16 березня 2024 року відбулося засідання Студентської ради факультету за участю голови Студради Ляшко Вероніки та голів комітетів під керівництвом координатора з виховної роботи доц. Наталії НАУМЕНКО і координатора з наукової роботи проф. Тетяни КОМІСОВОЇ.
На порядку денному засідання було обговорення питань:
- організації наукової роботи на факультеті та участь здобувачів освіти в наукових ініціативах;
- організації роботи студентського наукового товариства, зокрема, планування та організація роботи студентських наукових гуртків;
- координації академічної мобільності здобувачів освіти;
- обговорення пропозицій щодо створення комітету з питань академічної доброчесності та організація його роботи;
- організації профорієнтаційної діяльності здобувачів освіти з метою популярізації освітніх послуг ХНПУ імені Г.С. Сковороди, зокрема спеціальностей факультету;
- підготовки здобувачів освіти до спортивного заходу "Першості ХНПУ з волейболу"
- підготовки здобувачів освіти до загальноуніверситетського конкурсу "Студентська весна 2024"
Дякуємо члену Ради молодих учених університету, аспіранту 3 року навчання Осинському Миколі та заступниці голови Студентського парламенту університету Османовій Офелії за допомогу та підтримку у вирішенні питань засідання.
До святкування 301 – річчя від дня народження Г.С. Сковороди
Більше фото
8 грудня 2023 року факультетська родина зібралася з нагоди відзначення 301 року від дня народження видатного українського філософа, педагога, митця Г.С. Сковороди. Протягом тижня в нашому університеті проходили різного роду заходи – конференції, виставки, челенджі, круглі столи, присвячені вшануванню пам’яті мислителя, чиє ім’я гордо носить наш університет.
Студенти нашого факультету також були охоплені цими подіями. Минулої п’ятниці ми відвідали онлайн-екскурсію до музею Г.С. Сковороді, що на Харківщині, де провів останні роки свого життя і відійшов у вічність філософ. Студенти дізналися про життя і філософію серця Григорія Савича, пройшли вікторину про основні і знакові події у житті філософа та були оцінені за критеріями оцінювання, які розробив Сковорода, викладаючи в українських школах.
Протягом тижня наші студенти долучилися до челенджу «Я читаю Сковороду», який започатковано науковою бібліотекою ХНПУ, створювали ілюстрації до творів і байок поета.
Дійсно про надбання Г.С. Сковороди ми будемо говорити ще не один рік і століття, тому як його філософія є зрозумілою для кожного з нас. Все, що сьогодні ми відчуваємо відповідно до змін часу, і все, чим ми живемо і яких життєвих принципів дотримуємося, дуже чітко простежується у поглядах філософа ще 300 років назад. Сродність праці, пізнання самого себе – є принципами сучасної освіти і виховання. Кожна людина, за Сковородою, має зрозуміти і пізнати себе, реалізувати себе в тій життєвій справі, до якої у неї хист. І коли життєві цілі збігаються із суспільними – це найвище щастя!
30 листопада 2023 року відбулося розширене засідання Студентської Ради факультету з нагоди звіту в.о. голови Студради Ферлій Вікторії діяльності на посаді.
На засіданні були присутні Ферлій Вікторія – в.о. голови Студентської Ради факультету, голови комітетів, кандидатка на посаду в.о. голови Студради Ляшко Вероніка, здобувачка 21 групи, декан факультету проф. Микитюк С.О. та координатор з виховної роботи факультету доц. Науменко Н.В.
Ферлій Вікторія звітувала про роботу на посаді з 2021 по 2023 роки, презентувала результати діяльності Студради за науковим, творчим, громадським напрямами та здобутки студентів, нові форми роботи студентів в умовах воєнного стану, розказала про співпрацю зі студентським парламентом університету, внесла пропозиції щодо подальшого розвитку діяльності Спілки студентів, подякувала студентів та керівництво факультетів за плідну та цікаву співпрацю.
Віка рекомендувала на посаду в.о. голови Студентської Ради факультету Ляшко Вероніку, здобувачку 21 групи, відзначивши її лідерські та особистісні якості – активність, цілеспрямованість, наполегливість, творчість тощо, досвід роботи на керівних посадах (староста класу, групи, президента школи).
Декан факультету проф. Микитюк С.О. побажав реалізації перспективних план щодо розвитку діяльності Студради факультету, нових ідей та можливостей для їх втілення.
Координатор з виховної роботи доц. Науменко Н.В. подякувала Ферлій Вікторії за плідну співпрацю та побажала успіхів у професійній діяльності.
Тож, шановна факультетська спільното, вітайте нову в.о. голови Студентської Ради факультету – Ляшко Вероніку!
2 жовтня 2023 року на факультеті відбулася урочиста зустріч з нагоди Дня працівників освіти і Дня Захисників і Захисниць України. Для всіх освітян, викладачів університету, для тих, хто тільки розпочав педагогічний шлях студенти факультету підготували свої творчі проєкти: авторські вірші, відеопривітання, вокальний проєкт «Незламна Україна», в якому ви можете побачити та почути через добірку відомих українських пісень три життя нашої країни – красива і мальовнича, в смутку та болі, з вірою у найкраще майбутнє
Цього року за наказом Президента України свято дня Захисника і Захисниць України та свято Покрова, які відзначалися 14 жовтня, перенесені на 1 жовтня. Тож 1 жовтня 2023 року ми відзначаємо одразу три свята. А воно і не дивно, бо на захист нашої Вітчизни стали багато освітян, які віддають свої життя заради Миру, Волі і Незалежності!
Сьогоднішня зустріч пронизана єдиною темою «Захист Вітчизни – освітянський фронт». Ми зібралися, щоб привітати наших викладачів і кожного, для кого професія «вчитель» стала сенсом життя. Вже другий рік наші педагоги тримають освітній фронт – навчають дітей з підвалів, в укриттях метро, створюють тимчасові школи і навчають українських дітей за кордоном, виїзджають в деокуповані території і разом з дітьми намагаються на мить забути про біль, руїни та страх; працюють волонтерами, надаючи освітні послуги дітям, які потребують психологічної та соціальної підтримки; нарешті, не дивлячись ні на що, ні на мить не зупиняють формування молодого покоління української нації.
Війна-непростий виклик для сфери освіти і науки… Війна- непростий виклик для всіх сфер людського буття…Вчителі та викладачі - важливі…Особливо зараз… І від того, як науковці, українські меценати та міжнародні партнери зможуть допомогти молодому поколінню отримати доступ до якісного навчання, залежатиме майбутнє та подальший розвиток нашої держави.
Ми схиляємо голови перед мудрістю і жертовністю освітянина – учителя, вихователя, викладача, майстра, зусиллями якого твориться майбутнє нашого краю, всієї нашої держави. Ви сумлінно виконуєте свій професійний обов’язок, вчите нашу юнь пізнавати нове і пам’ятати про те, якого ми роду.
Дорогі викладачі і працівники університету! Нехай у ваших оселях завжди панує світло і злагода, в серцях – добро, в помислах – мудрість, над головою – мирне небо, у засіках – достаток, а нелегка педагогічна нива колоситься рясним урожаєм людської вдячності.
Щиросердно дякуємо всім, хто взяв участь у підготовці цього зворушливого дійства.
Відео свята:
Вже зовсім скоро на нас чекає перемога і мирне небо над головою. А поки віримо в наших захисників, підтримуємо їх та одне одного. Слава Україні! Героям Слава!
Сьогодні, 22 вересня, на факультеті відбулася довгоочікувана зустріч "Осінь першокурсника", що вже стала традиційною! Її проведення зумовили події останніх трьох років. Це свято присвячне Вам, наші студенти 1 курсу! Ми хочемо щиро подякувати всім студентам, всім викладачам, які долучилися до сьогоднішнього дійства і провели дві години разом з нами.
У звичайних умовах ви б на власні очі бачили і знайомилися з факультетом та його кафедрами, а ми б складали про вас враження через ваші особистісні прояви в різних ситуаціях і діяльностях.
Під час зустрічі ви отримали можливість дізнатися більше про кафедри, і ще раз переконались, що кожна з них є унікальною та неймовірно цікавою. У кожної кафедри своя історія, особливості діяльності та традиції.
А наш перший курс, як завжди, вразив! У нас вже є волейбольна команда, танцювальний колектив , автори власних віршів, медійники, колекціонери, кулінари і, навіть, гадалки та маги!
Дуже сподіваємося, що перший курс вже встиг отримати для себе багато корисного, щоб вже зараз визначитися, що вас найбільше захоплює і де ви зможете реалізувати свої здібності та амбіції.
Сподіваємося, що студенти впевнилися в правильності свого вибору, обравши найкращий факультет в найкращому університеті.
Шановні першокурсники, ви дуже творчі і креативні, і саме тому ми так хочемо, щоб ви були такими активними завжди!
Відеозапис зустрічі:
З 04 вересня по 08 вересня 2023 року проходив тиждень Спілки студентів і молоді факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти.
Метою зустрічей було познайомити першокурсників зі Спілкою як структурною одиницею факультету, познайомити з метою і завданнями діяльності студентської ради; головами комітетів та особливостями їх роботи. На початку зустрічей студентів привітала в.о. голови студентської ради факультету Вікторія ФЕРЛІЙ, яка привітала здобувачів з початком навчального року, побажала успіхів і активного студентського життя.
Першокурсники познайомилися із головою профкому, дізнались про професійну спілку (профспілку) студентів як добровільну неприбуткову громадську організацію, що об'єднує громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання), та дізнались про роль комітетів у навчанні.
Голови комітетів презентували діяльність медіакомітету, арт-комітету, волонтерського, наукового, культмасового та спортивного комітетів в довоєнний час та під час війни; представили ряд можливостей для самореалізації та саморозвитку навіть у такий складний час та в межах дистанційного навчання.
Під час засідань Спілки протягом тижня були оновлені списки учасників вокального гурту «Гармонія», художнім керівником якого з цього року є Калініна Наталія – студентка факультету мистецтв та факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти; запущено новий проєкт факультету «Книжковий клуб», до якого можуть долучитися студенти різних курсів та факультетів; обрано учасників університетської театральної студії.
Чекаємо на активних, творчих та талановитих студентів!
01 вересня 2023 року відбулася урочиста посвята першокурсників, для яких сьогодні пролунав перший дзвоник нового етапу життя.
Дорогі першокурсники! Віднині ви є студентами флагману педагогічних вишів України – ХНПУ імені Г.С. Сковороди і, насамперед, студентами славетного факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти, який має давню історію, традиції та надбання. І тепер Ви – наше факультетське продовження! Вам творити і записувати свою і нашу спільну історію, викарбовувати свої імена у факультетській родинній книзі!
Студентські роки мають стати часом вашого особистісного росту, розкриття творчого потенціалу, часом закоханості та яскравих вражень, що будуть супроводжувати вас все життя. Сподіваємося, в університеті ви знайдете справжніх друзів і однодумців.
Тож, ми бажаємо вам здоров’я, наснаги, жадоби до навчання та активного життя. Бо тільки той фахівець, який розвивається всебічно, може виграти в сучасному конкурентному світі!
Тож мирного нам всім неба! Перемога вже близько! І ми скоро вже зустрінемося офлайн! Слава Україні!
30 червня 2023 року на факультеті природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти відбулася урочиста подія – ВИПУСК БАКАЛАВРІВ – 2023 року.
Дорогі наші випускники!
Ось і добігає свого кінця перший етап вашого професійного зростання. Протягом цих чотирьох років ви встигли відчути і справжнє студентське життя в аудиторіях університету і в безпосередньому спілкуванні з викладачами та друзями; і всі заборони карантину та особливості дистанційного навчання і, нарешті, війну, яка внесла свої корективи у ваше студентське життя. Але ви показали, що можете і вмієте долати життєві труднощі, ні в яких умовах не опускаєте руки і впевнено рухаєтеся вперед. Ці зміни загартували вас і зробили сильнішими, дорослішими та відповідальнішими. Ви достойно пройшли цей нелегкий шлях, продовжуючи проявляти свої здібності в усіх сферах студентського життя. І сьогодні ми бачимо це. Разом, протягом чотирьох років, ви тримали високу планку на всіх фронтах – наукових, освітніх, творчих, спортивних та громадянських, що дозволяло факультету займати перші позиції в усіх університетських рейтингах.
Викладачі та співробітники факультету щиро вітають Вас з цією визначною подією у Вашому житті! Бажаємо вам не зупинятися на досягнутому, впевнено рухатися до своєї мети, щоб стати кокурентноспроможними професіоналами, долаючи труднощі, які роблять вас тільки сильнішими. Тому всіх вас ми чекаємо в магістратурі!
Нехай перед вами відкриються всі двері, і обрана професія приносить радість, благополуччя та результат! Нехай збувається все заплановане, не сповільнюється ваш професійний ріст, бажаємо успішного становлення вас як фахівців! В добру путь!
Відеозапис випускного
29 червня 2023 року на факультеті відбулася урочиста зустріч зі здобувачами освіти за підсумками навчального року 2022/2023, в ході якої були відзначені студенти, які протягом року брали активну участь у загальнофакультетських та загальноуніверситетських заходах різних рівней та напрямів – освітньому, науковому, творчому, громадянському тощо.
З вітальним словом до присутніх виступ д.пед.н., професор, декан факультету природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти Сергій МИКИТЮК, який привітав здобувачів освіти з успішним закінченням навчального року та побажав не зупинятися на досягнутому та прагнути до подальших звершень та здобутків.
Заступник декана з навчальної роботи к.біол.н., доцент Ірина ЛИКОВА підвела підсумки літньої сесії та звернула увагу на наявність великої кількості студентів, які склали її на відмінно. Також Ірина Олександрівна відмітила студентів заочної форми навчання та зазначила про їхню не менш потужну роботу протягом року, не зважаючи на всі труднощі сьогодення.
Координатор з виховної роботи к.пед.н., доцент Наталія НАУМЕНКО подякувала Спілку студентів та молоді факультету, голову Спілки Вікторію ФЕРЛІЙ та голів комітетів за відданість справі та активну і відповідальну роботу протягом року за для підтримки високих рейтингових позицій факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти.
Також адміністрація факультету звернула увагу студентів на поточні питання – сплату за навчання, проживання в гуртожитку та здачу заборгованостей до початку нового навчального року.
З побажаннями позитивних, мирних та захоплюючих днів літніх канікул учасники заходу вирушили на відпочинок.
Відеозапис зустрічі
Свято Вишиванки в Україні щорічно відзначають у третій четвер травня.
У 2023 році День вишиванки припав на 18 травня. Зараз, в умовах воєнного часу, в День вишиванки в Україні не проводяться марші та дефіле вишиванок, ярмарки, концерти чи інші масові заходи. Але долучитися до свята може будь-хто - потрібно просто надягти вишиванку або будь-який інший одяг з українською вишивкою. Зараз День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.
Нині вишиванка переживає піднесення і відродження, адже українці згуртувалися так, як ніколи, з любов'ю підтримуючи власні традиції. Елементи української вишивки все частіше використовуються в дизайні одягу, і не лише українці – навіть голлівудські красуні залюбки одягають ніжну вишиту вдяганку. Тепер носити вишиванку стало не тільки патріотично, а й модно та ексклюзивно.
Кожен регіон України має свої традиційні техніки вишивання, поєднання кольорів та візерунків, завдяки чому ця річ без слів розповідала все про свого власника. Наприклад, біла вишивка на білому полотні була популярна на Полтавщині, на півдні країни найчастіше використовувалася грубіша нитка та широкі стібки, а різнокольорові візерунки "видавали" жителя заходу України.
https://www.facebook.com/100027996361447/videos/pcb.3330495410544517/1138858737506125
https://www.facebook.com/100027996361447/videos/pcb.3330495410544517/609910157772889
https://www.facebook.com/100027996361447/videos/1485538265185474?idorvanity=1808806579380082
11 травня 2023 року на факультеті відбулася зустріч «Академічна мобільність. Навіщо? Як? Де? Коли?» здобувачів вищої освіти бакалаврського рівня з координатором з питань академічної мобільності Центру міжнародної діяльності ХНПУ імені Г.С. Сковороди канд. філол. наук, доцентом Гуліч Оленою Олександрівною, яка познайомила студентів з особливостями та сутністю академічної мобільності, її перевагами та перспективами для майбутнього професійного розвитку, конкретними кроками та умовами участі у програмах академічної мобільності.
Під час зустрічі здобувачі освіти 3 курсу, які вже мали досвід навчання у закордонних університетах, представили свою історію академічної мобільності від А до Я. Студенти звернули увагу на можливості не тільки долучитися до навчання, а й можливості познайомитися з культурною спадщиною Європейської країни.
Академічна мобільність – це завжди цікавий досвід, незабутні емоції та враження, нові друзі та приємне спілкування!
Долучайтеся до програм академічної мобільності! Витрачайте час з користю для свого майбутнього!
Посилання на відео
25 квітня 2023 року відбулася урочиста церемонія нагородження дипломантів та лауреатів щорічного загальноуніверситетського фестивалю-конкурсу студентської художньої самодіяльності "Студентська весна 2023"
Факультет природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти вітає своїх переможців:
Вікторія Ковальова – лауреат у номінації «Соціальний проект»
Вікторія Чіхічина – лауреат у номінації «Розмовний жанр»
Карина Лисенко – лауреат у номінації «Розмовний жанр»
Дар’я Ткаченко – лауреат у номінації «Соціальний проект»
Анастасія Полюхович – лауреат у номінації «Розмовний жанр»
Анна Прокопенко – лауреат у номінації «Кінодебют»
Оксана Олійник, Дейнега Марія – дипломанти у номінації «Театральний напрям»
Вікторія Казакова – дипломант у номінації «Театральний напрям»
Анастасія Ждамарова, Вероніка Огородник, Крістіна Поволяко, Ксенія Русанова – лауреати у номінації «Театральний жанр», учасники постанови «Нескорена весна».
Переможці! Вітаємо кожного окремо і всіх разом! Коли разом збираються розвиваються, шукають цілеспрямовані особистості, створюється особливий потенціал, і ця енергія робить світ кращим, добрішим, досконалішим.
Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому – вчіться, дізнавайтеся нового, розвивайтеся. Успіхів вам, натхнення, творчості і позитиву кожного дня!
20 квітня 2023 року кафедрою здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології було організовано та проведено загальнофакультетський захід «Як я зміцнюю своє здоров’я в умовах сьогодення», присвячений Всесвітньому дню здоров’я.
Метою зустрічі було обговорення актуальних питань здоров’язбереження, які висвітлювалися в темах: шляхи зміцнення фізичного, психічного, духовного здоров’я в умовах сьогодення; методи зняття стресу в сучасних умовах, особливості застосування здоров’язбережувальних технологій у закладах освіти; створення здоров’язбережувального та безпечного освітнього середовища в закладах освіти.
На заході були присутні викладачі та здобувачі освіти факультету, вчителі та учні закладів загальної середньої освіти, вчителі основ здоров’я загальноосвітніх закладів м. Харкова та області.
Протягом двох тижнів тривала підготовка до заходу – вчителі та здобувачі вищої та середньої освіти готували тематичні проєкти, в яких висвітлювали власний досвід здоров’язбереження за різними напрямами.
З вітальним словом відкрили захід декан факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти, доктор педагогічних наук, професор Сергій МИКИТЮК та завідувачка кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології, кандидат біологічних наук, доцент Галій Алла Іванівна.
Керівник факультетського наукового гуртка «Валеоклуб» кандидат педагогічних наук, доцент Щербак Ірина Миколаївна представила досвід здоров’язбережувальної діяльності на факультетах ХНПУ імені Г.С. Сковороди та в межах роботи валеоклубу. Було наголошено на особливостях співпраці з закладами середньої освіти, в межах якої студентами факультету постійно здійснюється моніторинг стану здоров’я учнівської молоді з подальшою організацією заходів щодо його збереження та зміцнення.
В межах співпраці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди з Криворізьким ліцеєм «Джерело» Дніпропетровської обласної ради, взяти участь у заході було запрошено педагогів та здобувачів освіти закладу.
Заступник директора з навчальної роботи Терещенко Наталія Дмитрівна та вчителі закладу Пронуза Наталя Ігорівна і Кукушкіна Ірина Володимирівна представили досвід створення здоров’язбережувального освітнього середовища в закладі освіти. Цікавим було висвітлення концепції ліцею та моделі створення здоров’язбережувального простору, які були представлені закладом у вигляді проєкту на Всеукраїнському конкурсі «Будь активним заради миру», в якому серед 2000 учасників посіли призове місце. Учасники факультетського заходу мали змогу переглянути відеоролики зі здоров’язбережувальною діяльністю ліцею.
Студенти факультету були зацікавлені темою здоров’я, особливо в умовах війни, яка викликала у молодого покоління не тільки певні обмеження, але й спричинила розлади у фізичному, психічному та соціальному здоров’ї. Тому вони охоче представили форми та методи відновлення всіх складових здоров’я. Особливо гостро постала проблема стресів, тому здобувачі освіти поділилися досвідом зняття стресу в сучасних умовах, представивши відповідні техніки та методики, супроводжуючи свої презентації відеороликами з власним виконанням вправ.
В контексті актуальності тематики заходу та з метою профорієнтації кандидатом педагогічних наук, доцентом Науменко Наталією Вікторівною було представлено освітні програми, за якими здійснюється професійна підготовка на кафедрі та факультеті, зробивши акцент на ОП «Біологія, здоров’я людини і практична психологія», ОП «Олігофренопедагогіка» та ОП «Логопедія».
Зустріч тривала понад двох годин, та зі спільним бажанням зустрічатися для обговорення актуальних питань здоров’язбереження, кафедра здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології запропонувала свої можливості як майданчик для спільних форумів.
24 лютого 2023 року
Рік болю, страждань, випробувань та розчарувань..
Рік єднання, незламності, мужності і віри в Перемогу!
Цей рік докорінно змінив наші плани, змінив наше життя, але й змінив кожного з нас. Ми, Українці, під час війни відкрили в собі безліч граней, якостей та талантів, які відчайдушно проявляли в усіх сферах суспільного життя. Протягом року наші студенти за покликом серця надавали допомогу дітям та їхнім родинам, які були вимушені виїхати за кордон, продовжуючи їхнє навчання у створених освітніх осередках; стали волонтерами, які у важкий для країни час пакували гуманітарну допомогу, ліки та під обстрілами розвозили їх людям; готували їжу, вивозили поранених, рятували покинутих тварин, плели сітки для передової, збирали кошти, підтримуючи донати.
Протягом року ми багато плакали та водночас сміялися. Бо ми такі українці – сум і радість завжди поряд в наших серцях. І саме це надає нам сили долати труднощі та впевнено рухатися до нашої Перемоги!
Ми дякуємо нашим родинам, рідним, близьким і друзям, колегам і новим знайомим, всім, хто допомогав і підтримував, поділяв біль і радість!
Ми дякуємо захисникам, волонтерам і всім, хто наближає Перемогу!
Ми дякую за життя!
Мільйони долей, мільйони життів – у кожного вони свої! Сьогодні своїми життєвими історіями, почуттями та емоціями протягом 2022 року діляться з нами студенти факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти.
22 січня 2023 року – день Соборності України
Щороку 22 січня в день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна відзначає День Соборності. Офіційно це свято встановлене Указом Президента України «Про День Соборності України» від 13 листопада 2014 року № 871.
Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі.
Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це – основоположна віха українського державотворення.
105 років тому – 22 січня 1918 року – Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Цей факт руйнує твердження російської пропаганди, буцімто Української держави не існувало, її вигадали більшовики.
22 січня 1918 року вперше у XX столітті українці проголосили незалежність власної держави – Української Народної Республіки. 24 серпня 1991-го відбулося її відновлення.
Проголошення соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі, що увінчав соборницькі прагнення українців, розділених кордонами тогочасних імперій. На початку ХХ століття після падіння імперій українці об’єдналися у власній державі. Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акта Злуки, ми обʼєднані у відстоюванні своєї незалежності і держави. А після перемоги над російським агресором Україна відновить свою соборність.
Термін «соборність» має кілька значень. Це й об’єднання в одне державне ціле всіх земель, заселених певною нацією на суцільній території. І духовна консолідація всіх громадян держави, їх згуртованість, незалежно від національності. Соборність – це також територіальна цілісність держави. Тому звільнення від російського окупанта українських земель є нашою спільною метою.
Соборність невіддільна від державності, суверенітету й незалежності народу, які є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації.
Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії.
Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом.
Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього. Коли ми, люди з різних регіонів країни, разом працюємо, створюємо знакове й важливе, боремося з окупантами.
Радянська та російська пропаганди завжди нав’язували переконання, що українці діляться на «східняків» і «западенців». Проте в сучасному спротиві російській агресії ми довели свою згуртованість і спільне прагнення жити у вільній державі, яка сама визначає своє майбутнє. Ця пропаганда зазнала краху.
Українська незалежність понад 100 років тому зазнала поразки від більшовиків, зокрема, через використанням ними методів гібридної війни: невизнання своїх військ на території УНР, створення маріонеткових псевдореспублік, підтримку антиукраїнських рухів. Але також – через періодичний брак згуртованості в діях, попри спільне бажання українців жити в обʼєднаній державі. Сьогодні Російська Федерація знову прагне знищити українську державність і окупувати нашу землю. Тож так важливо залишатися монолітними в боротьбі проти ворога.
Нині Україна продовжує боротьбу за незалежність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісність держави буде цілковито відновлена тільки після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом. Соборність – мета Перемоги.
Джерело
Цьогоріч факультетська спільнота долучилися до відзначення дня Соборності України, взявши участь у ряді заходів.
1. 22 січня 2023 році Спілкою студентів та молоді факультету було опубліковано привітання на сторінці факультету у соцмережах
2. До дня Соборності Арт-комітет та Спілка студентів долучили здобувачів освіти до творчого арт-проєкту «Моє бачення єдиної країни»»
3. Студентські куратори 22 січня 2023 року з нагоди свята провели виховні години в групах, метою яких було поглибити знання студентів про історію виникнення свята Соборності України, ознайомити з цікавими фактами про Україну, а також виховувати патріотичні почуття та повагу до державної атрибутики.
4. Протягом тижня від 22 січня пройшли кураторські години, присвячені дню Соборності.
Дорогі випускники – магістри 2022 року!
Вітаємо Вас з довгоочікуваною подією – отриманням диплома магістра!
Нині завершується черговий знаковий етап вашого життя: ви з успіхом пройшли підсумкову атестацію та впевненою ходою рухаєтеся далі, у світ професійного зростання, кар’єрних злетів і особистих перемог.
Впевнені, що навчання в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди назавжди залишиться палким спогадом про веселі студентські роки у ваших серцях. А наразі кожен з вас має унікальну можливість розпочати життя з чистого аркуша і, спираючись на здобуті знання та власні амбіції, стати творцем своєї долі. А для цього будьте відважними та рішучими, постійно навчайтеся та дбайте про оновлення професійних знань, користуйтеся набутим інтелектуальним багажем з користю і головне – не втрачайте людяності та життєвого оптимізму, мудрості та розважливості.
Дорогі наші випускники! Ви – гордість навчального закладу, люди, від яких залежить майбутнє нашої держави. Тож хай ваша дорога життя буде легкою та цікавою, сповненою захоплюючих пригод, неймовірних відкриттів і неперевершених звершень. Хай особисті надбання та скарби душі – доброта, щирість, совість – допоможуть впевнено досягати нових вершин. Натхнення вам, наполегливості, професійних здобутків, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів! Божого вам благословення, щедрої долі, вірних друзів, наснаги та невичерпної енергії!
19 грудня – День святого Миколая, що є невід’ємною частиною української культури та історії, знати яку не лише важливо, а й цікаво. Нині традиція святкувати цей день відроджується по всій Україні, а дітлахи нетерпляче чекають подарунків на свято 19 грудня. У школах напередодні свята проводяться уроки, на яких дітей вчать писати святому листа, а найбільше за все у цей день шануються прояви турботи про нужденних.
Традиція святкувати День святого Миколая з’явилася в середньовічній Німеччині, де батьки дарували дітям новий одяг, ласощі, іграшки та шкільне приладдя. Аби малюки повірили в чудеса Божого Угідника, дорослі підкладали їм подарунки таємно, вночі. З Німеччини звичай шанувати Миколая розповсюдився на сусідні країни, зокрема на Польщу, звідки, скоріше за все, і перейшов на Правобережну Україну, яка тоді перебувала під Річчю Посполитою.
За іншою притчею, традиція класти подарунки під подушку та вішати шкарпетки на камін з’явилася, коли Миколай вирішив допомогти трьом сестрам, з якими через бідність ніхто не хотів брати шлюб. Миколай підкинув їм вночі невеличкі мішечки з золотом, які впали у шкарпетки, що сохнули біля камінної труби. Згодом Миколай продовжив робити подарунки всім нужденним, залишаючись при цьому непоміченим.
В Україні існує багато традиції святкування Дня святого Миколая. У селян на Слобожанщині було заведено збиратися разом після служби в церкві та варити пиво. Дітям до цього свята готували особливе печиво — миколайчики. На Харківщині існував звичай святкувати триденні Миколині святки, готуючи кутю й узвар. На Поділлі чекали “полазника” — людину з позитивною енергією, яка першою має зайти до хати.
З часом серед дітей з’явилася традиція надсилати святому листи, в яких вони перераховували добрі справи, просили вибачення за погані та просили подарунків. Цю традицію натепер перейняли й дорослі.
(Джерело: https://suspilne.media/5115-den-svatogo-mikolaa-istoria-svata-tradicii-ta-prikmeti/ )
Отож нехай Микола Чудотворець відгукується на Ваші молитви і завжди допомагає в житті! Нехай віра в диво допомагає долати будь-які перешкоди, дарує надію, вселяє впевненість. Нехай у цей день з вами трапляються справжнісінькі жива! Зі святом!
І скоріше для нас всіх настане мирний час! Все буде Україна
19 грудня – День святого Миколая, що є невід’ємною частиною української культури та історії, знати яку не лише важливо, а й цікаво. Нині традиція святкувати цей день відроджується по всій Україні, а дітлахи нетерпляче чекають подарунків на свято 19 грудня. У школах напередодні свята проводяться уроки, на яких дітей вчать писати святому листа, а найбільше за все у цей день шануються прояви турботи про нужденних.
Традиція святкувати День святого Миколая з’явилася в середньовічній Німеччині, де батьки дарували дітям новий одяг, ласощі, іграшки та шкільне приладдя. Аби малюки повірили в чудеса Божого Угідника, дорослі підкладали їм подарунки таємно, вночі. З Німеччини звичай шанувати Миколая розповсюдився на сусідні країни, зокрема на Польщу, звідки, скоріше за все, і перейшов на Правобережну Україну, яка тоді перебувала під Річчю Посполитою.
За іншою притчею, традиція класти подарунки під подушку та вішати шкарпетки на камін з’явилася, коли Миколай вирішив допомогти трьом сестрам, з якими через бідність ніхто не хотів брати шлюб. Миколай підкинув їм вночі невеличкі мішечки з золотом, які впали у шкарпетки, що сохнули біля камінної труби. Згодом Миколай продовжив робити подарунки всім нужденним, залишаючись при цьому непоміченим.
В Україні існує багато традиції святкування Дня святого Миколая. У селян на Слобожанщині було заведено збиратися разом після служби в церкві та варити пиво. Дітям до цього свята готували особливе печиво — миколайчики. На Харківщині існував звичай святкувати триденні Миколині святки, готуючи кутю й узвар. На Поділлі чекали “полазника” — людину з позитивною енергією, яка першою має зайти до хати.
З часом серед дітей з’явилася традиція надсилати святому листи, в яких вони перераховували добрі справи, просили вибачення за погані та просили подарунків. Цю традицію натепер перейняли й дорослі.
(Джерело: https://suspilne.media/5115-den-svatogo-mikolaa-istoria-svata-tradicii-ta-prikmeti/ )
Отож нехай Микола Чудотворець відгукується на Ваші молитви і завжди допомагає в житті! Нехай віра в диво допомагає долати будь-які перешкоди, дарує надію, вселяє впевненість. Нехай у цей день з вами трапляються справжнісінькі жива! Зі святом!
І скоріше для нас всіх настане мирний час! Все буде Україна
18 грудня 2022р.
Цьогоріч Україна відзначає 300-річчя від дня народження видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога Григорія Савича Сковороди, ім’я якого з гордістю носить славетний Харківський національний педагогічний університет. Г.С. Сковорода мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали «Сократом». Григорій Сковорода був культурним проривом свого часу: свіжим голосом, із сучасними поглядами і широким світоглядом, одним із національних героїв України, про якого мають знати українці.
Протягом року в Сковородинівському університеті на честь просвітителя було організовано заходи, аби краще пізнати світ Г.С. Сковороди, серед яких: «Хто для мене Г.С.Сковорода?, «SKOVORODA-fest», арт-терапевтичний мотиваційний «team building» проєкт: «Дуб Григорія Сковороди».
В цьому році також здобувачі вищої освіти Сковородинівського університету взяли участь у загальноуніверситетському конкурсі «Я читаю Сковороду», за підсумками якого сьогодні ми вітаємо дипломантку конкурсу, студентку факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ІСАЄВУ АНАСТАСІЮ.
Нехай цей конкурс стане ще одним доказом твоїх талантів і здібностей, нехай у твоєму житті тебе чекає ще багато таких участей і перемог, хай для тебе кожен день дарує вірний стимул і високе прагнення.
Бажаємо надалі тільки так і тримати!
6 грудня 2022р. День Збройних сил України відзначається щорічно 6 грудня. Це свято завжди відзначалося з гордістю та пошаною, але у 2022 році під час
повномасштабної війни його важливість зросла ще більше. ЗСУ - це меч і щит України, наша опора і захист. Найкращі сини і дочки України борються в Збройних силах за незалежність і свободу своєї Батьківщини.
Українська армія - сила і гордість нашої Батьківщини. Українські військові довели, що вони найвідважніші, найдосвідченіші, найпрофесійніші воїни у світі. Бажаємо кожному захиснику і захисниці повернутися додому цілими і неушкодженими, і принести з собою перемогу!
5 грудня 2022р. Сьогодні Україна та світ відзначають Міжнародний день волонтера. Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В сучасній Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року постановою Кабінету Міністрів. Сучасна історія боротьби за незалежність України доводить усім, що волонтерство – це стовідсотково покликання, прагнення щирої і високодуховної людини зробити світ кращим, допомогти кожному, хто потребує захисту і підтримки. Це потужний громадський рух, неймовірний імпульс високого добра, найшляхетніша людська діяльність.
Дорогі волонтери, прийміть щиру вдячність за вашу працю, за сміливість, наполегливість, за вміння розпізнати потреби людей і вчасно допомогти, за ваші палкі серця, що зігрівають людські душі.
Нехай ваше добро повертається до вас сторицею!
Здоров’я вам, сил, невичерпної енергії, однодумців і людської вдячності!
Слава Україні!
3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження Григорія Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога. Нехай росія «вітає» його обстрілом музею у Сковородинівці, повномасштабна війна не стане на заваді вшануванню ювіляра. Григорій Сковорода залишив нащадкам феноменальну духовно-педагогічну спадщину, яка не втрачає свого унікального пізнавального, етико-виховного, естетичного значення і тепер, у період творення нової української держави, нової освіти. Філософ і сьогодні з нами. Він бореться за торжество розуму, підтримує нас у важкі години. Ми ж маємо йти до його ювілею не лише зі словами вдячності. Треба щоденно втілювати в життя «філософію щастя» Сковороди.
Попри війну в Україні, враховуючи важливість постаті Григорія Сковороди, Верховна Рада України постановила на усій території нашої країни урочисто відзначити на державному рівні цей ювілей. В органах державної влади та місцевого самоврядування, в закладах освіти, культури, наукових установах, музеях України відбувається низка заходів: тематичні виставки, круглі столи, бесіди, семінари, літературні читання, екскурсії, вікторини, концерти, які присвячені творчій та культурно-громадській діяльності відомого українця.
Саме метою цих заходів й було донести присутнім багатогранність образу Григорія Сковороди, відійти від його стереотипного сприйняття як лише «філософа з торбиною» і залучити всіх учасників до нового осмислення спадку видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа-містика, поета, педагога, богослова.
2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Поневолення однієї людини іншою існувало протягом всієї історії людства і на різних етапах історії ставлення до нього різнилося, але сьогодні більшість країн одностайно працюють над боротьбою з нелегальними залишками цього явища.
Наголошуємо, якщо ви постраждали або вам стало відомо про скоєння такого злочину, зверніться за консультацією про можливості отримання допомоги на національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.
Відео тут
Щорічно 1 грудня відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятого у 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Мета проведення цього Дня – закликати об’єднати зусилля людей з усього світу для підвищення інформованості про проблему ВІЛ/СНІДу та демонстрація міжнародної солідарності перед пандемією, а також як день пам’яті жертв цього захворювання. Щодня ми втрачаємо дорогоцінне життя через СНІД. У нас немає часу. Час викорінити СНІД. Час зупинити пандемії.
26 листопада 2022р. Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2022-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 26 листопада.
Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських життів. У 2006-му Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом Українського народу.
Цього року ми вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України, яка супроводжується геноцидними практиками проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.
В умовах повномасштабної війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців і людей по всьому світу засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися.
26 листопада, о 16:00, долучіться до Загальнонаціональної хвилини мовчання.
21 листопада 2022р. Сьогодні ми говоримо слова вдячності Героям Небесної Сотні, всім захисникам української державності, всім воїнам, що беруть участь у військових діях. Ми, українці, маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Сьогодні всі, кому небайдужа доля рідної України, повинні об’єднати свої зусилля на благо країни та побудови європейської незалежної та заможної держави. Вітаємо Вас з Днем Гідності і Свободи, бажаємо здоров’я, наснаги, добробуту та родинної злагоди, мирного неба і нехай не згасає віра в щасливе майбутнє нашої держави!
19 листопада 2022р. Вітаємо наших учасників фестивалю "SKOVORODA-FEST". Це були гідні виступи та яскравий прояв здібностей, таланту, харизми. Молодці! Бажаємо частіше брати участь у таких конкурсах і доводити всьому світові свою геніальність. Також бажаємо впевненості та цілеспрямованості, вірної підтримки близьких і друзів, а також сміливості, рішучості і позитивного настрою! Не зупиняйтеся на досягненому і прагніть розвиватися і пізнавати все більше. Нехай завжди горить ентузіазм в очах, і розкриваються можливості. Вперед, до нових перемог! Пишаємося!
Відео
17 листопада 2022р. Вітання переможців щорічного конкурсу «Студент року – 2022»
Від усього серця вітаємо наших студентів факультету природничої , спеціальної і здоров'язбережувальної освіти з почесним званням "Студент року- 2022"!
Відео тут
Бажаємо вам величезного терпіння, воно стане в нагоді не тільки в навчанні, але і в житті, бажаємо працьовитості, воно буде допомагати вам у складних ситуаціях, бажаємо миттєвої пам'яті, скористатися нею на іспитах можуть воістину талановиті студенти і бажаємо успіхів! Бажаємо везіння – іноді це єдина можливість перейти на наступний ступінь навчання!
- «Лідер студентського життя» – Ферлій Вікторія Костянтинівна, 31 гр.
- «Громадський діяч» – Гладкіх Анастасія Михайлівна, 51 гр.
- «Художня творчість та виконавська майстерність» – Маракіна Анжеліка Геннадіївна, 24 гр.; Чіхічина Вікторія Юріївна, 26 гр.
- «Олімійські надії» – Андрусенко Людмила Юріївна, 41 гр.
- «Відмінник року» – Тютюнник Валерія Віталіївна, 41 гр.
- «Інтелектуал» – Скидан Роман Федорович, 44 гр., Момот Тетяна Володимирівна, 24 гр.
- «Кращий медійник року» – Мавроді Софія Романівна, 31 гр.;Османова Офелія Ельханівна,41гр.
- «Студентський куратор року» – Рева Ірина Миколаївна, 44 гр.
- «Кращий волонтер» – Бойко Карина Валеріївна, 33 гр.
Усім нам миру та перемоги!
17 листопада світ відзначає Міжнародний день студента. Студентські роки – найщасливіші в житті кожної людини. В них визріває перше кохання, поглиблюється пізнання світу, відбувається становлення особистості та обирається подальший шлях. Зі студентської лави починається довга й наполеглива дорога пошуків, тверджень і досягнень у науці, мистецтві, культурі. Зі студентства формується українська національна еліта.
Дорогі студенти зі святом! Нехай цей день подарує яскраві емоції та відчуття! Бажаємо провести його у колі однодумців, творчих, неординарних, креативних та мудрих людей! Особистого вам розвитку, злетів та успіхів! Хай на вас чекають великі перспективи та нові, широкі горизонти.
Ти вчишся, і це багато значить,
Нехай щастить завжди тобі,
Нехай велика зірка вдачі
Освітить шлях навіть в імлі!
Нехай проходить динамічно
Студентська весела пора,
Живи й навчайся на відмінно
І будеш чути скрізь "Ура!"
Шановні студенти! Ми б хотіли нагадати вам правила і закони студентського життя:
-
якщо ви запізнилися на пару, бо проспали, не засмучуйтеся – вчитися ніколи не пізно;
-
задавайте питання на лекціях, якщо не хочете, щоб тобі їх задавали на іспиті;
-
якщо у вас до пізнього вечора забита голова думками про завтрашній іспит – приляжте відпочити годин 9 –10 і все минеться само собою;
-
не робіть на іспиті дуже розумне обличчя – це може закінчитися додатковим запитанням;
-
ніколи не думайте, що за останні секунди перед екзаменом ви зможете осягнути мудрість віків;
-
Навчіться самі собі допомагати. Якщо товариш просить вас пояснити щось незрозуміле і вам, - ніколи не відмовляйтесь. Раптом, пояснюючи ви зрозумієте самі.
Шановні студенти, знайте, що кожен день, кожну хвилину ви навчаєтеся. Знаходячи нові знання ви стаєте розумнішими, духовно багатшими, де б ви не були і що б ви не робили. Пам’ятайте, що ми всі студенти в цьому житті.
8 листопада. Студент природничого робить добру справу. Здавалося б, творити добро й робити добрі справи та вчинки простіше простого. Адже це не вимагає від людини жодних надприродних зусиль. Усього навсього необхідно лише слідувати за велінням свого серця і, роблячи щось хороше, думати про те, як приємно це буде для іншої людини.
Робити добро – це допомогти літній людині перейти через дорогу, це заступитися за того, над ким знущаються. Зробити добру справу – це допомогти людині, яка послизнулася, піднятися, це зняти з дерева злякане кошенятко чи нагодувати бездомну тварину. Доброта – це поклик душі, коли ти просто не можеш вчинити інакше, окрім як допомогти своєму другові, батькам, а навіть і просто сторонній людині, якій потрібна. Факультет природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти неодноразово демонструє свою душевність та милосердя!
Професійне свято «Міжнародний День логопеда» відзначається 14 листопада. За даними статистики, на жаль, число мовних розладів зростає з року в рік, у зв’язку з цим актуальність проблем корекції мовних порушень у дітей вже приймає глобальний характер.
Процес коригування мовлення у дитини - тривалий шлях, який вимагає величезного терпіння його батьків і близьких, дисципліни з боку самої дитини. Однак тільки цей важкий шлях може призвести до позитивних результатів і успішного навчання в школі. Пам’ятайте - за результатом завжди стоять конкретні люди - вчителі-логопеди.
У «Міжнародний День логопеда» ми приєднуємося до численних привітань на адресу наших незамінних вчителів-логопедів і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у їх нелегкій праці, родинного тепла і простого людського щастя!
Зі святом вас, дорогі логопеди!
Міжнародний день незрячих щороку відзначається 13 листопада у багатьох країнах світу з метою привернення уваги суспільства до незрячих людей, поширення інформації щодо незрячих людей та їхніх прав. Саме у цей день у 1745 році у Франції народився Валентин Гаюї – відомий педагог, який заснував у Парижі декілька шкіл і підприємств для людей з порушенням зору. В Україні точної офіційної статистики щодо кількості людей з порушеннями зору немає, за неофіційними даними, – це приблизно 100 тисяч людей, з них понад 10 тисяч – діти. Головне — кожному з нас слід бути небайдужим, людянішим до тих, хто бачить світ не очима, а серцем
11 листопада 2022 року відбулася он-лайн зустріч активістів Еколого-біоетичного центру ХНПУ імені Г.С. Сковороди під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри ботаніки Пінського Олександра Олександровича зі студентами-першокурсниками. Під час зустрічі студентів познайомили з відомою особистістю Альберта Швейцера, розповіли про завдання і особливості діяльності Центру. Особливе зацікавлення викликали інформаційні сторінки динамічної презентації Еколого-біоетичного центру. Багатьох першокурсників спеціальностей «Логопедія» та «Олігофренопедагогіка» зацікавили можливості набуття практичних компетентностей в умовах дистанційного навчання, використання набутих знань у загальноосвітніх школах.
З інформацією про практичну діяльність членів Центру виступили магістранти Мельник А. та Пономарьова К. У підготовці і проведенні зустрічі брали участь керівник медіацентру факультету Мавроді Софія та заступник голови студпарламенту ХНПУ імені Г.С. Сковороди Османова Офелія.
На кінець зустрічі кожен з присутніх обрав той напрямок діяльності Центру, який його найбільше зацікавив.
02 жовтня 2022 р.
Дорогі наші та чудові викладачі! Від усієї душі хочемо сказати вам «Спасибі» за те, що ви є, за те, що вклали в нас чимало знань і старань, за те, що ніколи не шкодували своїх сил, емоцій, часу і турботи. Спасибі за наше виховання й освіту. Бажаємо вам довгих років успішного викладання, невичерпного ентузіазму та оптимізму, світлого щастя в житті і добрих чудес на шляху.
Педагогом не кожен може бути,
Не кожне серце вміє говорить...
Педагог лише той, хто вміє чути,
Окрилити, навчити і любить
Прийміть в знак подяки за Вашу нелегку працю подарунок від гурту Гармонія. А також ці чудові малюнки від нашого Арт -комітету.
30 вересня 2022р. Сьогодні на факультеті ми зустрілися з нагоди - Дня працівників освіти!
Шановні наші викладачі, вітаємо Вас з цим чудовим днем і бажаємо впевненості, витримки, міцного здоров’я та міцних сил. Нехай Ваша любов до життя, до своєї роботи, до всього світу буде без меж, нехай Ваші учні будуть слухняними та спроможними на великі перемоги, нехай Ваше серце зустрічає кожен день з доброю надією, нехай Ваша душа з кожною миттю пізнає смак щастя.
23 вересня 2022 р. ДЕНЬ 5
Протягом «Тижня спілки» наші першокурсники знайомилися з головами та діяльністю усіх комітетів, почули багато цікавої і нової інформації , а також розширили своє уявлення про наш факультет. І сьогодні - був завершальний етап. Голова медіа-комітету Мавроді Соф'я під час зустрічі розповіла,що собою являє медіа і з чим його їдять. Зараз ніхто не уявляє своє життя без соціальних мереж, тому ми чекаємо на творчих і креативних студентів.
Не менш важливою, є інформація про поняття «академічна доброчесність», яку нам Скидан Роман під час зустрічі.
Отже, тепер, першокурсники, рішення тільки за вами! Ще раз все обдумайте ,заповніть гугл-форми , визначтеся, що найбільше Вас зацікавило, а ми приймемо будь-яке ваше рішення!
Дякуємо усім тим, хто не проігнорував, а з відповідальністю до цього поставився.
Слава Україні!
ДЕНЬ 4
Сьогодні, 22 вересня, був дуже насичений день для наших першокурсників, бо вони познайомилися з діяльністю відразу 2 комітетів.
Перший, культурно - масовий, очолює Тютюнник Валерія. Кожен рік склад комітету поповнюється новими талановитими людьми, які мають можливість проявити себе у різноманітних заходах. Якщо вам до душі танці, пісні, КВН, то голова комітету з радістю чекатиме на Вас!
Другий, волонтерський комітет, очолює Бойко Карина. Волонтер - це можливість зробити світ кращим. Карина поділилася спогадами минулого та розповіла про різноманітні акції, у яких вони брали участь, а також про дитячі центри, притулки для тварин, донорство, проведення акцій та концертів. Діяльність цього комітету спрямована на залучення сковородинців до благодійності, виховання у них почуття небайдужості та любові до ближнього!
Отож,ми чекаємо саме тебе!
21 вересня 2022 р.
Тиждень минає, Спілка студентів та молоді факультету продовжує працювати активно зі студентами першого курсу. Сьогодні черга наукового комітету, який очолює Рудюк Вікторія. Метою цієї зустрічі було дізнатися, що собою являє Науковий комітет та які його функції. В ході зустрічі першокурсники дізналися, які клуби є в комітеті, а саме: гурток Зоології , гурток Хімії , гурток Ботаніки, гурток Валеології та гурток Спеціальної освіти. На зустрічі були присутні голови зазначених гуртків, які з радістю розповіли про свою діяльність.
Також під час зустрічі студенти познайомилися з головою профкому, дізналися про роль комітету під час навчання. Обговорювалися питання заселення студентів до гуртожитку, його сплати за пільгами (особливо за статусом впо), торкнулися теми оформлення соціальних стипендій (особливо за пільгою впо). Студенти ставили питання, що їх цікавлять та отримували на них розгорнуті відповіді.
20 вересня 2022 року
20 вересня 2022 року відбулася зустріч Голови арт-комітету Спілки студентів та молоді факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти Анжеліки Маракіної зі студентами першого курсу. В ході зустрічі голова представила особливості роботи комітету, презентувала творчі роботи членів комітету, розповіла про основні напрямки діяльності творчої групи.
На зустрічі також були присутні декан факультету Микитюк Сергій Олександрович та координатор з виховної роботи на факультеті Науменко Наталія Вікторівна, які мотивували першокурсників поповнити ряди членів творчої групи арт-комітету та розвивати в собі творчість, креативність мислення, ініціатиість, що є запорукою конкурентоздатності в обраній професії.
19-23 вересня 2022
Шановні наші першокурсники, ця інформація, в першу чергу, для вас!
Студентське самоврядування – це важлива частина активного життя університету. Активісти нашого педагогічного університету мають змогу брати участь в багатьох заходах і надалі розвиватися за різними напрямками.
Тож не будь осторонь – відчуй всю яскравість барв студентського життя! Упродовж наступних кількох років університет стане для вас рідною домівкою, альма-матер, завдяки якій ви будете мати змогу стати досвіченими, конкурентоздатними фахівцями в обраній вами спеціальності. Задля свого професійного зростання ви можете проявити себе у спортивному, громадському та культурно-мистецькому житті університету.
Ми впевнені, ви точно оберете те, що вам до душі та зможете займатися улюбленою справою.
Тож, будь ласка, не ігноруйте, а навпаки, будьте активними та вдосконалюйте себе та свої вміння, використовуючи можливості, які відкриваються перед вами.
Кожного дня протягом тижня з 19 по 23 вересня Голови наших комітетів будуть демонструвати свою діяльність.
Понеділок,19.09, Спортивний комітет:17.00-17.30
Вівторок,20.09,Арт-комітет:15.00-15.30
Середа,21.09,Науковий комітет:16.00-16.30
А також 21.09-Зустріч з головою профкому -о 15.00
Четвер,22.09, Волонтерський комітет:13.00-13.30
А також 22.09-Культурно-масовий комітет
П'ятниця,23.09, Медіа комітет та академічна доброчесність:17.00-17.30
Ми переконані, що ваші здібності та наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у майбутньому! Усі ми разом будемо примножувати університетські традиції та надбання.
Слава Україні!
5 вересня 2022 р.
Молодіжний центр "Смарт" почав займатися волонтерством ще на початку війни, адже це заспокоювало і ми розуміли, що робимо користь. Починали з речей для військових у лікарню, потім- їжу, засоби особистої гігієни, постіль, рушники, ліки… Але згодом з’явилася потреба маскувальних сіток. Наша команда стала сім'єю і щодня ми виготовляти по 5 сіток 4м×8м. Кожного дня усі учасники команди виконували свою справу, хтось різав стрічки, а хтось вплітав у сітку. Згодом, необхідним стали кікімори для військових. І ми почали вчити всю послідовність виготовлення кікімор. Це дуже дрібна і клопітка справа. Коли ми почали їх відправляти на фронт захисникам, то вони були в захваті Ми і зараз продовжуємо працювати і волонтерити. Це приносить користь нашим військовим і ми на крок до перемоги. Проте нам дуже не вистачає тканин та ниток.
Ми дуже просимо вас долучилися до нашого донату. Реквізити: 5375980060617296 Віктор Малий
Все буде Україна!
5 вересня 2022
Сьогодні, в цей особливий день, бажаю вам благословення, доброти, радості. Не забувайте про допомогу ближнім, даруйте іншим любов і радість. Нехай ваші справи будуть великими!Саме тому,сьогодні,5 вересня,ми вирішили зібрати донат на Молодіжний центр"Смарт",який займається виготовленням маскувальних сіток та кікімор.Долучайтесь,щоб наблизити нашу перемогу!
•"Я дала 10$,а він дав 20$. Я думала ,що він кращий,бо дав тобі більше. Але у нього було 200$,а у тебе 10$".
•Не так важливо скільки ти даєш. Важливо,що ти це робиш.
•"І не збідніє рука того, хто дає".
Реквізити: 5375980060617296
Віктор Малий
Слава Україні!
16 серпня 2022 року проведено засідання Студентської Ради факультету, на якому було розглянуто декілька важливих питань:
- призначення нових голів комітетів
- затвердження плану роботи на семестр
На сьогоднішній день ми маємо такий склад Студентської Ради факультету:
- Ферлій Вікторія -В.О голови Студентської Ради факультету природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти
- Мавроді Соф'я-голова медіа комітету
- Довгопола Марія -голова наукового комітету
- Бойко Карина -голова волонтерського комітету
- Мазур Дар'я- голова спортивного комітету
- Головко Софія - голова профспілки
- Маракіна Анжеліка -голова арт комітету
- Тютюнник Валерія -голова культурно-масового комітету
- Скидан Роман-голова комітету з питань академічної доброчесності.
Бажаємо успіхів, натхнення, плідної праці, незважаючи на такий складний час.
Разом - до перемоги
Разом - ми сила
СЛАВА УКРАЇНІ!
Онлайн-челендж “ДО ПЕРЕМОГИ”
Студенти факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти долучились до проведення фізкультурного онлайн-челенджу “ДО ПЕРЕМОГИ”. Який був створений, згідно рішення онлайн-наради Комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України від 07.04.2022 та на підтримку захисників (воїнів Збройних Сил України, медиків, рятувальників, волонтерів) України. Передаємо челендж історичному факультету.
Разом до перемоги! Слава Україні!
05.05.2022р.
За понад місяць героїчного протистояння українців у війні з російськими окупантами пісня "Ой, у лузі червона калина" стала однією з найбільш популярних. Після того, як лідер українського гурту "Бумбокс" Андрій Хливнюк заспівав а капела народну пісню "Ой, у лузі червона калина" посеред Києва, який бомбили російські війська, вона набула нової популярності. Її переспівують в соціальних мережах дорослі та діти, вмикають за кермом автівок, виконують воїни ЗСУ, в звичайні українці ставлять на рингтони смартфонів. Та мало хто знає, що "Ой, у лузі червона калина" - це українська стрілецька пісня, яка була створена понад століття тому.
Студенти факультету природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти Подоляка Софія (15 гр.), Чаплик Катерина (15 гр.) разом із Спілкою студентів та молоді факультету долучилися до Всеукраїнського флешмобу "Ой, у лузі червона калина", створивши творчі ілюстрації до пісні
26 квітня 2022 р. на факультеті природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти студентськими кураторами було проведено кураторські години, під час яких здобувачі освіти обговорили питання безпеки у військовий час, проблеми перебігу освітнього процесу та можливості кожного.
Також розглядалося питання залучення студентів до загальлноуніверситетського заходу «Лист війни». Це творчий конкурс, який відтепер буде проводитися щорічно для підтримки українських військових та цивільних громадян, які потерпають від російської агресії під час воєнного вторгнення на територію України, що розпочалося 24 лютого 2022 року. Листи можуть бути адресовані будь-кому, хто не байдужий до долі нашої держави: українським військовим, батькам, братам, сестрам, родичам, які перебувають за кордоном, керівництву України та інших держав.
Тож чекаємо на конкурсні роботи та вболіваємо за наш факультет!
Студентки факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти (Спеціальна освіта) Гавриленко Олена (34 гр) та Дінісова Наталія (24 гр) за сумісництвом медсестри відділення клінічної онкології та гематології (хіміотерапія) з першого дня війни залишаються на своїх робочих місцях та кожного дня продовжують надавати медичну допомогу хворим, які потребують постійного і безперервного нагляду та лікування.
18.02.2022
Сьогодні відбувся день відкритих дверей Харківського національного педагогічного університета ім. Г.С. Сковороди. Адміністрація факультету інформувала абітурієнтів щодо кафедр факультету та освітніх програм 2022 року.
Також спілка студентів молоді факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти розповіла абітурієнтам про можливості самореалізації в межах факультету та університету.
17.02.2022
Молодіжна політика - це взаємодія молоді із суспільними інституціями задля урахування їх принципів та інтересів на рівні міста та держави, а також підвищення перспектив для молоді в суспільстві.
Учора відбулась перша сесія Молодіжної Ради при Харківському міському голові ІV скликання.
За результатами розгляду Конкурсною комісією з відбору кандидатів у депутати до складу Молодіжної ради при Харківському міському голові - голову комітету з питань академічної доброчесності студентського самоврядування факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти - Гладкіх Анастасію було включено до складу депутатів Молодіжної ради при Харківському міському голові IV скликання.
Бажаємо натхнення та успіхів у реалізації нових проєктів!
16.02.2022
16 лютого в Україні оголошено Днем Єднання. Протягом тижня з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість на факультеті кураторами академічних груп було проведено виховні години «Крила України», «Україна єдина, Україна – це ми», «День єднання, ми – разом» під час яких обговорювались питання єдності українського народу, що передбачає тісний зв'язок, згуртованість, цілісність, неподільність.
15.02.2022
Відбулось чергове засідання комітету з питань академічної доброчесності студентського самоврядування факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти.
Було розглянуто: поняття академічної доброчесності (АД), прояви академічної недоброчесності, механізми розгляду справ щодо виникнення проявів академічної недоброчесності, перевірка наукових робіт на плагіат, а також методи популяризації АД у ЗВО.
Здобувачам вищої освіти було запропоновано взяти участь у конкурсі есе "Моя академічна доброчесність", який щорічно відбувається за підтримки Ради молодих вчених ХНПУ.
Бажаємо успіхів та лаконічного викладення своїх думок у написанні есе!
14.02.2022
Сьогодні відбулось чергове засідання комітету з питань академічної доброчесності студентського самоврядування факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти.
Було розглянуто: поняття академічної доброчесності (АД), прояви академічної недоброчесності, механізми розгляду справ щодо виникнення проявів академічної недоброчесності, перевірка наукових робіт на плагіат, а також методи популяризації АД у ЗВО.
Здобувачам вищої освіти було запропоновано взяти участь у конкурсі есе «Моя академічна доброчесність», який щорічно відбувається за підтримки Ради молодих вчених ХНПУ.
Бажаємо успіхів та лаконічного викладення своїх думок у написанні есе!
14.02.2022
З Днем Святого Валентина! Життя - це любов! Без любові немає життя, немає продовження роду. Ми любимо з самого народження - маму, тата, день і ніч, сонце і дощик, тепло і холод, життя ... Любити і бути коханим - найбільше щастя, і іншого не треба! Нехай у житті буде любов, пристрасна, ніжна, ласкава, чуттєва, п'янка. Хай живе любов!
З Днем Святого Валентина своїми чудовими малюнками, вітає Вас, наш арт-комітет.
28.01.2022 Випуск магістрів
Вітаємо випускників факультету природничої, спеціальної та здоров'язбережувальної освіти з успішним завершенням навчання та отримання диплома «магістра».
Дорогі друзі, шановні випускники, цей день, свято вручення дипломів назавжди залишиться палким спогадом у ваших серцях.
Бажаємо Вам не втрачати життєвий оптимізм і той молодечий запал, який супроводжував вас протягом всіх років навчання.
Перегорнуто нову сторінку. І перед вами чистий аркуш. Знаємо, ви заповните його без помилок, так, як учили ваші наставники.
Шануйте викладачів які дали вам знання і прагнули виховати вас чесними і добрими людьми. Любіть свій край, чесно і високо несіть горде наймення людини.
Не заплямуйте доброго імені своїх батьків і честі рідного закладу. Хай чистим полотном стеляться ваші життєві шляхи. Пам’ятайте, що справжні скарби – скарби вашої душі: доброта, щирість, совість.
Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому. Ви – майбутнє нашої країни, люди, від яких залежить, якою стане наша держава. Бажаємо вам оптимізму, натхнення, наполегливості, кар’єрних здобутків, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів. Божого вам благословення, щедрої долі, вірних друзів, наснаги та невичерпної енергії! Нехай Вам щастить у нових звершеннях!
З найщирішими побажаннями
адміністрація факультету,
професорсько-викладацький склад
та ССМ факультету
28.01.2022 Валеоклуб
28 січня 2022 року відбулось чергове щомісячне засідання студентського науково гуртка "ВАЛЕОКЛУБ" за координуванням керівника гуртка доцента кафедри здоров‘я людини, реабілітологіі і спеціальної психології Ірини Щербак та голови гуртка Олександра Курка.
На порядку денному було розглянуто питання про раціональне харчування та його особливості, де учасники СНГ "ВАЛЕОКЛУБ" виступили з презентацією за допомогою якої було розглянуто важливі питання здорового харчування; користь та шкода продуктів харчування; значення води, вітамінів, мінералів для організму людини.
З доповідями виступили такі учасники як:
1. Ставенко Марія
2. Бехтер Анна
3. Хороших Маргарита
4. Осіпова Ліза
5. Медведська Ольга
6. Осіпова Юлія
7. Макаренко Катерина
В кінці засідання пройшло обговорення за тематикою.
Абсолютно кожен учасник засідання отримав вагомі знання щодо раціонального харчування. І впевнені, що вони надалі знадобляться при роботі з дітьми, а також і в повсякденному житті.
25.01.2022
25 січня відбувся університетський благодійний ярмарок.
Студенти факультету природничої, спеціальної та здоров'язбережувальної освіти також взяли активну участь у цьому заході. Власними зусиллями здобувачі приготували різноманітні солодощі: печиво, тістечка, торти, желе, халву.
Щиро дякуємо студентам, які зробили вагомий внесок у благодійну справу
21.01.2022
22 січня ми святкуємо День соборності України – день, що символізує єдність земель України. Усім жителям країни надсилаємо свої привітання та побажання кожному з нас зберігати силу духу, бадьорість та оптимізм. Нехай у кожній сім'ї панує мир і спокій, любов та порозуміння. Ми віримо у наше світле майбутнє і сприятимемо розвитку та процвітанню улюбленої країни.
21.01.2022
На честь цього свята студентські куратори провели виховну годину, на якій обговорювали і дивилися фільм про історію цього дня.
28.12.2021
28 грудня, на передодні Нового Року, студенти факультету природничої, спеціальної та здоров'язбережувальної освіти привітали педагогічний колектив новорічним концертом. Хлопці та дівчата продемонстрували свої співучі, танцювальні здібності. Свято стало чудовим приводом знову зібратися всім разом в стінах університету та добре провести разом час.
22.12.2021
22 грудня напередодні Нового Року здобувачі вищої освіти факультету природничої, здоров'язбережувальної і спеціальної освіти та юридичного факультету завітали з новорічної програмою та величезною торбиною подарунків до Харківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей!
Лунали спів та сміх, очі сіяли від радості, а танок кружляв усіх, наче справжня казка прийшла у гості! А все тому, що під Новий рік усі мрії здійснюються!
Благодійна акція "Когорта добрих сант" перевершила усі сподівання! Дякуємо усім, хто долучився до акції та допоміг запалити вогники в оченятках дітей!!!
18.12.2021
Студенти факультету природничої, здоров'язбережувальної і спеціальної освіти напередодні новорічних свят завітали до Харківського обласного центру служби крові!
Кожен може стати рятівником життя, долучайтесь!
Робити добрі справи надзвичайно приємно!
Закінчуємо рік правильно!
16.12.2021
Програма Еразмус+ пропонує різні можливості мобільності. Цього разу студентка 3 курсу Катерина Тараб взяла участь у проекті, що проводився в сонячній Сицилії, місті Авола, Італії з 19.11.2021 по 27.11.2021.
Тема цього тренінгового курсу "Language of Connection - Respectful Disability Language" і питання, що обговорювали учасники з різних країн, напряму пов'язані із інклюзивною освітою, адаптацією та модифікацією середовища під потреби людей з особливими потребами. Представники інших країн (Італії, Туреччини, Словенії, Румунії, Греції, Росії) поширили досвід медико-психолого-педагогічного супроводу осіб з ООП своїх держав.
Окрім цього, англійською мовою було складено глосарій понять спеціальної та інклюзивної освіти, де висвітлили сучасну термінологію.
Дізнавайтеся більше про можливості Еразмус+, адже ця програма дає змогу отримувати гранти на навчання, стажування та їхати волонтером до різних організацій і країн.
05.12.2021
Сьогодні Україна та світ відзначають Міжнародний день волонтера
Волонтерство закладено в генетичному коді українців. Багата традиціями культура нашого народу завжди давала настанови щодо способу життя в українському суспільстві, звичаї ставали законами, якими люди керувались щодня. Одним з них було побратимство — духовне споріднення та взаємодопомога, що забезпечувало допомогу у скрутну годину.
Вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був реалізований перший волонтерський проєкт за участю німецької та французької молоді, в рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в місцях найбільш запеклих боїв між німецькими та французькими військами. Пізніше цю естафету підхопила Індія і рух поширився світом. У 1987 році у світі налічувалося 80 мільйонів волонтерів, на початок ХХІ століття — понад 100 мільйонів.
02.12.2021 арт-комітет
Попри те, що епоха держав з рабовласницьким устроєм давно залишилася в минулому, антилюдяні і злочинні дії на сьогодні відбуваються абсолютно у всіх куточках світу.
У сучасному рабстві перебувають понад 20 мільйонів людей. Тому, в Міжнародний день боротьби за скасування рабства, арт-комітет нагадує про наявні його види.
Пам'ятайте, що жертвою торгівців людьми може стати будь-яка особа, незалежно від віку та статі!
01.12.2021
1 грудня 2021 року відбувся онлайн захід під керівництвом кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології, присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом, який є необхідним для підвищення обізнаності щодо проблеми СНІДу. До заходу приєдналося понад 100 учасників.
З вітальним словом виступили в. о. декана факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти, доктор педагогічних наук, професор Сергій Микитюк та завідувачка кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології Алла Галій.
Співорганізаторами заходу був Центр дитячої та юнацької творчості № 3 Харківської міської ради.
Виступ кандидата психологічних наук, доцента, співробітника наукової лабораторії психології репродуктивної сфери, пренатальної і перинальної психології Донецького національного медичного університету МОЗ України Ірини Пузь.
У заході прийняли участь здобувачі вищої освіти факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти, які є активістами студентського наукового гуртка “Валеоклуб”, під керівництвом кандидатки педагогічних наук, доцентки кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології Ірини Щербак.
Ведучими заходу були Олександр Курко та Анастасія Гладкіх; із інформацією щодо проблеми СНІДу та презентацією виступили здобувачі вищої освіти Осіпова Єлизавета, Хороших Маргарита, Бехтер Анна, Медведська Ольга, Колдашева Ксенія; із тренінговою вправою – Гладкіх Анастасія. Із інтерактивною грою виступила Колдашева Ксенія під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології Людмили Дрожик. Талановитий був творчий виступ здобувача вищої освіти Сороки Олени із поемою.
Учасники отримали задоволення від проведеного заходу та були стурбовані проблемою СНІДу. Висловлюємо щиру вдячність всім учасникам заходу!!
27.11.2021 видео
Прийняли фізкультурний челендж від факультету дошкільної освіти та передаємо його
українському мовно-літературному факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка #фізкультуримовдома #спортХНПУ
25.11.2021
25 листопада з нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок в онлайн-форматі було проведено тренінг на тему "Міжнародний день проти насильства жінок" серед здобувачів вищої освіти 3 (31, 32 групи) та 4 (41 група) року навчання.
Здобувачі обговорювали питання щодо значимості підняття цієї теми у країні. Порівнювали статистичні дані серед населення з цієї теми та самостійно проходили опитування щодо понять статі чи гендеру. Десятки думок, сотні висловлювань допомогли студентам глибоко замислитись над проблемою насильства жінок в Україні.
21.11.2021
21 листопада Україна відзначає День Гідності і Свободи.
Саме цього дня розпочалися дві події, що призвели до змін в країні: Помаранчева революція 2004 року та Революція Гідності 2013 року, що стали історичними віхами вже новітньої незалежної України.
Протягом тижня під час кураторських годин здобувачі вищої освіти факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти мали змогу обмінятися своїми думками щодо свята, висловити своє ставлення, подискутувати на тему цих доленосних подій для України.
Бережімо пам’ять про подвиги наших Героїв, шануймо їх незламну силу волі, мужність та відвагу
18-20.11.2021
18-20 листопада на базі НТУ "ХПІ" відбулась Спартакіада з бадмінтону серед збірних команд закладів вищої освіти м.Харкова.
Вітаємо В'юніка Віталія студента 4 курсу факультету природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти, який виборов четверте місце у змаганнях в складі збірної ХНПУ.
Бажаємо в майбутньому ще більших перемог!
19.11.2021
Тиждень студентського самоврядування у розпалі
Не дивлячись на вечір п'ятниці голова комітету з академічної доброчесності - Гладкіх Анастасія разом із здобувачами першого (бакалаврського) року навчання чудово провели час!
Онлайн-квест "Сторінками сайту університету" видався на славу!!!
Трохи інтерактиву і вуаля, студенти тепер можуть знайти все що запотрібно на сайті університету.
Про можливості поговорили, сенс академічної мобільності з'ясували, формулу, за якою вираховують жаданий рейтинговий бал знайшли та розібрались. Трохи про сесію поговорили, тепер і дихати легше стало!
Гарних вихідних та святкування свят, бажають вам органи студентського самоврядування факультету природничої, здоров'язбережувальної та спеціальної освіти
17.11.2021
В Міжнародний день студента сердечно бажаємо нинішньому і наступним студентським поколінням бути на рівні високих вимог сучасного життя. Нехай збудуться всі ваші мрії та назавжди збережеться у ваших серцях романтика студентських літ.
Майбутнє належить молодим, сповненим життєвої енергії людям. Країні вже сьогодні потрібні ваші знання, ваш реальний внесок у справу державотворення, велику справу побудови демократичної процвітаючої України. Переконаний, сплине незначний час і Ваш досвід та професіоналізм визначатимуть долю всієї держави.
Бажаємо вам примножувати свою енергію, неодмінних успіхів у навчанні, нових творчих досягнень, гармонійного духовного та фізичного розвитку. Вірю у ваше щасливе майбутнє, у щасливе майбутнє рідної України.
16.11.2021 арт-комитет
Які вони - студенти факультету природничої, спеціальної та здоров'язберігаючої освіти? Звісно ж веселі, активні та творчі науковці!
Саме тому на неділю самоврядування арт-комітет провів арт-сесію "Я студент біофаку". І ось так вони бачать нас щодня
15-21.11.2021 чедендж спогади онлайн
10.11.2021
10 листопада наукова спільнота відзначає Всесвітній День науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development). Не обійшло це свято студентів, магістрантів, аспірантів та викладачів факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти. Зі своїми дослідженнями на науковому факультетському семінарі поділилися:
Назаренко Оксана, здобувачка 2-го магістерського рівня (спеціальність 014 Хімія) "Розробка BLUETOOTH автотитратора на основі мікроконтролера PIC16F887A“
Шуленко Альона, студентка 42групи (спеціальність 091 Біологія) «Дослідження наземних молюсків Харківської області»
В‘юнник Віталій, студент 41 групи (спеціальність 014 Біологія та здоров’я людини) «Дослідження міксоміцетів»
Саржевський Станіслав здобувач 2-го магістерського рівня(спеціальність 091 Біологія) «Молекулярний баркодинг міксоміцетів»
Божко Олексій аспірант кафедри анатомії і фізіології людини імені проф. Я.Р. Синельникова «Метаболічний синдром: пандемія цивілізації»
#СНТ #біофак #ХНПУ #СНТбіофак #хнпубіофак
09.11.2021
До трансляції Радіодиктанту національної єдності-2021 приєдналося більше 60 тисяч користувачів. Диктант читав Юрій Андрухович, його книга «Московіада» потрапила до ТОП-30 знакових книжок нашої Незалежності. Ми теж взяли ручки та відсвяткували День української писемності.
Читайте, пишіть, а головне — робіть це все із величезним задоволенням
07.11.2021
7 листопада волонтерський комітет природничого факультету відвідав притулок для тварин
Дякуємо тим, хто зміг допомогти матеріально. За ці гроші ми купили нашийники та повідці для собак.
Студенти з задоволенням провели час на прогулянці з песиками.
Творити добро - просто, варто тільки захотіти
02.11.2021
Всім привіт!
Ми чекали і ось, нарешті, підсумки! Ви усі знаєте про такий захід як дебют першокурсника. Першачки нашого факультету брали участь у створенні номерів, за що ми їм дуже вдячні. Вітаємо всіх учасників! Ваш факультет вами пишається.
Отже, настав час підбити підсумки дебюту першокурсників факультету природничої, спеціальної та здоров'язбережувальної освіти.
Лауреати фестивалю – конкурсу студентської самодіяльності «Дебют – 2021»
Аксьонова Ганна, у номінації «Естрадний вокал», 13 група з піснею «Рідна мати моя» слова Андрій Малишко, музика Платон Майборода
Подтьосова Аміна, у номінації «Естрадний вокал», 13 група з піснею «Така духмяна світла ніч». Слова: Юрій Рибчинський , музика: Павло Зібров
Також, вітаємо наших учасників!
Анжеліка Маракіна 14 група- Леся Українка «Хто вам сказав, що я слабка!?»
Чіхічина Вікторія 16 група- « Батарейка» . З репертуару рок-групи «Жуки»
Макаренко Катерина 13х група- В. Сосюра "Так ніхто не кохав".
Ставенко Марія 13х група- Леся Українка "Contra spem spero!"
Безпала Валентина 13х група -П. Тичина "О панно інно..."
16 група- В. Сосюра «Любіть Україну»
Не забудьте переглянути відео, поставити лайк, и залишити коментар !
https://www.facebook.com/Ofochkakh/videos/861420787756467
31.10.2021
Сьогодні наші студентські куратори провели зустріч зі студентами 1го курсу! Тема зустрічі звичайно був Хеллоуїн . Багато цікавого і нового дізналися на цій зустрічі. Навіть провели флешмоб одягнувшись в простирадла.
Ми не забуваємо бешкетувати, бо навіщо ще студентські роки?
#хеллоуїн_з_природничим
Halloween challenge! Підводимо підсумки нашого челленджу.
Наші студенти дуже талановиті, які яскраві та моторошні образи вони втілили в життя.
Дякуємо всім за участь! Яскраві малюнки, фото та відео.
Не забудь поставити лайк та залиш свій коментар.
Що тобі сподобалося найбільше?
#хеллоуїн_з_природничим
27.10.2021
В рамках челленджу #хеллоуїн_з_природничим, арт-комітет провів арт-сесію "Відьмочки біофаку"!
Пропонуємо і вам подивитися, як же вони уявляють собі хеллоуїнських леді. Презентуємо вам:
Маліфесенту - королева фей ну дуже хотіла потрапити до нашого челленджу, тому ми з радістю її намалювали!
Відьму крові - таємнича жінка з якою краще не жартувати.
Лунна відьма - чарівна ельфійка, що захистить твій сон вночі, чи стане гарною супутницею на вечірній прогулянці!
Сонячна відьма - принесе світло, навіть якщо за вікном хмари.
Відьма-воїн - все баче та чує, має при собі не одну воєнну-стратегію.
Чайна-відьма - дівчина в якої вдома цілий арсенал лікувальних трав. Може приготувати тобі чай майже від усіх недуг.
Музична відьма - чує мелодії душ людей, з якими тільки знайомиться. Її не проведеш.
Відьмочка-ангел - береже тебе з небес.
Русалонька - під водою також є свої чарівні леді, чого дивуєтесь?
Зілляварка - ти можеш звернутися до неї в будь-який час дня і ночі. Ця дівчина з радістю зробить тобі необхідне зілля.
06.10.2021
Студентки нашого факультету, відвідали чудовий захід, на якому розповідали як полегшити життя незрячим людям у великих містах.
Люди з особливими потребами, можливо, слабкі фізично, але сильні духом. Вони не просять жалюгідних подачок, їм потрібні нормальні умови для життя, достойне ставлення з боку суспільства. І скільки б влада не розповідала про покращення їхнього життя, однак на практиці в Україні вирішення проблем незрячих знаходиться в зародковому стані.
І це в першу чергу залежить від кожного здорового громадянина. Те, що для нас є нібито звичним, для незрячого може обернутися трагедією чи смертю: незакритий каналізаційний люк, не огороджена яма на тротуарі, протягнутий поперек дороги дріт, автомобіль, що припаркований у несподіваному місці чи рухається з порушенням правил, тролейбус або маршрутка, які спиняються не на зупинках...
Тому будьте ввічливі. Поважаємо одне одного! Бо світ починається з тебе!
03.10.2021
ССМ факультету природничої ,спеціальної та здоров'язбережувальної освіти долучилися до Всеукраїнського "OCC level up" форума.
- Кращі практики ОСС
- Критичне мислення
- Координація проєктів
- Вплив соціальних мереж
- Нетворкінг
Все це , і не тільки було на форумі.
ССМ надихнулися на нові звершення і мають нові ідеї.
30.09.2021
30 вересня було проведено інтерактивне заняття "Академічна доброчесність- запорука успіху" зі здобувачами вищої освіти першого (бакалаврського) року навчання.
Метою заняття було:
Ознайомити студентів з основними принципами доброчесності
Ознайомити із видами та суттю порушень академічної доброчесності
Ознайомити із структурою університету, положеннями про комісії з питань академічної доброчесності, з етики та управління конфліктами, порядком супроводу осіб з особовим освітніми потребами.
Розглянути положення про стипендіальне забезпечення здобувачів вищої освіти ХНПУ імені Г.С.Сковороди
Свідомі здобувачі вищої освіти факультету природничої, здоров'язбережувальної та спеціальної освіти
28.09.2021
28.09.2021 було проведено перше засідання гуртка зі спеціальної освіти СНТ факультету природничої, спеціальної та здоров'язбережувальної освіти.
Голова гуртку, Катерина Тараб, розповіла про гурток, його мету, про заплановановані заходи, а також презентувала можливості обміну та волонтерства закордоном у рамках програми Еразмус+.
Студенти мали змогу познайомитися, розповісти про себе, про свій досвід роботи в освітніх та реабілітаційних закладах. Зокрема першокурсники поділилися своїми враженнями від навчання на факультеті й очікуваннями від участі у заходах Студентського наукового товариства.
25.09.2021
Студентське самоврядування факультету природничої, спеціальн ої та здоров'язбережувальної освіти долучилось до міського заходу "Молодь говорить".
Напрями розвитку молоді та професії майбутнього прокачування своїх soft skills, можливості для студентів у сферах діджитал ІТ та багато іншого - черпали сьогодні з вуст спікерів заходу!
Вирій ідей, море можливостей!
25.09.2021
Трохи змін у структурі студентського самоврядування
Вітаємо новообрану в.о. голови факультету природничої, спеціальної та здоров'язбережувальної освіти- Ферлій Вікторію і її нового заступника - Скидана Романа!
Новий комітет в студентському самоврядуванні - КОМІТЕТ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ, тепер очолюватиме - Гладкіх Анастасія.
Голова МЕДІА-КОМІТЕТУ - Османова Офелія
Голова НАУКОВОГО КОМІТЕТУ - Довгопола Марія
Голова ВОЛОНТЕРСЬКОГО КОМІТЕТУ - Бойко Карина
Голова СПОРТИВНОГО КОМІТЕТУ - Мазур Дар'я
Голова ПРОФСПІЛКИ - Тараб Катерина
Голова АРТ-КОМІТЕТУ - Гнашко Катерина
Голова КУЛЬТУРНО-МАСОВОГО КОМІТЕТУ - Тютюнник Валерія.
Нових звершень та перемог!
24.09.2021
Сьогодні відбувся науково-практичний семінар-нарада "Національний освітній технопарк з підвищення якості освіти: від моделі до втілення", в якому взяли участь:
Микитюк Сергій Олександрович - декан факультету природничої, спеціальної та здоров'язбережувальної освіти;
Леонтьєв Дмитро Вікторович - доктор біологічних наук, професор;
Дементеєва Яна - аспірантка природничої, спеціальної та здоров'язбережувальної освіти;
Гладкіх Анастасія - голова студентського самоврядування факультету
20.09.2021
20 вересня традиційно відбулося спортивне змагання між факультетами приурочене до дня Міжнародного студентського спорту. Де наш факультет прийняв активну участь.
Вітаємо наших дівчат, які посіли 3 місце!
Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому . Чекаємо нових перемог !