листи війни", авторами якої є студенти університету.

Здобувачі освіти факультету природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти - Горєлова Аня, Поволяко Кристина, Докійчук Іра, Казакова Віка, Дейнега Маша, Плетньова Катя протягом 2022-2023 років, серед інших, долучилися до написання листів воїнам, рідним, коханим, волонтерам, своїй країні, містам...., розповідаючи про свої емоції, почуття і відчуття...... Сьогодні найстрашніше те, що ми звикаємо до цих емоцій, вони змінили своє обличчя і перетворилися на стани, в яких ми перебуваємо щодня, вони не згасли, а стали нашими ранами.....

"...Війна — це завжди страшно й беззахисно. Це розгубленість і відчай. Це біль неминучих утрат. Листи — інше. Довірливість спілкування, емоції, обмін потаємними думками, мріями й планами на майбутнє. У листах, які перед вами, поєдналося багато всього. Тут гнів і злість до загарбників, неприйняття війни, міркування про протистояння добра й зла у світі. Вдячність і величезна повага до наших мужніх захисників, які ціною власного життя боронять рідну землю, даючи нам усім сподівання на Перемогу..."

Головне, що всі листи об’єднує щирість і відвертість почуттів до України, розуміння найбільшої вартості життя, за яке безстрашно б’ються українські воїни й волонтери, осмислення свого місця в нашій жорсткій реальності.

Ці листи будуть читати ваші діти, учні, нащадки, вони залишаться в історії кожного з нас, в багатостраждальній історії України, яка весь свій шлях виборює право на волю, життя, існування та ідентичність....

Дякуємо всім, хто довірив нам свої почуття!

Слава Україні!

Зі збіркою можна ознайомитися за посиланням:

https://drive.google.com/.../1DatVF7ZCKwU4UfQj5bO.../view...


Засідання Валеоклубу

27 березня 2024 року відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка "ВАЛЕОКЛУБ" з теми: "Методи подолання стресу». На заході була присутня керівник гуртка Щербак Ірина Миколаївна, яка мала слово на заході.

Засідання проводила голова клубу Ковальчук Софія.

Учасники валеологічного клубу підготували змістовну та цікаву доповідь чотирма мовами:  українською, польською, німецькою та англійською.

Найактивнішими були такі учасники:

Неронова Олена заступниця голови «Валеоклубу» (доповідала українською мовою)

Пахомова Анастасія (доповідала українською мовою)

Гонтар Софія (доповідала англійською мовою)

Шуляк Аліна (доповідала англійською мовою)

Котляревська Софія (доповідала англійською мовою)

Трегуб Олександр (доповідав польською мовою)

Пятіна Дар'я (доповідала польською мовою)

Биковський Максим (доповідав польською мовою)

Варуша Віолетта (доповідала німецькою мовою)

Усі охочі взяли активну участь в обговоренні  проблематики засідання та поділилися своїми враженнями та досвідом. Протягом заходу нами були опрацювані та випробувані різноманітні вправи для подолання стресу, які підходили до різних вікових категорій. Це дало змогу зрозуміти, як на уроках заохотити дітей різного віку до стресознижувальних активностей.

У кінці заходу голова валеоклубу Ковальчук Софія підбила підсумки заходу та подякувала усім присутнім за активність під час обговорення. Цей захід об'єднав здобувачів освіти з факультету природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти та український мовно-літературний факультет імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка.


26 березня 2024 року факультет природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди долучився до загальноміської профорієнтаційної акції "Харківські університети - формула вибору", що відбулася у метрошколі, для учнів 9-11 класів.

Здобувачі освіти та вчителі Харківських шкіл ознайомилися з кафедрами факультету та їхньою діяльністю, які дуже захоплююче представили декан факультету проф. Микитюк С.О., доц. Ликова І.О., доц. Науменко Н.В., ст. викл. Мамотенко А.В., ст. викл. Якуба Л.С., ст. викл. Коваленко Л.П.

Учні мали можливість познайомитися з методиками і технологіями корекції розвитку дітей з порушеннями психофізичного розвитку та спробувати їх на собі, дізнатися про актуальні можливості і перспективи навчання на спеціальності 016 Спеціальна освіта.

Біологічні кафедри познайомили гостей з антропометричними діагностичними методиками, запросивши учнів безпосередньо долучитися до вимірювань, розказали про цікаву біологію.

Здобувачі освіти мали змогу в потужному мікроскопі розглянути тканини шкіри та кісток людини, тваринні та рослинні препарати...

Родзинкою була зустріч гостей з рукокрилими, яких радушно представили студенти та випускники факультету Альона Шуленко і Анжела Бут, які опікуються ними в Центрі охорони рукокрилих. Учні мали можливість їх покормити, попестити, дізнатися про їхню користь для навколишнього середовища.

Загалом, здобувачі освіти ознайомилися зі спеціальностями факультету та перспективами навчання на них.

Бажаємо всім правильного вибору!!!


19 березня 2024 року відбулася чергова зустріч здобувачів освіти 36 групи спеціальності 016.02 Спеціальна освіта. Олігофренопедагогіка з куратором групи доц. Наталією НАУМЕНКО.

Під час кураторської години було обговорено ряд питань, що стосувалися освітньої, наукової і творчої діяльності студентів на березень-квітень 2024 року.

Зокрема, зі здобувачами освіти було намічено перспективні плани і терміни виконання:

  • участі у наукових конференціях "Природничий форум" і "«Формування життєвої компетентності осіб з особливими освітніми потребами в системі позашкільної, спеціальної та інклюзивної освіти" і підготовка доповідей до них ;
  • підготовка до педагогічної практики здобувачів освіти в закладах спеціальної освіти на посаді вихователя ;
  • підготовка до загальноуніверситетського конкурсу "Студентська весна - 2024" і робота над творчими проєктами ;
  • підготовка до загальноуніверситетського конкурсу "Лист мамі" 
  • підготовка до всеукраїнського конкурсу "Моя академічна доброчесність" 

Також під час зустрічі було обговорено поточні питання та просто приємне спілкування з відкритими камерами 

Розвиваємося далі! Рухаємося до Перемоги! 


Центр інклюзивної освіти

09 березня.2024 року в межах діяльності Центру інклюзивної освіти було проведено одну з чергових зустрічей, присвячену розповіді про «особливих» людей, які досягли успіхів у житті.

Олена Семенівна Казачінер, д.пед.н., професор, керівник Центру інклюзивної освіти, розповіла про Анреа Бочеллі, італійського оперного співака, Вінні Харлоу, світову модель із вітіліго, Елісон Лаппер та Крісті Брауна, художників без рук, що малюють ногами, Ліну По, сліпу скульпторку, Леслі Вільяма Нільсена, американського комедійного актора з порушеннями слуху, а також про Йоно Ланкастера – людину з рідкісним генетичним захворюванням – синдромом Трічера-Коллінза.

Під час розповідей відбулося активне обговорення життєвих кредо цих людей – не втрачати оптимізм, крокувати з ним по життю, впавши – підводитися, навчатися, шукати себе та реалізовувати свої здібності і таланти.

Дякуємо всім за участь! Чекаємо на наступні, не менш цікаві, зустрічі!


16 березня 2024 року відбулося засідання Студентської ради факультету за участю голови Студради Ляшко Вероніки та голів комітетів під керівництвом координатора з виховної роботи доц. Наталії НАУМЕНКО і координатора з наукової роботи проф. Тетяни КОМІСОВОЇ.

На порядку денному засідання було обговорення питань:

  • організації наукової роботи на факультеті та участь здобувачів освіти в наукових ініціативах;
  • організації роботи студентського наукового товариства, зокрема, планування та організація роботи студентських наукових гуртків;
  • координації академічної мобільності здобувачів освіти;
  • обговорення пропозицій щодо створення комітету з питань академічної доброчесності та організація його роботи;
  • організації профорієнтаційної діяльності здобувачів освіти з метою популярізації освітніх послуг ХНПУ імені Г.С. Сковороди, зокрема спеціальностей факультету;
  • підготовки здобувачів освіти до спортивного заходу "Першості ХНПУ з волейболу"
  • підготовки здобувачів освіти до загальноуніверситетського конкурсу "Студентська весна 2024"

Дякуємо члену Ради молодих учених університету, аспіранту 3 року навчання Осинському Миколі та заступниці голови Студентського парламенту університету Османовій Офелії за допомогу та підтримку у вирішенні питань засідання.


13 березня 2024 року здобувачі освіти та викладачі факультету долучилися до вкрай актуальної на сьогодні лекції з мінної безпеки, яку для всіх Сковородинівців провів інспектор 27-Д11 РЧ ГУ ДСНС України у Харківській області Вадим Рибалка.

В умовах збільшення ракетних та шахедних обстрілів по всій Україні, зокрема у м. Харкові та Харківській області, стає дедалі гострішою потреба у попередженні населення про можливі небезпеки і загрози його життю і здоров'ю.

Вадим Рибалка вже не в-перше зустрічається зі Сковородинівцями та розповідає їм про можливі загрози з боку обстрілів та інструкції щодо поводження під час повітряних тревог. Інспектор розповів:

- як сьогодні можна дізнатися про наявні найближчі укриття, безпекові пункти,

- як знайти, на скільки це можливо, безпечне місце в будинку, якщо немає часу на пошук укриттів,

- як врятуватися від небезпеки, якщо ви перебуваєте на вулиці.

Також Вадим Рибалка оновив інформацію про можливі мінні небезпеки та правила поводження себе у разі знаходження міни.

Кожного з нас дуже хвилюють питання безпеки, особливо сьогодні, коли ворог активізував свої злочинні дії, тому по завершенню лекції було багато запитань до Віталія.

Дякуємо Віталію Рибалку за лекцію і ДСНС у Харківській області, що надали таку можливість!

Бережімо себе і близьких і турбуємося про своє життя і здоров'я! Україна обов'язково переможе!!!


29 лютого 2024 року відбулися змагання на Першість ХНПУ імені Г.С. Сковороди з шахів серед хлопців та дівчат.

Факультет природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти достойно представив команду для змагань - 2 хлопців - Радченко В'ячеслав і В'юнник Віталій і 1 дівчини - Ждамарова Анастасія.

Всього змагалися по 8 хлопців та 8 дівчат з 6 факультетів (Історії і права; Мистецтв; Фізико-математичного; Початкового навчання; Природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти; Іноземної філології).

Серед дівчат:

1 місце  - Ждамарова Анастасія (факультет ПСЗО);

2 місце  - Степанова Олександра (факультет Історії і права);

3 місце  - Сергієнко Вікторія (факультет початкової освіти)

Серед хлопців:

1 місце  - Коган Антон (факультет мистецтв);

2 місце  - Мірошниченко Олексій (факультет мистецтв);

3 місце  - Рідкокаша Максим (факультет Історії і права)!

Вітаємо наших учасників та переможців.

Вдячні ректорату, науковій бібліотеці ХНПУ та викладачам кафедри ТМПФВ за організацію та проведення змагань.

Дякуємо ЗСУ за можливість працювати та проводити змагання!


28 лютого 2024 року відбувся урочистий ВИПУСК МАГІСТРІВ 2024 року!!!

Сьогодні факультет природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти випустив 130 магістрів денної і заочної форми навчання!

В очному форматі ректор Харківського національного педагогічного університету Г.С. Сковороди Бойчук Юрій Дмитрович вручив дипломи з відзнакою нашим випускникам та побажав успіхів у подальшому професійному розвитку!

Протягом вечора магістрів вітали декан факультету проф. Микитюк С.О., заступ. декана з навч. роботи доц. Ликова І.О., заступ. декана з виховної роботи доц. Науменко Н.В., зав. каф. зоології проф. Чаплигіна А.Б., зав. каф. спеціальної педагогіки Коваленко В.Є., доц. кафедри спеціальної педагогіки Сінопальнікова Н.М.

Для наших магістрів студенти факультету підготували святковий концерт, який був сповнений теплих слів і щирих привітань!

Дорогі магістри факультету природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти бажаємо вам мирного неба і щасливої долі! Нехай знання, отримані в стінах нашого університету, стануть вам міцною опорою для реалізації нових професійних задумів!


Кураторська година

22 лютого 2024 року з нагоди другої річниці повномасштабного вторгнення росії на територію України куратором академічних груп 36 і 33 к.п.н, доц. Наталією НАУМЕНКО було проведено виховну зустріч «Як змінила мене війна?»

Під час зустрічі ми пригадали трагічні події двох років, згадуючи також початок воєнних дій з 2014 року – 2 роки незламності, сили і витримки, 730 днів виборювання права на життя; масові розстріли, депортації, знущання з цивільного населення, воєнні злочини, зґвалтування та надійний тил тисячів українців, які наближають нашу ПЕРЕМОГУ!

Ми визначили, як ти можеш допомогти Україні у важкі часи:

  1. Піклуйтеся про себе. Не забувайте про власні потреби. Подбайте, щоб у вас був час відпочити й набратися сил
  2. Допомога. Допомагайте волонтерам, переселенцям, ЗСУ, всім чим можете. Навіть добре слово може допомогти людині, якій зараз важко.
  3. Розвиток. Навчайтесь, розвивайтесь, знайдіть собі хобі. Переходьте на українську, слухайте українські пісні.

Ми пригадали кодове слово українців, яке важко вимовити загарбникам – ПАЛЯНИЦЯ.

Ми дізналися, хто такі справжні брати, друзі та союзники. Знаємо, що таке підтримка та допомога.

Створили хмару слів, що визначають Україну – сила, мова, незламність, Європа, МИР, ПЕРЕМОГА, ЗСУ, дім, народ, воля, родина, незалежність, борщ, вишиванка…….

Хвилиною мовчання згадали наших загиблих Героїв під Гімн України…

Поділилися думками – «А що для мене є Україна?.....»

Дівчата презентували свої єссе «Війна нашими очима», розповідаючи свої життєві історії від початку війни і що їм надає сили сьогодні, щоб жити, вірити і продовжувати розвиватися.

Найцінніший подарунок для нас — це рідні та близькі поруч.

Найсильніша віра — у мирне небо!

Найзаповітніша мрія і єдине, спільне побажання — Перемоги!

Більше фото


Практичний семінар з підвищення кваліфікації

21 лютого 2024 року здобувачі освіти спеціальності 016.02 Спеціальна освіта. Олігофренопедагогіка 36 групи разом із куратором доц. Науменко Н.В. відвідали практичний семінар за темою «Адаптації і модифікації навчального матеріалу», який організували і провели фахівці Інклюзивно-ресурсного центру № 13 Дніпровського району м. Києва. На семінар були запрошені  асистенти вчителів/вихователів, педагогічні працівники закладів освіти.

В межах професійної підготовки наші здобувачі освіти – майбутні фахівці спеціальної освіти дізналися про особливості адаптації та модифікації змісту, навчальної діяльності та оцінювання в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. Фахівцями були надані конкретні приклади адаптацій і модифікацій завдань з різних навчальних предметів.

Студенти отримали додатковий досвід, який зможуть використати під час вивчення навчальної дисципліни, зокрема: «Диференційоване викладання в класах з інклюзивним навчанням».

 Усі учасники отримають сертифікат про підвищення кваліфікації Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

Дякуємо за надану можливість організаторам семінару за сприянням керівництва університету.


Emotional support animal. Кототерпія.

16 лютого 2024 року здобувачі освіти І курсу (12 і 13 гр.) спеціальності 016 Спеціальна освіта разом з куратором канд. мед. наук, доцентом кафедри здоров'я людини, реабілітології і спеціальної психології Луценко Оленою Володимирівною відвідали реабілітаційний центр для котитків з окупованих та деокупованих територій.

Назва центру дуже символічна, хоча начебто і не про котів – “Маленький принц”. Але саме з цієї казки в життя пішла концепція відповідальності за тих, кого ми приручили. І котики в цьому сенсі – найрозповсюдженіші домашні улюбленці. “Дім без кота – просто житло”, кажуть в народі.

Метою заходу була кототерапія, що дуже ефективно використовується в корекційно-розвитковій роботі з дітьми, які мають порушення психофізичного розвитку. При чому в унікальному форматі – з користю і для людей, і для пухнастиків. Практично всі котики в центрі – домашні, є дуже породисті. Вони втратили домівки, своїх “шкіряних”, все, що було їхнім життям. Котики дуже соціальні, все їхнє життя пройшло поряд з людьми, вони йшли на руки, залюбки грались та “просили”, щоб їх погладили.

Насправді захід був про почуття, про надію на краще попри все, про величезну цінність спілкування і емоційної підтримки, про щиру вдячність.


31 січня 2024 року відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка "ВАЛЕОКЛУБ" на тему: "Здоров'язбережувальні технології в навчальних закладах». Вступне слово про важливу роль здоров'язбережувальних технологій на уроках в закладах освіти висловила керівник гуртка, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри здоров'я людини, реабілітології і спеціальної психології Щербак Ірина Миколаївна.

Засідання проводила голова клубу Ковальчук Софія.

Учасники валеологічного клубу підготували змістовну та цікаву доповідь трьома мовами:  українською, польською та англійсько.

Найактивнішими були такі учасники:
Неронова Олена заступниця голови «Валеоклубу» (доповідала українською мовою)
Пятіна Дар'я (доповідала польською мовою)
Гонтар Софія (доповідала англійською мовою)
Котляревська Софія (доповідала англійською мовою)
Трегуб Олександр (доповідав польською мовою)
Шуляк Аліна (доповідала англійською мовою)

 

Усі охочі взяли активну участь в обговоренні  проблематики засідання та поділилися своїми враженнями та досвідом. Обговорення відбувалося українською, польською та англійською мовами.

У кінці заходу голова валеоклубу Ковальчук Софія підбила підсумки заходу та подякувала усім присутнім за активність під час обговорення. Цей захід об'єднав здобувачів освіти з факультету природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти; факультету дошкільної освіти; український мовно-літературний факультет імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка.


31 січня 2024 року в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди відбувся Випуск магістрів 2024. В межах заходу університет відзначив найкращих магістрів в конкурсі «Студент року», які показали високі результати своєї освітньої, наукової, громадської і творчої діяльності.

Від факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти в номінації «Премія Г.С. Сковороди» перемогла Гладкіх Анастасія,  – магістр спеціальності 014.15 Середня освіта (Природничі науки), яка є відмінницею навчання, багаторазовою учасницею грантових проєктів, конкурсів різних рівнів, громадських ініціатив, наукових конференцій тощо.

В номінації «Інтелектуал» переміг Вьюнник Віталій, який проявив себе як справжній науковець, беручи участь у різних наукових проєктах, написанні статей, проведенні наукових досліджень.

В номінації «Лідер студентського життя» перемогли двоє наших магістрів – Курко Олександр і Романько Анастасія, які протягом навчання в університеті (6 років) завжди очолювали студентські комітети на різних рівнях. Олександр виконував обов’язки керівника студентського наукового гуртка «Валеоклуб», організовуючи і проводячи дослідження та засідання зі здоров’язбереження в закладах середньої і вищої освіти, а Настя була головою культ-масового комітету, завжди брала активну участь в культурному житті факультета і університета, останнім часом була заступником голови Студентського парламенту університету. Вони завжди були активними і наполегливими в досягненні цілей.

В номінації "Громадський діяч" отримала відзнаку Сіра Софія - магістр спеціальності 016.01 Спеціальна освіта. Логопедія, яка активно проявила себе в волонтерській діяльності.

Сьогодні ми пишаємося здобутками вихованців факультетів і вітаємо їх з перемогою! Бажаємо їм не зупинятися на досягнутому, впевнено крокувати вперед, розвиваючи свій професійний рівень і підкорюючи нові вершини!!!


Випуск магістрів 2024

Більше фото

31 січня 2024 року в нашому закладі велике свято! Ми зібралися, щоб привітати випускників-магістрів Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти.

У 2024 році наш факультет випускає понад 130 магістрів, які здобули освіту за спеціальностями природничого спрямування і спеціальностями спеціальної освіти. Багато хто з них закінчив навчання на факультеті, здобувши тут перший бакалаврський рівень вищої освіти і продовжив навчатися в магістратурі, а дехто став членом факультетської родини тільки 1,5 роки назад. Але всі вони гідно впоралися із навчальними завданнями, проявляючи себе в різних видах освітньої діяльності.

Наших магістрів сьогодні вітали декан факультету проф. Сергій МИКИТЮК, заступники декана доц. Ірина ЛИКОВА і доц. Наталія НАУМЕНКО, завідувачі кафедр проф. Анжела ЧАПЛИГІНА, проф. Дмитро ЛЕОНТЬЄВ, проф. Вікторія КОВАЛЕНКО, а також викладачі та студенти факультету.

Завдяки злагодженій та дружній роботі педагогічного колективу, студентського самоврядування на факультеті було створено комфортне студентоцентроване освітнє середовище довіри, взаємодопомоги і підтримки, де наші магістри мали можливість розкрити свої здібності та отримати умови для науково-дослідної діяльності, що підтверджують 34 дипломи з відзнакою.

Протягом вечора лунали щирі слова вдячності і привітання, вирували емоції – сльози радості, щастя, глибокої вдячності, гордості, згадуючи студентські роки магістрів за весь час навчання в університеті. Згадували практики, творчі активності, перемоги в конкурсах і підготовку до них, наукові засідання, особливості дистанційного навчання.

Студенти 1 і 2 курсів привітали випускників віршами-вітаннями і піснями.  

Дорогі магістри-випускники! Нехай у вас буде щасливою доля і мирним небо! Нехай знання, що ви отримали в ХНПУ імені Г.С. Сковороди, стануть вам міцною опорою для реалізації подальших професійних планів і задумів!

Відео випускного:


До святкування 301 – річчя від дня народження Г.С. Сковороди

Більше фото

8 грудня 2023 року факультетська родина зібралася з нагоди відзначення 301 року від дня народження видатного українського філософа, педагога, митця Г.С. Сковороди. Протягом тижня в нашому університеті проходили різного роду заходи – конференції, виставки, челенджі, круглі столи, присвячені вшануванню пам’яті мислителя, чиє ім’я гордо носить наш університет.

Студенти нашого факультету також були охоплені цими подіями. Минулої п’ятниці ми відвідали онлайн-екскурсію до музею Г.С. Сковороді, що на Харківщині, де провів останні роки свого життя і відійшов у вічність філософ. Студенти дізналися про життя і філософію серця Григорія Савича, пройшли вікторину про основні і знакові події у житті філософа та були оцінені за критеріями оцінювання, які розробив Сковорода, викладаючи в українських школах.

Протягом тижня наші студенти долучилися до челенджу «Я читаю Сковороду», який започатковано науковою бібліотекою ХНПУ, створювали ілюстрації до творів і байок поета.

Дійсно про надбання Г.С. Сковороди ми будемо говорити ще не один рік і століття, тому як його філософія є зрозумілою для кожного з нас. Все, що сьогодні ми відчуваємо відповідно до змін часу, і все, чим ми живемо і яких життєвих принципів дотримуємося, дуже чітко простежується у поглядах філософа ще 300 років назад. Сродність праці, пізнання самого себе – є принципами сучасної освіти і виховання. Кожна людина, за Сковородою, має зрозуміти і пізнати себе, реалізувати себе в тій життєвій справі, до якої у неї хист. І коли життєві цілі збігаються із суспільними – це найвище щастя!


5 грудня 2023 року зі здобувачами освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 016 Спеціальна освіта ОП «Логопедія», ОП «Олігофренопедагогіка» 1-3 курсів відбулася інформативна зустріч із співробітниками Наукової бібліотеки ХНПУ імені Г.С. Сковороди, особисто п. Ольгою РОМАНОВСЬКОЮ, на тему «Академічна доброчесність».

Ця тема є вкрай важливою в умовах стрімкого розвитку інформатизації освіти та науки. Сьогодні ми дедалі більше стикаємося з такими проявами плагіату, як фальсифікація, обман, списування, хабарництво тощо, що призводить до зниження якості освіти та зниження довіри до освітніх закладів.

Під час зустрічі наші здобувачі дізналися про ці та багато інших питань, що стосувалися законодавчо-нормативної бази з академічної доброчесності, сутністю, видами плагіату та відповідальністю за порушення академічної доброчесності. Студенти отримали відповіді на питання: як запобігти плагіату? Як правильно цитувати? Як робити посилання? Як оформити список використаних джерел? Які послуги надає наукова бібліотека здобувачам освіти для продуктивної, а головне, доброчесної освітньої і наукової діяльності.

Щиро вдячні п. Ользі за цікаву, інформативну і корисну зустріч! Розвиваємо культуру академічної доброчесності! Будьмо чесними і відповідальними, перш за все, до себе і до інших!


Онлайн екскурсія до будинку-музею Г.С. Сковороди

Дорогі друзі! Сьогодні 1 грудня 2023 року на факультеті відбулася крутезна подія – онлайн екскурсія до будинку-музею Г.С. Сковороди, яку для нас організували співробітники Національного музею Г.С. Сковороди, особисто Галина Юріївна Хамлюк!

Ця подія є подвійно знаковою для нас, тих, хто навчається та працює в ХНПУ, що гордо носить ім’я Григорія Савича! Досліджуючи філософію і творчість Г. С.  Сковороди, ми щодня переконуємося в сучасності його поглядів та думок. У його творах відобразилися світогляд, стиль, спосіб мислення, жива душа українського народу. Минув уже 301 рок від дня народження філософа, проте у своїх творах він висловив думки, які не перестають хвилювати людей донині.

Гості екскурсії переглянули історію і життя музею «до» і «після», надихнулися ідеями, думками та світоглядом видатного просвітителя, побачили місце, де провів свої останні дні, надихався, працював та був похований Григорій Савич!

По завершенню екскурсії учасники мали змогу пройти онлайн-вікторину та оцінити себе за системою оцінювання самого Г.С. Сковороди.

Дякуємо організаторам та Галині Юріївні за чудову екскурсію та надані відео, завдяки яким ми змогли відчинити двері у світ Сковороди!

Чекаємо на ваші ессе «Хто для мене Г.С.Сковорода?»


30 листопада 2023 року відбулося розширене засідання Студентської Ради факультету з нагоди звіту в.о. голови Студради Ферлій Вікторії діяльності на посаді.

На засіданні були присутні Ферлій Вікторія – в.о. голови Студентської Ради факультету, голови комітетів, кандидатка на посаду в.о. голови Студради Ляшко Вероніка, здобувачка 21 групи, декан факультету проф. Микитюк С.О. та координатор з виховної роботи факультету доц. Науменко Н.В.

Ферлій Вікторія звітувала про роботу на посаді з 2021 по 2023 роки, презентувала результати діяльності Студради за науковим, творчим, громадським напрямами та здобутки студентів, нові форми роботи студентів в умовах воєнного стану, розказала про співпрацю зі студентським парламентом університету, внесла пропозиції щодо подальшого розвитку діяльності Спілки студентів, подякувала студентів та керівництво факультетів за плідну та цікаву співпрацю.

Віка рекомендувала на посаду в.о. голови Студентської Ради факультету Ляшко Вероніку, здобувачку 21 групи, відзначивши її лідерські та особистісні якості – активність, цілеспрямованість, наполегливість, творчість тощо, досвід роботи на керівних посадах (староста класу, групи, президента школи).

Декан факультету проф. Микитюк С.О. побажав реалізації перспективних план щодо розвитку діяльності Студради факультету, нових ідей та можливостей для їх втілення.

Координатор з виховної роботи доц. Науменко Н.В. подякувала Ферлій Вікторії за плідну співпрацю та побажала успіхів у професійній діяльності.

Тож, шановна факультетська спільното, вітайте нову в.о. голови Студентської Ради факультету – Ляшко Вероніку!


Засідання наукового гуртка «Ввалеоклуб»

29 листопада 2023 року відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка "ВАЛЕОКЛУБ" на тему: "Фізичні вправи. Їх значення для здоров'я". Вступне слово про важливість активного способу життя, зокрема виконання фізичних вправ, висловила керівник гуртка, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри здоров'я людини, реабілітології і спеціальної психології Щербак Ірина Миколаївна.

Засідання проводив голова клубу Курко Олександр.

Учасники валеологічного клубу підготували змістовну та цікаву доповідь на 4 мовах, зокрема українською, польською, німецькою та англійською мовами.

Найактивнішими були такі учасники:
Неронова Олена (доповідала українською мовою)
Пятіна Дар'я (доповідала польською мовою)
Варуша Віолетта (доповідала німецькою мовою)
Гонтар Софія (доповідала англійською мовою)
Котляревська Софія (доповідала англійською мовою)
Трегуб Олександр (доповідав польською мовою)
Шуляк Аліна (доповідала англійською мовою)

Усі охочі взяли активну участь в обговоренні проблематики засідання та поділилися своїми враженнями та досвідом. Обговорення відбувалося українською та англійською мовами.

У кінці заходу голова валеоклубу Олександр Курко підвів підсумки заходу та подякував усім присутнім за активність під час обговорення. Загалом даний захід об'єднав здобувачів освіти з таких факультетів як: факультет природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти; факультет початкового навчання; україномовний факультет.


Запрошуємо до челенджу!

«ПОПРИ війну – Я посміхаюсь…..» Війна внесла корективи в наше життя… Більше, ніж за півтора роки, ми навчилися жити поруч з нею. Ми навчилися шукати радість в кожному промінчику сонця, в кожному листочку, в кожній краплині дощу, в кожній хвилині….. Бо тільки так можна надихатися для того, щоб жити далі, навчатися, розвиватися задля нашої ПЕРЕМОГИ! Ми маємо бути сильні і не переможні задля розквіту нашої країни! Бо саме наша рідна земля, не зважаючи на знущання ворога, дарує нам чарівні миті, наче шепоче «ми витримаємо, ми все переможемо, бо ми - Українці»

Здобувачі освіти 31 групи надихнулися чарівними барвами осінньої пори 2023 року. І дарують вам свої емоції.

«Осінь – це для нас більше, ніж просто пора року. Це мистецтво, яке розцвітає в красі барвистих фарб та створює атмосферу теплих, затишних вечорів. Наша група студентів вирішила вам це показати через призму нашого власного творчого сприйняття осені. Ми запрошуємо вас приєднатися до нас в цьому захоплюючому подорожі, де ви зможете насолодитися читанням найкращих віршів українських поетів та розгляданням витончених фотографій пейзажів. Дозвольте собі зануритися разом з нами в цей вишуканий світ осінніх емоцій та натхнення»


Зустріч з Науковою бібліотекою ХНПУ

23 листопада 2023 року відбулася зустріч здобувачів освіти бакалаврського рівня вищої освіти з Науковою бібліотекою ХНПУ. На зустрічі були присутні студенти 1-4 курсів факультету.

Директорка бібліотеки Олена КОРОБКІНА познайомила здобувачів освіти з історією наукової бібліотеки; розповіла про послуги, яку надають співробітники бібліотеки, для здобувачів освіти та науково-педагогічних працівників університету; презентувала ресурси для отримання наукової інформації.

Наступним кроком зустрічі була практична демонстрація шляхів знаходження інформації на сайті наукової бібліотеки. Присутні познайомилися з наукометричними базами науковців ХНПУ, електронним каталогом та архівом університету, бібліографічним покажчиком; практично побачили, як здійснювати пошук інформації за допомогою ресурсів бібліотеки.

Факультет щиро вдячний директорці бібліотеки Олені КОРОБКІНІЙ за практичний майстер-клас та всім співробітникам бібліотеки за потужну роботу для осучаснення такого важливого на сьогодні ресурсу пошуку і обробки наукових документів та послуг.

Запис відеозустрічі можна переглянути тут:


21 листопада 2023 року, до Всеукраїнського дня Гідності і Свободи на факультеті відбулася зворушлива, емоціно та мотиваційно насичена зустріч «Життя нескорених», головним героєм якої став Андрій ГОЛОПАПА, на фронті позивний «Отець»,  військовий на протезі – 20 річний студент Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка, справжній патріот України, ветеран російсько-української війни, учасник програми «Кіборги» благодійного фонду «Громадянин», який від початку війни 24 лютого записався до лав ЗСУ, пройшов навчання піхотинців у Британії, брав участь в активних бойових діях на сході України, був поранений, в наслідок чого втратив ліву кінцівку. Зараз він

Наразі Андрій проходить реабілітацію, відновлює сили і планує продовжувати службу до нашої ПЕРЕМОГИ. А після неї  – відновитись на навчанні, далі опановуючи свою доволі непросту спеціальність. Мріє продовжити жити так, як жив до війни. І робити це у Вільній, Незалежній Україні.

В тилу Андрій допомагає побратимам за підтримкою Благодійного фонду "Громадянин" з комплексної допомоги військовим з ампутаціями в найсучаснішому протезуванні, фізичній та психологічній реабілітації, навчанні, про який більш детально розказала керівник у сфері комунікації фонду Євгенія ЛИТВИНЕНКО.

Учасники зустрічі дізналися про життя, мрії та переконання Андрія до війни, його громадянську позицію, нелегкий бойовий шлях, поранення та реабілітацію. Андрій розповів про свої власні ресурси та наснаги для того, щоб продовжувати не просто жити, а жити активно, не опускати руки, не впасти в депресію, поділився новими захопленнями (малюванням), власними благодійними активностями та мотивував здобувачів освіти і гостей зустрічі ніколи не здаватися, користуватися кожною можливістю, яку надає життя, твердо рухатися до своєї мети, не зраджувати своїм цінностям і переконанням. І тоді українці обов’язково переможуть!!! Слава Україні!


Вечір 20 листопада 2023 року наповнений неймовірними емоціями та безліччю посмішок!

Стендап-шоу до Дня Студента відбулося і вразило своєю кумедністю та жартами про студентське життя. Дякуємо усім, хто долучився до цієї захоплюючої події!

Особлива вдячність команді "Сміхозаври" за їхню чудову участь і яскравий виступ: Полюхович Анастасії та Олійник Оксані! Ви зробили наш вечір незабутнім!

Нехай ця енергія та позитив тривають ще довго!


Фестиваль "Назустріч успіху": Об'єднання відданості та спортивного духу!

Друзі, раді повідомити вам, що 20 листопада 2023 року відбувся захоплюючий фестиваль "Назустріч успіху", який вразив своєю енергією та неймовірною атмосферою. Цього разу захід проходив у онлайн форматі, об'єднуючи учасників з різних куточків країни.

Фестиваль — Всеукраїнське свято спорту:

"Назустріч успіху" — це не просто фестиваль, це об'єднання сердець, де молодь з різних куточків України об'єднується в ім'я спорту та досягнень. Цей захід виростає від допитливих рухів студентів та досягає висот, демонструючи, що спорт — це справжній каталізатор об'єднання.

Місія фестивалю:

Місія "Назустріч успіху" полягає в тому, щоб підкреслити, що спорт може стати могутнім інструментом єднання для всієї України. Він показує, що через спільні зусилля та визнання таланту ми можемо піднятися вище та досягти неймовірних висот.

Учасники:

  • Ковальчук Анна Віталіївна (21 група): Віддана спортсменка, що вражає своїм професіоналізмом.
  • Ждамарова Анастасія Олегівна (21 група): Енергійна і талановита учасниця, яка вносить свій неповторний внесок.
  • Плетньова Катерина Олександрівна (21 група): Винахідлива та цілеспрямована учасниця, готова до викликів.
  • Кархова Марина Ігорівна (12 група): Відмінна спортсменка, яка представляє свою групу з гордістю.
  • Селіна Надія Миколаївна (12 група): Емоційна та завзята учасниця, готова до перемоги.
  • Дикань Поліна Сергіївна (12 група): Талановита та віддана своєму виду спорту.

Нехай ця подія стане тільки початком безмежних можливостей, які відкриває перед нами світ спорту та об'єднання!


18 листопада 2023 року кафедрою спеціальної педагогіки та кафедрою здоров'я людини, реабілітології і спеціальної психології ХНПУ ім. Г.С. Сковороди в рамках діяльності студентського наукового гуртка «Спеціальна дидактична майстерня: Новітні технології в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами» була проведена інтерактивна гра-квест, присвячена міжнародним дням логопеда та дефектолога. У заході прийняли участь 41 здобувач бакалаврського рівня освітніх програм “Логопедія” та Олігофренопедагогіка”.

 Гра проводилася в онлайн і офлайн форматах для забезпечення максимального залучення студентів. Квест надав можливість здобувачам відчути належність до спільноти спеціальних педагогів, а також приніс багато позитивних емоцій всім учасникам. Під час проводження заходу було здійснено посвяту студентів першого курсу у професію логопеда та олігофренопедагога.

Організатори дуже вдячні за надання безпечних офлайн-локацій та активну підтримку проведення заходу майданчикам “Спільно -Unicef” ( ст.м.23 серпня та ст.м.Спортивна).

Дякуємо ЗСУ за можливість навчатися, спілкуватися та радіти зустрічам!


16 листопада 2023 року, в режимі offline з дотриманням правил безпеки, відбувся другий день змагань з шашок серед чоловіків-здобувачів вищої освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Сьогодні наш факультет представляли Ямковий Ярослав 11 група і Тур Миколай 31 група. Суперниками наших хлопців були учасники фізико-математичного та іноземного факультетів, факультету історії і права та соціальних і поведінкових наук. Ярослав та Микола в командному заліку серед 8 команд зайняли почетне V місце!

Вітаємо хлопців! Дякуємо за участь!

Дякуємо організаторам - кафедрі теорії, методики і практики фізичного виховання за можливість повернутися до змагань та спілкування!


15 листопада 2023 року здобувачі освіти та викладачі факультету відвідали лекцію Інспектора 27-ДПРЧ ГУ ДСНС України у Харківській області старшого лейтенанта служби цивільного захисту Вадима Рибалки, який інформував учасників про дії під час повітряної тривоги, мінну безпеку, дії при знаходженні вибухо-небезпечних предметів, основні вимоги правил пожежної безпеки в побуті, правила користування вогнегасниками тощо.

Така зустріч для Сковородинівців не є новою, але в умовах сьогодення питання безпеки людини є вкрай актуальними і необхідними для кожного.


15 листопада 2023 року, вперше за часів повномасштабної війни та пандемії COVID-19, відбулися змагання з шашок серед дівчат, які навчаються на різних факультетах ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

У режимі offline, із дотриманням умов безпеки, змагались 14 дівчат з 6 факультетів.

Організаторами змагань - кафедрою теорії, методики і практики фізичного виховання ХНПУ - визначено найактивніших за кількістю учасниць здобувачок факультетів: Історії і права, Дошкільної освіти та Природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти.

За честь факультету змагалися Огороднік Вероніка 21 група і Селіна Надія 12 група, які в командному заліку посіли ІІІ місце!

Пишаємося нашими дівчатами!!!

Здобувачки освіти вдячні кафедрі теорії, методики і практики фізичного виховання, головному судді змагань старшому викладачу Андрію Валерійовичу Козлову, суддівській бригаді у складі старших викладачів кафедри Вікторії Борисівні Спузяк та Вікторії Григорівні Клименченко за якісне суддівство, доброзичливість, позитив та нагороди!

Велика подяка колективу наукової бібліотеки ХНПУ імені Г.С. Сковороди за гостинність.

Вдячні ЗСУ за можливість навчатися, зустрічатися, спілкуватися і змагатися!


3 листопада 2023 року здобувачі освіти факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти на чолі з  координатором з виховної роботи Науменко Наталією Вікторівною відвідали інформаційний захід з питань ризиків, що пов’язані з мінами та вибухонебезпечними залишками війни (ІНРМ), який було проведено представником Гуманітарної організації «Данська Рада у справах біженців (DRC)».

Учасники зустрічі дізналися про види мін і вибухонебезпечних предметів та специфіку ураження ними; правила поведінки під час небезпечних ситуацій, пов’язаних з мінуванням; розглянули на реальних прикладах небезпечну поведінку людей тощо. Присутні на власному досвіді переконалися, наскільки важливими та життєво необхідними виявилися знання, отримані в ході заходу.

Висловлюємо вдячність Данській Раді у справах біженців за надзвичайно корисний захід, підвищення рівня обізнаності та поінформованості! Сподіваємось на подальшу працю!


2 листопада 2023 року на факультеті відбулася зустріч здобувачів освіти 1-5 курсів та викладачів факультету з координатором з питань академічної мобільності студентів та освітянської спільноти канд. філол. наук, доц. Гуліч Оленою Олександрівною.

В умовах євроінтеграції та входження України в світовий науковий простір академічна мобільність здобувачів вищої освіти є пріоритетним завданням сьогодення. Академічна мобільність це крок до якісної освіти в Україні. Згідно Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність українські студенти та освітяни тримали такі ж самі права на академічну мобільність як і їхні колеги у Європі.

Академічна мобільність це можливість навчатися, викладати, стажуватися чи проводити наукову діяльність в іншому вищому навчальному закладі чи науковій установі на території України чи поза її межами без відрахування чи звільнення з основного місця навчання чи роботи.

Олена ГУЛІЧ розповіла студентам факультету про можливості академічної мобільності в ХНПУ імені Г.С. Сковороди; пропозиції для навчання від вищих закладів Польщі, Чехії, Німеччини, Норвегії, Литви тощо; порядок подачі заявки на навчання закордоном та особливості навчання відразу вдвох університетах.

На зустрічі були присутні здобувачі освіти – Прокопенко Анна та Ксенія Русанова, які наразі є студентами німецького та польського університетів. Дівчата поділилися з присутніми враженнями та емоціями від перебування за кордоном на навчанні, які здебільшого були позитивними; розказали про умови навчання та проживання; особливості взаємодії з науковою спільнотою закордонного вишу та процедуру обрання необхідних кредитів тощо.

Також Олена Олександрівна розказала про можливості мобільності для аспірантів та викладачів для підвищення кваліфікації в контексті глобальних трендів розвитку науки.


27 жовтня 2023 року з нагоди Дня української писемності та мови кураторами 36, 33 та 41 груп факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти доц. Наталією НАУМЕНКО і доц. Людмилою ДРОЖИК була проведена кураторська годину «Мово моя, ти для мене криниця…..», під час якої здобувачі освіти дізналися про історію виникнення свята; згадали старослов’янські писемні та їх назви; побачили перші писемні книги та обговорили сучасний правопис; згадали видатні висловлювання про мову Ліни КОСТЕНКО, Тараса ШЕВЧЕКНО, Максима РИЛЬСЬКОГО, Олеся ГОНЧАРА, Івані ФРАНКА.

Протягом зустрічі лунали вірші про українську мову видатних письменників – Павла ТИЧИНИ, Володимира СОСЮРИ, Дмитра ПАВЛИЧКА у виконанні здобувачів освіти та кураторів груп.

Після коротенької історії та поетичної сторінки здобувачі освіти позмагалися у знаннях мови, відповідали на питання щодо усного і писемного мовлення, заміняли запозичені слова українськими.

Кожен громадянин України повинен добре знати рідну мову, збагачувати її, бути готовим захистити українську мову від тих, хто зневажає її, бо, захищаючи рідну мову, захищаєш свій народ, його гідність, його право на існування, право на майбутнє. Захист рідної мови - найприродніший, найпростіший, найлегший і водночас найнеобхідніший спосіб національного самоствердження і діяльності в ім'я народу. Розмовляйте рідною мовою - своєю і свого народу: скрізь, де її розуміють, з усіма, хто її розуміє. Не поступайтесь своїми мовними правами заради вигоди, привілеїв, лукавої похвали - це зрада свого народу. Ставлення до рідної мови має бути таким, як до рідної матері: її люблять не за якісь принади чи вигоди, а за те, що вона - мати.

Любіть і вивчайте нашу мову. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю так, як заповідав Тарас Шевченко, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову.


'

27 жовтня 2023 року в день української писемності та мови факультетська родина на чолі з деканом факультету проф. Микитюком С.О. доєдналася до написання Всеукраїнського радіодиктанту


23 жовтня 2023 року на факультеті природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти  в межах засідання студентського наукового гуртка «Флора» та екологічного виховання студентської молоді із залученням здобувачів освіти Криворіжського ліцею «Джерело» відбулася інтерактивна лекція старшого викладача кафедри ботаніки «Місцеве біорізноманіття - головна екологічна цінність і запорука сталого існування біоценозів».

Основними тезами лекції було: «Слова про важливість збереження біорізноманіття ми чуємо часто. Але більшість їх сприймає лише як збереження чогось корисного безпосередньо для людини (лікарських, їстівних чи декоративних рослин, тварин, грибів). Також люди розуміють, що деякі види ще не вивчені, і їх треба зберегти, бо можливо вони стануть корисними в майбутньому. Але навіщо зберігати види, які людина ніяк не використовує? Наприклад в європі охороняють десяток видів попелиць, навіщо? Виявляється більшість видів попелиць не є шкідниками сільського господарства, бо шкодять лише бур'янам і ніколи не переходять на культурні рослини. А вони потрібні хижим комахам, які стримують також і шкідників. Те саме і з гусінню. Не буде гусені - співочі пташки не вигодують пташенят. Тому гусінь теж потрібна. І нарешті є тисячі видів, які лише паразитують на рослинах і тваринах. Вони стримують окремі види від панування і сприяють різноманіттю біоценозів. А різноманітний біоценоз = стійкий біоценоз. Це ми побачили на загиблих від кореневої губки монокультурах сосни в Гідропарку. Мішаний ліс - виживає, монопосадки сосни гинуть. Тому всяке біорізноманіття корисне (і корисних рослин і тварин, і тих, користі від яких люди не бачать).

По завершенню зустрічі доц. Науменко Н.В. профорієнтувала здобувачів середньої освіти 10-11 класів на предмет вступу на спеціальності, за якими здійснює підготовку факультет.


2 жовтня 2023 року на факультеті відбулася урочиста зустріч з нагоди Дня працівників освіти і Дня Захисників і Захисниць України. Для всіх освітян, викладачів університету, для тих, хто тільки розпочав педагогічний шлях студенти факультету підготували свої творчі проєкти: авторські вірші, відеопривітання, вокальний проєкт «Незламна Україна», в якому  ви можете побачити та почути через добірку відомих українських пісень три життя нашої країни – красива і мальовнича, в смутку та болі, з вірою у найкраще майбутнє

Цього року за наказом Президента України свято дня Захисника і Захисниць України та свято Покрова, які відзначалися 14 жовтня, перенесені на 1 жовтня. Тож 1 жовтня 2023 року ми відзначаємо одразу три свята. А воно і не дивно, бо на захист нашої Вітчизни стали багато освітян, які віддають свої життя заради Миру, Волі і Незалежності!

Сьогоднішня зустріч пронизана єдиною темою «Захист Вітчизни – освітянський фронт». Ми зібралися, щоб привітати наших викладачів і кожного, для кого професія «вчитель» стала сенсом життя. Вже другий рік наші педагоги  тримають освітній фронт – навчають дітей з підвалів, в укриттях метро, створюють тимчасові школи і навчають українських дітей за кордоном, виїзджають в деокуповані території і разом з дітьми намагаються на мить забути про біль, руїни та страх; працюють волонтерами, надаючи освітні послуги дітям, які потребують психологічної та соціальної підтримки; нарешті, не дивлячись ні на що, ні на мить не зупиняють формування молодого покоління української нації.

Війна-непростий виклик для сфери освіти і науки… Війна- непростий виклик для всіх сфер людського буття…Вчителі та викладачі - важливі…Особливо зараз… І від того, як науковці, українські меценати та міжнародні партнери зможуть допомогти молодому поколінню отримати доступ до якісного навчання, залежатиме майбутнє та подальший розвиток нашої держави.

Ми схиляємо голови перед мудрістю і жертовністю освітянина – учителя, вихователя, викладача, майстра, зусиллями якого твориться майбутнє нашого краю, всієї нашої держави. Ви сумлінно виконуєте свій професійний обов’язок, вчите нашу юнь пізнавати нове і пам’ятати про те, якого ми роду.

Дорогі викладачі і працівники університету! Нехай у ваших оселях завжди панує світло і злагода, в серцях – добро, в помислах – мудрість, над головою – мирне небо, у засіках – достаток, а нелегка педагогічна нива колоситься рясним урожаєм людської вдячності.

Щиросердно дякуємо всім, хто взяв участь у підготовці цього зворушливого дійства.

Відео свята:

Вже зовсім скоро на нас чекає перемога і мирне небо над головою. А поки віримо в наших захисників, підтримуємо їх та одне одного. Слава Україні! Героям Слава!


Сьогодні, 22 вересня, на факультеті відбулася довгоочікувана зустріч "Осінь першокурсника", що вже стала традиційною! Її проведення зумовили події останніх трьох років. Це свято присвячне Вам, наші студенти 1 курсу! Ми хочемо щиро подякувати всім студентам, всім викладачам, які долучилися до сьогоднішнього дійства і провели дві години разом з нами.

У звичайних умовах ви б на власні очі бачили і знайомилися з факультетом та його кафедрами, а ми б складали про вас враження через ваші особистісні прояви в різних ситуаціях і діяльностях.

Під час зустрічі ви отримали можливість дізнатися більше про кафедри, і ще раз переконались, що кожна з них є унікальною та неймовірно цікавою. У кожної кафедри своя історія, особливості діяльності та традиції. 

А наш перший курс, як завжди, вразив! У нас вже є волейбольна команда, танцювальний колектив , автори власних віршів, медійники, колекціонери, кулінари  і, навіть, гадалки та маги!

Дуже сподіваємося, що перший курс вже встиг отримати для себе багато корисного, щоб вже зараз визначитися, що вас найбільше захоплює і де ви зможете реалізувати свої здібності та амбіції.

Сподіваємося, що студенти впевнилися в правильності свого вибору, обравши найкращий факультет в найкращому університеті.

Шановні першокурсники, ви дуже творчі і креативні, і саме тому ми так хочемо, щоб ви були такими активними завжди!

Відеозапис зустрічі:


 

З 04 вересня по 08 вересня 2023 року проходив тиждень Спілки студентів і молоді факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти.

Метою зустрічей було познайомити першокурсників зі Спілкою як структурною одиницею факультету, познайомити з метою і завданнями діяльності студентської ради; головами комітетів та особливостями їх роботи. На початку зустрічей студентів привітала в.о. голови студентської ради факультету Вікторія ФЕРЛІЙ, яка привітала здобувачів з початком навчального року, побажала успіхів і активного студентського життя.

Першокурсники познайомилися із головою профкому, дізнались про професійну спілку (профспілку) студентів як добровільну неприбуткову громадську організацію, що об'єднує громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання), та дізнались про роль комітетів у навчанні.

Голови комітетів презентували діяльність медіакомітету, арт-комітету, волонтерського, наукового, культмасового та спортивного комітетів в довоєнний час та під час війни; представили ряд можливостей для самореалізації та саморозвитку навіть у такий складний час та в межах дистанційного навчання.

Під час засідань Спілки протягом тижня були оновлені списки учасників вокального гурту «Гармонія», художнім керівником якого з цього року є Калініна Наталія – студентка факультету мистецтв та факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти; запущено новий проєкт факультету «Книжковий клуб», до якого можуть долучитися студенти різних курсів та факультетів; обрано учасників університетської театральної студії.

Чекаємо на активних, творчих та талановитих студентів!


1 вересня - дуже насичений день для наших здобувачів освіти. На кожному курсі пройшли настановчі лекції, об'єднані спільною тематикою - "Освіта заради миру", які прочитали провідні доктори наук факультету природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти.

Надалі, під час кураторських годин, куратори академічних груп проінформували студентів про особливості та графік освітнього процесу у першому семестрі; здобувачі освіти поділилися спогадами про літні канікули, результатами професійного розвитку та планами на прийдешній навчальний рік; проведені інструктажі з техніки безпеки.

На завершення здобувачі освіти та викладачі факультету привітали своїх першокурсників з новим етапом їхнього професійного зростання!

Тож, бажаємо всім мирного і щасливого нового навчального року!

 


01 вересня 2023 року відбулася урочиста посвята першокурсників, для яких сьогодні пролунав перший дзвоник нового етапу життя.

Дорогі першокурсники! Віднині ви є студентами флагману педагогічних вишів України – ХНПУ імені Г.С. Сковороди і, насамперед, студентами славетного факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти, який має давню історію, традиції та надбання. І тепер Ви – наше факультетське продовження! Вам творити і записувати свою і нашу спільну історію, викарбовувати свої імена у факультетській родинній книзі!

Студентські роки мають стати часом вашого особистісного росту, розкриття творчого потенціалу, часом закоханості та яскравих вражень, що будуть супроводжувати вас все життя. Сподіваємося, в університеті ви знайдете справжніх друзів і однодумців.

Тож, ми бажаємо вам здоров’я, наснаги, жадоби до навчання та активного життя. Бо тільки той фахівець, який розвивається всебічно, може виграти в сучасному конкурентному світі!

Тож мирного нам всім неба!  Перемога вже близько! І ми скоро вже зустрінемося офлайн! Слава Україні!


30 червня 2023 року на факультеті природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти відбулася урочиста подія – ВИПУСК БАКАЛАВРІВ – 2023 року.

Дорогі наші випускники!

Ось і добігає свого кінця перший етап вашого професійного зростання. Протягом цих чотирьох років ви встигли відчути і справжнє студентське життя в аудиторіях університету і в безпосередньому спілкуванні з викладачами та друзями; і всі заборони карантину та особливості дистанційного навчання і, нарешті, війну, яка внесла свої корективи у ваше студентське життя. Але ви показали, що можете і вмієте долати життєві труднощі, ні в яких умовах не опускаєте руки і впевнено рухаєтеся вперед. Ці зміни загартували вас і зробили сильнішими, дорослішими та відповідальнішими. Ви достойно пройшли цей нелегкий шлях, продовжуючи проявляти свої здібності в усіх сферах студентського життя. І сьогодні ми бачимо це. Разом, протягом чотирьох років, ви тримали високу планку на всіх фронтах – наукових, освітніх, творчих, спортивних та громадянських,  що дозволяло факультету займати перші позиції в усіх університетських рейтингах.

Викладачі та співробітники факультету щиро вітають Вас з цією визначною подією у Вашому житті! Бажаємо вам не зупинятися на досягнутому, впевнено рухатися до своєї мети, щоб стати кокурентноспроможними професіоналами, долаючи труднощі, які роблять вас тільки сильнішими. Тому всіх вас ми чекаємо в магістратурі!

Нехай перед вами відкриються всі двері, і обрана професія приносить радість, благополуччя та результат! Нехай збувається все заплановане, не сповільнюється ваш професійний ріст, бажаємо успішного становлення вас як фахівців! В добру путь!

Відеозапис випускного 


29 червня 2023 року на факультеті відбулася урочиста зустріч зі здобувачами освіти за підсумками навчального року 2022/2023, в ході якої були відзначені студенти, які протягом року брали активну участь у загальнофакультетських та загальноуніверситетських заходах різних рівней та напрямів – освітньому, науковому, творчому, громадянському тощо.

З вітальним словом до присутніх виступ д.пед.н., професор, декан факультету природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти Сергій МИКИТЮК, який привітав здобувачів освіти з успішним закінченням навчального року та побажав не зупинятися на досягнутому та прагнути до подальших звершень та здобутків.

Заступник декана з навчальної роботи к.біол.н., доцент Ірина ЛИКОВА підвела підсумки літньої сесії та звернула увагу на наявність великої кількості студентів, які склали її на відмінно. Також Ірина Олександрівна відмітила студентів заочної форми навчання та зазначила про їхню не менш потужну роботу протягом року, не зважаючи на всі труднощі сьогодення.

Координатор з виховної роботи к.пед.н., доцент Наталія НАУМЕНКО подякувала Спілку студентів та молоді факультету, голову Спілки Вікторію ФЕРЛІЙ та голів комітетів за відданість справі та активну і відповідальну роботу протягом року за для підтримки високих рейтингових позицій факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти.

Також адміністрація факультету звернула увагу студентів на поточні питання – сплату за навчання, проживання в гуртожитку та здачу заборгованостей до початку нового навчального року.

З побажаннями позитивних, мирних та захоплюючих днів літніх канікул учасники заходу вирушили на відпочинок.

Відеозапис зустрічі 


29 червня 2023 року здобувачі освіти та викладачі факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти відвідали онлайн лекцію «Ризики, пов'язані з вибухонебезпечними предметами», яка була проведена організацією з розмінування Halo Trust Ukraine.

Протягом лекції фахівці познайомили присутніх з різновидами вибухонебезпечних предметів, місцями, де можуть бути виявлені мінні загрози, та правилами поведінки під час зустрічі з небезпекою.

Бережімо себе і своє життя! Будьмо уважними!


Свято Вишиванки в Україні щорічно відзначають у третій четвер травня.

У 2023 році День вишиванки припав на 18 травня. Зараз, в умовах воєнного часу, в День вишиванки в Україні не проводяться марші та дефіле вишиванок, ярмарки, концерти чи інші масові заходи. Але долучитися до свята може будь-хто - потрібно просто надягти вишиванку або будь-який інший одяг з українською вишивкою. Зараз День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.

Нині вишиванка переживає піднесення і  відродження, адже українці згуртувалися так, як ніколи, з любов'ю підтримуючи власні традиції. Елементи української вишивки все частіше використовуються в дизайні одягу, і не лише українці – навіть голлівудські красуні залюбки одягають ніжну вишиту вдяганку.  Тепер носити вишиванку стало не тільки патріотично, а й модно та ексклюзивно.

Кожен регіон України має свої традиційні техніки вишивання, поєднання кольорів та візерунків, завдяки чому ця річ без слів розповідала все про свого власника. Наприклад, біла вишивка на білому полотні була популярна на Полтавщині, на півдні країни найчастіше використовувалася грубіша нитка та широкі стібки, а різнокольорові візерунки "видавали" жителя заходу України.

https://www.facebook.com/100027996361447/videos/pcb.3330495410544517/1138858737506125

https://www.facebook.com/100027996361447/videos/pcb.3330495410544517/609910157772889

https://www.facebook.com/100027996361447/videos/1485538265185474?idorvanity=1808806579380082


11 травня 2023 року на факультеті відбулася зустріч «Академічна мобільність. Навіщо? Як? Де? Коли?» здобувачів вищої освіти бакалаврського рівня з координатором з питань академічної мобільності Центру міжнародної діяльності ХНПУ імені Г.С. Сковороди канд. філол. наук, доцентом Гуліч Оленою Олександрівною, яка познайомила студентів з особливостями та сутністю академічної мобільності, її перевагами та перспективами для майбутнього професійного розвитку, конкретними кроками та умовами участі у програмах академічної мобільності.

Під час зустрічі здобувачі освіти 3 курсу, які вже мали досвід навчання у закордонних університетах, представили свою історію академічної мобільності від А до Я. Студенти звернули увагу на можливості не тільки долучитися до навчання, а й можливості познайомитися з культурною спадщиною Європейської країни.

Академічна мобільність – це завжди цікавий досвід, незабутні емоції та враження,  нові друзі та приємне спілкування!

Долучайтеся до програм академічної мобільності! Витрачайте час з користю для свого майбутнього!

Посилання на відео



26 квітня 2023 рік

37 роки минуло з моменту найбільшої в історії людства техногенної катастрофи – аварії на Чорнобильській АЕС, яка є болем для всієї України. У мирний час Україна втратила частину своєї території, яка внаслідок Чорнобильської катастрофи стала непридатною для проживання, а також тисячі людських життів, яких вбив і вбиває досі ніби мирний атом. Десятки тисяч українців стали біженцями.

Вічна пам’ять справжнім героям, які віддали своє життя в боротьбі з радіаційною катастрофою, долаючи її наслідки, заради спасіння нашої землі і людей від страшної аварії. Їх подвиг – безсмертний!

У 2022 році, під час російської агресії, московські орки захопили Чорнобильську АЕС, прямою наводкою з танків били по Запорізькій АЕС. І лише героїзм наших бійців та атомників, які виховувалися на героїзмі ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, зміг зупинити нову масштабну атомну катастрофу. Вони врятували Україну та світ від Чорнобиля-2.

Тому сьогодні слово «Чорнобиль» − це не лише назва місця катастрофи, а й слово-синонім безпрецедентної мужності та героїзму обох поколінь пожежників, військових, інженерів, вчених, усіх, хто був причетний до захисту людей він наслідків «мирного атому».

Щиро дякуємо усім тим, хто йшов у ядерне пекло рятувати всіх нас, розуміючи небезпеку, усвідомлюючи наслідки. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Ліквідатори виграли свою війну з мирними атомом і назавжди залишилися Героями. Врятували сотні тисяч життів українців та інших європейських народів.

Слава героям-чорнобильцям. Мир душам тих, хто не дожив до сьогоднішнього дня!

Джерело.

Протягом 26-28 квітня кураторами академічних груп були проведені кураторські години щодо 37-ї річниці Чорнобильської катастрофи. Протягом зустрічей обговорювалися причини трагедії та її наслідки для нашої країни та світу, студенти презентували власні презентації, в яких висвітлювалися різні аспекти трагедії; переглядалися наукові фільми – «Як сталася аварія на ЧАЕС», «Чорнобильська аварія. Люди в тоталітарній імперії» тощо.

Студентки 24 групи Казакова Вікторія та Ткаченко Дар’я записали відеовірші Д. Павличка «На Чорнобиль журавлі летіли» та «Героям Чорнобиля»

Здобувачами освіти 24 групи підготовлено проєкт «Як аварія торкнулася моєї родини»


25 квітня 2023 року відбулася урочиста церемонія нагородження дипломантів та лауреатів щорічного загальноуніверситетського фестивалю-конкурсу студентської художньої самодіяльності "Студентська весна 2023"

Факультет природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти вітає своїх переможців:

Вікторія Ковальова – лауреат у номінації «Соціальний проект»

Вікторія Чіхічина – лауреат у номінації «Розмовний жанр»

Карина Лисенко – лауреат у номінації «Розмовний жанр»

Дар’я Ткаченко – лауреат у номінації «Соціальний проект»

Анастасія Полюхович – лауреат у номінації «Розмовний жанр»

Анна Прокопенко – лауреат у номінації «Кінодебют»

Оксана Олійник, Дейнега Марія – дипломанти у номінації «Театральний напрям»

Вікторія Казакова – дипломант у номінації «Театральний напрям»

Анастасія Ждамарова, Вероніка Огородник, Крістіна Поволяко, Ксенія Русанова – лауреати у номінації «Театральний жанр», учасники постанови «Нескорена весна».

Переможці! Вітаємо кожного окремо і всіх разом! Коли разом збираються розвиваються, шукають цілеспрямовані особистості, створюється особливий потенціал, і ця енергія робить світ кращим, добрішим, досконалішим.

Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому – вчіться, дізнавайтеся нового, розвивайтеся. Успіхів вам, натхнення, творчості і позитиву кожного дня!


20 квітня 2023 року кафедрою здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології було організовано та проведено загальнофакультетський захід «Як я зміцнюю своє здоров’я в умовах сьогодення», присвячений Всесвітньому дню здоров’я.

Метою зустрічі було обговорення актуальних питань здоров’язбереження, які висвітлювалися в темах: шляхи зміцнення фізичного, психічного, духовного здоров’я в умовах сьогодення; методи зняття стресу в сучасних умовах, особливості застосування здоров’язбережувальних технологій у закладах освіти; створення здоров’язбережувального та безпечного освітнього середовища в закладах освіти.

На заході були присутні викладачі та здобувачі освіти факультету, вчителі та учні закладів загальної середньої освіти, вчителі основ здоров’я загальноосвітніх закладів м. Харкова та області.

Протягом двох тижнів тривала підготовка до заходу – вчителі та здобувачі вищої та середньої освіти готували тематичні проєкти, в яких висвітлювали власний досвід здоров’язбереження за різними напрямами.

З вітальним словом відкрили захід декан факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти, доктор педагогічних наук, професор Сергій МИКИТЮК та завідувачка кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології, кандидат біологічних наук, доцент Галій Алла Іванівна.

Керівник факультетського наукового гуртка «Валеоклуб» кандидат педагогічних наук, доцент Щербак Ірина Миколаївна представила досвід здоров’язбережувальної діяльності на факультетах ХНПУ імені Г.С. Сковороди та в межах роботи валеоклубу. Було наголошено на особливостях співпраці з закладами середньої освіти, в межах якої студентами факультету постійно здійснюється моніторинг стану здоров’я учнівської молоді з подальшою організацією заходів щодо його збереження та зміцнення.

В межах співпраці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди з  Криворізьким ліцеєм «Джерело» Дніпропетровської обласної ради, взяти участь у заході було запрошено педагогів та здобувачів освіти закладу.

 Заступник директора з навчальної роботи Терещенко Наталія Дмитрівна та вчителі закладу Пронуза Наталя Ігорівна і Кукушкіна Ірина Володимирівна представили досвід створення здоров’язбережувального освітнього середовища в закладі освіти. Цікавим було висвітлення концепції ліцею та моделі створення здоров’язбережувального простору, які були представлені закладом у вигляді проєкту на Всеукраїнському конкурсі «Будь активним заради миру», в якому серед 2000 учасників посіли призове місце. Учасники факультетського заходу мали змогу переглянути відеоролики зі здоров’язбережувальною діяльністю ліцею.

Студенти факультету були зацікавлені темою здоров’я, особливо в умовах війни, яка викликала у молодого покоління не тільки певні обмеження, але й спричинила розлади у фізичному, психічному та соціальному здоров’ї. Тому вони охоче представили форми та методи відновлення всіх складових здоров’я. Особливо гостро постала проблема стресів, тому здобувачі освіти поділилися досвідом зняття стресу в сучасних умовах, представивши відповідні техніки та методики, супроводжуючи свої презентації відеороликами з власним виконанням вправ.

В контексті актуальності тематики заходу та з метою профорієнтації кандидатом педагогічних наук, доцентом Науменко Наталією Вікторівною було представлено освітні програми, за якими здійснюється професійна підготовка на кафедрі та факультеті, зробивши акцент на ОП «Біологія, здоров’я людини і практична психологія», ОП «Олігофренопедагогіка» та ОП «Логопедія».

Зустріч тривала понад двох годин, та зі спільним бажанням зустрічатися для обговорення актуальних питань здоров’язбереження, кафедра здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології запропонувала свої можливості як майданчик для спільних форумів.


27 березня 2023 року на факультеті природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти відбулася традиційна щорічна Зустріч з випускниками.

Це дуже бажана зустріч для кожного випускника, викладача та факультету в цілому. Протягом трьох років, життя не давало нам можливості побачити, почути та обійняти один одного. Сьогодні – радісний день – нарешті ми зібралися великою факультетською родиною, хоча й онлайн, поділилися своїми спогадами про студентські роки; згадали викладачів, яких, нажаль немає серед нас, але вони є золотим фондом природничого факультету; поділилися своїми професійними успіхами та досягненнями; подякували всім викладачам, які навчали нас та продовжують навчати молоде покоління.

Але горе не пройшло осторонь нашого факультету – на цій страшенній війні загинув наш випускник 1997 року Сергій Масловський. Факультетською родиною було вшановано пам’ять Героя України, який назавжди залишиться в наших серцях, в історії природничого факультету та серцях наступних поколінь.

Зустріч тривала більше двох годин та закінчилася побажаннями Переможного Миру та зустрічі в стінах рідного факультету 27 березня 2024 року! Тож до зустрічі!

Переглянути відеозапис зустрічі і ще не раз згадати цей день можна за посиланням.


23 березня 2023 року в межах правового виховання на факультеті природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти відбулася зустріч здобувачів освіти з представниками патрульної поліції Харківської області.
Під час зустрічі студентів було ознайомлено з визначенням та видами відповідальності, сутністю адміністративного правопорушення; розглянуто приклади протиправних дій, за які передбачена адміністративна відповідальність, та види стягнень за адміністративні правопорушення.
Також представники патрульної поліції відповіли на запитання здобувачів освіти, які стосувалися прав та обов’язків громадян в умовах воєнного стану.


09 березня 2023 року у річницю від дня народження великого Кобзаря Тараса Григоровича Шевченка на факультеті природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти відбулося засідання студентського наукового гуртка «Спеціальна дидактична майстерня: новітні технології в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами» на тему: «Розробка та виконання жестовою мовою пісні за поетичним твором Т. Г. Шевченка «Думи мої, думи мої…» (муз. А. Пивоварова)»

Захід було проведено разом із здобувачами освіти та викладачами факультету початкового навчання.

Сила й велич Т.Г. Шевченка не лише в його поезії. Він повернув нам, українцям, історичну пам’ять, розбудив національну свідомість і примусив згадати про гідність, надихнув на боротьбу. Нині ми переживаємо найдраматичніший період новітньої історії. Але зараз у нас є чітке усвідомлення «свого шляху широкого»…

Протягом години учасники зустрічі вшановували пам’ять Великого Кобзаря виконанням твору «Тарасові думи» різними мовами – італійською, німецькою, польською, фінською, чеською, литовською,  іспанською тощо; знайомством із сучасними ініціативами українських артистів та відомих людей, які надихаються, популяризують та впроваджують у своїй творчості українську жестову мову.

Родзинкою засідання було познайомити учасників із особливостями розробки виконання пісні жестовою мовою. Стейкхолдером кафедри спеціальної педагогіки Кудрявцевою Віталією Харківської спеціальної вечірньої школи для глухих та слабочуючих № 23 було представлено виконання пісні «Думи мої, думи мої» (вик. А. Пивоваров) жестовою мовою. Після перегляду відео старшим викладачем кафедри спеціальної педагогіки Козачек Надією Олексієвною відбулося студіювання основних жестів пісні «Думи мої, думи мої». Учасники активно долучилися до майстер-класу, а також отримали запрошення до участі в інтерактивному факультетському перфоменсі із виконання пісні «Думи мої» жестовою мовою. Найкращі роботи будуть представлені на підсумковому засіданні гуртка.


24 лютого 2023 року

Рік болю, страждань, випробувань та розчарувань..

Рік єднання, незламності, мужності і віри в Перемогу!

Цей рік докорінно змінив наші плани, змінив наше життя, але й змінив кожного з нас. Ми, Українці, під час війни відкрили в собі безліч граней, якостей та талантів, які відчайдушно проявляли в усіх сферах суспільного життя. Протягом року наші студенти за покликом серця надавали допомогу дітям та їхнім родинам, які були вимушені виїхати за кордон, продовжуючи їхнє навчання у створених освітніх осередках; стали волонтерами, які у важкий для країни час пакували гуманітарну допомогу, ліки та під обстрілами розвозили їх людям; готували їжу, вивозили поранених, рятували покинутих тварин, плели сітки для передової, збирали кошти, підтримуючи донати.

Протягом року ми багато плакали та водночас сміялися. Бо ми такі українці – сум і радість завжди поряд в наших серцях. І саме це надає нам сили долати труднощі та впевнено рухатися до нашої Перемоги!

Ми дякуємо нашим родинам, рідним, близьким і друзям, колегам і новим знайомим, всім, хто допомогав і підтримував, поділяв біль і радість!

Ми дякуємо захисникам, волонтерам і всім, хто наближає Перемогу!

Ми дякую за життя!

Мільйони долей, мільйони життів – у кожного вони свої! Сьогодні своїми життєвими історіями, почуттями та емоціями протягом 2022 року діляться з нами студенти факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти.


2 лютого 2023 року відбулася онлайн екскурсія до музею Г.С. Сковороди, що на Харківщині.

На початку навчального року після вступу до Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди студенти-першокурсники мають можливість познайомитися із культурною спадщиною великого філософа, педагога, митця та письменника Григорія Сковороди, ім'я якого гордо носить наш університет, відвідавши будинок-музей у с. Сковородинівка Харківської області, в якому жив, творив та провів останні роки свого життя видатний педагог. 

Але війна докорінно змінила наші плани... В ніч з 6 на 7 травня 2022 року ворожа ракета знищила музей. Але вона не знищила нашу спадщину, нашу культуру. І хоча в цьому році наші студенти не змогли прогулятися стежинками, якими ходив славетний педагог, ми не змінюємо традиції нашого факультету і тому відвідали віртуальну екскурсію, яку нам організували та провели провідні фахівці музею.

Ми дякуємо екскурсоводу Галині Юріївні Хамлюк за надану можливість, атмосферу та справжні емоції від побаченого і почутого. Віримо в нашу Перемогу і сподіваємося на скорішу зустріч у мальовничому місці


22 січня 2023 року – день Соборності України

Щороку 22 січня в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлене Указом Президента України «Про День Соборності України» від 13 листопада 2014 року № 871.

Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі.

Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це – основоположна віха українського державотворення.

105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Цей факт руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Української держави не існувало, її вигадали більшовики.

22 січня 1918 року вперше у XX столітті українці проголосили незалежність власної держави – Української Народної Республіки. 24 серпня 1991-го відбулося її відновлення.

Проголошення соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі, що увінчав соборницькі прагнення українців, розділених кордонами тогочасних імперій. На початку ХХ століття після падіння імперій українці об’єдналися у власній державі. Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акта Злуки, ми обʼєднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. А після перемоги над російським агресором Україна відновить свою соборність.

Термін «соборність» має кілька значень. Це й об’єднання в одне державне ціле всіх земель, заселених певною нацією на суцільній території. І духовна консолідація всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Соборність – це також територіальна цілісність держави. Тому звільнення від російського окупанта українських земель є нашою спільною метою.

Соборність невіддільна від державності, суверенітету й незалежності народу, які є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації.

Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії. 

Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом.

Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього. Коли ми, люди з різних регіонів країни, разом працюємо, створюємо знакове й важливе, боремося з окупантами.

Радянська та російська пропаганди завжди нав’язували переконання, що українці діляться на «східняків»  і «западенців». Проте в сучасному спротиві російській агресії ми довели свою згуртованість і спільне прагнення жити у вільній державі, яка сама визначає своє майбутнє. Ця пропаганда зазнала краху.

Українська незалежність понад 100 років тому зазнала поразки від більшовиків, зокрема, через використанням ними методів гібридної війни: невизнання своїх військ на території УНР, створення маріонеткових псевдореспублік, підтримку антиукраїнських рухів. Але також – через періодичний брак згуртованості в діях, попри спільне бажання українців жити в обʼєднаній державі. Сьогодні Російська Федерація знову прагне знищити українську державність і окупувати нашу землю. Тож так важливо залишатися монолітними в боротьбі проти ворога.

Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність держави буде цілковито відновлена тільки після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом.  Соборність – мета Перемоги.

Джерело

Цьогоріч факультетська спільнота долучилися до відзначення дня Соборності України, взявши участь у ряді заходів. 

1. 22 січня 2023 році Спілкою студентів та молоді факультету було опубліковано привітання на сторінці факультету у соцмережах 

2. До дня Соборності Арт-комітет та Спілка студентів долучили здобувачів освіти до творчого арт-проєкту «Моє бачення єдиної країни»»

3. Студентські куратори 22 січня 2023 року з нагоди свята провели виховні години в групах, метою яких було поглибити знання студентів про історію виникнення свята Соборності України, ознайомити з цікавими фактами про Україну, а також виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики.

4. Протягом тижня від 22 січня пройшли кураторські години, присвячені дню Соборності.


Дорогі випускники – магістри 2022 року!

Вітаємо Вас з довгоочікуваною подією – отриманням диплома магістра!

Нині завершується черговий знаковий етап вашого життя: ви з успіхом пройшли підсумкову атестацію та впевненою ходою рухаєтеся далі, у світ професійного зростання, кар’єрних злетів і особистих перемог.

Впевнені, що навчання в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди назавжди залишиться палким спогадом про веселі студентські роки у ваших серцях. А наразі кожен з вас має унікальну можливість розпочати життя з чистого аркуша і, спираючись на здобуті знання та власні амбіції, стати творцем своєї долі. А для цього будьте відважними та рішучими, постійно навчайтеся та дбайте про оновлення професійних знань, користуйтеся набутим інтелектуальним багажем з користю і головне – не втрачайте людяності та життєвого оптимізму, мудрості та розважливості.

Дорогі наші випускники! Ви – гордість навчального закладу, люди, від яких залежить майбутнє нашої держави. Тож хай ваша дорога життя буде легкою та цікавою, сповненою захоплюючих пригод, неймовірних відкриттів і неперевершених звершень. Хай особисті надбання та скарби душі – доброта, щирість, совість – допоможуть впевнено досягати нових вершин. Натхнення вам, наполегливості, професійних здобутків, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів! Божого вам благословення, щедрої долі, вірних друзів, наснаги та невичерпної енергії!


19 грудня  – День святого Миколая, що є невід’ємною частиною української культури та історії, знати яку не лише важливо, а й цікаво. Нині традиція святкувати цей день відроджується по всій Україні, а дітлахи нетерпляче чекають подарунків на свято 19 грудня. У школах напередодні свята проводяться уроки, на яких дітей вчать писати святому листа, а найбільше за все у цей день шануються прояви турботи про нужденних.

Традиція святкувати День святого Миколая з’явилася в середньовічній Німеччині, де батьки дарували дітям новий одяг, ласощі, іграшки та шкільне приладдя. Аби малюки повірили в чудеса Божого Угідника, дорослі підкладали їм подарунки таємно, вночі. З Німеччини звичай шанувати Миколая розповсюдився на сусідні країни, зокрема на Польщу, звідки, скоріше за все, і перейшов на Правобережну Україну, яка тоді перебувала під Річчю Посполитою.

За іншою притчею, традиція класти подарунки під подушку та вішати шкарпетки на камін з’явилася, коли Миколай вирішив допомогти трьом сестрам, з якими через бідність ніхто не хотів брати шлюб. Миколай підкинув їм вночі невеличкі мішечки з золотом, які впали у шкарпетки, що сохнули біля камінної труби. Згодом Миколай продовжив робити подарунки всім нужденним, залишаючись при цьому непоміченим.

В Україні існує багато традиції святкування Дня святого Миколая. У селян на Слобожанщині було заведено збиратися разом після служби в церкві та варити пиво. Дітям до цього свята готували особливе печиво — миколайчики. На Харківщині існував звичай святкувати триденні Миколині святки, готуючи кутю й узвар. На Поділлі чекали “полазника” — людину з позитивною енергією, яка першою має зайти до хати.

З часом серед дітей з’явилася традиція надсилати святому листи, в яких вони перераховували добрі справи, просили вибачення за погані та просили подарунків. Цю традицію натепер перейняли й дорослі.

(Джерело: https://suspilne.media/5115-den-svatogo-mikolaa-istoria-svata-tradicii-ta-prikmeti/ )

Отож нехай Микола Чудотворець відгукується на Ваші молитви і завжди допомагає в житті! Нехай віра в диво допомагає долати будь-які перешкоди, дарує надію, вселяє впевненість. Нехай у цей день з вами трапляються справжнісінькі жива! Зі святом! 

І скоріше для нас всіх настане мирний час! Все буде Україна


19 грудня  – День святого Миколая, що є невід’ємною частиною української культури та історії, знати яку не лише важливо, а й цікаво. Нині традиція святкувати цей день відроджується по всій Україні, а дітлахи нетерпляче чекають подарунків на свято 19 грудня. У школах напередодні свята проводяться уроки, на яких дітей вчать писати святому листа, а найбільше за все у цей день шануються прояви турботи про нужденних.

Традиція святкувати День святого Миколая з’явилася в середньовічній Німеччині, де батьки дарували дітям новий одяг, ласощі, іграшки та шкільне приладдя. Аби малюки повірили в чудеса Божого Угідника, дорослі підкладали їм подарунки таємно, вночі. З Німеччини звичай шанувати Миколая розповсюдився на сусідні країни, зокрема на Польщу, звідки, скоріше за все, і перейшов на Правобережну Україну, яка тоді перебувала під Річчю Посполитою.

За іншою притчею, традиція класти подарунки під подушку та вішати шкарпетки на камін з’явилася, коли Миколай вирішив допомогти трьом сестрам, з якими через бідність ніхто не хотів брати шлюб. Миколай підкинув їм вночі невеличкі мішечки з золотом, які впали у шкарпетки, що сохнули біля камінної труби. Згодом Миколай продовжив робити подарунки всім нужденним, залишаючись при цьому непоміченим.

В Україні існує багато традиції святкування Дня святого Миколая. У селян на Слобожанщині було заведено збиратися разом після служби в церкві та варити пиво. Дітям до цього свята готували особливе печиво — миколайчики. На Харківщині існував звичай святкувати триденні Миколині святки, готуючи кутю й узвар. На Поділлі чекали “полазника” — людину з позитивною енергією, яка першою має зайти до хати.

З часом серед дітей з’явилася традиція надсилати святому листи, в яких вони перераховували добрі справи, просили вибачення за погані та просили подарунків. Цю традицію натепер перейняли й дорослі.

(Джерело: https://suspilne.media/5115-den-svatogo-mikolaa-istoria-svata-tradicii-ta-prikmeti/ )

Отож нехай Микола Чудотворець відгукується на Ваші молитви і завжди допомагає в житті! Нехай віра в диво допомагає долати будь-які перешкоди, дарує надію, вселяє впевненість. Нехай у цей день з вами трапляються справжнісінькі жива! Зі святом! 

І скоріше для нас всіх настане мирний час! Все буде Україна


18 грудня 2022р. 

Цьогоріч Україна відзначає 300-річчя від дня народження видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога Григорія Савича Сковороди, ім’я якого з гордістю носить славетний Харківський національний педагогічний університет. Г.С. Сковорода мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали «Сократом». Григорій Сковорода був культурним проривом свого часу: свіжим голосом, із сучасними поглядами і широким світоглядом, одним із національних героїв України, про якого мають знати українці. 

Протягом року в Сковородинівському університеті на честь просвітителя було організовано заходи, аби краще пізнати світ Г.С. Сковороди, серед яких:  «Хто для мене Г.С.Сковорода?, «SKOVORODA-fest», арт-терапевтичний мотиваційний «team building» проєкт: «Дуб Григорія Сковороди». 

В цьому році також здобувачі вищої освіти Сковородинівського університету взяли участь у загальноуніверситетському конкурсі «Я читаю Сковороду», за підсумками якого сьогодні ми вітаємо дипломантку конкурсу, студентку факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ІСАЄВУ АНАСТАСІЮ.

Нехай цей конкурс стане ще одним доказом твоїх талантів і здібностей, нехай у твоєму житті тебе чекає ще багато таких участей і перемог, хай для тебе кожен день дарує вірний стимул і високе прагнення. 

Бажаємо надалі тільки так і тримати!


6 грудня 2022р. День Збройних сил України відзначається щорічно 6 грудня. Це свято завжди відзначалося з гордістю та пошаною, але у 2022 році під час
повномасштабної війни його важливість зросла ще більше. ЗСУ - це меч і щит України, наша опора і захист. Найкращі сини і дочки України борються в Збройних силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини.
Українська армія - сила і гордість нашої Батьківщини. Українські військові довели, що вони найвідважніші, найдосвідченіші, найпрофесійніші воїни у світі. Бажаємо кожному захиснику і захисниці повернутися додому цілими і неушкодженими, і принести з собою перемогу!


5 грудня 2022р. Сьогодні Україна та світ відзначають Міжнародний день волонтера. Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В сучасній Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів. Сучасна історія боротьби за незалежність України доводить усім, що волонтерство – це стовідсотково покликання, прагнення щирої і високодуховної людини зробити світ кращим, допомогти кожному, хто потребує захисту і підтримки. Це потужний громадський рух, неймовірний імпульс високого добра, найшляхетніша людська діяльність.

Дорогі волонтери, прийміть щиру вдячність за вашу працю, за сміливість, наполегливість, за вміння розпізнати потреби людей і вчасно допомогти, за ваші палкі серця, що зігрівають людські душі.

Нехай ваше добро повертається до вас сторицею!

Здоров’я вам, сил, невичерпної енергії, однодумців і людської вдячності!

Слава Україні!


3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога. Нехай росія «вітає» його обстрілом музею у Сковородинівці, повномасштабна війна не стане на заваді вшануванню ювіляра. Григорій Сковорода залишив нащадкам феноменальну духовно-педагогічну спадщину, яка не втрачає свого унікального пізнавального, етико-виховного, естетичного значення і тепер, у період творення нової української держави, нової освіти. Філософ і сьогодні з нами. Він бореться за торжество розуму, підтримує нас у важкі години. Ми ж маємо йти до його ювілею не лише зі словами вдячності. Треба щоденно втілювати в життя «філософію щастя» Сковороди.

Попри війну в Україні, враховуючи важливість постаті Григорія Сковороди, Верховна Рада України постановила на усій території нашої країни урочисто відзначити на державному рівні цей ювілей. В органах державної влади та місцевого самоврядування, в закладах освіти, культури, наукових установах, музеях України відбувається низка заходів: тематичні виставки, круглі столи, бесіди, семінари, літературні читання, екскурсії, вікторини, концерти, які присвячені творчій та культурно-громадській діяльності відомого українця.

Саме метою цих заходів й було донести присутнім багатогранність образу Григорія Сковороди, відійти від його стереотипного сприйняття як лише «філософа з торбиною» і залучити всіх учасників до нового осмислення спадку видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа-містика, поета, педагога, богослова.


Щорічно 1 грудня відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятого у 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Мета проведення цього Дня – закликати об’єднати зусилля людей з усього світу для підвищення інформованості про проблему ВІЛ/СНІДу та демонстрація міжнародної солідарності перед пандемією, а також як день пам’яті жертв цього захворювання. Щодня ми втрачаємо дорогоцінне життя через СНІД. У нас немає часу. Час викорінити СНІД. Час зупинити пандемії.


2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Поневолення однієї людини іншою існувало протягом всієї історії людства і на різних етапах історії ставлення до нього різнилося, але сьогодні більшість країн одностайно працюють над боротьбою з нелегальними залишками цього явища.
Наголошуємо, якщо ви постраждали або вам стало відомо про скоєння такого злочину, зверніться за консультацією про можливості отримання допомоги на національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.

Відео тут


26 листопада 2022р. Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2022-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 26 листопада.

Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських життів. У 2006-му Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського народу.

Цього року ми вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України, яка супроводжується геноцидними практиками проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

В умовах повномасштабної війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців і людей по всьому світу засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.

26 листопада, о 16:00, долучіться до Загальнонаціональної хвилини мовчання.


21 листопада 2022р. Сьогодні ми говоримо слова вдячності Героям Небесної Сотні, всім захисникам української державності, всім воїнам, що беруть участь у військових діях. Ми, українці, маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Сьогодні всі, кому небайдужа доля рідної України, повинні об’єднати свої зусилля на благо країни та побудови європейської незалежної та заможної держави. Вітаємо Вас з Днем Гідності і Свободи, бажаємо здоров’я, наснаги, добробуту та родинної злагоди, мирного неба і нехай не згасає віра в щасливе майбутнє нашої держави!


19 листопада 2022р. Вітаємо наших учасників фестивалю "SKOVORODA-FEST". Це були гідні виступи та яскравий прояв здібностей, таланту, харизми. Молодці! Бажаємо частіше брати участь у таких конкурсах і доводити всьому світові свою геніальність. Також бажаємо впевненості та цілеспрямованості, вірної підтримки близьких і друзів, а також сміливості, рішучості і позитивного настрою! Не зупиняйтеся на досягненому і прагніть розвиватися і пізнавати все більше. Нехай завжди горить ентузіазм в очах, і розкриваються можливості. Вперед, до нових перемог! Пишаємося!

Відео тут


17 листопада 2022р. Вітання переможців щорічного конкурсу «Студент року – 2022»

Від усього серця вітаємо наших студентів факультету природничої , спеціальної і здоров'язбережувальної освіти з почесним званням "Студент року- 2022"!

Відео тут

Бажаємо вам величезного терпіння, воно стане в нагоді не тільки в навчанні, але і в житті, бажаємо працьовитості, воно буде допомагати вам у складних ситуаціях, бажаємо миттєвої пам'яті, скористатися нею на іспитах можуть воістину талановиті студенти і бажаємо успіхів! Бажаємо везіння – іноді це єдина можливість перейти на наступний ступінь навчання!

  • «Лідер студентського життя» – Ферлій Вікторія Костянтинівна, 31 гр.
  • «Громадський діяч» – Гладкіх Анастасія Михайлівна, 51 гр.
  • «Художня творчість та виконавська майстерність» – Маракіна Анжеліка Геннадіївна, 24 гр.; Чіхічина Вікторія Юріївна, 26 гр. 
  • «Олімійські надії» – Андрусенко Людмила Юріївна, 41 гр.
  • «Відмінник року» – Тютюнник Валерія Віталіївна, 41 гр.
  • «Інтелектуал» – Скидан Роман Федорович, 44 гр., Момот Тетяна Володимирівна, 24 гр.
  • «Кращий медійник року» – Мавроді Софія Романівна, 31 гр.;Османова Офелія Ельханівна,41гр.
  • «Студентський куратор року» – Рева Ірина Миколаївна, 44 гр.
  • «Кращий волонтер» – Бойко Карина Валеріївна, 33 гр.

Усім нам миру та перемоги!


17 листопада світ відзначає Міжнародний день студента. Студентські роки – найщасливіші в житті кожної людини. В них визріває перше кохання, поглиблюється пізнання світу, відбувається становлення особистості та обирається подальший шлях. Зі студентської лави починається довга й наполеглива дорога пошуків, тверджень і досягнень у науці, мистецтві, культурі. Зі студентства формується українська національна еліта.

Дорогі студенти зі святом! Нехай цей день подарує яскраві емоції та відчуття! Бажаємо провести його у колі однодумців, творчих, неординарних, креативних та мудрих людей! Особистого вам розвитку, злетів та успіхів! Хай на вас чекають великі перспективи та нові, широкі горизонти.

 Ти вчишся, і це багато значить,
Нехай щастить завжди тобі,
Нехай велика зірка вдачі
Освітить шлях навіть в імлі!
Нехай проходить динамічно
Студентська весела пора,
Живи й навчайся на відмінно
І будеш чути скрізь "Ура!"

Шановні студенти! Ми б хотіли нагадати вам правила і закони студентського життя:

  • якщо ви запізнилися на пару, бо проспали, не засмучуйтеся – вчитися ніколи не пізно;
  • задавайте питання на лекціях, якщо не хочете, щоб тобі їх задавали на іспиті;
  • якщо у вас до пізнього вечора забита голова думками про завтрашній іспит – приляжте відпочити годин 9 –10 і все минеться само собою;
  • не робіть на іспиті дуже розумне обличчя – це може закінчитися додатковим запитанням;
  • ніколи не думайте, що за останні секунди перед екзаменом ви зможете осягнути мудрість віків;
  • Навчіться самі собі допомагати. Якщо товариш просить вас пояснити щось незрозуміле і вам, - ніколи не відмовляйтесь. Раптом, пояснюючи ви зрозумієте самі.

Шановні студенти, знайте, що кожен день, кожну хвилину ви навчаєтеся. Знаходячи нові знання ви стаєте розумнішими, духовно багатшими, де б ви не були і що б ви не робили. Пам’ятайте, що ми всі студенти в цьому житті.


8 листопада. Студент природничого робить добру справу. Здавалося б, творити добро й робити добрі справи та вчинки простіше простого. Адже це не вимагає від людини жодних надприродних зусиль. Усього навсього необхідно лише слідувати за велінням свого серця і, роблячи щось хороше, думати про те, як приємно це буде для іншої людини.

Робити добро – це допомогти літній людині перейти через дорогу, це заступитися за того, над ким знущаються. Зробити добру справу – це допомогти людині, яка послизнулася, піднятися, це зняти з дерева злякане кошенятко чи нагодувати бездомну тварину. Доброта – це поклик душі, коли ти просто не можеш вчинити інакше, окрім як допомогти своєму другові, батькам, а навіть і просто сторонній людині, якій потрібна. Факультет природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти неодноразово демонструє свою душевність та милосердя!


Професійне свято «Міжнародний День логопеда» відзначається 14 листопада. За даними статистики, на жаль, число мовних розладів зростає з року в рік, у зв’язку з цим актуальність проблем корекції мовних порушень у дітей вже приймає глобальний характер.

Процес коригування мовлення у дитини - тривалий шлях, який вимагає величезного терпіння його батьків і близьких, дисципліни з боку самої дитини. Однак тільки цей важкий шлях може призвести до позитивних результатів і успішного навчання в школі. Пам’ятайте - за результатом завжди стоять конкретні люди - вчителі-логопеди.

У «Міжнародний День логопеда» ми приєднуємося до численних привітань на адресу наших незамінних вчителів-логопедів і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у їх нелегкій праці, родинного тепла і простого людського щастя! 

Зі святом вас, дорогі логопеди!



14 листопада 2022 року світ відзначає Міжнародний день логопеда, день учителя-дефектолога святкується на міжнародному рівні 19 листопада. Це свято олігофренопедагогів, сурдопедагогів, тифлопедагогів, ортопедагогів, сурдопедагогів, аутологів.

З цієї нагоди в онлайн-режимі на факультеті природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти відбулося свято «Посвята у дефектологи» здобувачів 1 курсу бакалаврського рівня вищої освіти, які у вересні 2022 року обрали свій професійний шлях та вступили на спеціальність 016 Спеціальна освіта, на ОП «Логопедія» і ОП «Олігофренопедагогіка».

Заходи, які відбуваються в світі в ці дні, спрямовані на поширення знань про особливості психофізичного розвитку дітей і дорослих із особливими освітніми потребами, фахівців-логопедів і корекційних педагогів, які допомагають подолати недоліки розвитку дитини.

Традиційно в ці дні професорсько-викладацький склад кафедри спеціальної педагогіки і кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології організовує урочистості для наших першокурсників. 

Із вітальним словом виступили декан факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти доктор педагогічних наук, професор Микитюк Сергій Олександрович, завідувачі кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології і кафедри спеціальної педагогіки кандидат біологічних наук, доцент Галій Алла Іванівна та  кандидат психологічних наук, доцент Коваленко Вікторія Євгенівна.

До проведення заходу, ведучими якого були здобувачка вищої освіти 26 групи Чіхічина Вікторія і здобувач вищої освіти 43 групи Скидан Роман, були залучені студенти різних курсів спеціальності «Спеціальна освіта» нашого факультету. Ними для наших майбутніх логопедів і корекційних педагогів було підготовлено презентації про особливості роботи учителя-олігофренопедагога та логопеда, вітальні вірші та інтерактивні вправи.

Кандидат медичних наук, доцент Луценко Олена Володимирівна та Ткаченко Дар’я, студентка 24 групи запропонували здобувачам виконати пальчикову гімнастику, опанувати ази артикуляційної гімнастики, дати відповіді на бліц-запитання. Переможці конкурсів отримали призи – пам’ятні дипломи майбутніх логопедів та майбутніх дефектологів.

Здобувачі переглянули вражаючу відеороботу Кудрявцевої Віталії Володимирівни «Думи» на слова Т.Г. Шевченко. 

Видатний випускник та почесний доктор ХНПУ,  український письменник, перекладач, громадський діяч, фронтмен гуртів «Жадан і Собаки» та «Лінія Маннергейма» Сергій Вікторович Жадан  привітав майбутніх логопедів з професійним святом.

Музичне привітання надіслав Дмитриченков Артем Володимирович, лауреат всеукраїнських і міжнародних джазових фестивалів і конкурсів, магістр мистецтвознавства, викладач Харківського національного університету імені І.П.Котляревського, соліст оркестрів і ансамблів.

Свято нікого не залишило байдужим та допомогло всім зрозуміти, що професії вчителя-логопеда та вчителя-дефектолога є важливими, затребуваними у суспільстві, цікавими, творчими, проте надзвичайно відповідальними. А осіб з інвалідністю потрібно не вітати, а обов’язково робити для них добрі справи, щоб полегшити та змінити їх життя на краще.

Міжнародний день незрячих щороку відзначається 13 листопада у багатьох країнах світу з метою привернення уваги суспільства до незрячих людей, поширення інформації щодо незрячих людей та їхніх прав. Саме у цей день у 1745 році у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який заснував у Парижі декілька шкіл і підприємств для людей з порушенням зору. В Україні точної офіційної статистики щодо кількості людей з порушеннями зору немає, за неофіційними даними, – це приблизно 100 тисяч людей, з них понад 10 тисяч – діти. Головне — кожному з нас слід бути небайдужим, людянішим до тих, хто бачить світ не очима, а серцем



11 листопада 2022 року відбулася он-лайн зустріч активістів Еколого-біоетичного центру ХНПУ імені Г.С. Сковороди під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри ботаніки Пінського Олександра Олександровича зі студентами-першокурсниками. Під час зустрічі студентів познайомили з відомою особистістю Альберта Швейцера, розповіли про завдання і особливості діяльності Центру. Особливе зацікавлення викликали інформаційні сторінки динамічної презентації Еколого-біоетичного центру. Багатьох першокурсників спеціальностей «Логопедія» та «Олігофренопедагогіка» зацікавили можливості набуття практичних компетентностей в умовах дистанційного навчання, використання набутих знань у загальноосвітніх школах. 

З інформацією про практичну діяльність членів Центру виступили магістранти Мельник А. та Пономарьова К. У підготовці і проведенні зустрічі брали участь керівник медіацентру факультету Мавроді Софія та заступник голови студпарламенту ХНПУ імені Г.С. Сковороди Османова Офелія. 

На кінець зустрічі кожен з присутніх обрав той напрямок діяльності Центру, який його найбільше зацікавив.


31 жовтня 2022р.

Хелловін — відносно нове і не зовсім звичне для українців свято. Втім, це не заважає тому, що у різних містах України 31 жовтня проходять тематичні вечірки, маскаради та інші яскраві дійства.

Ті, хто не мають змоги долучитися до масових гулянь, проводять цей день, переглядаючи фільмів жахів. Багато людей також прикрашають свої будинки гарбузами, свічками та моторошною символікою свята. 

Волонтерський комітет вирішив підготувати декілька історій, які ви можете використати для друзів уночі, при тьмяному світлі ліхтарика лякаючим голосом. Ух! Приємного перегляду!

 Тож, вітаємо всіх зі святом! Бажаємо безстрашних і безтурботних днів, свята на душі та в домі, не втрачати духу дитинства та зберігати молодість усередині та зовні, ніколи не сумувати і знаходити в кожному дні щось особливе! У це містичне і цікаве яскраве свято хочеться побажати вбивчого здоров'я, льодового спокою, таємничої привабливості і лякаючого благополуччя! Жвавись, танцюй, лякай, інтригуй, перевтілюйся, заворожуй, захоплюйся і відривайся на повну, адже сьогодні - саме час поринути у світ усіх темних сил і нечисти!

А також найголовніше бажання, усім нам мирного неба!

Переглянути відео можна за посиланнями:

https://youtu.be/Ew4DHo6u-8E

https://youtu.be/ugAem-8GntE

https://youtu.be/wUBKZ5Nm9-s

https://youtu.be/dOUXZ4fFAEw

https://youtu.be/kUUuS7R4e74


21 жовтня 2022 р. відбулася довгоочікувана зустріч "Осінь першокурсника". Свято було присвячене першокурсникам факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти. Нажаль, війна порушила наші плани. Кожного року перед початком занять студенти першого курсу знайомились з історією і традиціями факультетів та кафедр, спілкувалися з викладачами та дізнавалися про напрями їх діяльності.  В свою чергу, наші першокурсники презентували свої здібності, таланти та уподобання під час підготовки до факультеського дебюту.

З іншого боку дистанційне навчання сприяло розвитку інформаційної грамотності як студентів, так і викладачів. Всі ми навчилися спілкуватися через екрани моніторів, використовуючи для цього безліч можливостей сучасних інформаційних технологій. Під час зустрічі були представлені кафедри факультету, і ми ще раз впевнилися, що немає кращої або гіршої, бо усі вони по-своєму унікальні, цікаві та неймовірні, у кожної кафедри є свої особливості та родзинки. У свою чергу, перший курс показав свою ініціативність, креативність, творчість та активність. Ми переконані, що наші студенти найкращі! Усім нам миру та добра! Слава Україні!

Переглянути відео можна за посиланнями:

https://youtube.com/shorts/nKWsXCOkt9M?feature=share

https://youtu.be/S1rWvsUoEjs

https://youtu.be/YqG4LH_i0kc


17 жовтня 2022

З кожним роком проблема збереження довкілля стає все більш актуальною. Факультет природничої, спеціальної та здоров'язбережувальної освіти долучилися до екологічної акції "Бережемо землю - наш рідний дім".

З юних років важливо закріпити у свідомості кожного, що людина то є частина природи, та від стану природи залежить життя суспільства.

Усі ми маємо робити наше довкілля чистим!

Ми вдячні усім, хто підтримав цю акцію!

 

Переглянути відео можна за посиланнями:

https://youtube.com/shorts/Z3pRM4kSG_w?feature=share

https://youtube.com/shorts/ADjl264yWxs?feature=share

https://youtube.com/shorts/BV3ZawHHgIc?feature=share


14 жовтня 2022р. 

Шановні Сковородинівці, дорогі українці! Дозвольте привітати Вас зі святом міцності і патріотизму, святом історії і добра – Днем Захисника і Захисниці України! Це свято не лише чоловіків і жінок, які служать, це свято всіх, хто любить і захищає свою Батьківщину. Це – свято України. Нехай Ваш дім буде наповнений світлом і любов'ю, а робота приносить лише задоволення!

 З нагоди свята на факультеті природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти організовано відеопривітання захисникам України від студентів факультету,  які були викладені у віршах, піснях та малюнках; заходи з метою вшанування пам’яті загиблих героїв – найкращих синів та дочок України, які загинули під час бойових дій, захищаючи Батьківщину;  кураторські години, де здобувачі освіти ділилися досвідом волонтерства, надання медичної та психологічної допомоги, досвідом життя в окупації, переселення, що є  особистим і безцінним внеском у захисті Вітчизни!

Переглянути відео можна за посиланнями:

https://youtube.com/shorts/yOE8ZgGcHGU?feature=share

https://youtube.com/shorts/FYa6vLi3otY?feature=share

https://youtu.be/ISqFt9gp2tg

https://youtu.be/EoGlEQXAqNM

https://youtu.be/kLY7FkLwNE4


11 жовтня 2022р.

Спорт залишається дуже важливим навіть в таких важких умовах, які ми маємо сьогодні. Адже він покращує не лише фізичний, а й психологічний стан. Фізичні навантаження знижують рівень стресу, збільшують рівень дофаміну та ендорфіну — гормонів щастя та задоволення, роблять людину більш психічно стійкою та витриманою. 

Тож зараз слід скористатися будь-якою нагодою підтримувати достатній рівень фізичного навантаження.

Перелік доступних вам видів спорту та активностей, звісно, в першу чергу залежить від того, де ви наразі перебуваєте і наскільки безпечна ця територія.

Студенти факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти пропонують доєднатися до спортивного челенджу!

Головне — піклуйтесь про свій фізичний та психологічний стан і бережіть себе та своїх близьких!

Переглянути відео можна за посиланням


02 жовтня 2022 р.

Дорогі наші та чудові викладачі! Від усієї душі хочемо сказати вам «Спасибі» за те, що ви є, за те, що вклали в нас чимало знань і старань, за те, що ніколи не шкодували своїх сил, емоцій, часу і турботи. Спасибі за наше виховання й освіту. Бажаємо вам довгих років успішного викладання, невичерпного ентузіазму та оптимізму, світлого щастя в житті і добрих чудес на шляху.

Педагогом не кожен може бути,

Не кожне серце вміє говорить...
Педагог лише той, хто вміє чути,
Окрилити, навчити і любить

Прийміть в знак подяки за Вашу нелегку працю подарунок від гурту Гармонія. А також ці чудові малюнки від нашого Арт -комітету.


30 вересня 2022р.  Сьогодні на факультеті ми зустрілися з нагоди - Дня працівників освіти!

Шановні наші викладачі, вітаємо Вас з цим чудовим днем і бажаємо впевненості, витримки, міцного здоров’я та міцних сил. Нехай Ваша любов до життя, до своєї роботи, до всього світу буде без меж, нехай Ваші учні будуть слухняними та спроможними на великі перемоги, нехай Ваше серце зустрічає кожен день з доброю надією, нехай Ваша душа з кожною миттю пізнає смак щастя.


23 вересня 2022 р. ДЕНЬ 5

Протягом «Тижня спілки» наші першокурсники знайомилися з головами та діяльністю усіх комітетів, почули багато цікавої і нової інформації , а також розширили своє уявлення про наш факультет. І сьогодні - був завершальний етап. Голова медіа-комітету Мавроді Соф'я під час зустрічі розповіла,що собою являє медіа і з чим його їдять. Зараз ніхто не уявляє своє життя без соціальних мереж, тому ми чекаємо на творчих і креативних студентів. 

Не менш важливою, є інформація про поняття «академічна доброчесність», яку нам Скидан Роман під час зустрічі. 

Отже, тепер, першокурсники, рішення тільки за вами! Ще раз все обдумайте ,заповніть гугл-форми , визначтеся, що найбільше Вас зацікавило, а ми приймемо будь-яке ваше рішення!

Дякуємо усім тим, хто не проігнорував, а з відповідальністю до цього поставився.

Слава Україні!


ДЕНЬ 4

Сьогодні, 22 вересня, був дуже насичений день для наших першокурсників, бо вони познайомилися з діяльністю відразу 2 комітетів.

 Перший, культурно - масовий, очолює Тютюнник Валерія. Кожен рік склад комітету поповнюється новими талановитими людьми, які мають можливість проявити себе у різноманітних заходах. Якщо вам до душі танці, пісні, КВН, то голова комітету з радістю чекатиме на Вас! 

Другий, волонтерський комітет, очолює Бойко Карина. Волонтер - це можливість зробити світ кращим. Карина поділилася спогадами минулого та розповіла про різноманітні акції, у яких вони брали участь, а також про дитячі центри, притулки для тварин, донорство, проведення акцій та концертів. Діяльність цього комітету спрямована на залучення сковородинців до благодійності, виховання у них почуття небайдужості та любові до ближнього! 

Отож,ми чекаємо саме тебе!


19-23 вересня 2022

Шановні наші першокурсники, ця інформація, в першу чергу, для вас!

Студентське самоврядування – це важлива частина активного життя університету. Активісти нашого педагогічного університету мають змогу брати участь в багатьох заходах і надалі розвиватися за різними напрямками.

Тож не будь осторонь – відчуй всю яскравість барв студентського життя! Упродовж наступних кількох років університет стане для вас рідною домівкою, альма-матер, завдяки якій ви будете мати змогу стати досвіченими, конкурентоздатними  фахівцями в обраній вами спеціальності. Задля свого професійного зростання ви можете проявити себе у спортивному, громадському та культурно-мистецькому житті університету. 

Ми впевнені, ви точно оберете те, що вам до душі та зможете займатися улюбленою справою.

 Тож, будь ласка, не ігноруйте, а навпаки, будьте активними та вдосконалюйте себе та свої вміння, використовуючи можливості, які відкриваються перед вами. 

 Кожного дня протягом тижня з 19 по 23 вересня Голови наших комітетів будуть демонструвати свою діяльність. 

 Понеділок,19.09, Спортивний комітет:17.00-17.30
Вівторок,20.09,Арт-комітет:15.00-15.30
Середа,21.09,Науковий комітет:16.00-16.30
А також 21.09-Зустріч з головою профкому -о 15.00
Четвер,22.09, Волонтерський комітет:13.00-13.30
А також 22.09-Культурно-масовий комітет
П'ятниця,23.09, Медіа комітет та академічна доброчесність:17.00-17.30

Ми переконані, що ваші здібності та наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у майбутньому! Усі ми разом будемо примножувати університетські традиції та надбання.

Слава Україні!


21 вересня 2022 р.

Тиждень минає, Спілка студентів та молоді факультету продовжує працювати активно зі студентами першого курсу. Сьогодні черга наукового комітету, який очолює Рудюк Вікторія. Метою цієї зустрічі було дізнатися, що собою являє Науковий комітет та  які його функції. В ході зустрічі першокурсники дізналися, які клуби є в комітеті, а саме: гурток Зоології , гурток Хімії , гурток Ботаніки, гурток Валеології та гурток Спеціальної освіти. На зустрічі були присутні голови зазначених гуртків, які з радістю розповіли про свою діяльність. 

 Також під час зустрічі студенти познайомилися з головою профкому, дізналися про роль комітету під час навчання. Обговорювалися питання заселення студентів до гуртожитку, його сплати за пільгами (особливо за статусом впо), торкнулися теми оформлення соціальних стипендій (особливо за пільгою впо). Студенти ставили питання, що їх цікавлять та отримували на них розгорнуті відповіді.


20 вересня 2022 року

20 вересня 2022 року відбулася зустріч Голови арт-комітету Спілки студентів та молоді факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти  Анжеліки Маракіної зі студентами першого курсу. В ході зустрічі голова представила особливості роботи комітету, презентувала творчі роботи членів комітету, розповіла про основні напрямки діяльності творчої групи.

На зустрічі також були присутні декан факультету Микитюк Сергій Олександрович та координатор з виховної роботи на факультеті Науменко Наталія Вікторівна, які мотивували першокурсників поповнити ряди членів творчої групи арт-комітету та розвивати в собі творчість, креативність мислення, ініціатиість, що є запорукою конкурентоздатності в обраній професії.


Одна з перших урочистих подій у житті кожного студента - урочиста посвята. Вона згуртовує, допомагає оригінально зустріти першокурсників, привітати їх із початком цікавого студентського життя Щиро привітали студентів:

  • доктор педагогічних наук, професор кафедри психологічної та педагогічної антропології, декан нашого факультету Микитюк Сергій Олександрович
  • завідувач кафедри ботаніки, доктор біологічних наук, професор Леонтьєв Дмитро Вікторович
  • кандидат педагогічних наук, доцент, виконуюча обов'язки завідувача кафедри Спеціальної педагогіки -Синопальникова Наталія Миколаївна
  • кандидат біологічних наук, доцент, завідувачка кафедри здоров'я людини, реабілітології та спеціальної психології -Галій Алла Іванівна
  • кандидат біологічних наук, доцент, професор, завідувачка кафедри анатомії і фізіології людини імені Я.Р.Синельникова-Комісова Тетяна Євгенівна
  • кандидат біологічних наук, доцент кафедри зоології, заступник декана з навчальної роботи -Ликова Ірина Олександрівна
  • кандидат педагогічних наук, доцент кафедри здоров'я людини,реабілітології і спеціальної психології, координатор з виховної роботи Науменко Наталія Вікторівна

"Першачки"отримали унікальну можливість познайомитися зі студентами старших курсів,які підготували для них низку цікавих відео-вітань.

Таке дійство проводиться не вперше і є чудовою традицією нашого факультету.

Щиро бажаємо всім першокурсникам активної участі в житті та розвитку університету.


15 вересня 2022р.

Шановні першокурсники!

Сердечно вітаємо вас з початком нового навчального року!У цей день для тисяч першокурсників прозвучать перші дзвінки, для них настане новий життєвий етап, повний цікавих зустрічей і дивовижних відкриттів. Це урочистий і дуже хвилюючий день для всіх викладачів та студентів.

Давня мудрість "Вік живи - вік учись" сьогодні актуальна, як ніколи, освіта стає основою для успішної кар'єри і благополучного життя. Стрімко зростаючий рівень технологій, розвиток наукомістких галузей, інноваційні підходи - все це вимагає безперервного навчання і постійного вдосконалення професійних навичок.

Завдяки зусиллям всіх гілок влади та активної позиції педагогічної спільноти створені умови для отримання якісної освіти: у навчальному процесі використовуються сучасні інформаційні технології та інноваційні проекти, зміцнюється матеріальна база освітніх установ, з кожним роком зростає рівень життя викладачів.

Від усього серця бажаємо молодому поколінню захоплюючої подорожі у світ знань, викладачам - оптимізму та здоров'я, а батькам - мудрості та терпіння. Нехай цей навчальний рік стане для всіх вас відправною точкою до підкорення нових вершин! Зі святом! Прийміть вітання від наших чудових викладачів 


13.09.2022 відбулася зустріч для обрання нової голови СНТ. Шляхом одностайного голосування, дійшли до висновку, що це має бути Рудюк Вікторія, студентка 21 групи. Ми бажаємо тобі натхнення, великих досягнень у різноманітних галузях науки. Нехай твій шлях буде наповнений новими злетами. А також нехай у всіх планах тебе супроводжує яскравий успіх і творчі перемоги.

Висловлюємо щиру подяку Марії Довгополій, яка успішно і з майстерністю виконувала свою роботу.

Слава Україні!


5 вересня 2022 р.

Молодіжний центр "Смарт" почав займатися волонтерством ще на початку війни, адже це заспокоювало і ми розуміли, що робимо користь. Починали з речей для військових у лікарню, потім- їжу, засоби особистої гігієни, постіль, рушники, ліки… Але згодом з’явилася потреба маскувальних сіток. Наша команда стала сім'єю і щодня ми виготовляти по 5 сіток 4м×8м. Кожного дня усі учасники команди виконували свою справу, хтось різав стрічки, а хтось вплітав у сітку. Згодом, необхідним стали кікімори для військових. І ми почали вчити всю послідовність виготовлення кікімор. Це дуже дрібна і клопітка справа. Коли ми почали їх відправляти на фронт захисникам, то вони були в захваті Ми і зараз продовжуємо працювати і волонтерити. Це приносить користь нашим військовим і ми на крок до перемоги. Проте нам дуже не вистачає тканин та ниток.

Ми дуже просимо вас долучилися до нашого донату. Реквізити: 5375980060617296 Віктор Малий

Все буде Україна!


5 вересня 2022

Сьогодні, в цей особливий день, бажаю вам благословення, доброти, радості. Не забувайте про допомогу ближнім, даруйте іншим любов і радість. Нехай ваші справи будуть великими!Саме тому,сьогодні,5 вересня,ми вирішили зібрати донат на Молодіжний центр"Смарт",який займається виготовленням маскувальних сіток та кікімор.Долучайтесь,щоб наблизити нашу перемогу!

•"Я дала 10$,а він дав 20$. Я думала ,що він кращий,бо дав тобі більше. Але у нього було 200$,а у тебе 10$".

•Не так важливо скільки ти даєш. Важливо,що ти це робиш.

•"І не збідніє рука того, хто дає".

Реквізити: 5375980060617296 

Віктор Малий

Слава Україні!


24 серпня 2022р.

А ми продовжуємо святкувати День Незалежності!

Талановиті дівчата факультету привітали усіх українців, записавши авторські вірші та вірші відомих  українських письменників.  Слухайте!

Слава Україні!


24 серпня 2022 рік

 Україна – країна неймовірної краси, але з важкою долею. Вона мужньо переносить випробування, коли гинуть мільйони її синів і дочок. І кожен раз встає з колін, виховуючи нові покоління закоханих у рідний край лицарів правди та свободи. Мабуть, найкращим пам'ятником для всіх, хто загинув за Україну, буде наше бажання будувати суверенну, вільну, незалежну державу. Тож усіх нас з Днем Незалежності!

З днем Незалежності шлють свої вітання дівчата з гурту "Гармонія" факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти ХНПУ.

В Новий день народження нашої Неньки! Бажаємо щастя й достатку рідненькій!

Щоб усі діти із цілого світу! Повернулись додому жити довіку!


23 серпня 2022 р.

Факультет природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти відзначає дуже важливий день -День міста-героя Харкова! 

Бажаємо, щоб кожен мешканець або гість нашого міста був щасливим, жив у благополуччі та мирі. Нехай у кожного буде своя прекрасна історія,яка сталася на вулицях улюбленого міста. Нехай це місце на Землі завжди буде затишним куточком радості вашої душі і серця 

МИ-ЦЕ НАШЕ МІСТО!

ХАРКІВ-МІСТО ГЕРОЙ

СЛАВА УКРАЇНІ!


23 серпня 2022 року факультет природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти щиро вітає з Днем Державного прапора України. Для кожної країни прапор - символ її суверенітету та єдності нації, уособлення її могутності і незалежності. У всі часи державний прапор - священний. За нього віддавали життя і проливали кров, повага до прапора - це повага до свого народу, його коріння і традицій. Упевнені, що, дивлячись на полотнище прапора, кожен українець - як житель великої країни - відчуває гордість за свою Батьківщину, за свій великий народ.

Від усього серця ДЯКУЄМО тим, хто проявив небайдужість до флешмобу – моє фото з прапором #Прапор_biofak 

Ми сьогодні з нагоди Дня Прапора
Зібрались ти і я
Під українським нашим прапором
Ми-величезна сім'я
Слава Україні!

І музика може стати зброєю ...

Можливо, хтось помилково вважає, що війна -не час для пісень.Але, насправді,часто саме пісні вели у бій, допомогали впоратися з емоціями в найскрутніші часи та підіймали бойовий дух.А українці -одна із найспівочіших Націй у світі Студенти 24 групи презентували і провели музичну вікторину "Пісні війни" , запросивши всіх бажаючих взяти в ній участь та пройти опитування.А чи слухаєте ви сучасні українські пісні, на що вони вас надихають?

Пройдіть опитування за посиланням , будьте активними 

Ми дякуємо нашим креативним і творчим студентам

Слава Україні!


17 серпня 2022 р. Зовсім нещодавно, ми навчилися жити знову. Це як маленькими спробами вдихати повітря. Бо, здається, за той довгий час, життя зупинилося. Не існувало нічого окрім жахливих новин, крім війни...

Протягом першого навчального тижня з 16 по 19 серпня відбулися зустрічі кураторів зі студентами факультету. Тема спілкування була «Попри війну, я посміхаюсь»! Студенти поділилися щасливими моментами! Добирали вірші, робили фото-відео колажі, музичну вікторину з пісень війни. Треба жити, попри війну. Будувати плани, і знати, що вони збудуться. Кохати. Вчитися. Посміхатися. Читати. Мріяти. Просто жити.

Також під час кураторських годин було проведено інструктажі з техніки безпеки, обговорювалися особливості та графік освітнього процесу в новому навчальному році.

Ми знаємо, що скоро знову будемо радіти промінню сонечка, весняному вітру та муркотінню котиків, бо у нас найкращі захисники, найкращі люди, найкраща країна.

СЛАВА УКРАЇНІ!


16 серпня 2022 року проведено засідання Студентської Ради факультету, на якому було розглянуто декілька важливих питань:

  • призначення нових голів комітетів
  • затвердження плану роботи на семестр

На сьогоднішній день ми маємо такий склад Студентської Ради факультету:

  • Ферлій Вікторія -В.О голови Студентської Ради факультету природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти
  • Мавроді Соф'я-голова медіа комітету
  • Довгопола Марія -голова наукового комітету
  • Бойко Карина -голова волонтерського комітету
  • Мазур Дар'я- голова спортивного комітету
  • Головко Софія - голова профспілки
  • Маракіна Анжеліка -голова арт комітету
  • Тютюнник Валерія -голова культурно-масового комітету
  • Скидан Роман-голова комітету з питань академічної доброчесності.

Бажаємо успіхів, натхнення, плідної праці, незважаючи на такий складний час.

Разом - до перемоги 

Разом - ми сила

СЛАВА УКРАЇНІ!


Повертаємось на навчання! 

12 серпня 2022 року було проведено старостат, присвячений питанням організації навчального процесу на новий 2022-2023 рік. Також обговорили питання безпеки та місцезнаходження наших студентів.

Йдемо разом до нашої спільної перемоги та обіймів в кожному місті України!

Мирного неба та перемоги нашій нації. 

Слава Україні!


27 червня 2022 року відбувся Випуск бакалаврів – 2022.

Вручення диплому бакалавра – це особливий момент для кожного студента, який підводить лінію важливого життєвого періоду. Диплом може бути перший і єдиний. Хтось здобуває декілька освіт і може мати декілька дипломів. Але є моменти, коли отриманий диплом має особливу вагу і цінність.

Ці чотири роки були не простими. Спочатку пандемія, потім війна завадили в повній мірі насолодитися студентським життям. 

Друзі, час швидкоплинний Ви майбутні герої, кожен хто став бакалавром в цей непростий час і всі хто наближає Україну до перемоги! 

Вірте в себе, у свої сили. У вас неймовірні можливості! Реалізуйте їх!

Слава Україні!

Разом до перемоги!


07 червня 2022р.

Студенти факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти продовжують волонтерську діяльність на різних напрямках. Курляндський Костянтин, здобувач освіти 25 групи спеціальності 016 «Спеціальна освіта» працює волонтером в організації World central kitchen.

Разом до Перемоги!
Слава Україні!

Учитель – це унікальна професія, поза часом, модою і географією. Будучи однією із найдавніших, вона залишається затребуваною і донині. Як і все на світі, вона зазнає змін. Якщо раніше це поняття викликало лише одну асоціацію: школа, то сьогодні межі професії значно розширені. А в умовах страшної війни з російським окупантом, наші вчителі щодня очолюють інформаційний, освітній фронт, виборюючи світле майбутнє для українців. 

Студенти факультету природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти Момот Тетяна та Курко Олександр представили своє бачення професії, доєднавшись до загальноуніверситетського відеочеленджа "Я - Учитель"


31 травня 2022р.

Волонтерство — добровільна допомога у вирішенні чи пом’якшенні соціальних проблем. Кожен може проявити ініціативу долучитися до волонтерського руху, усвідомлюючи, що за це ніхто не платить грошей. Особливо цей рух став актуальним сьогодні, під час війни. Волонтерство не має кордонів чи обмежень, адже це бажання людини, яке потрібно цінувати та всіляко заохочувати. 

Студентка факультету природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти 51 гр. спеціальності 091. Біологія Гайворонська Наталія долучилася до волонтерського руху в Анкарі Турція, збираючи гуманітарну допомогу українцям, які перебувають в зонах бойових дій на сході та півдні нашої країни.


Онлайн-челендж “ДО ПЕРЕМОГИ”

Студенти факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти долучились до проведення фізкультурного онлайн-челенджу “ДО ПЕРЕМОГИ”. Який був створений, згідно рішення онлайн-наради Комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України від 07.04.2022 та на підтримку захисників (воїнів Збройних Сил України, медиків, рятувальників, волонтерів) України. Передаємо челендж історичному факультету.

 Разом до перемоги! Слава Україні!


26 травня 2022 року

26 травня 2022 року відбулось чергове щомісячне засідання студентського наукового гуртка "ВАЛЕОКЛУБ" за координуванням керівника гуртка доцента кафедри здоров‘я людини, реабілітологіі і спеціальної психології Ірини Щербак та голови гуртка  Олександра Курка.

На порядку денному було розглянуто питання стосовно загортування, особливості його проведення. Де учасники СНГ "ВАЛЕОКЛУБ" виступили з презентацією, за допомогою якої було розглянуто важливі питання загартування; методи та способи загартування; вплив на організм людини.

З доповідями виступили такі учасники як:

1. Медведська Ольга
2. Бехтер Анна
3. Осіпова Єлізавета
4. Хороших Маргарита
5. Ферлій Вікторія

На онлайн-заході був присутній випускник факультету природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти Дмитро Довголюк, який поділився цінними у наш час знаннями надання швидкої домедичної та медичної допомоги.

В кінці засідання пройшло обговорення за тематикою.

Абсолютно кожен учасник засідання отримав вагомі знання. У обговорені взяла участь Редькіна Ірина Володимирівна. Впевнені, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.


19.05.2022

На факультеті природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти тривають заходи з нагоди  дня Вишиванки  - символу української ідентичності. Наразі у складних умовах військового стану не всі студенти і викладачі мають при собі цей символ, проте завдяки власній творчості, креативності та відданості Україні втілюють у життя надзвичайні ідеї.

Під час виховної години куратор 14 групи Міщенко Оксана Анатоліївна поспілкувалася зі студентами у досить незвичному форматі.


19.05.2022р.

Протягом тижня кураторами академічних груп факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти було проведено виховні години, присвячені Дню української Вишиванки, під час яких обговорювали зі студентами історію виникнення української вишивки, значення кольорів на українському символі та техніки вишивки, притаманні різним регіонам України.


19.05.2022р.

Щорічно у третій четвер травня світ відзначає Всесвітній день вишиванки. Цьогоріч це 19 травня.

У 2006 року в Україні було запроваджено особливе свято - День вишиванки. Ініціатором створення виступила Леся Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету. Дівчина запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні. Цю ідею підтримали не лише студенти, але й викладачі. З роками традиція стала популярною по всій території України. Дата завжди припадає на третій четвер травня. 

 Подія швидше носить символічний характер, тому що не прив'язана до державного або церковного свята.

Особливе значення День вишиванки має саме 2022 року - тоді, коли Росія розпочала повномасштабну війну проти України. Одягнена вишиванка 19 травня стане символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці - вільний народ.

День вишиванки - подія, яка покликана зберегти українські традиції, передати їх наступному поколінню.

У мирний час в різних містах люди влаштовували флешмоби і ярмарки, змагання та концерти. Зараз, у воєнний час, влада не рекомендує влаштовувати масові заходи, але кожен українець може вдягти вдома вишиванку і зустріти торжество в колі сім'ї

Студенти, аспіранти та викладачі факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти також долучилися до Всеукраїнського флешмобу та підтримали започатковану традицію .


15.05.2022 р.

До 300-річчя з дня народження Г.С.Сковороди.

Виставка творчих робіт студентів «Хто для мене Григорій Сковорода» триває. Здобувачі освіти 14 і 21 груп – Ісаєва Анастасія, Мавроді Софія, Хороших Маргарита, Катерина Андреєва, Анна Гузєва, Віра Зосімова, Анджеліна Маракіна, Тетяна Момот, Ангеліна Наумчук, Дар'я Ткаченко факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти продовжують знайомити зі своїм баченням великого мислителя, педагога, філософа і письменника Григорія Савича Сковороди.


14.05.2022 р.

Цьогоріч виповнюється 300 років від дня народження Г.С. Сковороди, ім’я якого гордо носить наш університет. 

"Світ ловив мене, та не спіймав..." Ці слова заповідав написати на своїй могилі великий мислитель, педагог, філософ і письменник Григорій Савич Сковорода.

Григорій Савич ніколи не мріяв про багатство, славу чи почесті. Для нього важливішим було зберегти людську гідність та особисту свободу. Це підтверджує і один із переказів про філософа: сама цариця Катерина II, запрошуючи Г. Сковороду. на постійне проживання при дворі, у відповідь почула: "Я не покину Батьківщини. Мені моя сопілка і вівця дорожчі царського вінця".

І в народній уяві письменник поставав людиною, абсолютно незалежною від цього несправедливого світу. Народ був упевнений, що Григорій Савич ніколи не знав ні хвороб, ні скрути, не потребував чужої допомоги. У ньому бачили не звичайну людину, а сильну особистість, яка легко протистоїть усім земним напастям.

А як вбачають для себе Григорія Савича Сковороду студенти факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти?

На факультеті триває виставка студентських творчих проектів «Хто для мене Григорій сковорода?». Наші студенти творчі та креативні, розумні та відкриті. Вміють дивувати нестандартним баченням! 

Своє бачення у  роботах представили здобувачі освіти 15 і 16 групи  Кобченко Софія, Олійник Оксана, Чихичина Вікторія, Овчаренко Анастасія.

Освіта збереже Україну!!! Разом до Перемоги!!


10.05.2022 

Відбувся онлайн старостат! На порядку денному – дистанційне навчання в умовах військового стану: проблеми та перспективи.

У ході заходу були обговорені питання щодо умов та порядку проведення літньої сесії, стан проходження навчальних та польових практик.  Головним питанням також було місцезнаходження наших студентів.

Попри складні умови життя та навчання наші здобувачі освіти продовжують надихатися весною, спілкуванням один з одним, подіями та беруть активну участь у виховній роботі факультету, створюючи свої креативні проекти. Протягом обговорення студенти пропонували нові виховні заходи, які б ще дужче згуртовували нашу факультетську родину.

Турбуйтеся про своє здоров’я. Бережіть.
Та йдемо разом до нашої спільноі перемоги та обіймів в кожному місті України!
Мирного неба та перемоги нашій нації. 
Слава Україні! Слава ЗСУ!
Слава героям! Слава українцям!

08.05.2022

Міжнародний день матері відзначають у другу неділю травня. Цьогоріч свято припадає на 8 травня. Втім, не обов’язково чекати нагоди, щоб сказати рідній людині щось приємне. Можна зробити це і просто зараз. Мама… Про неї було сказано стільки, що в її дорогоцінності не залишається сумнівів. А проте, як часто ти тішиш свою матусю приємними словами? Чи щодня говориш їй про те, як любиш і цінуєш?

Здобувачки освіти 16 групи «Спеціальна освіта» Кобченко Софія та Олійник Оксана  факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти надіслали своїм матусям листи-звернення зі словами вдячності та безмежної любові. Чихичина Вікторія записала зворушливе відео для своєї рідненької.


05.05.2022р. 

За понад місяць героїчного протистояння українців у війні з російськими окупантами пісня "Ой, у лузі червона калина" стала однією з найбільш популярних. Після того, як лідер українського гурту "Бумбокс" Андрій Хливнюк заспівав а капела народну пісню "Ой, у лузі червона калина" посеред Києва, який бомбили російські війська, вона набула нової популярності. Її переспівують в соціальних мережах дорослі та діти, вмикають за кермом автівок, виконують воїни ЗСУ, в звичайні українці ставлять на рингтони смартфонів. Та мало хто знає, що "Ой, у лузі червона калина" - це українська стрілецька пісня, яка була створена понад століття тому.

Студенти факультету природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти  Подоляка Софія (15 гр.), Чаплик Катерина (15 гр.) разом із Спілкою студентів та молоді факультету долучилися до Всеукраїнського флешмобу "Ой, у лузі червона калина", створивши творчі ілюстрації до пісні


28 квітня 2022р. проведено кураторські години в академічних групах факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти відповідно до листа Міністерства освіти і науки України щодо питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінки у надзвичайній ситуації.

З 2014 року російські окупаційні збройні формування активно використовують міни та інші аналогічні небезпечні вибухові пристрої, у тому числі, заборонені міжнародним правом.

Використання цього виду озброєнь несе в собі серйозні, пролонговані в часі загрози й наслідки та призводить до численних випадків загибелі, каліцтва серед цивільного населення, включаючи дітей.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року проблема мін і вибухонебезпечних залишків війни набула особливої гостроти. За попередніми даними, очищення від вибухонебезпечних залишків потребують близько 80 тисяч квадратних кілометрів території України


26 квітня 2022 р. на факультеті природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти студентськими кураторами було проведено кураторські години, під час яких здобувачі освіти обговорили питання безпеки у військовий час, проблеми перебігу освітнього процесу та можливості кожного.

Також розглядалося питання залучення студентів до загальлноуніверситетського заходу «Лист війни». Це творчий конкурс, який відтепер буде проводитися щорічно для підтримки українських військових та цивільних громадян, які потерпають від російської агресії під час воєнного вторгнення на територію України, що розпочалося 24 лютого 2022 року. Листи можуть бути адресовані будь-кому, хто не байдужий до долі нашої держави: українським військовим, батькам, братам, сестрам, родичам, які перебувають за кордоном, керівництву України та інших держав.

Тож чекаємо на конкурсні роботи та вболіваємо за наш факультет! 


18 квітня 2022 року відбулось чергове щомісячне засідання студентського науково гуртка "ВАЛЕОКЛУБ", присвячене Міжнародному дню здоров’я, за координуванням керівника гуртка доцента кафедри здоров‘я людини, реабілітологіі і спеціальної психології Ірини Щербак. 

На порядку денному було розглянуто питання щодо ефективних методів зняття стресу, визначення рівня стресової стійкості, вміння реагувати на стресори в житті. 

З доповідями виступили:

1. Медведська Ольга 
2. Бехтер Анна
3. Осіпова Єлизавета 
4. Хороших Маргарита

Для закріплення практичних навичок Гладкіх Анастасією було проведено тренінг.

Протягом тренінгу учасники з'ясували значення стресу та його види, спробували визначити психологічний стан кожного учасника, провели релаксацію та склали рекомендації щодо ефективного подолання стресового стану. 

Інформація є актуальною у даний час. Впевнені, що отримані під час засідання знання та вміння надалі знадобляться при роботі з дітьми, а також у повсякденному житті.


Студентка факультету природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти Анна Волчелюк перебуває в Болгарії. Наразі є активною учасницею волонтерського руху - на складі в Богарії сортувала ліки, їжу, речі, корма для тварин для подальшого відправлення в міста України.    Два рази брала участь у мітингу на підтримку України.    Працює в дитячому садочку (стежить за дітками поки їхні батьки працюють або оформлюють статус біженців). Цей дитячий садок облаштовує волонтерська організація, в якій працює Аня.


Студентки факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти (Спеціальна освіта) Гавриленко Олена (34 гр) та Дінісова Наталія (24 гр) за сумісництвом медсестри відділення клінічної онкології та гематології (хіміотерапія) з першого дня війни залишаються на своїх робочих місцях та кожного дня продовжують надавати медичну допомогу хворим, які потребують постійного і безперервного нагляду та лікування.


11.04.2022

Кожен із нас по-різному сприймає світ, переживає радість та сум, біль та спокій. 

Першокурсниця Анжеліка Маракіна, не покинула своє рідне місто Харків у цей складний момент і всі свої емоції спрямувала на малювання.

Саме у такий складний для нас час, з'являються шедеври, які будуть пам'ятати ще багато років!

Все буде Україна!
Ми перемагаємо!
Слава Україні!

10.04.2022

24 лютого 2022 року – день, який докорінно змінив життя кожного українця, перекреслив мрії, приніс кровопролиття. Пекучий біль, страх, безвихідь…..

Чимало студентів факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти зі зброєю в руках добровольцями долучилися до лав територіальної оборони, вчаться надавати медичну допомогу пораненим, займаються волонтерством. Але поруч з цим не полишають навчання у стінах Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, тому що вірять, що зовсім скоро ми всі обов’язково відсвяткуємо нашу перемогу, повернемося до рідного Харкова і будемо робити все, щоб він став ще краще на заздрість всім ворогам - бо це НАШЕ місто і ми нікому його не віддамо!

Студентка 16 групи факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти Вікторія Чихічина присвятила пісню нашому незламному Харкову. Так, сьогодні творчість просякнута болем та стражданнями, але вона надає нам сил та глибокої віри!

Разом до перемоги!

Слава Україні!


05.04.2022

05.04.2022 проведено старостат, на якому були обговорені питання волонтерської діяльності студентів нашого факультету під час війни. Також не забули і про культурно-масовий комітет.

Ми продовжуємо творити, хоча натхнення тільки сумне, але це показує нашу незламність і віру в нашу перемогу!
Ми разом!
Ми сильні!
Все буде Україна!

02.04.2022
Всесвітній день поширення інформації про РАС

2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про РАС (розлад аутистичного спектру). На жаль, у нас, СНТ гуртка спеціальної освіти, немає змоги сьогодні провести зустріч з приводу обговорення РАС та допомоги особам з ООП, однак ми всеодно пам'ятаємо про цей день.

Щорічно кількість дітей з цією нозологією зростає і важливо вчасно діагностовувати РАС, аби надати дитині усі корекційно-розвиткові послуги якомога раніше. Із початком вторгнення РФ, вочевидь, для багатьох родин цей процес став недоступним.

Сьогодні я не хочу казати про символи цього дня, приводити статистику та інше. Але мені дуже хочеться звернути увагу на ті додаткові складнощі, які виникають у сімей в період війни (окрім стандартних):

  • часткова або повна відсутність доступу до медичної, психологічної і педагогічної допомоги
  • регрес у дитини; погіршення поведінки; втрата набутих навичок
  • складнощі при перебуванні із дитиною з РАС у підвалах та бомбосховищах. При ярко вираженій проблемній поведінці родини можуть і не мати можливості сховатися із дитиною
  • неможливість нагодувати дитину при відсутності "звичних" продуктів - при харчовій вибірковості
  • зміна звичного розкладу життя може стати значною трагедією для дитини з аутизмом
  • зміна місця проживання, оточення, у т.ч мовного оточення
  • сенсорні перевантаження, гіперчутливість до звуків, світла та інші

Все це лише ускладнює процес "виживання".

Бажаю, щоб якомога швидше у нас з'явилася можливість допомагати родинам з особами з РАС, а також - мирного неба нам усім. Будьте добрими, толерантними і терплячими до осіб з аутизмом - їм теж дуже важко.


16 лютого в Україні оголошено Днем Єднання.  Протягом тижня з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість на факультеті кураторами академічних груп було проведено виховні години «Крила України», «Україна єдина, Україна – це ми», «День єднання, ми – разом» під час яких обговорювались питання єдності українського народу, що передбачає тісний зв'язок, згуртованість, цілісність, неподільність.


29 січня 2022 р.  Україна вшановувала день пам’яті героїв Крут. Це одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань 1917-1921 років. Завдяки звитязі та сміливості українських вояків, більшовицький наступ на Київ було зупинено на чотири дні, що дало змогу укласти Брестський мир між Українською Народною Республікою і державами Четверного союзу. Цим документом Україна визнавалась самостійною державою з західним кордоном, що існував між Австро-Угорщиною й Росією до 1914 року.

Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність.

Протягом тижня під час кураторських годин студенти переглядали документальне відео та обговорювали подвиг героїв бою під Крутами.

Минуло більше ніж сто років, а ми знову обороняємо власну незалежність ціною людських жертв. Тож, герої Крут стали взірцем захисника Батьківщини - як і «кіборги» в новітній історії України. Вага цієї маленької перемоги в історії нашої визвольної боротьби з московськими колонізаторами велика своєю юначою відданістю ідеалам державності, патріотизму, чистоти, воїнської жертовності та національної свідомості. Вона зрідні ідеалам і діям героїв Небесної Сотні, добровольців у сьогоднішній війні з новітніми московськими колонізаторами, тому вона ніколи не зітреться в нашій історичній пам’яті.


28 січня 2022 р. Вітаємо випускників факультету природничої, спеціальної та здоров'язбережувальної освіти з успішним завершенням навчання та отримання диплома «магістра».

Дорогі друзі, шановні випускники, цей день, свято вручення дипломів назавжди залишиться палким спогадом у ваших серцях.

Бажаємо Вам не втрачати життєвий оптимізм і той молодечий запал, який супроводжував вас протягом всіх років навчання.

Перегорнуто нову сторінку. І перед вами чистий аркуш. Знаємо, ви заповните його без помилок, так, як учили ваші наставники.

Шануйте викладачів які дали вам знання і прагнули виховати вас чесними і добрими людьми. Любіть свій край, чесно і високо несіть горде наймення людини.

Не заплямуйте доброго імені своїх батьків і честі рідного закладу. Хай чистим полотном стеляться ваші життєві шляхи. Пам’ятайте, що справжні скарби – скарби вашої душі: доброта, щирість, совість.

Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому. Ви – майбутнє нашої країни, люди, від яких залежить, якою стане наша держава. Бажаємо вам оптимізму, натхнення, наполегливості, кар’єрних здобутків, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів. Божого вам благословення, щедрої долі, вірних друзів, наснаги та невичерпної енергії! Нехай Вам щастить у нових звершеннях!


28 січня 2022 р.  відбулось чергове щомісячне засідання студентського науково гуртка "ВАЛЕОКЛУБ" за координуванням керівника гуртка доцента кафедри здоров‘я людини, реабілітологіі і спеціальної психології Ірини Щербак та голови гуртка Олександра Курка.

На порядку денному було розглянуто питання про раціональне харчування та його особливості, де учасники СНГ "ВАЛЕОКЛУБ" виступили з презентацією за допомогою якої було розглянуто важливі питання здорового харчування; користь та шкода продуктів харчування; значення води, вітамінів, мінералів для організму людини.

З доповідями виступили такі учасники як:

1. Ставенко Марія
2. Бехтер Анна
3. Хороших Маргарита
4. Осіпова Ліза
5. Медведська Ольга
6. Осіпова Юлія
7. Макаренко Катерина

В кінці засідання пройшло обговорення за тематикою.

Абсолютно кожен учасник засідання отримав вагомі знання щодо раціонального харчування. І впевнені, що вони надалі знадобляться при роботі з дітьми, а також і в повсякденному житті.


25 січня 2022 р. відбувся університетський благодійний ярмарок.

Студенти факультету природничої, спеціальної та здоров'язбережувальної освіти також взяли активну участь у цьому заході. Власними зусиллями здобувачі приготували різноманітні солодощі: печиво, тістечка, торти, желе, халву.

Щиро дякуємо студентам, які зробили вагомий внесок у благодійну справу


22 січня 2022р. ми святкуємо День соборності України – день, що символізує єдність земель України. Усім жителям країни надсилаємо свої привітання та побажання кожному з нас зберігати силу духу, бадьорість та оптимізм. Нехай у кожній сім'ї панує мир і спокій, любов та порозуміння. Ми віримо у наше світле майбутнє і сприятимемо розвитку та процвітанню улюбленої країни. На честь цього свята студентські куратори провели виховну годину, на якій обговорювали і дивилися фільм про історію цього дня.


20 грудня 2021 р. факультет природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти готовий до святкування Нового 2022 року!!!


19 грудня 2021 р. культмасовим комітетом ССМ факультету створено відеопривітання до Дня Святого Миколая.


10 грудня  2021 р. у дистанційному форматі відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри спеціальної педагогіки на тему: «Пологи: від норми до патології» в якому взяв участь к.мед.н., доцент кафедри акушерства та гінекології №1 ХНМУ О.Д. Демиденко.

Демиденко О.Д. ознайомив присутніх з особливостями пологів у нормі та детально охарактеризував особливості патологічних процесів, а науковий керівник куртка, завідувач кафедри спеціальної педагогіки Перетяга Л.Є., ознайомила присутніх зі взаємозв’язком зазначених порушень із частотою виникнення порушень мовлення.

Учасниками засідання були здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта. Зустріч викликала велику зацікавленість. Здобувачі брали активну участь в обговорення презентації та відеоматеріалів, що дозволило краще познайомитися з актуальними питаннями порушеного розвитку і шляхами профілактичного впливу.


10 грудня 2021 р. Міжнародний день прав людини, який святкується у всьому світі за рекомендацією Генеральної Асамблеї ООН щорічно, починаючи з 1950 року. Кафедрою хімії факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти був проведений онлайн-захід, на якому студенти факультету доповідали про права людини, окремо студентства, наводячи нормативні документи, дискутували, ставили питання.


5 грудня 2021 р. відзначається Міжнародний день волонтера. В цей день волонтерським комітетом було організовано і проведено онлайн-зустріч зі студентами факультету, метою якої було познайомити студентів із сутністю волентерства, історією його виникнення, основними волонтерськими рухами та ін. із закликами долучатися до благодійних справ!


3 грудня 2021 р. 1722 року народився Григорій Сковорода. Визначну подію для Сковородинівського університету на факультеті було відзначено онлайн. Студенти підготували вірші великого поета, створивши відеоряд.

 Відео можна переглянути за посиланням


2 грудня 2021 р. в Міжнародний день боротьби за скасування рабства, арт-комітет нагадав про наявні його види.

Пам'ятайте, що жертвою торгівців людьми може стати будь-яка особа, незалежно від віку та статі!


2 грудня 2021 року головою студентського наукового гуртка “Валеоклуб” Олександром Курко в Харківському  ліцеї  № 107 був проведений захід “Здоров’я молоді – здоров’я нації” під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології Ірини Щербак.

На заході діти отримали необхідну інформацію щодо видів здоров’я та важливості його підтримання в сучасних екологічних та економічних умовах. Олександр Курко залучив дітей до фізкультхвилинок, які привели дітей у захват та викликали велику кількість позитивних емоцій.


1 грудня 2021 р. відбувся онлайн захід за організації кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології, присвячений Всесвітньому дню  боротьби зі СНІДом, який є необхідним для  підвищення обізнаності щодо проблеми СНІДу. До заходу приєдналося понад 100 учасників.

Під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології Ірини Щербак у заході з виступами прийняли участь здобувачі вищої освіти факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти , які є активістами студентського наукового гуртка “Валеоклуб”, а саме: Олександр Курко та Анастасія Гладкіх – ведучі заходу; Єлизавета Осіпова, Маргарита Хороших, Анна Бехтер, Ольга Медведська, Ксенія Колдашева із інформацією щодо проблеми СНІДу та презентацією; Анастасія Гладкіх – із тренінговою вправою.


29 и 30 листопада 2021 р.  в межах роботи Міжнародного фестивалю документального фільму про права людини Docudays UA на факультеті було організовано перегляд документального фільму «Тваринне чуття» з подальшим обговоренням в академічних групах. Всього у перегляді взіло участь 203 студента та 16 викладачів.


27 листопада 2021 р. Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Голодомор спричинив загибель мільйонів українців на території України та Кубані, завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь. Найвразливішою категорією жертв Голодомору стали діти. Згідно із дослідженнями українських демографів, у той час померло понад 1.5 млн. хлопчиків і дівчаток віком до 10 років.

У 2021 році День пам’яті жертв голодоморів припадає на 27 листопада.

Студенти факультету долучилися до Акції «Запали свічку» – це вияв нашої скорботи за жертвами і віри у те, що в майбутньому подібні трагедії не повторяться.


27 листопада 2021 р. студенти факультету прийняли фізкультурний челендж від факультету дошкільної освіти «Фізкультуримо вдома» та передали його

українському мовно-літературному факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка. Мета челенджу – залучити здобувачів освіти до фізичної активності під час дистанційного навчання.

         Відео можна переглянути за посиланням


27 листопада 2021 р.  студенти волонтерського комітету долучилися до  благодійної акції «Кагорта добрих сант». Студенти відвідали центр соціально-психологічної реабілітації дітей м. Харкова та зібрали дитячі листівки до Миколайчика. Будемо реалізовувати дитячі мрії))


З 25 листопада до 10 грудня 2021 р.  проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Кафедри факультету долучилися до акції з метою  збільшити розуміння та обізнаність студентів факультету про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.

25 листопада 2021 р.  з нагоди Міжнародного дня боротьби з насильством щодо жінок в онлайн-форматі було проведено тренінг на тему "Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок" серед здобувачів вищої освіти 3 (31, 32 групи) та 4 (41 група) року навчання. Здобувачі обговорювали питання щодо значимості підняття цієї теми у країні. Порівнювали статистичні дані серед населення з цієї теми та самостійно проходили опитування щодо понять статі чи гендеру. Десятки думок, сотні висловлювань допомогли студентам глибоко замислитись над проблемою насильства жінок в Україні.


23 листопада 2021 р. студенти-волонтери відвідали дитячий будинок. Подарували діткам увагу і найнеобхідніші речі, які, здавалося б, є звичайнісінькими (канцелярія, шкарпетки, предмети особистої гігієни тощо).


18-20 листопада на базі НТУ "ХПІ" відбулась Спартакіада з бадмінтону серед збірних команд закладів вищої освіти м.Харкова. Студент факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти В'юнік Віталій (41 гр.) виборов 4 місце у змаганнях в складі збірної ХНПУ.


21 листопада 2021 р. протягом тижня з нагоди Всеукраїнського Дня Гідності та Свободи під час кураторських годин здобувачі вищої освіти факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти мали змогу обмінятися своїми думками щодо свята, висловити своє ставлення, написати есе, подискутувати на тему цих доленосних подій для України.


19 листопада 2021 р. голова комітету з академічної доброчесності – Гладкіх Анастасія разом із здобувачами першого (бакалаврського) року навчання чудово провели час із завданнями Онлайн-квесту "Сторінками сайту університету"!!! Тепер студенти можуть знайти все що запотрібно на сайті університету. Метою квесту було пояснити студентам їхні можливості, академічну мобільність, академічну доброчесність на іспитах, формулу, за якою вираховують жаданий рейтинговий бал та багато ін.


18 листопада 2021 р. волонтерський комітет Спілки студентів факультету оприлюднив результати волонтерського онлайн-марафону «Добро починається з тебе». Метою заходу було залучити студентську молодь до волонтерської діяльності, яка спрямована на надання допомоги особам, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Доброта і милосердя — це два крила, на яких тримається людство. Волонтерська діяльність — це добровільна діяльність, яка спрямована на надання допомоги особам, котрі перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Найбільш соціально активною частиною молодіжного середовища є волонтери — носії добрих справ і позитивної інформації.

Переглнути відео за посиланням


З 17 листопада до 24 листопада 2021 р.  розпочався тиждень студентського самоврядування.

Здобувачі освіти провели арт-сесію «Я студент Біофаку», приурочену до неділі самоврядування. Метою заходу було осмислення себе як студента, глибшого розуміння своєї професії та вираження її особливостей за допомогою творчих робіт, які були викладені у соціальних мережах на сторінці факультету.


17 листопада з нагоди святкування Дня студента викладачі та студенти факультету приєдналися до конкурсних привітань – кожна група готувала творче звернення до студентської спільноти та викладала їх на сторінках соціальних мереж факультету.


З нагоди Міжнародного дня логопеда (14 листопада 2021 р.) та Міжнародного дня дефектолога (19 листопада 2021 р.) в межах заходу «Міжнародний день людей з інвалідністю» було проведено факультетський захід. Метою заходу було здійснити посвяту студентів-першокурсників першого (бакалаврського) рівня освіти у логопеди, а також обговорення логопедичних, дефектологічних проблем в сучасному освітньому просторі та  особливості навчання, виховання та розвитку дитини з мовленнєвими та іншими порушеннями.


18 листопада 2021 р. волонтерський комітет Спілки студентів факультету оприлюднив результати волонтерського онлайн-марафону «Добро починається з тебе». Метою заходу було залучити студентську молодь до волонтерської діяльності, яка спрямована на надання допомоги особам, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.


16 листопада 2021 р. волонтерський комітет підготував відео – челендж  до дня студента: « Я студент природничого факультету і я роблю добру справу…»

video_2021-11-16_16-39-57.mp4


15 листопада 2021 р. на кафедрі ботаніки пройшов екологічно-волонтерський семінар. Метою заходу було обговорення з приводу студентських проєктів по розширенню заповідних територій, дослідження старовікових дубів поблизу Шишківки і про екологічні новини (вступив у дію закон про жорстоке поводження з тваринами, який стосується кожного).


10 листопада 2021 р. голова комітету академічної доброчесності ССМ Анастасія Гладких взяла участь в онлайн-зустрічі ПРОЄКТу ЗНОвУ – «….чудовий проєкт, про який дізналась місяць тому, мета якого – безоплатно допомагати готувати дітей з окупованих територій до ЗНО з різних предметів. Синдром рятівника завжди зі мною. І як завжди: заповнення анкети на участь у проєкті, співбесіда з організаторами, складання власного плану роботи, онлайн-заняття, заповнення ще одного журналу!

Надихає робота: не дивлячись на власне завантаження, дійсно, хочеться, щоб у майбутніх абітурієнтів усе вийшло! Тому, готуємось до ЗНО з біології разом. Для мене – досвід, робота в молодому колективі, цікаві вечірні лекції з використанням сучасних інноваційних технологій, прийомів та методів, психологічних аспектів роботи з дітьми; для учнів – мотивація, знання та підтримка!», – говорить Анастасія.


9 листопада 2021 р. З нагоди свята української писемності здобувачі освіти, викладачі та співробітники факультету залучилися до написання всеукраїнського диктанту.

До трансляції Радіодиктанту національної єдності-2021 приєдналося більше 60 тисяч користувачів

Диктант читав Юрій Андрухович, його книга «Московіада» потрапила до ТОП-30 знакових книжок нашої Незалежності.

Ми теж взяли ручки та відсвяткували День української писемності.

Читайте, пишіть, а головне — робіть це все із величезним задоволенням.


8 листопада 2021 року здобувачі вищої освіти факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти взяли участь у трьох екскурсіях в місця, в яких можливо створити нові ділянки ПЗФ, або розширити вже наявні заповідні об'єкти.

Здобувач освіти Гамівка Альбіна є співавтором "Наукового обґрунтування" для клопотання про створення пам'ятки природи «Дуб велетень» поблизу с. Зауддя. Документи передані для затвердження у місцеві органи влади. Неко Дар'я працює над питанням розширення території заказника "Альошкина балка".

Здобувачі освіти Неко Дар'я і Гамивка Альбіна взяли участь у заході "Круглий стіл по розробці екологічної складової стратегії розвитку Новопокровської громади."


7 листопада 2021 р. волонтерський комітет природничого факультету відвідав притулок для тварин. Студенти з задоволенням провели час на прогулянці з песиками. Творити добро – просто, варто тільки захотіти.


31 жовтня 2021 р. студентські куратори провели зустріч зі студентами 1го курсу! Тема зустрічі звичайно був Хеллоуїн . Багато цікавого і нового дізналися на цій зустрічі. Навіть провели флешмоб одягнувшись в простирадла. Ми не забуваємо бешкетувати, бо навіщо ще студентські роки?

На початку листопада в межах Всеукраїнської конкурсної програми «Кращий студент України – 2022» на факультеті проведено відбір претендентів серед здобувачів освіти 2-4 курсів за номінаціями: кращий студент-комплексна характеристика, кращий студент – громадський діяч, кращий студент-науковець. Претенденти за номінаціями звітували он-лайн про свої досягнення протягом 2021 року. Радою факультету було затверджено кандидатуру Гладкіх Анастасію в номінації – кращий студент – комплексна характеристика та надано пропозицію щодо її участі у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу.


31 жовтня 2021 р. спілка факультету провела Helloween challenge. В рамках челенджу арт-комітет провів арт-сесію «Відмочки біофаку». Студентські куратори провели онлайн святкування Хеллоуїна зі здобувачами першого курсу, у вигляді флешмобу у простирадлах.

Протягом жовтня 2021 року було проведено арт-сесії на челлендж «Хеллоуїн з природничим». Студенти готували творчі проекти, відеопривітання, відеочеленджі. Перша арт-сесія була на тему «Відьмочки біофаку». Учасники намалювали своє бачення того, як могла би виглядати та чи інша магічна леді. Друга арт-сесія була на тему «Тотемні тварини Хеллоуїну». Навички по малюванню тварин можуть бути використані у навчальному процесі та майбутній роботі.

Данні заходи спрямовані на розвиток творчої особистості майбутніх вчителів, та можуть використовуватися ними як у роботі, так і у повсякденному житті, як метод психотерапії, що спрямований на покращення загального стану здоров’я та настрою.

Відео можна переглянути за посиланням


28 жовтня 2021 р. В рамках Екологобіоетичного центру факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти, наші здобувачі на чолі з к.пед.н., доц. Пінським О. О. взяли участь у вебінарі з Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка на тему «Екобіоетичне виховання школярів та студентів».

Ознакою професіоналізму сучасного вчителя біології є сформовані екологобіоетичні компетентності. Біоетична обізнаність школярів також потребує подальшого поглиблення не тільки в теоретичному плані, а й практичному застосуванні в умовах реального життя. Що таке біоетика, її сучасні виміри, шляхи формування біоетичного ставлення до живого, наявний досвід у цьому напрямку – ці та інші питання були обговорені 28.10.2021 під час вебінару зі студентами та викладачами Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка. Лектор – завідувач Екологобіоетичного центру факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти ХНПУ імені Г.С.Сковороди Пінський Олександр Олександрович. Тема вебінару – «Екобіоетичне виховання школярів та студентів»


25 жовтня 2021 р. здобувачі першого курсу взяли активну активну участь у традиційному фестивалі-огляді студентської самодіяльності «Дебюті першокурсників - 021», від факультету було запропоновано 8 номерів. Лауреати фестивалю – конкурсу студентської самодіяльності «Дебют – 2021»

Аксьонова Ганна, у номінації «Естрадний вокал», 13 група з піснею «Рідна мати моя» слова Андрій Малишко, музика Платон Майборода

Подтьосова Аміна, у номінації «Естрадний вокал», 13 група з піснею «Така духмяна світла ніч». Слова: Юрій Рибчинський , музика: Павло Зібров

Також, вітаємо наших учасників!

Анжеліка Маракіна 14 група- Леся Українка «Хто вам сказав, що я слабка!?»

Чіхічина Вікторія 16 група- « Батарейка» . З репертуару рок-групи «Жуки»

Макаренко Катерина 13х група- В. Сосюра "Так ніхто не кохав".

Ставенко Марія 13х група- Леся Українка "Contra spem spero!"

Безпала Валентина 13х група -П. Тичина "О панно інно..."

16 група- В. Сосюра «Любіть Україну»


23 жовтня 2021 р. на факультеті відбулась онлайн-лекція на тему: «Академічна мобільність».

Що ж таке академічна мобільність? Це – можливість отримувати знання не лише у рідному університеті, а й в інших. Як поїхати до іншого університету на стажування? Які види стажування існують? Які країни відкриті для співпраці? Чи потрібна іноземна мова? Умови стажування при короновірусній інфекції, – усе це та багато іншого дізнались студенти факультету. Серед яких дехто вже пройшов стажування і з радістю поділився своїм досвідом.


22 жовтня 2021 р. здобувачі факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти прийняли участь в онлайн конференції від Харківського центру занятості «Мотивація від А до Я».


14 жовтня 2021 р. здобувачі факультету онлайн привітали університетську родину із Днем захисників і захисниць України, з Днем українського козацтва та святом Пресвятої Покрови


8 жовтня 2021 р. студенти факультету відвідали захід, який проводив Харківський міський центр молодих інвалідів та членів їхніх сімей «Право вибору», метою якого було повідомити громадянам про те, як полегшити життя незрячим людям у великих містах. Про досвід соціалізації людей з обмеженими можливостями здоров’я розповідали польські партнери.

Люди з особливими потребами, можливо, слабкі фізично, але сильні духом. Вони не просять жалюгідних подачок, їм потрібні нормальні умови для життя, достойне ставлення з боку суспільства. І скільки б влада не розповідала про покращення їхнього життя, однак на практиці в Україні вирішення проблем незрячих знаходиться в зародковому стані.

І це в першу чергу залежить від кожного здорового громадянина. Те, що для нас є нібито звичним, для незрячого може обернутися трагедією чи смертю: незакритий каналізаційний люк, не огороджена яма на тротуарі, протягнутий поперек дороги дріт, автомобіль, що припаркований у несподіваному місці чи рухається з порушенням правил, тролейбус або маршрутка, які спиняються не на зупинках...


4-8 жовтня 2021 р. під час роботи КРОС-ФОРУМУ «Європу єднає здорове майбутнє» в межах програми Президента України «ЗДОРОВА Україна»» доцентом кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології к.пед.н. Щербак І.М. разом із студентами валеоклубу факультету природничої, спеціальної  і здоров’язбережувальної освіти була представлена здоров’язбережувальна діяльність, яка проводиться в університеті.


7 жовтня 2021 р. представники Спілки студентів і молоді факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти ХНПУ імені Г.С.Сковороди, а також здобувачі спеціальності 016 Спеціальна освіта разом із завідувачем кафедри спеціальної педагогіки професором Перетягою Л.Є. відвідали дводенний семінар «Основні аспекти супроводу незрячих студентів під час навчання», що був організований фахівцями Харківського міського центру зайнятості (ХМЦЗ) та директором Харківського Центру реабілітації молодих інвалідів та членів їх сімей «Право вибору» Бутенко В.А., при участі польських спеціалістів і проходив на базі Харківського міського центру зайнятості (ХМЦЗ).


7 жовтня 2021 р. студенти факультету в межах професійного виховання взяли участь у семінарі-тренінгу «Основні аспекти супроводу незрячих студентів під час навчання від ГО ХЦРМІ «Право вибору» на базі Харкіського центру зайнятості.


6-7 жовтня 2021 р. представники спілки факультету на чолі із завідувачкою кафедри спеціальної педагогіки проф, д.пед.н. Перетягою Л. Є. взяли участь у семінарі-тренінгу «Супровід незрячих студентів під час навчання»: польсько-український досвід».


5 жовтня 2021 р. актив студентського наукового гуртка “Валеоклуб” провів дослідження стану фізичного здоров’я учнів 141 ліцею м. Харкова.

Здобувачі вищої освіти провели визначення артеріального тиску, сили кисті, ваги. Провели майстер-клас дітям щодо вимірювань. По закінченню дослідження актив “Валеоклубу” провів фізкультхвилинки для дітей як молодшій так і старшій школі.

Діти отримали необхідну інформацію щодо способів діагностики здоров’я та шляхів його підтримання та задоволення. Студенти отримали практичний досвід роботи з дітьми в проведенні оздоровчої роботи.


2 жовтня 2021 р. представники ССМ факультету прийняли участь у Всеукраїнському «OCC level up» форумі від Молодіжної Ради Харківського міського голови. Учасникам було запропоновано обговорити актуальні питання і проблеми у формі інтеарактивів на відпрацювання практичних навичок роботи в команді (soft skils).

До Дня працівника освіти здобувачі привітали викладачів зі святом на сторінках соціальних мереж листівками, віршами, побажаннями.


31 вересеня 2021 р. головою комітету з академічної доброчесності факультету Анастасією Гладких зі студентами першого курсу було проведено інтерактивне заняття з теми «Академічна доброчесність – запорука успіху».

Та проведено вступне опитування серед першокурсників щодо задоволення навчання, виявлення потреб у реалізації свого потенціалу першокурсників факультету природничої, здоров'язбережувальної та спеціальної освіти: https://docs.google.com/forms/d/1EFgFHlT6v1fDekRkontzbsSA1tqiWsA3U6-8aWGK7Ro/edit (взяли участь 66 респонденти).


30 вересня 2021 р. до 80 роковин трагедії Бабиного Яру проведено онлайн тематичні кураторські години, метою яких було познайомити здобувачів освіти з подіями Великої Вітчизняної війни та пригадати жахливі факти в історії людства.


29 вересня 2021 р.  Тараб Катерина, студентка 3 курсу та голова гуртка зі спеціальної освіти від СНТ факультету провела онлайн засідання гуртка. Керівник ознайомила першокурсників спеціальності 016 Спеціальна освіта з напрямками роботи гуртка, розповіла про можливості обміну та волонтерства закордоном в рамках програми Еразмус +. Першокурсники поділилися враженнями від першого місяця навчання на факультеті.


25 вересня 2021 р. Студентське самоврядування факультету долучилось до міського заходу «Молодь говорить». Мета заходу — створення платформи для обговорення питань, які чекають молоду людину на шляху реалізації власного потенціалу на прикладі історій успішних людей з різних сфер суспільного життя, показати, що молодь міста Харкова має велику кількість можливостей для розвитку та самореалізації.


24 вересня 2021 р.  спілка студентів та молоді факультету природничої, спеціально та здоров’язбережувальної освіти провели онлайн вибори в.о. голови спілки факультету, за результатами голосування перемогла Ферлій Вікторія здобувачка 2 курсу, також відбулися зміни в складі комітетів самоврядування та їх голів, з’явився новий комітет з академічної доброчесності.


20 вересня 2021 р.  в рамках Першості університету з легкоатлетичної естафети між факультетами здобувачі освіти факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти взяли участь у спортивному змаганні. Серед дівчат 3 місце посіла команда, в складі якої Мазур Дар‘ї, Єрмачкова Дар‘я, Колдашева Ксенія, Зверяка Анастасія; серед хлопців – Мартиненко Руслан, Маслов Максим.


19 вересня 2021 р. студенти волонтерського комітету факультету приєдналися до Міжнародної акції World cleanup Day 2021. Прибирання проходило неподалік вул.. Пєшкова, берегів річки Харків.


18 вересня 2021 р.   в рамках заходу  «Ніч науки» актив студентського валеологічного гуртка “Валеоклуб”  на чолі з керівником  к.п.н., доцентом кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології  Іриною Миколаївною  Щербак та головою гуртка Олександром Курко підготували локації “Фізкультхвилинки” та “Паспорт здоров’я”, в яких взяли участь діти з різних шкіл як молодших так і старших класів, в тому числі діти з особливими освітніми потребами.18.09.2021 участь у проведення дня науки. (вокальний ансамбль «Гармонія»


15 вересня 2021 р.  традиційно студенти-першокурсники відвідали музей А.С.Макаренка, який знаходиться на території Куряжської колонії  Харківської області.


10 вересня 2021 р. у рамках традицій ХНПУ імені Г.С.Сковороди студенти-першокурсники разом із кураторами академічних груп відвідали університетський музей. Під час екскурсії здобувачі дізналися про історію започаткування та розвитку університету; про видані постаті, які працювали в університеті в різні роки; про ректорів, які очолювали університет, приділивши значну увагу ректору, який очолював альма-матер 40 років – акад. І.Ф.Прокопенку; а також прониклися долею воїнів-студентів університету, які загинули під час війни на Донбасі.


3 вересня 2021 р. наші першокурсники разом з кураторами академічних груп традиційно відвідали с. Сковородинівка, де знаходиться один з найвідоміших музеїв Харківської області – музей Г.С. Сковороди. 


1 вересня 2021 р. відбулася традиційна загальноуніверситетська та факультетська посвята здобувачів освіти в першокурсники. Першокурсників привітали завідувачі кафедр на чолі з в.о. декана факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти Микитюком С. О. Спілка студентів та молоді факультету підготувала ознайомчий квест для першокурсників, метою якого було познайомити першокурсників із університетом, кафедрами та підрозділами. Студенти виконували цікаві завдання, рухаючись за заданими маршрутами. Були відмічені переможці. Кожна група отримала святковий каравай.


ПРИВІТ, ДРУЗІ! 

Нещодавно у стінах нашого університету відбувалася довгоочікувана Ніч Науки (НН), до якої долучилися студенти всіх курсів. Отож, давайте згадаємо, як це було. 

1. Випуск кажанів. Членкиня центру реабілітації рукокрилих познайомила наших гостей, студентів і викладачів із кажанами, зі специфікою роботи та їхніми особливостями. Також їх можна було потримати в руках :) 
2. Фізична хвилинка. Спорт стимулює розумову діяльність, а на Ночі Науки це ой як знадобиться. Особливо сподобалася локація нашим юним гостям. 
3. Хімічні експерименти. 
4. Можливість виміряти тиск, перевірити силу своїх рук на спеціальному апараті - динамометрі.

Дякуємо всім за активну участь та підтримку. До зустрічі на наступних івентах

P. S. Був на НН? Ділись враженнями в коментарях!


ВИПУСК БАКАЛАВРІВ 2021!

25 червня на природничому факультеті відбулося свято - Випуск бакалаврів 2021!

Дорогі випускники! Вітаємо зі святом! Бажаємо натхненн, творчості, нових досягнень та звершень!

Чекаємо у магістратурі!


25 червня на природничому факультеті відбулося довгоочікуване нагородження здобувачів природничого факультету, які були найкращими в  різних номінаціях у 2020 році. 

«Відмінник навчання» – Заскалько Олена Михайлівна;
«Кращий науковець» –  В´юнника Віталій Олександрович;
«Лідер студентського життя» – Гладкіх АнастасіяМихайлівна;
«Громадський діяч» – Тараб Катерину Хамісівна;
«Художня творчість» – Романько Анастасія Віталіївна; Сиротіна Юлія Михайлівна;
«Олімпійські надії» – Андрусенко Людмила Юріївна;
«Студентський куратор» - Курко Олександр Олександрович;
«Кращий медійник» – Скидан Роман Федорович.

13 березня у весь педагогічний світ вшановує пам'ять видатного українського педагога, письменника, засновника системи дитячо-підліткового виховання Антона Семеновича Макаренка.

А. С. Макаренко розробив і апробував методику колективного виховання, технологію її втілення. Відомий педагог залишив у спадщину нащадкам не лише теоретичні праці із зазначеної проблеми, а й художні твори, в яких наочно продемонстрував головні засади власної педагогічної системи.

Актив спілки студентів та молоді природничого факультету на лекції «Антон Макаренко – видатний педагог і наватор» ознайомили здобувачів першого курсу із біографією і педагогічною спадщиною А. С. Макаренка.


До Дня народження (9 березня) видатного українського поета, генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка, спілка студентів та молоді природничого факультету провела он-лайн конференцію «Таємниці феномену Шевченка».

Тарас Шевченко, це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу, його творчість, це святиня, якою дорожить і гордиться  український народ. Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своєму серці той вогник любові до Вітчизни, який запалив поет своїми безсмертними творами.

З часом все більше переконуєшся, що поезії нашого Кобзаря — то одкровення, які він висловив на адресу минулих, сучасних і прийдешніх поколінь українців.


На природничому факультеті голова Спілки студентів та молоді – Гладкіх Анастасія використовуючи різні сучасні прийоми та методи навчання проводить інтерактивні заняття з теми «Академічна доброчесність».

Здобувачі природничого факультету мають високий рівень обізнаності з питань академічної доброчесності, знають правила дотримання і дотримуються АД, розуміються у видах порушення академічної доброчесності, знають куди необхідно звернутись під час порушення здобувачами чи викладачами .

Розповсюдження інформаційних буклетів серед студентської молоді та ознайомлення з інформаційним стендом, щодо академічної доброчесності сприяє дотриманню необхідних норм та виконання правил серед усіх учасників освітнього процесу природничого факультету та сприяє отриманню якісної освіти.


 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.