Восени 2019 року стажування в Інститут Біології та Охорони Навколишнього Середовища Поморської академії в Слупську (Польща) пройшли викладачі кафедри ботаніки і кафедри зоології: к.б.н. Гончаренко Яніна Вікторівна, к.б.н. Твердохліб Олена Володимирівна, к.б.н. Бачинська Яна Олександрівна.
Перебуваючи на науково-педагогічному стажуванні у викладачів була нагода познайомитись з сучасними методами інтерактивного навчання, темами дослідження кафедр Інституту, дидактичними класами, мультимедійним обладнанням та спеціалізованим програмним забезпеченням.
Завдяки керівнику стажування prof. dr hab. Oleg Aleksandrowicz та куратору стажування dr hab. Zbigniew Sobisz, prof. AP викладачі були залучені до підготовки гербарних зразків для сканування та внесення їх у міжнародну базу даних. Було здійснено експедицію в Словінський парк народовий (національний парк, де знаходиться найбільша «балтійська пустеля»). Парк занесений у список заповідників біосфери ЮНЕСКО (МаВ) та включений у Рамсарський список угідь міжнародного значення.
Незабутнє враження викладачі отримали від біологічного факультету Wydział Biologii UG Гданського університету. Де відвідали гербарний відділ і познайомились з його співробітниками.
Стажування декана факультету, доктора біологічних наук, професора Маркіної Тетяни Юріївни. Стажування включало наукові дослідження у національних парках Помор’я, та читання лекцій з зоології та ентомології. Впродовж стажування було складено і підписано договір між нашими навчальними закладами про подвійний диплом за спеціальністю біологія. На факультеті усвідомлюють, що програма «Подвійний диплом» є важливим та беззаперечним чинником у євроінтеграційних процесах та перспективним напрямком для створення привабливого іміджу природничого факультету зокрема та ХНПУ імені Г.С. Сковороди в цілому.
У період з 20-26 січня 2018 р. доцент кафедри зоології Ликова Ірина Олександрівна завершила науково-педагогічне стажування у Поморській академії у Слупську (Польща). За період стажування було відвідано науково-дослідні лабораторії академії, проведено ознайомлення з роботою мікробіологічної лабораторії, методами підготовки поживних середовищ, аналіз донних відкладень за допомогою флуоресцентного мікроскопу Olympus BX41. Також була проведена екскурсія у м. Устка на узбережжі Балтійського моря, де здійснювались спостереження за зимуючими птахами.