Інформація про Спортивний клуб


Спортивний клуб університету, створений як структурний підрозділ університету і діє у відповідності із Законом України "Про фізичну культуру і спорт", іншими законодавчими та нормативними актами, статутними вимогами Спортивної студентської спілки України, Міжнародної федерації університетського спорту, а також Статутом університету. Клуб має давні традиції, створений у 50-х роках ХХ ст., майже разом з факультетом фізичного виховання. У різні часи він був при профспілковій організації студентів, профспілковій організації викладачів, Асоціацією спортивно-оздоровчого руху ХДПУ (як самостійна організація), структурним підрозділом університету.

Президентом клубу є ректор.
Мета клубу – об’єднання студентів, аспірантів, викладачів, співробітників університету та членів їхніх сімей, інших громадян для занять фізичною культурою, спортом, оздоровлення та популяризації здорового способу життя, запровадження цінностей фізичної культури в систему навчання, роботи, побуту та відпочинку.

Його очолювали: Володимир Поясник, Борис Шарапан, Анатолій Седих, Сергій Єрмаков, Олег Чорноморець, Сергій Спесівцев та інші. З 1994 по 2012 рр. Микола Галашко, з грудня 2012 р по теперішній час – Ірина Кривенцова.

В університеті спортивно-масова робота проводиться за наступними напрямками:

  1. Заняття з фізичного виховання на факультетах для студентів стаціонару;
  2. Робота спортивних секцій для студентів і співробітників університету;
  3. Підвищення спортивної майстерності студентів факультету фізичного виховання і спорту;
  4. Спортивно-масова та оздоровча робота у студентських гуртожитках;
  5. Участь в обласній Спартакіаді «Здоров’я» професорсько-викладацького складу та співробітників;
  6. Організація та участь в етапах студентських змагань (університету, області, України), Всесвітніх Універсіадах та інших спортивно-масових заходах;

Щорічно в рамках Спартакіади університету спортивним клубом проводяться змагання з 8 видів спорту серед чоловіків та 7 видів серед дівчат.

Забезпечується участь збірних команд університету в обласних студентських змаганнях «Спорт протягом життя» та Всеукраїнській універсіаді. З окремих видів спорту, як-то: фехтування, художньої гімнастики, орієнтування, волейболу серед жінок, баскетболу серед чоловіків, легкої атлетики та інших, наші студенти стабільно посідають призові місця.

На Всесвітніх Універсіадах наші студенти здобували нагороди різного ґатунку з фехтування, легкої атлетики, тхеквондо, боксу та інших.

Щорічно наші студенти виконують спортивні розряди та нормативи Майстрів спорту України, Майстрів спорту України міжнародного класу і навіть стають Заслуженими майстрами спорту.

Спортивний клуб запрошує всіх до активної співпраці і пропонує щорічний календар спортивно-масових заходів.

 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.