Фестиваль патріотичних організацій та спорту

19 вересня 2016 року на спортивній базі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди відбувся Фестиваль патріотичних організацій та спорту. Він поєднав парад факультетських кошів та волонтерських загонів університету, церемонію Посвяти в козаки (берегині) Окремого науково-освітнього центру Українського козацтва імені Г.С. Сковороди та відкриття Спартакіади університету 2016/2017 н.р.

Свято розпочалося на Меморіальному комплексі Слави. Делегація університету на чолі з ректором І.Ф. Прокопенко взяла участь у міській церемонії покладання квітів з нагоди 73 річниці визволення Харківської області від фашистських загарбників.

Зранку на базі працювали тематичні майданчики факультетів, де почесні гості, студентська та учнівська молодь ознайомилась з творчими виставками факультетів, археологічними знахідками козацької доби Науково-дослідної археологічної лабораторії університету (керівник – доц. Колода В.В.), музичними привітаннями від колективів університету під егідою «Молодіжного центру».

З ранку була проведена легкоатлетична естафета серед дівчат та хлопців факультетів, яка стала першим видом нової Спартакіади університету. У командному заліку серед дівчат та хлопців перші місця виборов факультет іноземної філології. Два третіх місця і у історичного факультету. Срібні нагороди у фізико-математичного (серед хлопців), та українського мовно-літературного (серед дівчат) факультетів.

Одночасно працювала «смачна» зона приготування справжніх козацьких кулешів. Кожний факультет готував страву за власним рецептом, презентував її та пригощав першокурсників. За результатами загальноуніверситетського конкурсу «Найкращий куліш» місця розподілилися таким чином: І місце – природничий факультет; 2 місце – факультет фізичного виховання і спорту; ІІІ місце – український мовно-літературний факультет.

На свято завітали почесні гості:  ректорат університету; козацька старшина Окремого науково-освітнього центру Українського козацтва; декани факультетів; Христоєв С.В. – заступник директора Департаменту у справах молоді та спорту ХОДА; Майський Г.Ю. – головний спеціаліст відділу професійної освіти; Голова комітету у справах козацьких і ветеранських організацій, патріотичного виховання молоді громадської ради при ХОДА Рубан Валерій Володимирович; Посохов Олег – отаман Українського козацтва;  Посохов Віктор Іванович – отаман Харківського обласного козацького товариства УРК, генерал армії Українського реєстрового козацтва; доктор богослов’я, протоієрей, отець Сергій Скубченко; Делегація Харківської обласної громадської організації миротворців ООН учасників міжнародних операцій та інвалідів війни; благодійна організація «Благовіст – 2013», яка опікується дітьми пільгового контингенту; козачата та джури ХСШ І ступеню №33, ХСШ №17, ЗОШ №10 та 56, Харківського ліцею №141.

Учасників та гостей свята привітав ректор, Почесний громадянин міста Харкова, академік, польовий гетьман Слобідського козацького округу, генерал-отаман Українського козацтва Іван Федорович Прокопенко.

Нагороджені факультети-переможці минулорічної Спартакіади університету в загальнокомандному заліку: І м. – фізико-математичний; ІІ м. – історичний; ІІІ м. – природничий факультети. Посвідчення кандидатів у майстри спорту отримали 12 волейболісток збірної команди університету. Викладачі факультету фізичного виховання і спорту були нагороджені почесними грамотами від ректора та Департаменту у справах молоді та спорту ХОДА.

Вітаємо всіх з приєднанням до лав Українського козацтва та стартом Спартакіади університету!