Ларіна Ірина Олександрівна

Ларіна Ірина Олександрівна,

кандидат педагогічних наук, доцент,

доцент кафедри теорії, технологій і методик дошкільної освіти

  ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА   

У 1980 році закінчила Астраханське музичне училище за спеціальністю «Фортепіано».

З 1986 по 1991 р.р. навчалася на музично-педагогічному факультеті  Кіровоградського державного педагогічного інституту імені О. С. Пушкіна за спеціальністю «Музика», після закінчення якого отримала диплом з відзнакою та кваліфікацію «Вчитель музики і співів».

З 1993-го по 1996 рік   навчалася    в    аспірантурі    при    ХНПУ   імені Г. С. Сковороди.

У 1996 році захистила дисертацію «Зміст музично-педагогічної підготовки дошкільних працівників в Україні (20-і – поч. 30-х р.р. ХХ ст..)» та отримала науковий ступінь кандидата педагогічних наук зі спеціальності 13.00.01–теорія  та історія педагогіки».

Вчене звання доцента отримала у 1999 році.

  ПРОФЕСІЙНА КАРʼЄРА ТА ДОСВІД УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ  

З 1980 року – концертмейстер і викладач  фортепіано у дитячій музичній школі.

З 1991 по 1993 р.р  – викладач кафедри музичного виховання ХДПІ імені Г. С. Сковороди (з 1994 р. сектор естетичного виховання).

З 1996 року – старший викладач кафедри естетичного виховання ХНПУ імені Г. С. Сковороди.

З 1999 року – доцент кафедри естетичного виховання ХНПУ імені Г. С. Сковороди (2008р. – кафедра  музично-теоретичної та художньої підготовки, 2019 – кафедра теорії і технологій дошкільної освіти та мистецьких дисциплін).

  НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА   

За час роботи в університеті викладала різні навчальні дисципліни: «Музичний інструмент», «Практикум з дошкільного репертуару», «Методика музичного виховання», «Організація та керівництво музичною діяльністю дітей в дитячих установах», «Підготовка дитячих свят у ЗДО», «Практикум з музично-просвітницької діяльності»; «Аналіз музичних форм», «Естетичне виховання засобами арт-педагогіки», «Методичний супровід освітньої діяльності у ЗДО з художньо-естетичного розвитку дітей»; керує науковими дослідженнями магістрів, науковою і педагогічною практиками магістрів у ЗВО, методичною і педагогічною практиками бакалаврів у ЗДО.

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

Наукові інтереси – організація  музично-педагогічної підготовки майбутніх музичних керівників в умовах ЗВО, розробка інтеграційних технологій викладання художньо-естетичних дисциплін в ЗВО, підготовка майбутніх музичних керівників ЗДО до музичного виховання дошкільників засобом взаємодії мистецтв, дослідження ефективності використання арт-педагогічних технологій в освітньому процесі ЗДО.

Має понад 60 опублікованих наукових та науково-методичних праць, серед яких навчально-методичні посібники, наукові статті у фахових вітчизняних і закордонних виданнях.

З вересні 2016 р. – науковий консультант вихователів і методистів  КЗ «ДНЗ (ясла-садок) № 354 комбінованого типу  Харківської міської ради» (договір про науково-практичне співробітництво від 14.09.2016 р).

З вересня 2019 р. – науковий консультант вихователів і методистів Куп’янського закладу дошкільної освіти смт. Ківшарівка (договір про науково-практичне співробітництво від 26.09.2019 р.).

ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

2017, 2018, 2019 р.р.  – членкиня журі Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Дошкільна освіта».

2018, 2019 р.р. –  членкиня журі обласного конкурсу «Кращий вихователь Харківщини».

З 2019 р. – членкиня громадської організації «Всеукраїнська асоціація Василя Сухомлинського».

  ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК   

2017 рік – підвищення  кваліфікації Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія».

2020 рік – сертифіковане підвищення кваліфікації Вінніцький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського за програмою «Інклюзивна освіта як індивідуальна траєкторія особистісного зростання дитини з освітніми потребами».

  НАГОРОДИ І ВІДЗНАКИ   

2018 – пам’ятне посвідчення «Переможець у номінації «Взірець професійної майстерності» в 2018 році».

 

 

 

Профіль Ларіної І. О. у Googl Академії
e-mail:
kaf-musik-art@hnpu.edu.ua


 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.